Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LeEco Le 2 Pro (X20 / X25)

 

http://www.smartphoneandprice.com/wp-content/uploads/2016/04/leeco-le-2-pro-goes-official.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 74.2 x 151.1 x 7.5 mm
  • Weight: 153 g
  • SoC: MediaTek Helio X25 (MT6797T)
  • CPU: 2x 2.5 GHz ARM Cortex-A72, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 10
  • GPU: ARM Mali-T880 MP4, 850 MHz, Cores: 4
  • SoC: MediaTek Helio X20 (MT6797)
  • CPU: 2x 2.3 GHz ARM Cortex-A72, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 10
  • GPU: ARM Mali-T880 MP4, 700 MHz, Cores: 4
  • RAM: 4 GB, 933 MHz
  • Storage: 32 GB
  • Display: 5.5 in, LCD, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • Camera: 5312 x 3984 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από την μπαταρία, οθόνη και κάμερα;

 

Κυρίως για τη μπαταρία. Για την κάμερα στο προηγούμενο θέμα έλεγαν ότι κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με του Redmi Note 3 Pro.

Βάλτε αν μπορείτε μερικές φωτογραφίες καθώς και screenshots με τις ώρες οθόνης (SOT).

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας το προηγούμενο θεμα για LE 2 αποφάσισα να γράψω και εγω το κατι της μου..

Είπα να παρω κινεζικο κινητο και έπεσα στα βαθιά!! Χρόνια είχα Iphone χρόνια όμως πολλά χρόνια και είπα να κανω την αλλαγή.

Δεν είχα παρει χαμπάρι τι γίνεται με τα κινέζικα κινητα και έπεσα απο τα σύνεφα.. Τι είναι το recovery ROM , flashing, root, TWRP ??? Όλα μου φαινόντουσαν κινέζικα.

Όταν παρέλαβα το κινητό Le 2 Pro X20 διαπίστωσα τα παρακάτω θέματα (το αγόρασα απο Geekbuying σχετικα καλό delivery)

1. Όταν ήθελα να δω τις λεπτομέρειες μια κλίσης μου τερμάτιζε την εφαρμογή επαφές και δεν μπορουσα να δω τίποτα

2. Όταν ήταν κλειστό το viber & whatsapp δεν ερχόντουσαν τα μηνύματα (:mad::mad::mad::mad:)

3. Και το χειρότερο που πετιούνται απο το πουθενά παράθυρα με διαφημίσεις να κατεβάσω εφαρμογές κλπ :cry::cry::cry::cry:

 

ΕΕΕ και τοτε μπηκα και εψαχνα παντου, μιλησα με το ανεπισημο φορουμ τους μιλησα με το επισημο το αμερικάνικο μιλησα με το geekbuying και αρχισαν τα κινεζικα Update rom , stable rom, ιταλός BB72 :blink::blink::blink::blink:

Εντάξει σήκωσα τα χερια ψηλα αλλα είδα φως με τους έλληνες xiaomi, καλέ αυτα τα κινητά εχουν τα ίδια προβληματα!!! Ειδικά με το Redmi Note.

Μετά τσουπππ βρισκω αυτο το ποστ.. καλέ Ελληνες εδω που καταλαβαινουν όλα αυτά τα κινέζικα.

Εχω λύσει το θέμα 1 και 2 και μου μένει το 3 εχω κάνει και restore αλλά τίποτα. Δεν εχω περάσει άλλες Rom γιατι δεν είμαι εξοικειωμένη αλλά με κόβω να περνάω καποια στιγμή του Ιταλού. Καταλαβα οτι αυτα τα pop up ερχονται απο καποιες εφαρμογές και επειδή εχω ελαχιστες μαλλον είναι από το candy crash ( κακό candy crash ) . Δεν μου πεταει πολλά κανω κατι εκκαθαρίσεις στο google και ερχεται στα ίσια του, εχω κλεισει και τα notification σαβούρα (πχ candy crash) και την παλευω.

Σαν κινητό όμως πραγματικά είναι σουπερ και απο ποιότητα κατασκευής και από απόδοση, θα επανερθω με screenshot από μπαταρία γιατί εγώ νιώθω οτι είναι καλή, μιαμιση μερα με χρήση, βεβαια είναι υποκειμενικό γιατί αν έχεις συνηθήσει στο iphone καθε μερα φόρτιση απαραίτητα το κατι παραπάνω σου φαίνεται τέλειο.

Μακρηγόρησα ήθελα να πω τον πόνο μου, αν το διαβασε κανεις ολο αυτό thanks :)

Edited by Demmi
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα εγω

Και θα ηθελα να προσθεσεις εντυπωσεις απο την καμερα.μπροστα πισω,χαμηλο φωτισμο κτλ.

