Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ που κοιταγα τα reviews μόνο από g5 s7 χάνει και αυτό όχι με τρελές διαφορές. γενικά η κάμερα του είναι πολύ καλή και στο phonearena γράφουν ότι δεν έχουν δει καλύτερο σε σελφι.

 

Sent from my LG-D855

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες κάτι εσύ και δεν ζητάει? Γιατί εμένα ζητάει. Για δώσε οδηγίες.. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές δεν φταίει το κινητό αλλά τα update των εφαρμογών.. Ειδικά στο messenger.. Κ στο Nexus 5 κ στο Moto x play κ στο Smart ultra 6 ειχα/εχω κατα καιρούς το ίδιο πρόβλημα...

 

Αυτά είναι κατά κύριο λόγο κουσούρια την Android 6 και του υπεροχου Doze...

Στο Mate 8 χρειάστηκαν 3 update και 4 μήνες για να φτιαχτεί και ρυθμίσεις σε 6 διαφορετικά μενού για να λειτουργήσει σωστά...τσεκάρετε με προσοχή το μενού ρυθμίσεων εφαρμογών, κλειδώματος οθόνης, πρόγραμμα διαχείρισης συσκευής ή κάτι τέτοιο, μενού ειδοποιησεων κτλ.

Ευτυχώς με. Το S7 edge dual Sim δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ριξανε την κάμερα του op3 η τελικά είναι εξίσου καλή; Γιατί στο op2 είχε laser autofocus και dual led flash ενώ τώρα τίποτα από τα 2.

 

To ότι δεν έχει αυτά τα 2 χαρακτηριστικά, δεν σημαίνει ότι δεν έχει άλλα καλύτερα... είναι αρκετά καλύτερη από του 2 η κάμερα. Σε όλα τα επίπεδα.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάτι εσύ και δεν ζητάει? Γιατί εμένα ζητάει. Για δώσε οδηγίες.. :D

Η μόνη περίπτωση να ζητήσει κωδικό είναι να μην αναγνωρίσει το δακτυλικό αποτύπωμα....Μήπως δεν έχεις βάλει σωστά τα δακτυλικά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση να ζητήσει κωδικό είναι να μην αναγνωρίσει το δακτυλικό αποτύπωμα....Μήπως δεν έχεις βάλει σωστά τα δακτυλικά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλάμε για double tap στο δακτυλικό ή στην οθόνη? Γιατί στο δακτυλικό λειτουργεί όντως μια χαρά. Στην οθόνη όμως, κατά το ξεκλείδωμα σου ζητάει και κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη φόρτιση της μπαταρίας , έδωσε 3:45 Hours display sot.

 

Τότε που είναι τα 5-6ωρες που λένε άλλοι?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τότε που είναι τα 5-6ωρες που λένε άλλοι?

Δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση.. Καθώς και οι ίδιοι δεν κάνουμε πάντα την ίδια χρήση. Μου έχει βγάλει 6 ώρες, μου έχει βγάλει και 4. Η μπαταρία είναι μια χαρά. Σε βγάζει ΆΝΕΤΑ μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση.. Καθώς και οι ίδιοι δεν κάνουμε πάντα την ίδια χρήση. Μου έχει βγάλει 6 ώρες, μου έχει βγάλει και 4. Η μπαταρία είναι μια χαρά. Σε βγάζει ΆΝΕΤΑ μια μέρα.

Συμφωνώ άνετα το 24ωρο

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία έχει κουράσει. Και να εξηγήσω πριν με φάτε...

Η μπαταρία φαίνεται να είναι στον μέσο όρο. Δεν είναι ούτε πολύ καλή (όπως του meizu pro 5) ούτε πολύ κακή(όπως του LG g4).

Και εγώ είμαι από αυτούς που ήλπιζα να έχει μεγαλύτερη μπαταρία για να το πάρω, αλλά δεν έχει. Και όσο και να διαβάζω reviews ελπίζοντας σε καλύτερα sot, ο παρανομαστής μένει ο ίδιος...... 3000mah.

Ίσως με κάποιες αναβαθμίσεις ή custom roms για τους ψαγμένους να βελτιωθεί η κατάσταση, αλλά για τους υπόλοιπους που θέλουμε απλά ωμή ενέργεια δίχως παραχωρήσεις, δυστυχώς ατυχήσαμε.

Θεωρώ λοιπόν, ότι η oneplus βελτίωσε το κινητό σε πολλούς τομείς, αλλά σίγουρα στον τομέα της μπαταρίας δεν προέβη σε κάτι ξεχωριστό. Αφού τα έβαλε σε μια ζυγαριά, έπραξε σύμφωνα με το συμφέρον της. Για όσους σε τελική ανάλυση, η δυνατή μπαταρία παίζει πρωτεύοντα ρόλο, θα στραφούν αλλού. Μέσα σε αυτούς κι εγώ,ελπίζοντας του χρόνου να αλλάξει την οπτική της η εταιρεία στο θέμα αυτό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η παραγγελία απο το site γινετε μονο με πιστωτική ή κ με χρεωστική? Γτ εγω με χρεωστική π προσπαθώ δεν μ την δέχεται.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία έχει κουράσει. Και να εξηγήσω πριν με φάτε...

