Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις τι γινεται στο ios 10 και δεν κραταει τα sessions απο τις εφαρμογες που ανοιγεις;

στο ios 9 ειχα αρκετες εφαρμογες στο παρασκηνιο οπου και μπορουσα να μεταβω απο τη μια στην αλλη χωρις να χασω τις πληροφοριες που ειχε φορτωμενες... τωρα, σε καθε μια που μεταφερομαι κανει refresh το περιεχομενο, με αποτελεσμα να χανω αυτο που ειχα..

το εχει παρατηρησει κανεις;

 

iphone 5

τοχω παρατηρησει σε ipad air 2.δεν βρηκα καποια εξηγηση ή τροπο αντιμετωπισης στο ιντερνετ.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορώ να βάλω εφαρμογές cydia χωρίς jb στην 10.1.1 πχ τύπου vshare? Βασικά θέλω touch force στο IPhone 6. Thanks.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια περίπτωση αν βρεις την εφαρμογή με μορφη αρχείου με κατάληξη .ipa και να την περάσεις με ένα πρόγραμμα που λέγεται cydia impactor στον υπολογιστή σου. Το θέμα είναι αν μπορέσεις να βρεις το πρόγραμμα που ζητάς σε μορφή ipa μετά με την βοήθεια της εφαρμογής που σου προανέφερα δημιουργείς δικά σου πιστοποιητικά τα οποία μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής τα αποδέχεσαι ως αξιόπιστα και πρέπει να τα ανανεώνεις ανα 7 ημέρες για να συνεχίζει να τρέχει η εφαρμογή που θέλεις.......λίγο περίπλοκο...δυστυχώς είναι ο μόνος μέχρι τώρα τρόπος χωρίς jailbreak.

Για το touchforce μάλλον είναι αδύνατον αν δεν εχεις jb

Edited by xristos1975
Προσθηκη στοιχείων για touchforce
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχα το iphone 6 (σε iOs 10.1) και οταν το "ανοιγα" με το Raise to Wake με πηγαινε κατ ευθειαν στην οθονη με τα widget

 

τωρα με το iphone 7 10.1.1 με παει στην οθονη ξεκλειδωματος( και πρεπει να κανω swipe για να παω στα widget

 

υπαρχει καποια ρυθμιση να το αλλαξω και να με βγαζει στα widget?

εψαξα στην συσκευη αλλα δεν βρηκα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχα το iphone 6 (σε iOs 10.1) και οταν το "ανοιγα" με το Raise to Wake με πηγαινε κατ ευθειαν στην οθονη με τα widget

 

τωρα με το iphone 7 10.1.1 με παει στην οθονη ξεκλειδωματος( και πρεπει να κανω swipe για να παω στα widget

 

υπαρχει καποια ρυθμιση να το αλλαξω και να με βγαζει στα widget?

εψαξα στην συσκευη αλλα δεν βρηκα.....

 

Το σωστό είναι αυτό το στο iPhone 7. Και στο 7 Plus που είχα για λίγο συμπεριφερόταν όπως το 7, raise to wake και αμέσως σε έβαζε στην home screen ή απλά ξεκλείδωνε το τηλέφωνο (ανάλογα την ρύθμιση που έχει ο καθένας). Πάντως δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση για κάτι τέτοιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς δοκιμές στο drain της μπαταρίας με την εφαρμογή του FB και χωρίς αυτήν;

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς δοκιμές στο drain της μπαταρίας με την εφαρμογή του FB και χωρίς αυτήν;

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

 

Ναι και αφαίρεσα την εφαρμογή για να βγάζω δυο μέρες και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Φίλη θέλει να περάσει το kodi σε ipad με ios 10 αλλά χρειάζεται jailbreak

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή κάποιο ανάλογο πρόγραμμα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γινεται στο ios 10 και δεν κραταει τα sessions απο τις εφαρμογες που ανοιγεις;

στο ios 9 ειχα αρκετες εφαρμογες στο παρασκηνιο οπου και μπορουσα να μεταβω απο τη μια στην αλλη χωρις να χασω τις πληροφοριες που ειχε φορτωμενες... τωρα, σε καθε μια που μεταφερομαι κανει refresh το περιεχομενο, με αποτελεσμα να χανω αυτο που ειχα..

το εχει παρατηρησει κανεις;

 

iphone 5

 

Ετσι και σε εμενα με το ios 10 στο 5s Μαλλον οτι ειναι κατω απο 2GB Ram εχει θεματα,λογω κακου optimization απο την Apple.Μακαρι να πηγαινα εστω 9.3.5.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και σε εμενα με το ios 10 στο 5s Μαλλον οτι ειναι κατω απο 2GB Ram εχει θεματα,λογω κακου optimization απο την Apple.Μακαρι να πηγαινα εστω 9.3.5.

 

Φταει το optimization και οχι τα 2gb! Γιατι ακομη και στα 4gb γινεται ακριβως το ιδιο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Φταει το optimization και οχι τα 2gb! Γιατι ακομη και στα 4gb γινεται ακριβως το ιδιο!

Τωρα παντως ειδα καλυτερο optimization στην 10.2,οι εφαρμογες ανοιγουν τοσο γρηγορα,πατας και μπαινεις ακαριαια ειδικα στην καμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάνει κανείς δοκιμές στο drain της μπαταρίας με την εφαρμογή του FB και χωρίς αυτήν;

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

 

Με 10.1.1 παντως εκανε χειροτερο drain το συγκεκριμενο app.Το ξηλωσα και μονο απο σαφαρι μπαινω.Μονο live δεν κανω αλλα μικρο το κακο.Προτιμω να εχω παραπανω μπαταρια και να μη κολλαει το κινητο μου παρα να εχω το app του facebook.Μονο messenger εχω για chatting και γιατι με βολευει περισσοτερο σε σχεση με το site.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με την iOS 10.2 νομιζω καλυτερεψε η ταχύτητα του iPad Mini 3 μου ή είναι φαντασίωση ....

