Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή πολλοί το ζητήσατε, ορίστε οι φωτογραφίες από το 3ο Leeco X620 που παραλαμβάνω.

Δεν είναι το Pro αλλά οπτικά είναι ακριβώς το ίδιο. Όπως βλέπετε και εσείς το χρώμα είναι πιο πολύ του χαλκού παρά ροζ, οπότε δεν το λέτε και τόσο θηλυκό!!!

 

Με μία σύντομη δοκιμή που έκανα δεν έχει κανένα θέμα απλά με την έκδοση που φοράει έχει και λίγα Αγγλικά μέσα το μενού ενώ σπάνια και λίγα Κινέζικα.

Από εδώ και πέρα σύμφωνα με την Selina (Vickmall), όποιος θέλει μπορει να το παραγγέλνει και με την ROM του Ιταλού.

 

DSC_0646.jpg

 

DSC_0647.jpg

 

DSC_0648.jpg

 

DSC_0649.jpg

 

DSC_0650.jpg

 

Mε ποια ρομ στο εστειλε?λογικα θα εχει την ιδια και στο δικο μου που θα παραλαβω αυριο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε ποια ρομ στο εστειλε?λογικα θα εχει την ιδια και στο δικο μου που θα παραλαβω αυριο

 

Φοράει την 5.6.014S.

Εχει περισσότερα Ελληνικά από την την 13άρα και δεν έχει bugs στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Φοράει την 5.6.014S.

Εχει περισσότερα Ελληνικά από την την 13άρα και δεν έχει bugs στην κάμερα.

 

Θα ενημερωσω κι εγω αυριο που θα το παραλαβω,ελπιζω να μπει ενας οδηγος αλλαγης ρομ ωστε να το καλυτερευουμε,εισαι ικανοποιημενος απο την καμερα και τις λειτουργιες του μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Η ROM προέρχεται από εδώ

 

1. Αρχικά κατεβάζουμε αυτά τα δύο αρχεία και τα αποσυμπιέζουμε και τρέχουμε το "ADBDriverInstaller.exe" από τον φάκελο του adbdriver

 

adb driver

 

ROM

 

2. Ενεργοποιούμε τα "Developer Options" πηγαίνοντας "settings->About phone" και πατάμε πολλές φορές πάνω στο "Build Number" μέχρι να μας βγάλει μήνυμα "You are now a developer". Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα των "settings" και μπαίνουμε στα "Developer options" και ενεργοποιούμε το "OEM Unlocking" και το "USB debugging".

 

3. Περνάμε την "ROM(Leeco_x620_BB72_GS_5601405171S-5.6.014S_NEW3.zip)" στο τηλέφωνο.

 

4. Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-.

 

5. Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72"

 

6. Τρέχουμε το "flash_TWRP.bat" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72".

 

7. Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και κρατάμε πατημένα τα volume+ και το Power και τα αφήνουμε μόλις δούμε το σήμα της Leeco.

 

8. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

 

9. Πάμε στην αρχική οθόνη του "TWRP"και πατάμε "Install". Επιλέγουμε το "Leeco_x620_BB72_GS_5601405171S-5.6.014S_NEW3.zip" και κάνουμε "Flash". Αφού τελειώσει κάνουμε "Reboot".

 

Αρχικά δεν θα σας βγάλει να επιλέξετε ελληνικά οπότε επιλέξτε αγγλικά και μετά μπορείτε να βάλετε ελληνικά από τις ρυθμίσεις.

 

Καλό φλασάρισμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί η το γκρι ποτέ βγαίνει; είναι πολύ γυναίκες To rose gold

 

Εγω δεν θεωρω οτι θα γινω η θα νοιωθω γυναικα με το κινητο οπως φαινεται στην φωτο,τωρα ο καθενας οπως νοιωθει.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί η το γκρι ποτέ βγαίνει; είναι πολύ γυναίκες To rose gold

 

το συγκεκριμένο είναι light bronze όχι rose και είναι unisex

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ROM προέρχεται από εδώ

 

...............

