Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρελαβα 2 κομματια σημερα (το ένα μπηκε για πωληση), τι να πω. Πανεμορφο, καταπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, κόσμημα κατ'εμε.

Αν ειχε ετικετα από μεγαλο brand (Samsung, apple κλπ) θα κοστιζε από 700 και πανω.

Η οθονη καμια σχεση με αυτά που διαβαζω. Μια amoled με πολύ καλο λευκο και παρα πολύ καλο κορεσμο χρωματων (μια amoled που θυμιζει τοσο πολύ lcd, αλλα με εξαιρετικο μαυρο φυσικα)

 

μεχρι το βραδυ δωσε κανα Mini review

εμενα μολις τωρα μου ηρθε ιμειλ shiped. ποτε να το περιμενω στην πορτα μου? μεθαυριο??

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν λιγο παραγγειλα και μια θηκη http://www.ebay.com/itm/162111069912?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT το τηλεφωνο ερχεται τη τεταρτη λεει η dhl...Για πες vaggelis υπαρχει θεμα με τις ειδοποιησεις γενικα πως το βλεπεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα προλάβω να το δω σημερα, αλλα η πρωτη εντυπωση είναι ότι ηρθε το νεξους που θα μας κρατησει μεχρι το φθινοπωρο (και την αφιξη των νεων) για παιχνιδι, rom flashing κλπ

Επειδή ειχα και το nexus 6p, πολύ πιο ωραιο στο κρατημα και μαζεμενο το oneplus 3, μπραβο, μπραβο στην oneplus.

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν λιγο παραγγειλα και μια θηκη http://www.ebay.com/itm/162111069912?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT το τηλεφωνο ερχεται τη τεταρτη λεει η dhl...Για πες vaggelis υπαρχει θεμα με τις ειδοποιησεις γενικα πως το βλεπεις?

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα όταν έκανα ένα reboot το απόγευμα, μου ήρθε ειδοποίηση στο viber με πρωινή ώρα.. Άλλαξα το priority στις ρυθμίσεις και βλέπουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα όταν έκανα ένα reboot το απόγευμα, μου ήρθε ειδοποίηση στο viber με πρωινή ώρα.. Άλλαξα το priority στις ρυθμίσεις και βλέπουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

οποτε μαλλον οντως καποιο θεμα εχει η ρομ ετσι?βεβαια πιστευω θα βγει update συντομα με την διορθωση.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος πρόβλημα να το πάρει μέσω paypal ή χρεωστικής; Με ενδιαφέρει να το πάρω κσι μάλλον τον Αυγουστο θα κάνω κίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος πρόβλημα να το πάρει μέσω paypal ή χρεωστικής; Με ενδιαφέρει να το πάρω κσι μάλλον τον Αυγουστο θα κάνω κίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μεσω paypal περναει κανονικα τουλαχιστον με πειραιως που το αγορασα εγω.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι FIX έχει βγει για την ram και τι πρόβλημα είχε? Πρέπει να είσαι ροοτ για να το κάνεις?

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον οντως καποιο θεμα εχει η ρομ ετσι?βεβαια πιστευω θα βγει update συντομα με την διορθωση.

Μου το ξανά έκανε πριν λίγο με τον messenger. Σίγουρα είναι θέμα rom. Ίσως, λέω εγώ, να έχει να κάνει και με την εξοικονόμηση μπαταρίας. Όπως και να'χει, αναμένουμε για fix..

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει οποιος το εχει ειδη παραλαβει να ανοιξει ενα ticket για το συγκεκριμενο προβλημα ωστε να λυθει γρηγοροτερα?

-Τελικα σχετικα με τις ενημερωσεις απαντησαν στο φορουμ σε καποιον οτι προσπαθουν να το φτιαξουν και θα κυκλοφορησει update..

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχτες το απόγευμα ήρθε μέιλ ότι στάλθηκε.στο dhl λέει πως έφυγε τη νύχτα έφτασε Γερμανία Λειψία και έφυγε απο Γερμανία στις 5 το πρωί...αρα αύριο να το περιμένω ?

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Update Μόλις εφτασε Αθηνά ...πήρα τηλ εως το απόγευμα παραλαμβανω :D :D :D :D :D :D

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

μεσω paypal περναει κανονικα τουλαχιστον με πειραιως που το αγορασα εγω.

χρειάστηκε να φορτώσεις το balance ή σου δέχτηκε την κάρτα Πειραιώς κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

χρειάστηκε να φορτώσεις το balance ή σου δέχτηκε την κάρτα Πειραιώς κανονικά?

 

κανονικα χωρις balance!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα προλάβω να το δω σημερα, αλλα η πρωτη εντυπωση είναι ότι ηρθε το νεξους που θα μας κρατησει μεχρι το φθινοπωρο (και την αφιξη των νεων) για παιχνιδι, rom flashing κλπ

Επειδή ειχα και το nexus 6p, πολύ πιο ωραιο στο κρατημα και μαζεμενο το oneplus 3, μπραβο, μπραβο στην oneplus.