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα χρόνια πολλά. Φυσικά επειδή έχω το 6αρι ρώτησα αν έχει βρει το jb αλλά απο ότι βλέπω δεν υπάρχει νεώτερο, επίσης κάτι άλλο. Το χαρακτηριστικό που περιγράφετε παραπάνω Raise to Wake δεν το έχω στο 6αρι μου με 10.1.1, που βρίσκεται?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο iPhone 6.

Μόνο στα μεταγενέστερα μοντέλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως κανένας τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή στο iPad, η οποία αποκλείστηκε πλέον από το App Store. Υπάρχει περίπτωση να την περάσω με κάποιο τρόπο στο iPhone?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα αγορασμένα, στο App Store, δε φαίνεται η εν λόγω εφαρμογή;

 

Αλλιώς, αν η εφαρμογή είναι universal, δηλαδή για iPhone & iPad, μπορείς να δοκιμάσεις να την περάσεις μέσω συγχρονισμού με το iTunes.

Πρώτα συγχρονίζεις το iPad, ώστε να περάσεις το αρχείο .ipa στον υπολογιστή σου. Έπειτα το πέρνας στο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω downgrade από iOS 10 σε 9;

Το είχα επιχειρήσει να κάνω downgrade μέσω iTunes αλλά αυτό που κατάφερα ήταν να στουκαρει στην recovery, και να κάνεις επανεκκίνηση πάλι εκεί θα πάει... Και διάφορα σφάλματα... 3003, 7 κτλ... Αναγκαστικά πέρασα την 10.2

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το είχα επιχειρήσει να κάνω downgrade μέσω iTunes αλλά αυτό που κατάφερα ήταν να στουκαρει στην recovery, και να κάνεις επανεκκίνηση πάλι εκεί θα πάει... Και διάφορα σφάλματα... 3003, 7 κτλ... Αναγκαστικά πέρασα την 10.2

 

Ναι και εγώ το φοβήθηκα να κάνω τέτοιο πείραμα :) Δεν είναι και τόσο χάλια το 10 όσο είχα διαβάσει στις αρχές ή ίσως να τρέχει καλά στη συγκεκριμένη συσκευή (έχω ένα se 64 gb) απλώς έχει μερικά πολύ εκνευριστικά χαρακτηριστικά όπως το ξεκλειδωμα. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να αλλάξουν το χρωμα των notification banners, μια χαρά ήταν μαύρο τα τελευταία δέκα χρόνια :p

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση για iCloud: η γυναίκα μου έχει 6αρι 16gb και 50gb cloud. Παρόλο που έχουν μείνει 300mb ελεύθερα, παρατηρώ ότι στο iCloud οι φωτογραφίες της έχουν ήδη ξεπεράσει τα 13gb και την αφήνει να συνεχίσει να τραβάει φωτός και βίντεο!! Στο τηλέφωνο φαίνονται μόνο σαν 600mb! Το κακό είναι ότι πρέπει να έχεις data αρκετά από ότι κατάλαβα γιατί τις αποθηκεύει πλέον μόνο σαν thumbnail και τις κατεβάζει προσωρινά για να τις δεις όταν θες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση για iCloud: η γυναίκα μου έχει 6αρι 16gb και 50gb cloud. Παρόλο που έχουν μείνει 300mb ελεύθερα, παρατηρώ ότι στο iCloud οι φωτογραφίες της έχουν ήδη ξεπεράσει τα 13gb και την αφήνει να συνεχίσει να τραβάει φωτός και βίντεο!! Στο τηλέφωνο φαίνονται μόνο σαν 600mb! Το κακό είναι ότι πρέπει να έχεις data αρκετά από ότι κατάλαβα γιατί τις αποθηκεύει πλέον μόνο σαν thumbnail και τις κατεβάζει προσωρινά για να τις δεις όταν θες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το κάνει αυτό επειδή στις ρυθμίσεις του icloud για τις φωτογραφίες έχει επιλέξει την επιλογή να κάνει optimize τις φωτογραφίες και να σου δείχνει το thumbnail. Αν άλλαζε την επιλογή στο να κατεβάζει και να διατηρεί την πλήρη ανάλυση τότε είναι που θα της έβγαζε μήνυμα ότι δεν υπάρχει άλλος χώρος για φωτογραφίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, απλά το ανέφερα για κάποιον που αναρωτιέται για ποιο λόγο να δίνει 1€ το μήνα για 50gb cloud εφόσον έχει 16gb χώρο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το φοβήθηκα να κάνω τέτοιο πείραμα :) Δεν είναι και τόσο χάλια το 10 όσο είχα διαβάσει στις αρχές ή ίσως να τρέχει καλά στη συγκεκριμένη συσκευή (έχω ένα se 64 gb) απλώς έχει μερικά πολύ εκνευριστικά χαρακτηριστικά όπως το ξεκλειδωμα. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να αλλάξουν το χρωμα των notification banners, μια χαρά ήταν μαύρο τα τελευταία δέκα χρόνια :p

 

Οπως ειχα αναφερει και στην πρωτη επαφη με το ios 10 θεωρω οκ αλλαγη να αλλαζεις τον τροπο ξεκλειδωματος πλεον.. αλλα ηλιθιο να μην αφηνεις το κλασικο slide σαν επιλογη!Θα ηταν το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...