 

Καλό φλασάρισμα. :)

 

έχει βγει καινούρια rom *15s

 

σ'ευχαριστούμε για το τρόπο

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Η ROM προέρχεται από εδώ

 

1. Αρχικά κατεβάζουμε αυτά τα δύο αρχεία και τα αποσυμπιέζουμε και τρέχουμε το "ADBDriverInstaller.exe" από τον φάκελο του adbdriver

 

adb driver

 

ROM

 

2. Ενεργοποιούμε τα "Developer Options" πηγαίνοντας "settings->About phone" και πατάμε πολλές φορές πάνω στο "Build Number" μέχρι να μας βγάλει μήνυμα "You are now a developer". Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα των "settings" και μπαίνουμε στα "Developer options" και ενεργοποιούμε το "OEM Unlocking" και το "USB debugging".

 

3. Περνάμε την "ROM(Leeco_x620_BB72_GS_5601405171S-5.6.014S_NEW3.zip)" στο τηλέφωνο.

 

4. Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-.

 

5. Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72"

 

6. Τρέχουμε το "flash_TWRP.bat" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72".

 

7. Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και κρατάμε πατημένα τα volume+ και το Power και τα αφήνουμε μόλις δούμε το σήμα της Leeco.

 

8. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

 

9. Πάμε στην αρχική οθόνη του "TWRP"και πατάμε "Install". Επιλέγουμε το "Leeco_x620_BB72_GS_5601405171S-5.6.014S_NEW3.zip" και κάνουμε "Flash". Αφού τελειώσει κάνουμε "Reboot".

 

Αρχικά δεν θα σας βγάλει να επιλέξετε ελληνικά οπότε επιλέξτε αγγλικά και μετά μπορείτε να βάλετε ελληνικά από τις ρυθμίσεις.

 

Καλό φλασάρισμα. :)

 

Εξαιρετικος,ευχαριστουμε

ερωτηση

την ρομ την βαζουμε στο τηλεφωνο αζιπαριστη?

τα αρχεια που γραφεις οτι τρεχουμε υπαρχουν ηδη απο πριν στην μνημη?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικος,ευχαριστουμε

ερωτηση

την ρομ την βαζουμε στο τηλεφωνο αζιπαριστη?

τα αρχεια που γραφεις οτι τρεχουμε υπαρχουν ηδη απο πριν στην μνημη?

Καλημέρα.

 

Την ROM την βάζεις όπως είναι μέσα στο κινητό, δεν την αποσυμπιεζεις.

 

Το αρχικό αρχείο από το link της ROM το αποσυμπιεζεις, μέσα σε αυτό έχει διαφορά αρχεία, ένα από αυτά ειναι η ROM σε μορφή .zip ..

 

Τα αρχεία που λέω να τρέξεις γράφω μέσα σε ποιον φάκελο είναι. Δεν τα τρέχεις από το κινητό .

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και το φορτιζω,οσοι εχετε ενδοιασμους για το ροζ-χρυσο ξεχαστε τους,καθολου ροζ,χαλκι περισσοτερο,οπως στις πιο πανω φωτογραφιες και πολυ ομορφο.
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο είναι light bronze όχι rose και είναι unisex

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έχει βγει καινούρια rom *15s

 

σ'ευχαριστούμε για το τρόπο

 

Από πού την βρήκες την 15s ;

 

Στο androidiani δεν την βρήκα.

 

edit: Άκυρο την βρήκα.

Edited by chrisarchon
Link to comment
Share on other sites

Πολύ. Αργεί Το δικό. μου... Εχω παρει μια βδομαδα. Tracking number και ακόμα. Μου βγάζει. Pre advised....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ. Αργεί Το δικό. μου... Εχω παρει μια βδομαδα. Tracking number και ακόμα. Μου βγάζει. Pre advised....

 

εισαι οφ-τοπικ,εμενα εκανε 18 ημερες,μην βιαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Γυναικείο μου θυμίζει αυτό που βλέπω είναι ροζ η εμένα μου φαίνεται έτσι

 

Καθολου,αν δεις τις φωτο πιο πανω,δεν εχεικαθολου ροζ,χαλκι περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα, θα πω λίγα πράγματα γιατί μέσα στο ΣΚ θα κάνω ένα review που θα έχω ουσιαστικότερη εικόνα...

