Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Qualcomm φοράει.

Λογικά ακόμα και να μην δουλέψεις σε απόδοση dash, με ένα quickcharger v.2 ή v.3 θα έχεις γρήγορη φόρτιση.

καλο θα ειναι να υποστηριζει και quick charger 2 η 3 αλλα δεν το λεει πουθενα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να υποστηριζει και quick charger 2 η 3 αλλα δεν το λεει πουθενα.

 

Θεωρώ απίθανο να μην υποστηρίζει.

Απο την αλλη , ειναι μαλλον λογικό απο την Oneplus να μην τα αναφέρει ετσι ωστε να δώσει βαρύτητα στο dash.

Φυσικά , δεν βαζω το χέρι μου στην φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο να μην υποστηρίζει.

Απο την αλλη , ειναι μαλλον λογικό απο την Oneplus να μην τα αναφέρει ετσι ωστε να δώσει βαρύτητα στο dash.

Φυσικά , δεν βαζω το χέρι μου στην φωτιά.

 

περιμενω στην σειρα στο online chat να τους ρωτησω.Αν μου απαντησουν σας λεω.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό λέω οσο πιο ξεκάθαρα μπορώ αν υποθέσουμε λοιπόν ότι δεν βγάζει ημέρα ή μπαταρία και δεν είσαι σπίτι ή κοντά σε πριζα δεν έχεις το πλεονέκτημα της γρήγορης φόρτισης γιατί απλά δεν υπάρχουν power banks ούτε καλώδια αυτής της τεχνολογίας

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

λογικο αυτο που λες..και τωρα εχω ενα κινητο με quick charge και εννοειται πως θελει τον δικο του φορτιστη......η one plus πουλαει και ειδικο dash charger για το αυτοκινητο...30€ βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος που δεν εβαλα express shipment method, αυριο θα το ειχα στα χερια μου. Τωρα αναμονη μια εβδομαδα, καθως με αυτο τον τροπο ερχεται οδικως με dhl (απο αποθηκη στην Πολωνια στελνουν αυτα τα κομματια στη χωρα μας).

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το καλημέρα (και πριν παραλάβουν οι περισσότεροι)

 

OnePlus 3 Gets Unofficial CyanogenMod 13 & Recovery

 

Θα γινει χαμος με τα φλασαρισματα αυτης της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Λαθος που δεν εβαλα express shipment method, αυριο θα το ειχα στα χερια μου. Τωρα αναμονη μια εβδομαδα, καθως με αυτο τον τροπο ερχεται οδικως με dhl (απο αποθηκη στην Πολωνια στελνουν αυτα τα κομματια στη χωρα μας).

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα γινει χαμος με τα φλασαρισματα αυτης της συσκευης

 

με το καλο να σου ρθει εγω εχω ακομα πολυ δρομο μπροστα μου....περιμενουμε εντυπωσεις...

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να σου ρθει εγω εχω ακομα πολυ δρομο μπροστα μου....περιμενουμε εντυπωσεις...

 

Ευχαριστω. Το ειχα παραγγειλει 10 λεπτα αφου ξεκινησε η παρουσιαση στο loop. Μεσα σε 8 λεπτα ειχα εγκαταστησει την εφαρμογη, ειχα συλλεξει τα badges κι ειχα στειλει το voucher, με το οποιο παρηγγειλα τη συσκευη. Καψιμο... :lol::lol:

Λογικα θα με προλαβουν παιδια που το εχουν βαλει με express shipment

PS Κι ενα tip, που δε θα το βρειτε αλλου. Αν στο shipment email που σας στειλουν δε γραφουν tracking number, μπορειτε να κανετε copy τον αριθμο αποστολης, να πατε στη dhl (track shipment by reference number) κι εκει να δειτε ποιο ειναι το πραγματικο waybill (tracking) number σας ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο για εξπρες μεταφορα μου εβγαλε ημερομηνια παραδοσης 30 Ιουνιου και για κανονικη μεταφορα 7 Ιουλιου !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πήρες κάποια απάντηση;

 

Ναι μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατο με qc 2.0 αλλα δεν ξερει αν ειναι συμβατο με qc 3.0 βασικα πιστευω οτι δεν ηξερε τι του γινετε.Λιγο δυσκολο να μην ειναι συμβατο απλα πιστευω θελω να πουλησουν την πατεντα τους.Μονο μολις το παρει καποιος θα μαθουμε.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, το store της OP δεχεται κανονικα ελληνικες χρεωστικες-πιστωτικες? Σκεφτομαι να παρω το 2 για τον αδερφο μου(σιγουρο αυτο) και για εμενα το 3αρι καποια στιγμη να αντικαταστησει το Note 2 μου που αντεξε μεχρι τωρα με Cyanogen 13.

 

Το op3 φενεται το μονο κινητο με ανοικτο bootloader ή ειναι η ιδεα μου? Εναλλακτικη σκεφτομαι το νεο Zenfone Deluxe..

 

Sorry αν ειμαι off-topic

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατο με qc 2.0 αλλα δεν ξερει αν ειναι συμβατο με qc 3.0 βασικα πιστευω οτι δεν ηξερε τι του γινετε.Λιγο δυσκολο να μην ειναι συμβατο απλα πιστευω θελω να πουλησουν την πατεντα τους.Μονο μολις το παρει καποιος θα μαθουμε.

