Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia molis egina enas eutuxis pros stigmh katoxos enos psp(1kameno pixel).tha ithela na mou peite sas parakalw merika programmata pou theorite aparaithta gia to psp.programmata pou eite borw na valw sto pc eite sto psp.euxaristw
Link to comment
Share on other sites

Φιλε muchaos_4: Aκου τι θα κανεις.

 

Στο root directory τις memory stick θα φτιάξεις αυτόν τον φάκελο. MP_ROOT Ακριβώς όπως είναι.Μετά ανοίγοντας τον φάκελο που μόλις έφτιαξες,δημιουργείς ακόμα ένα φάκελο με όνομα 100MNV01 κει μέσα βάζεις τα video.

 

Για να παίξουν όμως τα videos,πρέπει να έχουν ειδικό όνομα.Για να φτιάξεις αυτά τα videos χρειάζεσαι το psp video 9.Και μέσω του USB και των προγραμμάτων αυτόν τα στέλνεις στο PSP σου.Είναι λίγο πακέτο διαδικασία ειδικά αν δεν ξέρεις πως.Αν βρείς πρόβλημα πες μας πάλι.

Ευχαριστω φιλε μου για τη βοηθεια.Κατι που δε καταλαβα ειναι το root directοry που λες.Τι εννοεις?Μεσα στη savedata να φτιαξω το φακελο MP_ROOT?

DSC00090
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μια και από ότι καταλαβαίνω δεν πρέπει να έχεις card reader.Αυτό που μπορείς να κανεις είναι.Να κατεβάσεις το πρόγραμμα που σου είπα για video,και θα στα φτιάξει αυτόματα εκείνο.

 

Στα setups του έχει auto find και σου βρίσκει το psp όταν είναι συνδεδεμένο.Και εκεί που λέει "output videos" Βάλε να στο περνάει κατευθείαν στο psp.Πχ αν το psp drive σου είναι P:\MP_ROOT\100ΜΗΝ01 (θα σου φτιάξει αυτόματα τους φακέλους) βάλε ακριβώς το ίδιο και στο "video output".θα το δεις όταν κατεβάσεις το πρόγραμμα δεν είναι δύσκολο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos kserete poia einai i diadikasia pou xreiazete gia na paikso diplo me ena filo mou??meso ad hoc?? k pos ginete?? ta exoume dokimasei ola k den ginete tpt... prepei na exoume k oi dio to idio game h mono o enas na to exei arkei??paizei rolo i ekdosi tou game h tou psp (europaiko h amerikaniko diladi)

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μια και από ότι καταλαβαίνω δεν πρέπει να έχεις card reader.Αυτό που μπορείς να κανεις είναι.Να κατεβάσεις το πρόγραμμα που σου είπα για video,και θα στα φτιάξει αυτόματα εκείνο.

 

Στα setups του έχει auto find και σου βρίσκει το psp όταν είναι συνδεδεμένο.Και εκεί που λέει "output videos" Βάλε να στο περνάει κατευθείαν στο psp.Πχ αν το psp drive σου είναι P:\MP_ROOT\100ΜΗΝ01 (θα σου φτιάξει αυτόματα τους φακέλους) βάλε ακριβώς το ίδιο και στο "video output".θα το δεις όταν κατεβάσεις το πρόγραμμα δεν είναι δύσκολο. :)

Ευχαριστω φιλε μου.Με το προγραμμα το κανει αυτοματα οπως ειπες.Ευχαριστω πολυ.

DSC00090
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που θα ρωτήσω κάτι τέτοιο αλλά. Κάθε φορα που θέλουμε ένα καινούριο παιχνίδι θα πρέπει να σκάμε 50άρικα για να το αγοράζουμε ή υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το αποκτήσουμε? (ελπίζω να καταλαβένετε τι εννοώ! :p :happy: όχι πάντος να το κλέψουμε ή να το νοικιάσουμε ;) ) έψαξα αλλά απάντηση δεν βρήκα στην αναζήτηση... γιαυτό ρώτησα. :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου afti-gorgona ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια αλλα τωρα εχω αλλη μια απορια που αν μπορεις βοηθησε και παλι.Ωραια με το προγραμμα και τη μετατροπη αλλα πρεπει να ειναι μεγαλη και η μνημη μου για να εχω ταινια στη stick?Εγω εχω μια 512 και πηγα να βαλω μια ταινια κια πηγε παρα πολλα mb.Μηπως υπαρχει καμια μαγκια για να γινονται πιο μικρα κια να βαζω στη memory?Αν υπαρχει παρακαλω πειτε τη μου και οποιος αλλος ξερει.
DSC00090
Link to comment
Share on other sites

pira to lord of the rings tatics kai einai TELIOOOOOOO:lol: :)

hxos 8/10

grafika 9/10

gameplay 9/10

 

 

to seistino anepifilakta se opion tou aresoun ta lord of the rings kai oson tous aresoun ta paixnia dia tipou turn base kai rolon:D :D :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ είναι πολύ ωραίο και εθιστικό παιχνίδι και έτσι τελείωσα μέσα σε 2 μέρες και τις 2 campaigns. Πολύ καλά γραφικά και φοβερές σκηνές απο την ταινία που σε βάζουν για τα καλά στο κλίμα πρίν από κάθε αποστολή.

 

Διάβασα σε παλιά post στο forum οτι μετά την αγορά του psp αν γίνεις μέλος σε κάποιο site σου στέλνουν το spiderman δώρο

αυτό ισχύει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos kserete poia einai i diadikasia pou xreiazete gia na paikso diplo me ena filo mou??meso ad hoc?? k pos ginete?? ta exoume dokimasei ola k den ginete tpt... prepei na exoume k oi dio to idio game h mono o enas na to exei arkei??paizei rolo i ekdosi tou game h tou psp (europaiko h amerikaniko diladi)

 

euxaristo

 

kapoios pou na gnorizei pos paizoume diplo??

