Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σου πω τι κανεις λαθος,το ιδιο λαθος εκανα κι εγω.

λοιπον θα το χεις για πολυ λιγο πατημενο το c και με το που θα το συνδεσεις θα το αφησεις αμεσως πριν προλαβει να σου αναψει,ολα πρεπει να γινουν σε διαστημα περιπου 3-4 δευτερολεπτα κι εννοω για την συνδεση με το usb ενω ταυτοχρονα εχεις πατημενο και το c :)

καλησπερα φιλε μου ταξιδιωτη και παλι...το εκανα αυτο που λες και μαλιστα πεντε φορες,ομως συνεχιζεται το ιδιο...δεν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστος...κατι αλλο πρεπει να φταιει... :( :( :(

οποιος μπορει ας μου στειλει private message με την διαδικασια βημα προς βημα...ευχαριστω :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα φιλε μου ταξιδιωτη και παλι...το εκανα αυτο που λες και μαλιστα πεντε φορες,ομως συνεχιζεται το ιδιο...δεν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστος...κατι αλλο πρεπει να φταιει... :( :( :(

οποιος μπορει ας μου στειλει private message με την διαδικασια βημα προς βημα...ευχαριστω :(

 

Πρεπει να βαλεις τους drivers που σου ζηταει οταν πρωτοβαζεις το κινητο στο USB !

Τους εχεις βαλει? ;) Αν οχι, ξαναβαλε τους πηγαινοντας στο Device Managment - Update driver.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις τους drivers που σου ζηταει οταν πρωτοβαζεις το κινητο στο USB !

Τους εχεις βαλει? ;) Αν οχι, ξαναβαλε τους πηγαινοντας στο Device Managment - Update driver.

nai,tous exw balei kai sto device manager to vriskei kanonika xwris conflicts...

mhpws ekana kanena la8os kata to downloading sto update list apo to davinci?! ;)

Link to comment
Share on other sites

nai,tous exw balei kai sto device manager to vriskei kanonika xwris conflicts...

mhpws ekana kanena la8os kata to downloading sto update list apo to davinci?! ;)

 

Οχι, δεν νομιζω. Μη το εχεις συνδεδεμενο σε USB σε hub αλλα πανω στις βασικες USB πορτες του PC σου, ετσι ?

Θα πρεπει να εχεις κλειστο το τηλεφωνο τουλαχιστων 10-15 δευτερα πριν πατησεις το C.

Για δοκιμασε αυτα και πες... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν νομιζω. Μη το εχεις συνδεδεμενο σε USB hub πανω στις βασικες USB πορτες του PC σου, ετσι ?

Θα πρεπει να εχεις κλειστο το τηλεφωνο τουλαχιστων 10-15 δευτερα πριν πατησεις το C.

Για δοκιμασε αυτα και πες... :cool:

alla,pou na to syndesw?!se poio usb?

Link to comment
Share on other sites

alla,pou na to syndesw?!se poio usb?

 

Ισως δεν το εγραψα σωστα εγω.

Εαν το PC σου εχει πολλες USB, να το συνδεσεις σε μια USB2 και οχι σε Onboard/extrnal USB hub!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα να κλειδωθούν κάποιοι φάκελοι;

η εμφάνιση προεπισκοπίσεων στους φακέλους που υπάρχουν φωτογραφίες είναι άμεση η αργεί;(στο κ700 αν έβγαζες φωτο με την μεγαλύτερη ανάλυση αργούσε να σου φορτώσει τις φωτο στο φάκελο π αποθήκευες

 

η προβολή των φωτό τηρεί κάποιες αναλογίες

 

μου είπαν ότι το w800θα έχει κάμερα με μεγλύτερη φωτεινότητα, λέτε να έχει μεγάλη διαφορά στις φωτ?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα να κλειδωθούν κάποιοι φάκελοι;

η εμφάνιση προεπισκοπίσεων στους φακέλους που υπάρχουν φωτογραφίες είναι άμεση η αργεί;(στο κ700 αν έβγαζες φωτο με την μεγαλύτερη ανάλυση αργούσε να σου φορτώσει τις φωτο στο φάκελο π αποθήκευες

 

η προβολή των φωτό τηρεί κάποιες αναλογίες

 

μου είπαν ότι το w800θα έχει κάμερα με μεγλύτερη φωτεινότητα, λέτε να έχει μεγάλη διαφορά στις φωτ?

idia kamera 8a exei afou kai ta 2 einai idia apla to ena einai walkman phone!!!