Καθως κσι ωρες οθονης.ευχαριστω

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ανεβασω screenshot απο την μπαταρια και δεν μπορω ενω ειναι μικρα αρχεια!

Η καμερα και η μπρος και η πισω σε συνθηκες μερας ειναι τελειες δεν εχω βγαλει ακομα την νυχτα φωτο θα το δοκιμασω! Κανει πολυ καλη εστιαση πολυ γρηγορα. Εχει και ολα αυτα τα φιλτρα και βγαινεις αλλος ανθρωπος στις φωτο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Υποδοχή για κάρτα μνήμης δεν έχει; Ή έστω επιλογή αντί για 2 σιμ να βάλεις μια + κάρτα μνήμης...;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας το προηγούμενο θεμα για LE 2 αποφάσισα να γράψω και εγω το κατι της μου..

Είπα να παρω κινεζικο κινητο και έπεσα στα βαθιά!! Χρόνια είχα Iphone χρόνια όμως πολλά χρόνια και είπα να κανω την αλλαγή.

Δεν είχα παρει χαμπάρι τι γίνεται με τα κινέζικα κινητα και έπεσα απο τα σύνεφα.. Τι είναι το recovery ROM , flashing, root, TWRP ??? Όλα μου φαινόντουσαν κινέζικα.

Όταν παρέλαβα το κινητό Le 2 Pro X20 διαπίστωσα τα παρακάτω θέματα (το αγόρασα απο Geekbuying σχετικα καλό delivery)

1. Όταν ήθελα να δω τις λεπτομέρειες μια κλίσης μου τερμάτιζε την εφαρμογή επαφές και δεν μπορουσα να δω τίποτα

2. Όταν ήταν κλειστό το viber & whatsapp δεν ερχόντουσαν τα μηνύματα (:mad::mad::mad::mad:)

3. Και το χειρότερο που πετιούνται απο το πουθενά παράθυρα με διαφημίσεις να κατεβάσω εφαρμογές κλπ :cry::cry::cry::cry:

 

ΕΕΕ και τοτε μπηκα και εψαχνα παντου, μιλησα με το ανεπισημο φορουμ τους μιλησα με το επισημο το αμερικάνικο μιλησα με το geekbuying και αρχισαν τα κινεζικα Update rom , stable rom, ιταλός BB72 :blink::blink::blink::blink:

Εντάξει σήκωσα τα χερια ψηλα αλλα είδα φως με τους έλληνες xiaomi, καλέ αυτα τα κινητά εχουν τα ίδια προβληματα!!! Ειδικά με το Redmi Note.

Μετά τσουπππ βρισκω αυτο το ποστ.. καλέ Ελληνες εδω που καταλαβαινουν όλα αυτά τα κινέζικα.

Εχω λύσει το θέμα 1 και 2 και μου μένει το 3 εχω κάνει και restore αλλά τίποτα. Δεν εχω περάσει άλλες Rom γιατι δεν είμαι εξοικειωμένη αλλά με κόβω να περνάω καποια στιγμή του Ιταλού. Καταλαβα οτι αυτα τα pop up ερχονται απο καποιες εφαρμογές και επειδή εχω ελαχιστες μαλλον είναι από το candy crash ( κακό candy crash ) . Δεν μου πεταει πολλά κανω κατι εκκαθαρίσεις στο google και ερχεται στα ίσια του, εχω κλεισει και τα notification σαβούρα (πχ candy crash) και την παλευω.

Σαν κινητό όμως πραγματικά είναι σουπερ και απο ποιότητα κατασκευής και από απόδοση, θα επανερθω με screenshot από μπαταρία γιατί εγώ νιώθω οτι είναι καλή, μιαμιση μερα με χρήση, βεβαια είναι υποκειμενικό γιατί αν έχεις συνηθήσει στο iphone καθε μερα φόρτιση απαραίτητα το κατι παραπάνω σου φαίνεται τέλειο.

Μακρηγόρησα ήθελα να πω τον πόνο μου, αν το διαβασε κανεις ολο αυτό thanks :)

Κατά πάσα πιθανότητα το έχουν πειράξει από εκεί που το αγόρασες και σου πετάει τις διαφημίσεις. Μου έχει συμβεί και εμένα κάτι αντίστοιχο και τα έριξα το φταίξιμο στην εταιρία. Εε το έψαξα και τελικά άλλαξα ROM και δεν ξανάδα διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει υποδοχη για 2 nano sim οποτε δεν υπαρχει η μια απο τισ δυο sim να γινεται μνημη! Υποδοχη για SD δεν υπαρχει !