Link to comment
Share on other sites

to seistino anepifilakta se opion tou aresoun ta lord of the rings kai oson tous aresoun ta paixnia dia tipou turn base kai rolon:D :D :rolleyes:

 

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει και στους άσχετους με τα παιχνίδια (αλλά που έχουν αγοράσει PSP) τί ειναι τα "turn base και ρόλων"?

Ειδα φωτό του LOTR και μου άρεσε αλλά αν είναι στο ίδιο στυλ με το Star Wars τότε θα πάω πάσο!

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

pira to lord of the rings tatics kai einai TELIOOOOOOO:lol: :)

hxos 8/10

grafika 9/10

gameplay 9/10

 

 

to seistino anepifilakta se opion tou aresoun ta lord of the rings kai oson tous aresoun ta paixnia dia tipou turn base kai rolon:D :D :rolleyes:

 

 

xilies fores to kingdom of paradise.poli pio kalitero

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει και στους άσχετους με τα παιχνίδια (αλλά που έχουν αγοράσει PSP) τί ειναι τα "turn base και ρόλων"?

Ειδα φωτό του LOTR και μου άρεσε αλλά αν είναι στο ίδιο στυλ με το Star Wars τότε θα πάω πάσο!

 

Με το Star Wars δεν έχει καμία σχέση στον τρόπο που παίζεται.

Στα παιχνίδια ρόλων ο χαρακτήρας που ελέγχεις ξεκινά με ορισμένες ικανότητες και κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού έχεις τη δυνατότητα βελτιώνοντας κάποια χαρακτηριστικά να διαμορφώσεις τον χαρακτήρα όπως εσύ τον θέλεις (π.χ. καλύτερο μάγο ή καλύτερο πολεμιστή).

 

Τα turn based παιχνίδια είναι συνήθως παιχνίδια στρατηγικής ή ρόλων τα οποία χωρίζονται σε γύρους - σε κάθε γύρο ο παίκτης εκτελεί κάποιες κινήσεις και αφού τις ολοκληρώσει περιμένει τον αντίπαλο να κάνει τις δικές του κινήσεις.

Τώρα το LOTR έχει κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο σύστημα μάχης, θα σου πρότεινα να διαβάσεις μερικές κριτικές για το παιχνίδι για να σχηματίσεις πιο ολοκληρωμένη άποψη (για ξένες κριτικές δές εδώ http://www.metacritic.com/games/platforms/psp/lordoftheringstactics )

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

paidia ola sxedon ta paixnidia pou exw gia to psp paizoun sthn ekdosh 2!(gnhsia einai) iparxei kapoios tropos na paizoun kai me thn 1.50? giati den thelw na bazw kai na bgazw thn 2 kathe fora kai meta an parw kapoio antigrameno paixnidi na prepei na balw thn 1.50 gia na doulebei to fastloader0.7 gia na antigrafw games sto pc.....:blink:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανενας το psp japan απο το media markt να μου πει ποια version ειναι?

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.agorasa prin 2 meres to psp k exo entiposiastei me ta grafika pou exei!!!exo 2 problimata! 1o einai oti otan sindeo to psp me to pc o upologosteis den to briskei...mou bgazei oti einai agnostei siskeuh!

2o epeidei den exo katalabei akoma pos leitoyrgoun oi loaders k ola ayta an mporei kapoios na mou steilei analitikes odigies gia to pos tha xekinao games apo tin karta!

thnx

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου afti-gorgona ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια αλλα τωρα εχω αλλη μια απορια που αν μπορεις βοηθησε και παλι.Ωραια με το προγραμμα και τη μετατροπη αλλα πρεπει να ειναι μεγαλη και η μνημη μου για να εχω ταινια στη stick?Εγω εχω μια 512 και πηγα να βαλω μια ταινια κια πηγε παρα πολλα mb.Μηπως υπαρχει καμια μαγκια για να γινονται πιο μικρα κια να βαζω στη memory?Αν υπαρχει παρακαλω πειτε τη μου και οποιος αλλος ξερει.

 

 

Τσεκάρισε λιγάκι τα settings του προγράμματος (profiles).Δεν είναι fixed μπορείς να διαλέξεις και την ποιότητα που θέλεις.Δεν σε συμβουλεύω όμως να φτιάξεις ταινία πιο μικρή από 200mb..θα φαίνεται χαλια.θέλει μερικά τεστάκια με τα settings του προγράμματος για να πετύχεις την ποιότητα που σε ικανοποιεί με μικρό μέγεθος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρισε λιγάκι τα settings του προγράμματος (profiles).Δεν είναι fixed μπορείς να διαλέξεις και την ποιότητα που θέλεις.Δεν σε συμβουλεύω όμως να φτιάξεις ταινία πιο μικρή από 200mb..θα φαίνεται χαλια.θέλει μερικά τεστάκια με τα settings του προγράμματος για να πετύχεις την ποιότητα που σε ικανοποιεί με μικρό μέγεθος.

ok.Θα το κοιταξω.Ευχαριστω παντως.

DSC00090
Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να παιξει mame στο psp;

 

Εγω, αλλα για να παιξεις ΜΑΜΕ πρεπει να κατεβασεις τις διαφορετικες εκδοσεις για την καθε εταιρεια (CAPCOM, IREM, SEGA, NAMCO, TECMO), διαφορετικα στον απλο ΜΑΜΕ παιζεις πολυ λιγα παιχνιδια και αυτα μονο πολυ παλια.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...