Link to comment
Share on other sites

το ειδα κιεγω σημερα επιτελους απο κοντα το κινητακι...(non live απο αγγλια).Πραγματικα πολυ ομορφο και η οθονη του πολυ καλη!!οσον αφορα το mp3 πολυ καλη ποιοτητα αλλα η ενταση ηταν ενα επιπεδο ποιο χαμηλα απο το 6230i.κατα ταλλα πολυ καλο και το μενου του και ωραιος ο τροπος που κυλουσε...επειδη απο μερα σε μερα θα το παρω κιεγω,την πρωτη φορτιση οσοι το εχετε παρει την κανατε για ποσες ωρες?τελειωσατε πρωτα την μπαταρια που ηδη ειχε?
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν το εγραψα σωστα εγω.

Εαν το PC σου εχει πολλες USB, να το συνδεσεις σε μια USB2 και οχι σε Onboard/extrnal USB hub!

file mou dystyxws oti ki an ekana e3akolou8ei na kanei to idio...me to pou bazw to usb sto til kai afinw to c meta apo merika sec anoigei kai zhtaei pin kai menei ekei...

an mporei kapoios apo autous pou to exoun kanei as mou steilei me private message ena til na ton parw egw na mou pei mhpws kanw kapou la8os...

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

kai DYSTYXWS h m***kia egine!!!

ekei pou 3ekinhse na flasharei kai lew epitelous kollise sto 44% gia arketh wra kai 3afnika kanei restart to pc mono tou kai apo ekei kai meta den anagnwrizei to kinhto,alla kyriws...TO KINHTO DEN ANOIGEI KAN!!!!! ti kanw twra filoi mou????

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι μαλλον να το πας σε service της S.E και να τους πεις οτι πηγες να κανεις update το firmware μεσω της S.E το update και οτι ξαφνικα το τηλεφωνο κολησε και εμεινε σε αυτη την κατασταση.

Ισως την γλυτωσεις αφου δεν αναβει το κινητο δεν θα μπορει να δει και αυτος τη εκδοση firmware εχει. :confused:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Simera to apogeuma to agorasa kai ego to k750ilive genikes entiposis gia arxi pollh kales alla tha po perisoteres leptomeries se kana 2 meroules!

 

Tora oson afora to live einai proti fora pou agorazo live kinito kai omologo oti einai apogoiteush!!!!!!Osoi den viazeste perimenete na to parete kanoniko aksizi!!!!Katarxhn kai mono to gelio kouti me tis klassika gomenes pou gelane eniosa san glastra o idios,pollh asximo sinesthima!

To live einai san ios pou kathista to interface ton kiniton kseneroto!!!!

Gia na sas doso na katalavete an kapios mou elege ekeini tin stigmh dosmou 50 euro na sou vgalo to live tha ta eixa dosi!!!Ante na do ti tha kano tora!

Link to comment
Share on other sites

Simera to apogeuma to agorasa kai ego to k750ilive genikes entiposis gia arxi pollh kales alla tha po perisoteres leptomeries se kana 2 meroules!

 

Tora oson afora to live einai proti fora pou agorazo live kinito kai omologo oti einai apogoiteush!!!!!!Osoi den viazeste perimenete na to parete kanoniko aksizi!!!!Katarxhn kai mono to gelio kouti me tis klassika gomenes pou gelane eniosa san glastra o idios,pollh asximo sinesthima!

To live einai san ios pou kathista to interface ton kiniton kseneroto!!!!

Gia na sas doso na katalavete an kapios mou elege ekeini tin stigmh dosmou 50 euro na sou vgalo to live tha ta eixa dosi!!!Ante na do ti tha kano tora!

Tha dwseis ligotera apo 50e kai tha to bgaleis :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω κι εγω μια ερωτηση για τους κατοχους του k750i.

Η ηχογραφηση σε τι μορφη γινεται? wav, mp3 η στο κλασσικο amr? και τι ποιοτητας ειναι??

γιατι το P800 μου με εβγαλε ασπροπροσωπο προχθες στη συναυλια των Duran Duran, με ηχογραφηση MP3@16bits... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

kai DYSTYXWS h m***kia egine!!!

ekei pou 3ekinhse na flasharei kai lew epitelous kollise sto 44% gia arketh wra kai 3afnika kanei restart to pc mono tou kai apo ekei kai meta den anagnwrizei to kinhto,alla kyriws...TO KINHTO DEN ANOIGEI KAN!!!!! ti kanw twra filoi mou????

 

Στειλε email στους davinciδες να σε βοηθησουν! Εμενα με εχουν βοηθησει πολλες φορες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Guys !