Αν δεν είναι συμβατό με το 2 δεν είναι ούτε με το 3. Η συμβατότητα πηγαίνει προς τα πίσω. Δηλαδή εάν ήταν συμβατό με το 3 θα μπορούσε να φορτιστεί και με φορτιστές για το 2.

Για παράδειγμα, το galaxy s7 έχει qc 2.0 αλλά δεν είναι συμβατό με το 3.0. Ενώ το lg g5 που έχει qc 3.0 είναι συμβατό και με τις προηγούμενες 2 τεχνολογίες qc.

Επίσης και τα 2 χρειάζονται και το ειδικό hardware της qualcomm για να το υποστηρίξουν αυτό το οποίο μάλλον δεν επέλεξε να βάλει η OnePlus προφανώς γιατί έβαλε το δικό της.

Παιδια να ρωτησω κατι, το store της OP δεχεται κανονικα ελληνικες χρεωστικες-πιστωτικες? Σκεφτομαι να παρω το 2 για τον αδερφο μου(σιγουρο αυτο) και για εμενα το 3αρι καποια στιγμη να αντικαταστησει το Note 2 μου που αντεξε μεχρι τωρα με Cyanogen 13.

 

Το op3 φενεται το μονο κινητο με ανοικτο bootloader ή ειναι η ιδεα μου? Εναλλακτικη σκεφτομαι το νεο Zenfone Deluxe..

 

Sorry αν ειμαι off-topic

Από το επίσημο store της OnePlus για να κάνεις αγορά πληρώνεις μόνο μέσω PayPal. Εάν δεν έχεις, δημιουργείς έναν λογαριασμό PayPal, συνδέεις την χρεωστική - προπληρωμένη (δεν ξέρω για πιστωτικές) και είσαι έτοιμος για αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες βράδυ παρηγγειλα με express delivery και μόλις μου ήρθε sms από DHL ότι αύριο θα παραλάβω..

 

Φίλε παρέλαβες ?? Περιμένουμε πως και πως για ενα μινι review. :lol:

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την παραγγελία την Τρίτη, έγινε η χρέωση κανονικά με αναμενόμενη ημερομηνία αποστολής πρίν τις 18/6. Σήμερα ήρθε e-mail ότι στάλθηκε ωστόσο δεν αναφέρει κάποιον αριθμό tracking και παραπέμπει να κοιτάξω τον λογαριασμό μου. Εκεί ωστόσο το κινητό φαίνεται ότι δεν έχει αποσταλεί ακόμα. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα παιδί από το forum έγραψε ένα tip για το trucking number ότι βάζεις δηλαδή στο site της dhl τον αριθμό παραγγελίας στο πεδίο item reference και σου βγάζει ακριβώς την κατάσταση της αποστολής για τσεκαρε το

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Λαθος που δεν εβαλα express shipment method, αυριο θα το ειχα στα χερια μου. Τωρα αναμονη μια εβδομαδα, καθως με αυτο τον τροπο ερχεται οδικως με dhl (απο αποθηκη στην Πολωνια στελνουν αυτα τα κομματια στη χωρα μας).

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα γινει χαμος με τα φλασαρισματα αυτης της συσκευης

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα φλασαρίσματα σε κινητό της 1+,υπάρχει ποικιλία σε ρομς,όπως στα νέξους ή περιορίζεται μόνο σε 1-2 ρομς?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα νεξους τα one plus σε ποικιλία ρομ τουλάχιστον στο opo έτσι ήταν το 2 δεν το πήρα και δεν ξέρω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα παιδί από το forum έγραψε ένα tip για το trucking number ότι βάζεις δηλαδή στο site της dhl τον αριθμό παραγγελίας στο πεδίο item reference και σου βγάζει ακριβώς την κατάσταση της αποστολής για τσεκαρε το

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

Thanks. Τελικά μετά από κάποια ώρα ανανεώθηκαν και οι πληροφορίες στο account όπου φαίνεται και το tracking.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παρέλαβες ?? Περιμένουμε πως και πως για ενα μινι review. :lol:

 

 

 

Αναμένω.. Θα δείξει αν λένε μλκιες ή όντως θα παραδώσουν σήμερα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/32f729dde805cef42ff731f3c7872908.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα-ενω μεχρι χτες εγραφε ανεμενεται να το στειλουν μεχρι 23 ιουνη σημερα δεν γραφει τιποτα.Παιζει να το εστειλαν? Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, το store της OP δεχεται κανονικα ελληνικες χρεωστικες-πιστωτικες? Σκεφτομαι να παρω το 2 για τον αδερφο μου(σιγουρο αυτο) και για εμενα το 3αρι καποια στιγμη να αντικαταστησει το Note 2 μου που αντεξε μεχρι τωρα με Cyanogen 13.

 

Το op3 φενεται το μονο κινητο με ανοικτο bootloader ή ειναι η ιδεα μου? Εναλλακτικη σκεφτομαι το νεο Zenfone Deluxe..

 

Sorry αν ειμαι off-topic

Φιλε αν κοιταξεις στο σαιτ τις oneplus εχει βαλει πλεον και τροπος αγορας και χρεωστικη-πιστωτικη καρτα εκτος απο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...