Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ό,τι είπαν, το dash charge δίνει 4amps. Άρα πρέπει να βγάλουν άλλους φορτιστές, άλλα καλώδια κι άλλα power banks. Κοινώς, τι να το κάνω που φορτίζει γρήγορα, αν είναι υπό συγκεκριμένες συνθήκες κι εξοπλισμό.. το'πε κι ο mkbhd, φουσκώστε το να καλυφθεί το camera bump με μπαταρία.. λες και ζητήσαμε λεπτά τηλέφωνα.. (ξέρω γίνομαι γραφικός)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι είπαν, το dash charge δίνει 4amps. Άρα πρέπει να βγάλουν άλλους φορτιστές, άλλα καλώδια κι άλλα power banks. Κοινώς, τι να το κάνω που φορτίζει γρήγορα, αν είναι υπό συγκεκριμένες συνθήκες κι εξοπλισμό.. το'πε κι ο mkbhd, φουσκώστε το να καλυφθεί το camera bump με μπαταρία.. λες και ζητήσαμε λεπτά τηλέφωνα.. (ξέρω γίνομαι γραφικός)

Για το μέγεθος της μπαταρίας έτσι ακριβώς είναι. Θα ήταν προτιμότερο να ήταν στα 8mm αντί για 7,4mm το πάχος και να μην εξείχε ούτε η κάμερα και η μπαταρία να ήταν μεγαλύτερη.

 

Όσο για την γρήγορη φόρτιση ούτως η άλλως οι συγκεκριμένες τεχνολογίες απαιτούν συγκεκριμένα αξεσουάρ. Δεν μπορείς με έναν απλό φορτιστή να φορτίσεις γρήγορα. Στην προκειμένη περίπτωση και το καλώδιο πρέπει να υποστηρίζει την ίδια τεχνολογία προφανώς για να μην αρπάξει καμιά φωτιά και λαμπαδιάσουμε... :p

Link to comment
Share on other sites

έχω ρίξει άπειρο κράξιμο σε ότι κινητό βγήκε το 16, τα περισσότερα για την μπαταρία.για αυτό και λέω πάρε εκεί ένα powerbank γιατί προκοπή στην μπαταρία δεν θα δεις απο κανένα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με τρώει η τσέπη μου...ευτυχής κάτοχος του 2 που ειδικά τώρα με την 6 πάει σφαίρα

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει η τσέπη μου...ευτυχής κάτοχος του 2 που ειδικά τώρα με την 6 πάει σφαίρα

 

Αν δεν είχε βγει η MM θα το σκεφτόμουν σοβαρότατα. Τώρα όμως, μπορώ να κάνω υπομονή για το OP4 :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα την κάνω την μετάβαση από το g3.με κούρασε το θέμα του multitasking που δεν ανταποκρίνεται σωστά λόγο μικρής ραμ.Τα πρώτα review και hands on είναι πάρα πολύ θετικά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

και γω το σκέφτομαι ... από το G3 να πάω στο.. 1+.. 3 :) ;)

αλλά θα περιμένω λίγο.. ( αν ...αντέξω :O )

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τους από από πάνω μου.

Αυτή η καταραμένη μόδα των iphone...

 

Live to ride, ride to live

Μα αυτό λέμε θα πρέπει να βρείς συμβατό power bank με dash charger τρεχα γυρευε δηλαδή,η μπαταρία είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω παραγγείλει θα περιμένω κάνα real time review από κάποιον κάτοχο και βλέπουμε

έχω ρίξει άπειρο κράξιμο σε ότι κινητό βγήκε το 16, τα περισσότερα για την μπαταρία.για αυτό και λέω πάρε εκεί ένα powerbank γιατί προκοπή στην μπαταρία δεν θα δεις απο κανένα.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

γιατί αμα το φορτίσω με απλό τρόπο και όχι με dash όταν θα πάω ένα ταξίδι τι θα γίνει?δηλαδή αντί για μισή ώρα θα κάνει 1, σιγά το πράγμα.έτσι και αλλιώς μέσα σε μπουφάν θα είναι ή σε τσαντάκι τώρα το καλοκαίρι.