 

ειναι ενα πολυ τιμιο κινητο που σε αυτα τα χρηματα δινει στον πολυ κοσμο πολυ σημαντικα πραγματα.

~μνημη και επεξεργαστικη ισχυ για να το κρατησεις ανετα 2 χρονια

~οθονη οντως καλη για τα χρηματα

~ποιοτητα κατασκευης τανκ.

 

προφανως οποιος το αγοραζει δεν πρεπει να περιμενει πχ wifi σε download ή camera ή σημα αναλογο ενος HTC/Samsung ομως το κινητο αξιζει τα 400Ε που ζηταει και μπραβο στην Oneplus.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Guest philliako
Παρελαβα και γω χθες. Το κινητο ειναι κοσμημα πραγματικα καμια διαφορα απο συσκευες των 700 ευρω. Το touch ID ταχυτατο, σχεδον stock android με την προσθηκη καποιων πολυ βοηθητικων gestures (οπως πχ διπλο κτυπημα στο touch ID για κλεισιμο οθονης) η καμερα στο φως της μερας υπεροχη σε αντιθεση με την νυχτα που εκει το χασανε λιγο αλλα οχι κατι τραγικο, σε γενικες γραμμες ειναι ικανοποιητικη. Στο θεμα μπαταρια τωρα εχω 5 ωρες screen time on και εχω ακομα 23%. Η οθονη μην ακουτε που λενε οτι ροζιζει και αλλα τετοια το λευκο ειναι λευκοτατο και το μαυρο ακομα καλυτερο ειχα το Note 4 και πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την QHD του Note. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα στο φως του ηλιου για ελεγξω και την φωτηνοτητα του τηλεφωνου αλλα δεν νομιζω πως θα με απογοητευσει. Η ποιοτητα του ηχειου αρκετα καλη. Στο Wifi εχω full σημα αλλα δεν εχω και μεγαλη αποσταση απο το router μιας και μενω σε διαμερισμα. Το σημα τηλεφωνου δεν εχω διαπιστωσει καποια διαφορα με του Note. Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο μου εχει κανει τρομερη εντυπωση. Επισης οπως ειχα πει και σε παλαιοτερο ποστ η παραλαβη επρεπε να γινει 17-18 του μηνα μιας και εχω πληρωσει για express shipping και ειχα παραγγειλει απο την πρωτη μερα ανακοινωσης και συνομιλωντας με τους υπαλληλους της Oneplus για τη καθυστερηση ζητησα επιστροφη χρηματων για το shipping που ειχα πληρωσει και δεν τειρηθηκε με αποτελεσμα να λαβω σημερα το πρωι ενα κουπονι 10 ευρω για αγορες στο καταστημα της oneplus.net. Βλεπω πως η εταιρεια σεβεται τον πελατη της οποτε και οποιαδηποτε bug υπαρχει αυτη τη στιγμη στο OP3 νομιζω θα του δωθει η σημασια που χρειαζεται και θα διορθωθει στην πορεια Edited by philliako
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ερχονται κανονικά ειδοποιησεις οτι δοκιμη και να εχω κανει ακομα και στο μη priority.

Το priority νομίζω έχει να κάνει με όταν το έχεις στο do not disturb. Γιατί εγώ δεν είδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου, οθοναρα, κάμερα παααραα πολύ καλό. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Μαρεσε

πολύ. Πολύ ποιοτικό

Κάτι σημαντικό, στον ήλιο είναι μια χαρά η οθόνη. Καθαρό

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε το coolicool το έχει σε στοκ με κουπόνι EF10 στα 439.99$ με σημερινή ισοτιμία είναι 389.133 Ευρώ πολύ καλή τιμή.

 

ONEPLUS 3 Coolicool

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε το coolicool το έχει σε στοκ με κουπόνι EF10 στα 439.99$ με σημερινή ισοτιμία είναι 389.133 Ευρώ πολύ καλή τιμή.

 

ONEPLUS 3 Coolicool

 

Για 10€ εχει τοσο νόημα ?

Προφανως ενα ετος εγγυηση ,το στελνεις Κινα και δεν ξερω αν φέτος υπάρχουν διαφορές σε gsm/lte.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε το coolicool το έχει σε στοκ με κουπόνι EF10 στα 439.99$ με σημερινή ισοτιμία είναι 389.133 Ευρώ πολύ καλή τιμή.

 

ONEPLUS 3 Coolicool

 

Ξέρεις ότι η τράπεζα θα σου πάρει τόσα ευρώ, όσα η ισοτιμία που βρήκες στο νετ;; Στοίχημα πως όχι.. άσε που ποτέ δεν παίρνουμε από αλλού, ενώ το δίνει η ίδια η πηγή..

Δεν έχει κανέναν νόημα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Για 10€ εχει τοσο νόημα ?

Προφανως ενα ετος εγγυηση ,το στελνεις Κινα και δεν ξερω αν φέτος υπάρχουν διαφορές σε gsm/lte.

 

ειναι διαφορετικη εκδοση δεν ειναι η ευρωπαικη!αν ηταν η ευρωπαικη θα ειχε και την μπαντα 20 οποτε δεν ειναι τα ιδια τηλεφωνα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...