λοιπόν... πήγα σήμερα στη Vodafone Ηρακλείου (Δικαιοσύνης) και το είδα για πρώτη φόρα, ορίστε οι πρώτες μου εντυπώσεις απο τα 15 λεπτά που το κρατούσα στα χέρια μου και ρωτούσα τον υπάλληλο σε τι προγράμματα μπορώ να το πάρω, λοιπόν :

 

1. Η ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή, όλα τα κουμπιά φοβερά και σταθερά και το joystick πολύ καλό.

2. Οι διατάσεις πολύ καλές αν και το πάχος του ήταν κάπως αλλα δεν με νοιάζει και πολύ

2. Το σήμα της Vodafone πολύ διακριτικό και δεν με ενοχλεί καθόλου

 

3. Δεν το άνοιξαν για να δω τα μενού του παραμόνο μου το έδωσαν για να το δώ απέξω αλλα απο τα δικά σας λεγόμενα το μενού αλλάζει πολύ εύκολα

 

4. Ηταν στο μαύρο χρώμα παρόλο που η κούτα το είχε απέξω σε ασημί

 

Μου είπαν επίσης πως η εγγύηση είναι της Sony Ericsson και αν μου κάνουν απο τη Sony Ericsson αναβάθμιση στο firmware για να μου βγάλουν το live δεν χάνω την εγγύηση (αν και η υπάλληλος δεν ήταν σίγουρη) αλλα μου τόνισε πως η Vodafone δεν έχει καμία σχεση με την εγγύηση του.

 

Τελός μου είπαν πως σκέτη συσκευή κάνει 385€ με ΦΠΑ ενώ στο Vodafone 120' κάνει 215€ με ΦΠΑ και έχει 24€ πάγιο με το ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα, είμαι κάτοχος του Κ700 και θέλω τις επόμενες ημέρες να αγοράσω το Κ750.

Ένα πρόβλημα που είχα με το Κ700 ήταν ότι στις επαφές του δεν είχε ξεχωριστά θέσεις για το Επίθετο και για το Όνομα, αλλά τα είχε και τα δύο μαζί και αυτό δημιουργούσε πρόβλημα στον συγχρονισμό με το Microsoft Outlook (το οποίο ξεχωρίζει το Επίθετο απο το Όνομα).

Κατέβασα το Εγχειρίδιο χρήσης του Κ750 αλλά δεν αναφέρει ξεκάθαρα αν στην νέα συσκεύη ξεχωρίζει ή τα έχει και τα δύο μαζί σε μία θέση.

Μπορεί κάποιος φίλος που έχει ήδη το κινητό (Κ750) να μας απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?, όπως επίσης αν έχει πρόβλημα με τον συγχρονισμό με το MS Outlook ? (το πρόβλημα ήταν στο ότι επαφές που τις έγραφα στο κινητό δεν τις μετέφερε σωστά κατά τον συγχρονισμό και αυτό γιατί δεν μπορούσε να καταλάβει το Outlook ποιο είναι το επίθετο και ποιο είναι το όνομα).

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα, είμαι κάτοχος του Κ700 και θέλω τις επόμενες ημέρες να αγοράσω το Κ750.

Ένα πρόβλημα που είχα με το Κ700 ήταν ότι στις επαφές του δεν είχε ξεχωριστά θέσεις για το Επίθετο και για το Όνομα, αλλά τα είχε και τα δύο μαζί και αυτό δημιουργούσε πρόβλημα στον συγχρονισμό με το Microsoft Outlook (το οποίο ξεχωρίζει το Επίθετο απο το Όνομα).

Κατέβασα το Εγχειρίδιο χρήσης του Κ750 αλλά δεν αναφέρει ξεκάθαρα αν στην νέα συσκεύη ξεχωρίζει ή τα έχει και τα δύο μαζί σε μία θέση.

Μπορεί κάποιος φίλος που έχει ήδη το κινητό (Κ750) να μας απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?, όπως επίσης αν έχει πρόβλημα με τον συγχρονισμό με το MS Outlook ? (το πρόβλημα ήταν στο ότι επαφές που τις έγραφα στο κινητό δεν τις μετέφερε σωστά κατά τον συγχρονισμό και αυτό γιατί δεν μπορούσε να καταλάβει το Outlook ποιο είναι το επίθετο και ποιο είναι το όνομα).

Ευχαριστώ πολύ !

 

den einai aparetito na kaneis sixronismo sto MS Outlook

Dokimase me to biblio dieuthinseon pou exoun ta windows

Ego den exo problhma me tis epafes etsi

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα, είμαι κάτοχος του Κ700 και θέλω τις επόμενες ημέρες να αγοράσω το Κ750.