Η μπαταρία φαίνεται να είναι στον μέσο όρο. Δεν είναι ούτε πολύ καλή (όπως του meizu pro 5) ούτε πολύ κακή(όπως του LG g4).

Και εγώ είμαι από αυτούς που ήλπιζα να έχει μεγαλύτερη μπαταρία για να το πάρω, αλλά δεν έχει. Και όσο και να διαβάζω reviews ελπίζοντας σε καλύτερα sot, ο παρανομαστής μένει ο ίδιος...... 3000mah.

Ίσως με κάποιες αναβαθμίσεις ή custom roms για τους ψαγμένους να βελτιωθεί η κατάσταση, αλλά για τους υπόλοιπους που θέλουμε απλά ωμή ενέργεια δίχως παραχωρήσεις, δυστυχώς ατυχήσαμε.

Θεωρώ λοιπόν, ότι η oneplus βελτίωσε το κινητό σε πολλούς τομείς, αλλά σίγουρα στον τομέα της μπαταρίας δεν προέβη σε κάτι ξεχωριστό. Αφού τα έβαλε σε μια ζυγαριά, έπραξε σύμφωνα με το συμφέρον της. Για όσους σε τελική ανάλυση, η δυνατή μπαταρία παίζει πρωτεύοντα ρόλο, θα στραφούν αλλού. Μέσα σε αυτούς κι εγώ,ελπίζοντας του χρόνου να αλλάξει την οπτική της η εταιρεία στο θέμα αυτό.

το meizu pro 5 3050mah δεν είναι η μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

το meizu pro 5 3050mah δεν είναι η μπαταρία του?

 

Ακριβώς. Επίτηδες έβαλα αυτά τα δύο που έχουν 3000mA για να συγκρίνω όμοια. Εξ αρχής το ένα με βάση το hardware και το Software, είχε καλή μπαταρία, το άλλο όχι. Αυτό δεν άλλαξε ιδιαίτερα με τις οποίες αναβαθμίσεις ήρθαν μετά.

Και μετά από όσα έχουμε δει και διαβάσει έως τώρα, πιστεύω πως όσοι ελπίζουν για μεγάλη βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας, μάταια ελπίζουν.

Θεωρώ ότι πολύ καλή μπαταρία (στα επίπεδα που κάποιοι αναζητούν)το κινητό δεν θα δει. Και γω ήλπιζα να βγουν αληθινές οι φήμες για 3600mAh αλλά τζίφος. Το χώνεψα και πήγα παρακάτω.

Συγνώμη που πλατιάζω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για double tap στο δακτυλικό ή στην οθόνη? Γιατί στο δακτυλικό λειτουργεί όντως μια χαρά. Στην οθόνη όμως, κατά το ξεκλείδωμα σου ζητάει και κωδικό.

 

φυσικά και πρέπει να ζητάει κωδικό στο double tap στην οθόνη

 

τωρα το δοκιμασα...εκανα double tap και μετα εβαλα δακτυλικο και ξεκλειδωσε...........αλλλα αν εχεις δακτυλικο το double tap ειναι ψιλοαχρηστο....κατευθειαν βαζεις το δαχτυλο στον αναγνωστη και ανοιγει το κινητο.

 

μηπως εννοεις κατι αλλο και εγω εχω καταλαβει λαθος?

 

κατα τα αλλα μετα απο 2 μερες χρησης εχω μεινει αναυδος απο το κινητο.

-απιστευτη ποιοτητα κατασκευης

-αριστο gps

-το δακτυλικο δουλευει υποδειγματικα

-το κινητο δεν κολλαει πουθενα

-προβλημα με τη ραμ δεν εχω....η χρηση ειναι: 5 μαιλ συχρονισμος-viber-facebook-gps(genius maps & sygic) κ.α. εφαρμογες λιγοτερο απαιτητικες

-ειδοποιησεις ολα ερχονται κανονικα

-φωτογραφικη δεν πολυχρησιμοποιω οποτε δεν εκφερω αποψη

-παιχνιδια δεν παιζω οποτε δεν εχω κατι να πω

-μπαταρια βγαζει ανετα τη μερα(το dash charging) ειναι σωτηριο, βεβαια αν ηταν και 3600mAh ακομα καλυτερα

-η οθονη οντως θελει λιγο καλιμπραρισμα στα χρωματα...οποτε με την νεα ενημερωση λογισμικου θα στρωσει και αυτο

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

τωρα το δοκιμασα...εκανα double tap και μετα εβαλα δακτυλικο και ξεκλειδωσε...........αλλλα αν εχεις δακτυλικο το double tap ειναι ψιλοαχρηστο....κατευθειαν βαζεις το δαχτυλο στον αναγνωστη και ανοιγει το κινητο.

