Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο gearbest εχει παραγγειλει ποτέ καποιος??βρηκα το le 2 pro(21mp camera) στα 202 ευρω.

ειναι αξιοπιστο κινεζομαγαζο?? και τι χρονους παραδωσης εχει???

αν ξερει καποιος ασ απαντνσει παρακαλω

 

After sales service χαλια,ολα κανουν 15-30 μερες αναλογα την ταχυδρομικη,παντα παραγγελνω απο το Vickmall,μιλα μαζι τους στο τσατ,ζητα κλειστη θηκη και γυαλι προστασιας,θα στα δωσουν δωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Σκεφτομαι καιρο να το χτυπήσω αλλά δεν έχω διαβάσει καποιο κατατοπιστικό review και εδω οι γνώμες διίστανται. Στα χαρακτηριστικα που αναγραφονται στο kimovil λεει οτι η καμερα του κινητου εχει ois. Ισχυει αυτο;

Επίσης εαν καποιος ειχε το παλιο letv χ800 pro 1 η καμερα του le2 pro συγκριτικα ειναι καλυτερη, ίδια ή χειρότερη;

Τέλος τωρα που σιγα σιγα στρώνει η μπαταρία σας με δύο κάρτες σιμ πόσες ώρες sot σας βγάζει;

Άντε να το παραγγελνουμε σιγά σιγά!!!

 

Κι εγώ αύριο ή πέμπτη πιθανόν θα το εχω οπότε θα κάνω ένα mini review και θα το ανεβάσω

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Το παρελαβα χτες.

Ασχοληθηκα 10 λεπτα μαζι του οποτε δεν εχω πολλα να πω. Αυτο που με χαλασε και μαλλον δε το ειχα καταλαβει απο την αρχη ειναι η ειδικη θυρα που εχει για φορτιση...χωρις το δικο του καλωδιο λοιπον δε γινεται να το φορτισεις, δεν ειναι συμβατο με τις USB θυρες/φορτιστες.:(

Ηρθε με play store εγκατεστημενο. Ολα τα ringtones, ηχοι κτλ ειναι στα κινεζικα. Στα κινεζικα ειναι και το booting animation. Και τωρα σκεφτομαι αν πρεπει να περασω αλλη ρομ η να κρατησω αυτη. εχει ερθει με την EUI 5.6.013S.

Αν καποιος εχει να προτεινει κατι καλυτερο παρακαλω να μου το πει.

:ninja:

Περισσοτερα πραγματα οταν το επεξεργαστω κι αλλο...(ειναι της γυναικας αλλα οκ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει tracking number από vickmall στις 7 Ιουλίου και ακόμα δεν το έχω δει που βρίσκεται με το track checker.Από την επόμενη εβδομάδα ίσως φτάσει Ελλάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει tracking number από vickmall στις 7 Ιουλίου και ακόμα δεν το έχω δει που βρίσκεται με το track checker.Από την επόμενη εβδομάδα ίσως φτάσει Ελλάδα.

 

http://www.postnl.post/ αν λεει ακομα pre-advised δεν εχει φτασει καν στην Ολλανδια,δες το εδω,επισης εμενα εφυγε στις 22 Ιουνιου κι εφτασε χθες Ελλαδα,απο αυριο παραλαμβανω,υπολογισε 15-20μερες

Link to comment
Share on other sites

http://www.postnl.post/ αν λεει ακομα pre-advised δεν εχει φτασει καν στην Ολλανδια,δες το εδω,επισης εμενα εφυγε στις 22 Ιουνιου κι εφτασε χθες Ελλαδα,απο αυριο παραλαμβανω,υπολογισε 15-20μερες
Δυστυχώς έτσι μου γράφει, άρα έχουμε δρόμο ακόμα.Όταν το πάρεις με το καλό γράψε εντυπώσεις.Εγώ πήρα το απλό le2 γιατί αν περίμενα να υπάρχει σε

Stock το silver pro, θα είχε φτάσει χειμώνας.άμα βγει μάπα θα το κρατήσω για σουβενίρ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι μου γράφει, άρα έχουμε δρόμο ακόμα.Όταν το πάρεις με το καλό γράψε εντυπώσεις.Εγώ πήρα το απλό le2 γιατί αν περίμενα να υπάρχει σε

Stock το silver pro, θα είχε φτάσει χειμώνας.άμα βγει μάπα θα το κρατήσω για σουβενίρ...

 

γυρω στις 25+ περιμενε το

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευασία είναι λίγο μεγαλύτερη από την κλασσική, καθυστερεί περισσότερο.

Εγώ παρήγγειλα 22 από Vickmall και χθες μπήκε Ελλάδα. Επειδή είμαι και επαρχία το περιμένω αύριο ή μεθαύριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πάρω θα βάλω κατευθείαν την ρομ του ιταλού για να μην τρώω τον χρόνο μου με πειραματισμούς.το μόνο που φοβάμαι μήπως είναι μάπα η κάμερα σε περιβάλλον με λίγο φως.διάβασα ότι Αυτός ο αισθητήρας της omni vision είναι καινούριος και τα πάει πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό.ίδωμεν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πάρω θα βάλω κατευθείαν την ρομ του ιταλού για να μην τρώω τον χρόνο μου με πειραματισμούς.το μόνο που φοβάμαι μήπως είναι μάπα η κάμερα σε περιβάλλον με λίγο φως.διάβασα ότι Αυτός ο αισθητήρας της omni vision είναι καινούριος και τα πάει πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό.ίδωμεν...