Μου φαινεται δεν τον γλυτωνω τον ιταλο ROM! Σημερα ειμαι μια μερα χωρις διαφημισεις (wow)

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα.με το θεμα των ακουστικων,τι κανετε?σγορασατε ακουστικα type c?ειχε μεσα η κουτα?ανταπτορας εστω?

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα.με το θεμα των ακουστικων,τι κανετε?σγορασατε ακουστικα type c?ειχε μεσα η κουτα?ανταπτορας εστω?

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο οτι εχω διαβασει εχει στην συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

το απλο Le eco le2 με την 16 mp καμερα,τι αλλες διαφορες εχει απο το προ? Τα 4 γιγα ραμ?

Κατι αλλο εχει?

Το εχει το απλο κανεις εδω?

Link to comment
Share on other sites

Αν το δει καποιος να πωλειται και σε αλλο χρωμα εκτος του gold rose, ας δωσει ενα Link.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για φιλο που δεν τον νοιαζουν τα ελληνικα, αλλα θελει playstore και να παιρνει αναβαθμισεις ειναι καλυτερα να το παραγγειλει με την official rom που το στελνει το vickmall?

Γενικα απο την εμπειρια σας στα letv με την official δουλευει καλυτερα απο οτι την multilanguage η του ιταλου. Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να παραγγείλω κι εγώ...στο aliexpress το βρισκω 205 ευρώ

 

να ρωτήσω κάτι πρώτα για όποιον ξερει...

- πως παει το 4G ? (Cosmote έχω)

- το WiFi κλειδωνει γρήγορα?

- στο kimovil.com πατάω το link για το Χ25 και μου βγαζει στο μαγαζί το Χ20 .... Το ίδιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

@Demmi Βάλε αν μπορείς και δε σου κάνει κόπο ένα screenshot με τις ώρες οθόνης που βγάζει.

 

Βοηθήστε μήπως βγάλουμε άκρη αν τελικά είναι καλό από θέμα αυτονομίας ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να παραγγείλω κι εγώ...στο aliexpress το βρισκω 205 ευρώ

 

να ρωτήσω κάτι πρώτα για όποιον ξερει...

- πως παει το 4G ? (Cosmote έχω)

- το WiFi κλειδωνει γρήγορα?

- στο kimovil.com πατάω το link για το Χ25 και μου βγαζει στο μαγαζί το Χ20 .... Το ίδιο είναι?

 

oxi το Χ25 θα ειναι ακριβοτερο λογικα,δεν ξερω αν ειναι διαθεσιμο ακομα

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με Σελινα απο Vickmall και κατεβασε το Le eco Le 2 pro 32 bg Χ20 στα 249 δολλαρια απο 259 που το ειχε,οποτε ειναι ακομα καλυτερα Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress το βρίσκεις 229$

 

δεν αγοραζω ακριβα πραγματα απο εκει,αλλωστε το σερβις του Vickmall δεν το περιμενω απο κανεναν,τις εχω δει τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα εχω προσπαθησει να ανεβασω φωτογραφιες screenshot 50kb και μου λεει οτι υπερβαινει το οριο ( το οριο ειναι 1 mb)

Εγω μια χαρα το βρισκω απο μπαταρια αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο! Ειδα οτι το vickmall δινει αν θες με την official rom. Να ρωτησω η official εχει και τις κινεζικες εφαρμογες και το καναλι της letv? Play store εχει;

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα εχω προσπαθησει να ανεβασω φωτογραφιες screenshot 50kb και μου λεει οτι υπερβαινει το οριο ( το οριο ειναι 1 mb)

Εγω μια χαρα το βρισκω απο μπαταρια αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο! Ειδα οτι το vickmall δινει αν θες με την official rom. Να ρωτησω η official εχει και τις κινεζικες εφαρμογες και το καναλι της letv? Play store εχει;

 

OΧΙ,μιλησα με Σελινα,δεν εχει play store

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα εχω προσπαθησει να ανεβασω φωτογραφιες screenshot 50kb και μου λεει οτι υπερβαινει το οριο ( το οριο ειναι 1 mb)

Εγω μια χαρα το βρισκω απο μπαταρια αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο! Ειδα οτι το vickmall δινει αν θες με την official rom. Να ρωτησω η official εχει και τις κινεζικες εφαρμογες και το καναλι της letv? Play store εχει;

 

Ανέβασε τις εδώ http://imgur.com/

Πας εκεί που λέει Upload image και τις κάνεις drag & drop ;)

Link to comment
Share on other sites

Tα screenshots με την χρήση της μπαταρίας

http://imgur.com/a/1EPxw

 

το περιμενω κι εγω,η σελινα ειπε οτι με την πολυγλωσσικη ρομ δεν θα εχω updates,εσυ ποια εχεις?Η καμερα τι λεει?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...