 

μηπως εννοεις κατι αλλο και εγω εχω καταλαβει λαθος?

 

κατα τα αλλα μετα απο 2 μερες χρησης εχω μεινει αναυδος απο το κινητο.

-απιστευτη ποιοτητα κατασκευης

-αριστο gps

-το δακτυλικο δουλευει υποδειγματικα

-το κινητο δεν κολλαει πουθενα

-προβλημα με τη ραμ δεν εχω....η χρηση ειναι: 5 μαιλ συχρονισμος-viber-facebook-gps(genius maps & sygic) κ.α. εφαρμογες λιγοτερο απαιτητικες

-ειδοποιησεις ολα ερχονται κανονικα

-φωτογραφικη δεν πολυχρησιμοποιω οποτε δεν εκφερω αποψη

-παιχνιδια δεν παιζω οποτε δεν εχω κατι να πω

-μπαταρια βγαζει ανετα τη μερα(το dash charging) ειναι σωτηριο, βεβαια αν ηταν και 3600mAh ακομα καλυτερα

-η οθονη οντως θελει λιγο καλιμπραρισμα στα χρωματα...οποτε με την νεα ενημερωση λογισμικου θα στρωσει και αυτο

 

αυτό που εννοεί είναι να κλειδώσεις με double tap στην οθόνη με nova launcher και μετά να ξεκλειδώσεις μόνο με δακτυλικό

Link to comment
Share on other sites

αυτό που εννοεί είναι να κλειδώσεις με double tap στην οθόνη με nova launcher και μετά να ξεκλειδώσεις μόνο με δακτυλικό

 

εγω κλειδωνω με double tap στον αναγνωστη...εχει την επιλογη το oxygen και μετα ανοιγει κατευθειαν με το δακτυλικο!

Link to comment
Share on other sites

εγω κλειδωνω με double tap στον αναγνωστη...εχει την επιλογη το oxygen και μετα ανοιγει κατευθειαν με το δακτυλικο!

 

δεν ρώτησε για αυτό όμως, αλλά από την στιγμή που υπάρχει επιλογή για double tap στο δακτυλικό για κλείδωμα δεν βλέπω γιατί να επιλέξει κάποιος να χρησιμοποιήσει την λειτουργία του nova launcher

Link to comment
Share on other sites

δεν ρώτησε για αυτό όμως, αλλά από την στιγμή που υπάρχει επιλογή για double tap στο δακτυλικό για κλείδωμα δεν βλέπω γιατί να επιλέξει κάποιος να χρησιμοποιήσει την λειτουργία του nova launcher

Ναι και εγώ αυτό λέω....

Στην αρχή μπερδεύτηκα γιατί υπάρχει και επιλογή όπως τα LG να ανοίγει το κινητό με double tap Στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η παραγγελία απο το site γινετε μονο με πιστωτική ή κ με χρεωστική? Γτ εγω με χρεωστική π προσπαθώ δεν μ την δέχεται.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν χρησιμοποιείς PayPal καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

αυτό που εννοεί είναι να κλειδώσεις με double tap στην οθόνη με nova launcher και μετά να ξεκλειδώσεις μόνο με δακτυλικό

Σωστός..

εγω κλειδωνω με double tap στον αναγνωστη...εχει την επιλογη το oxygen και μετα ανοιγει κατευθειαν με το δακτυλικο!

Οκ τώρα βγάλαμε άκρη. Το ίδιο λέγαμε και οι δύο.

 

Thnx guys..

Link to comment
Share on other sites

εγω κλειδωνω με double tap στον αναγνωστη...εχει την επιλογη το oxygen και μετα ανοιγει κατευθειαν με το δακτυλικο!

 

ποιον αναγνωστη φιλε εννοεις γαιτι με εχεις μπερδεψει μια ψιλη!

Link to comment
Share on other sites

ποιον αναγνωστη φιλε εννοεις γαιτι με εχεις μπερδεψει μια ψιλη!

Για το home button λέω...τον αναγνώστη δακτυλικου αποτυπώματος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,ρε παιδες τι ακριβως παιζει με τα χρωματα της οθονης???ειναι οντως θεμα λογισμικου η hardware?

θυμαμαι στο One οτι οι πρωτες παρτιδες ειχαν θεματακια στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,ρε παιδες τι ακριβως παιζει με τα χρωματα της οθονης???ειναι οντως θεμα λογισμικου η hardware?

θυμαμαι στο One οτι οι πρωτες παρτιδες ειχαν θεματακια στην οθονη.

Ρυθμίσεις λογισμικού....τα χρώματα είναι λίγο υπερκορεσμενα....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...