Στα γρήγορα θα πω, ότι:

1. Design: Το χρώμα ούτε καν δεν είναι ροζ, προς ανοιχτό χάλκινο και στο φως απο άλλη γωνία που το κοιτάς αλλάζει και γίνεται ανοιχτό χρυσό (ΚΘΟΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ, απο τα πιο ωραία χρώματα). Απο ποιότητα τι να πώ, δεν υπάρχει, σαν να έχω 800€ κινητό, premium και πανάλαφρο που σε κάνει να απορείς αν είναι πραγματικό και απο σχεδιασμό σκίζει, ίσως αυτό που να με χαλάει έιναι ότι προεξέχει η κάμερα και πρέπει να το προσέχω πολύ όταν το αφήνω σε επιφάνεια.

2. Η ROM είναι λίγο βαριά και δύσχρηστη και ενώ όλα γίνονται γρήγορα, το κάνει να φαινεται ότι χάνει λίγο, που με στοκ Android δε θα έβλεπε τίποτα μπροστά του, 2.5GB/4GB ελεύθερα.

3. Ηχείο: Δυνατό και καθαρό, αν και θα ήθελα λίγο μπάσο καλύτερο.

4. Μικρόφωνο - Κλήσεις ακουστικό: Απίστευτο, καθαρό και δυνατό

5. Ακουστικά: Συνδέοντας τον adaptor ακουστικών, πήρα ένα ποιοτικό ήχο με βαθύ μπάσο, απλά θα ήθελα λίγο παραπάνω ένταση.

6. Κάμερα: Πολύ καλή, ακόμα δεν έχω καταλήξει λόγω οτι δεν έχω πολλά δείγματα, αλλά σε φως της ημέρας είναι καταπληκτική και σε πολύ χαμηλές συνθήκες φωτισμού με φλας αρκετά ικανοποιητικές. Το βίντεο επίσης πολύ καλό και σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού, χωρίς να πέφτουν τα frames και με καθαρό ήχο. Αυτό που βλέπω να μην λειτουργεί πολύ καλά είναι ο σταθεροποιητής στις φωτογραφίες, σε αρκετές είχα κουνίματα (ίσως φταίει και το χέρι μου). Σε σχέση με το Redmi Note 3 Pro έχει καλύτερη.

Μπορείτε να δείτε 7 δείγματα εδώ

Η μπροστινή είναι εξίσου καλή.

7. Led ειδοποίησης: Λειτουργεί μια χαρά

8. Fingerprint: Λειτουργεί αρκετά σωστά, θα μπορούσε ίσως και λίγο καλύτερα (έτσι πιστεύω, δεν είχα ξανά κινητό με fingerprint)

9. Η οθόνη είναι ευκρινέστατη ακόμη και κάτω απο τον ήλιο αν η φωτεινότητα είναι λίγο πιο πάνω απο τη μέση, με πολύ ωραία χρώματα και εκπληκτικές γωνίες θέασης.

10. Μπαταρία: Ακόμα δεν μπορώ να σας πω με σιγουριά αλλα έκανα μία φόρτιση και τα πράγματα πάνε πάρα πολυ καλά. Μου φαίνεται πως θα δω αποτελέσματα πάνω απο 4.30-5 ώρες

11. Είμαι σκεπτικός στο να το αφήσω με τη θήκη ή χωρίς τη θήκη :P , δεν συγκρίνεται η αίσθηση

 

Αυτά τα λίγα απο μένα....

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

XASTA11 ευχαριστουμε πολυ για τις πρωτες σου εντυπώσεις , σιγουρα πολυ θετικα αυτα που γραφεις για τη συσκευη.

Προσπαθησε να ανεβάσεις μερικές φωτο ακομα να δουμε την ποιοτητα σε πιο πολλες συνθηκες πχ σε εσωτερικο χωρο

βραδυ με/χωρις φλας. Επιαης οπως ειπες ειμαι περιεργος ναδω ποση ωρα sot θα εχει -δύο καρτες εχεις βαλει;.