 

η πρόβλεψη μου είναι πως θα είναι στα επίπεδα του g3 που έχω και ίσως λίγο καλύτερο λόγο 1080p.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν στον συγκεκριμένο φορτιστή βάλουμε άλλο καλώδιο μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα;;

Απλά δεν θα φορτίσει στους χρόνους που δίνει η εταιρία,θα πάρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διάβασα στην παρουσίαση του τηλεφώνου ότι χωρίς τον συγκεκριμένο τύπο φορτιστή θα υπάρξει υπερθέρμανση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διάβασα στην παρουσίαση του τηλεφώνου ότι χωρίς τον συγκεκριμένο τύπο φορτιστή θα υπάρξει υπερθέρμανση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

Στην παρουσίαση έλεγαν ότι με αυτό τον τύπο έλυσαν προβλήματα υπερθέρμανσης που έχουν άλλες τεχνολογίες γρήγορης φόρτισης, όχι ότι χωρίς αυτόν γίνεται υπερθέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

Μα μόνος σου το λες με αυτό τον τύπο έλυσαν το πρόβλημα με άλλον τύπο θα εξακολουθεί να υπάρχει

 

 

 

 

Αρκετά εντυπωσιακό και δεν θα μπορούσε να μην υπάρχει και μια «παγίδα», καθώς γίνεται χρήση ειδικού καλωδίου έτσι ώστε να αποφεύγεται η υπερθέρμανση της συσκευής.

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χτυπιεστε αμφοτεροι: η τεχνολογια που χρησιμοποιεί το 1+ 3 απλα κρατει την θερμοτητα απο τα amps που δινει στον φορτιστη. Σε περιπτωση που το κυκλωμα φόρτησης "δει" μη dash charger απλα θα φορτισει με 1amp και δεν θα τραβηξει περισσοτερο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος ενδοιασμος είναι η μπαταρία..ελπίζω να βάζει 4ώρες sot.....Αλλιώς με βλέπω να το πουλάω.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χτυπιεστε αμφοτεροι: η τεχνολογια που χρησιμοποιεί το 1+ 3 απλα κρατει την θερμοτητα απο τα amps που δινει στον φορτιστη. Σε περιπτωση που το κυκλωμα φόρτησης "δει" μη dash charger απλα θα φορτισει με 1amp και δεν θα τραβηξει περισσοτερο.

Δεν ξέρω τι τεχνολογία χρησιμοποιούν στον φορτιστή στην παρουσίαση λέει καθαρά ότι χρειάζεται ειδικό καλώδιο ώστε να μην υπερθερμαίνεται

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι τεχνολογία χρησιμοποιούν στον φορτιστή στην παρουσίαση λέει καθαρά ότι χρειάζεται ειδικό καλώδιο ώστε να μην υπερθερμαίνεται

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

ειδικο καλωδιο θελει οταν χρησιμοποιεις τον dash charger....ποσο πιο ξεκαθαρα να το πουν..........αν χρησιμοποιησεις αλλο φορτιστη απλα δεν θα δουλεψει η γρηγορη φορτιση........

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό λέω οσο πιο ξεκάθαρα μπορώ αν υποθέσουμε λοιπόν ότι δεν βγάζει ημέρα ή μπαταρία και δεν είσαι σπίτι ή κοντά σε πριζα δεν έχεις το πλεονέκτημα της γρήγορης φόρτισης γιατί απλά δεν υπάρχουν power banks ούτε καλώδια αυτής της τεχνολογίας

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Με το καλημέρα (και πριν παραλάβουν οι περισσότεροι)

 

OnePlus 3 Gets Unofficial CyanogenMod 13 & Recovery

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...