Ένα πρόβλημα που είχα με το Κ700 ήταν ότι στις επαφές του δεν είχε ξεχωριστά θέσεις για το Επίθετο και για το Όνομα, αλλά τα είχε και τα δύο μαζί και αυτό δημιουργούσε πρόβλημα στον συγχρονισμό με το Microsoft Outlook (το οποίο ξεχωρίζει το Επίθετο απο το Όνομα).

Κατέβασα το Εγχειρίδιο χρήσης του Κ750 αλλά δεν αναφέρει ξεκάθαρα αν στην νέα συσκεύη ξεχωρίζει ή τα έχει και τα δύο μαζί σε μία θέση.

Μπορεί κάποιος φίλος που έχει ήδη το κινητό (Κ750) να μας απαντήσει σε αυτή την ερώτηση ?, όπως επίσης αν έχει πρόβλημα με τον συγχρονισμό με το MS Outlook ? (το πρόβλημα ήταν στο ότι επαφές που τις έγραφα στο κινητό δεν τις μετέφερε σωστά κατά τον συγχρονισμό και αυτό γιατί δεν μπορούσε να καταλάβει το Outlook ποιο είναι το επίθετο και ποιο είναι το όνομα).

Ευχαριστώ πολύ !

 

Δουλευει μια χαρα ο συγχρονισμος. :cool: (με την τελευατα εκδοση λογισμικου :cool: , με την προηγουμενη εκανε παπαδες! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

erwtiseis krisews stous katoxous tou k750.......

1)ston tilefwniko katalogo kanei anazitisi onomatos me perissotera apo ena grammata???

2)stis epafes mboreis na prostheseis osa noumera thes se ena onoma??px 3 kinita 2 stathera kai 1 fax.

3)sto imerologio mboroun na mboun epenalambanomenes ipenthimiseis?px.kathe xrono gia genethlia?????

auta ta oliga..... :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μια γενική απορία...

Δεν γίνεται να πάμε στην Sony Ericsson να μας αλλάξουν αυτοί το firmware ? Εφόσον η αναβάθμιση λογισμικού είναι στην εγγύηση της συσκευής αυτοί πρέπει να το κάνω και μάλιστα απόσο νομίζω δωρεάν...

Επίσης, στο site της η Sony Ericsson δίνει ένα πρόγραμμα για την αναβάθμιση του λογισμικού και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση δωρεάν,γιατί λοιπόν να τρέχουμε στο davinci ?

 

Ορίστε και το λινκ για την αναβάθμιση απο το site της Siny Ericsson :

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_5_7&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μια χαρα ο συγχρονισμος. :cool: (με την τελευατα εκδοση λογισμικου :cool: , με την προηγουμενη εκανε παπαδες! :lol: )

Δοκίμασα και πάλι να κάνω συγχρονισμό και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει στο ότι τις τροποποιήσεις των επαφών τις περνάει σαν διπλές επαφές, δηλαδή δεν αντικαταστεί την παλαιά επαφή με αυτήν που τροποποιήθηκε...

Απο τις ρυθμίσεις δοκίμασα να αλλάξω επιλογές αλλά τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μια γενική απορία...

Δεν γίνεται να πάμε στην Sony Ericsson να μας αλλάξουν αυτοί το firmware ? Εφόσον η αναβάθμιση λογισμικού είναι στην εγγύηση της συσκευής αυτοί πρέπει να το κάνω και μάλιστα απόσο νομίζω δωρεάν...

Επίσης, στο site της η Sony Ericsson δίνει ένα πρόγραμμα για την αναβάθμιση του λογισμικού και μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση δωρεάν,γιατί λοιπόν να τρέχουμε στο davinci ?

 

Ορίστε και το λινκ για την αναβάθμιση απο το site της Siny Ericsson :

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_5_7&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242

Και εγώ αυτό αναρωτιόμουν διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες αλλά λέω κάτι θα ξέρουν αυτοί... :p

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω αν έχουν ξαναειπωθεί αυτές οι ερωτήσεις, αλλα όσο έψαξα δε βρήκα.

1)Υπάρχει κουμπί όπως στο Κ700(το 5) που να ανοίγει το φως της κάμερας χωρίς να μπαίνεις στο μενού??

2)Το κάλυμμα του μέμορι στικ τι την έχει στο κουτί?? Σε τι χρησιμεύει??

 

Ευχαριστώ.

GATE13
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...