 

να μας πεις κι εμας πως ομως.....θα σε ευγνωμονουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πάρω θα βάλω κατευθείαν την ρομ του ιταλού για να μην τρώω τον χρόνο μου με πειραματισμούς.το μόνο που φοβάμαι μήπως είναι μάπα η κάμερα σε περιβάλλον με λίγο φως.διάβασα ότι Αυτός ο αισθητήρας της omni vision είναι καινούριος και τα πάει πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό.ίδωμεν...

Sony imx 230 "φοράει" αν δεν κάνω λάθος,omnivision "φοράει" το απλό le 2

Edit: τώρα θυμήθηκα οτι παρηγγειλες το le 2!

Link to comment
Share on other sites

να μας πεις κι εμας πως ομως.....θα σε ευγνωμονουμε

Δεν είναι δύσκολο να αλλάξεις rom. Ειδικά πως έρχεται αυτό με play store είναι πολύ εύκολο.Αλλά θα γράψω οδηγό για όποιον δεν έχει εμπειρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να αλλάξεις rom. Ειδικά πως έρχεται αυτό με play store είναι πολύ εύκολο.Αλλά θα γράψω οδηγό για όποιον δεν έχει εμπειρία.

 

εχω αλλαξει στο Χ600 αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο η αλλαγη σε αυτο,με twrp δλδ,ειμαι στην marshmallow τωρα με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Το παρελαβα χτες.

Ασχοληθηκα 10 λεπτα μαζι του οποτε δεν εχω πολλα να πω. Αυτο που με χαλασε και μαλλον δε το ειχα καταλαβει απο την αρχη ειναι η ειδικη θυρα που εχει για φορτιση...χωρις το δικο του καλωδιο λοιπον δε γινεται να το φορτισεις, δεν ειναι συμβατο με τις USB θυρες/φορτιστες.:(

Ηρθε με play store εγκατεστημενο. Ολα τα ringtones, ηχοι κτλ ειναι στα κινεζικα. Στα κινεζικα ειναι και το booting animation. Και τωρα σκεφτομαι αν πρεπει να περασω αλλη ρομ η να κρατησω αυτη. εχει ερθει με την EUI 5.6.013S.

Αν καποιος εχει να προτεινει κατι καλυτερο παρακαλω να μου το πει.

:ninja:

Περισσοτερα πραγματα οταν το επεξεργαστω κι αλλο...(ειναι της γυναικας αλλα οκ)

 

1ον, καλύτερα που έχει USB-C , 2ον πως γίνεται να εχεις παραγγείλει κάτι και να μην έχεις βγάλει τα μάτια ψάχνοντας γι αυτό στο youtube; 3ον βάλε του Ιταλού

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να αλλάξεις rom. Ειδικά πως έρχεται αυτό με play store είναι πολύ εύκολο.Αλλά θα γράψω οδηγό για όποιον δεν έχει εμπειρία.
Θα ήταν πολύ χρησιμος ο οδηγός για πολλούς .
Link to comment
Share on other sites

να μας πεις κι εμας πως ομως.....θα σε ευγνωμονουμε

 

Δεν έχει omnivision το PRO αλλά το απλό. το PRO έχει IMX 230

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει omnivision το PRO αλλά το απλό. το PRO έχει IMX 230

Εγώ όμως πήρα το απλό γιατί δεν ήθελα ροζ κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσει οποίος το έχει φωτογραφία να δουμε επιτέλους τι χρωμα ειναι!ειναι χρυσο;ειναι ροζ;ειναι χάλκινο;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ιδ

Ας ανεβάσει οποίος το έχει φωτογραφία να δουμε επιτέλους τι χρωμα ειναι!ειναι χρυσο;ειναι ροζ;ειναι χάλκινο;
αν το δεις σε βίντεο στο you tube , έχει μια απόχρωση του ροζ με χρυσό.Είναι πιο σκούρο από το καθαρό ροζ , προς το χρώμα του χαλκού..Εγώ το έψαξα πολύ σε βίντεο και δεν μου άρεσε , μου φάνηκε ωραίο για γυναικείο κινητό.Για αυτό τον λόγο και μόνο, αναγκάστηκα να συμβιβαστω με το απλό le2 που το βρήκα σε ασημί.Είναι όμως και θέμα γούστου, προσωπικό.σε άλλους μπορεί να αρέσει.

 

Παιδιά η ROM του Ιταλού που λέτε είναι αυτή;

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2/510685-rom-leeco-le2-le-2-pro-x620-modded-rom-twrp-3-0-bb72.html

Ναι αυτή είναι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί το ζητήσατε, ορίστε οι φωτογραφίες από το 3ο Leeco X620 που παραλαμβάνω.

Δεν είναι το Pro αλλά οπτικά είναι ακριβώς το ίδιο. Όπως βλέπετε και εσείς το χρώμα είναι πιο πολύ του χαλκού παρά ροζ, οπότε δεν το λέτε και τόσο θηλυκό!!!

 

Με μία σύντομη δοκιμή που έκανα δεν έχει κανένα θέμα απλά με την έκδοση που φοράει έχει και λίγα Αγγλικά μέσα το μενού ενώ σπάνια και λίγα Κινέζικα.

Από εδώ και πέρα σύμφωνα με την Selina (Vickmall), όποιος θέλει μπορει να το παραγγέλνει και με την ROM του Ιταλού.

 

DSC_0646.jpg

 

DSC_0647.jpg

 

DSC_0648.jpg

 

DSC_0649.jpg

 

DSC_0650.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερσί μεσσιέ!
αν βρεις χρόνο Θέλω να ανεβάσεις μια φωτογραφία νυχτερινή με κόντρα ένα φως όπως του Δήμου στον δρόμο.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...