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα φίλε μου νά μάς πεις λίγο γι αυτό το κρακ που κάνει ή οθόνη του κινητού που αναφέρθηκε στα προηγούμενα posts??? πάντως για μαγαζιά που έχετε αναφέρει εγώ θα το πάρω από το to2c έχω πάρει τουλάχιστον 6κινητα από εκεί και ήταν πολύ αξιόπιστο....
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα φίλε μου νά μάς πεις λίγο γι αυτό το κρακ που κάνει ή οθόνη του κινητού που αναφέρθηκε στα προηγούμενα posts??? πάντως για μαγαζιά που έχετε αναφέρει εγώ θα το πάρω από το to2c έχω πάρει τουλάχιστον 6κινητα από εκεί και ήταν πολύ αξιόπιστο....

 

Δεν βλέπω να έχει καλύτερες τιμές από το Vickmall το συγκεκριμένο site.

Επίσης αν στείλεις μύνημα στην Selina σίγουρα θα πάρεις δωράκια (τζάμι και θήκη Mofi).

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λίγο πιο ακριβά αλλά σκέφτομαι μήπως δεν έχει αυτά τα θέματα ή ρομ τους για τα ελληνικά.μονο γι αυτό τον λόγο.επισης ψάχνω εκείνη την σκληρή ζελατίνα που είναι τζάμι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ τώρα προσεξα ότι γράφεις και εσύ για τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λίγο πιο ακριβά αλλά σκέφτομαι μήπως δεν έχει αυτά τα θέματα ή ρομ τους για τα ελληνικά.μονο γι αυτό τον λόγο.επισης ψάχνω εκείνη την σκληρή ζελατίνα που είναι τζάμι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ τώρα προσεξα ότι γράφεις και εσύ για τζάμι

 

Αν τους πεις σου βάζουν την ROm του Ιταλού.

Εμένα πριν να μου το στείλουν σε ερώτηση μου με ενημέρωσαν ότι την πέρασαν επιτυχώς σε άλλο κινητό.

Ζήτα τους τζάμι και θήκη mofi

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα φίλε μου νά μάς πεις λίγο γι αυτό το κρακ που κάνει ή οθόνη του κινητού που αναφέρθηκε στα προηγούμενα posts??? πάντως για μαγαζιά που έχετε αναφέρει εγώ θα το πάρω από το to2c έχω πάρει τουλάχιστον 6κινητα από εκεί και ήταν πολύ αξιόπιστο....

 

Η αληθεια εναι οτι το ειχα ξεχασει αυτο με την οθονη γιατι πολυ απλα δεν συμβαινει στη χρηση, πρεπει να το πιεσεις πολυ και να βαλεις τ αυτι σου στην οθονη. Δεν ειναι τπτ απλα γινεται γτ μαλλον Ειναι "κουφιο" απο κατω, δεν ειναι προβλημα και δεν το βλεπω να δημιουργει προβλημα γιατι αν ήταν θα χαλαγε η αφη στα bend tests και στα πεσιματα. Επαναλαμβανω θελει αρκετη πιεση για να το κανει και δε το καταλαβαινεις καν...ειναι αψογη η αφη...... Το μεγαλυτερο αρνητικο ειβαι η ROM, μακαρι να υπηρχε μια MIUI... Η ROM της leeco ειναι άθλια, κανει υπερβολικα βαρυ το κινητο, αργει να κανει την εναλλαγη στο multitask, αργει να βγαλει φωτο, να κανει την εναλλαγη σε selfie..Αίσχος.... Επισης το λογισμικο της καμερας ειναι αθλιο, δεν λειτουργει καθολου το micro focus ,δεν εστιαζει στα κοντινα.. Θα το φορτισω και θα φλασαρω τη νεα ρομ του ιταλου να δω διαφορες.. Μία ενημερωση, με αρκετή χρήση εχω βγαλει με τη 1η φορτιση 4.30 ωρες sot ως το 12%.. Μπαινει για φορτισμα και θα επανελθω αργοτερα

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και λίγη ώρα την ROM, του ιταλού, έχω εντυπωσιαστεί απο τη δουλειά που έχει κάνει, άλλο τηλέφωνο :P . Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και λίγη ώρα την ROM, του ιταλού, έχω εντυπωσιαστεί απο τη δουλειά που έχει κάνει, άλλο τηλέφωνο :P .

Το θέμα με το φόκους στα κοντινά;πιστεύω 100% οτι είναι θέμα Ρομ γιατί και το απλό le2 έχει το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...