Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!!να ρωτήσω ήθελα....έχει εγκαταστήσει καποιτην cm14.1 που ειναι κ nougat?κ πως συνεργάζεται με το κινητο;

 

Eίναι πολύ νωρίς ακόμη για CM14.

Μόλις χτες βγήκε ανακοίνωση από την Cyanogen ότι έχουν έτοιμες τις CM14.1 (Nougat 7.1) για κάποιες συσκευές, μία εκ των οποίων είναι και το OnePlus 3.

 

edit: link

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

το nilkin cp+ είναι το χειρότερο που έβαλα και είναι το 3ο τζαμάκι που αλλάζω.δεν κολλάει με τίποτα στο κέντρο και είναι εντελώς άθλιο.προσωπικά βαρέθηκα και θα το αφήσω χωρίς.

 

Στην ίδια κατάσταση και εδώ. Χωρίς φοβάμαι να το αφήσω καθώς πρέπει να φύγει έξω για αλλαγή οθόνης αλλιώς θα το άφηνα. Αν επιθυμείς εσύ και όποιος άλλος να παραγγείλουμε το "μαμά" curved να μοιραστούν τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

μα ούτε αυτό κάνει δουλειά λένε, και αυτό θέματα έχει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει αυτό? Νόμιζα ότι είναι η σωτηρία μας. Εκτός αν λες για το ένα χιλιοστο που κόβει οθόνη δεξιά και αριστερά αυτό το προτιμώ από όλα τα άλλα τα χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω εγώ το curved. Θα σας ενημερώσω μόλις έρθει. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα γνωστά τζαμάκια, με πλήρη απογοήτευση. Το curved θα είναι η τελευταία προσπάθεια. Αν όχι και αυτό, μετά γυμνό.
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεγαλο ξενερωμα εαν οντως βγει καινουργιο μοντελο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα,πιστευετε να ειναι κατι αλλο,πχ ταμπλετα?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το κινητό χθες!! Υπέροχο είναι!!

Έχει πάρει κανείς την silicone θήκη της Olixar να μου πει εντυπώσεις??? Γιατί σκέφτομαι να την παραγγείλω... :)

Edited by _xara_
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η θηκούλα δεν χοντραίνει το μέγεθος του κινητού και το προφυλλάσει γύρω γύρω!! Μπαινοβγαίνει πολύ εύκολα και ταιριάζει μια χαρά με τα κουμπιά.

 

Παρέλαβα κι εγώ το κινητό χθες!! Υπέροχο είναι!!

Έχει πάρει κανείς την silicone θήκη της Olixar να μου πει εντυπώσεις??? Γιατί σκέφτομαι να την παραγγείλω... :)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

FreedomOS 1.6.1 (3.2.7), EX kernel, Nameless_V4 governor profile.

Ελαφριά χρήση κυρίως messenger, viber με wifi & 5-6 ώρες δεδομένα

 

http://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Screenshot_20161109-062824_zpsgcyd82dq.pnghttp://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Screenshot_20161109-062731_zpssiabyj51.png

Link to comment
Share on other sites

FreedomOS 1.6.1 (3.2.7), EX kernel, Nameless_V4 governor profile.

Ελαφριά χρήση κυρίως messenger, viber με wifi & 5-6 ώρες δεδομένα

 

http://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Screenshot_20161109-062824_zpsgcyd82dq.pnghttp://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Screenshot_20161109-062731_zpssiabyj51.png

 

 

Αυτή είναι η ρομ http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/rom-freedomos-ce-1-7-t3470660

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτήν την Ρομ εννοεί ο Raven6681

FreedomOS 1.6.1 [OOS 3.2.7]

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια λέμε.... αλλά δεν βλέπω να αναφέρει kernel πουθενά

 

δεν είναι η ίδια, αυτή που αναφέρεις είναι βασισμένη στην community

 

o kernel είναι αυτός: http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/kernel-elementalx-op3-0-01-t3404879

 

και δουλεύει μόνο για την stable (όχι community) και CM13 (διαφορετικές εκδόσεις για κάθε μία)

Link to comment
Share on other sites

H αριστερή είναι με lg g5 και η δεξιά με oneplus3, η αριστερή είναι 6mb και η δεξιά περίπου 3mb

 

https://www.flickr.com/photos/77559180@N05/shares/6gS3vJ

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεγαλο ξενερωμα εαν οντως βγει καινουργιο μοντελο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα,πιστευετε να ειναι κατι αλλο,πχ ταμπλετα?

 

Αν το κινητό σου σε καλύπτει και είσαι ok και με τις αναβαθμίσεις, γιατί να σε νοιάξει; Αν τελικά βγει, θα είναι ακριβότερο κατά 80$ με ελάχιστες διαφορές, που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν αυτή τη διαφορά. Ουσιαστικά δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

H αριστερή είναι με lg g5 και η δεξιά με oneplus3, η αριστερή είναι 6mb και η δεξιά περίπου 3mb

 

https://www.flickr.com/photos/77559180@N05/shares/6gS3vJ

Επειδή το έψαξα πολύ με την κάμερα όντως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ καλές και με παραξενεύει το ποσό μικρό μέγεθος έχουν. Πάντως καμία εφαρμογή δεν φτάνει το hq για εντός και νύχτες. Την μέρα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και με την εφαρμογή cameringo +

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τζαμάκι μαμά curved. Ντάξει τέλειο σαν ποιότητα. Ούτε τελίτσες, ούτε rainbow. Απλά είμαι άτυχος και έχει halo effect απ'τη μια πλευρά. Τους έστειλα για αντικατάσταση. Θα μου κάτσει που θα πάει..
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τζαμάκι μαμά curved. Ντάξει τέλειο σαν ποιότητα. Ούτε τελίτσες, ούτε rainbow. Απλά είμαι άτυχος και έχει halo effect απ'τη μια πλευρά. Τους έστειλα για αντικατάσταση. Θα μου κάτσει που θα πάει..

Φώτο;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάρε μια κάρτα, τηλεκάρτα πιστωτική και πίεσέ το εκεί στις άκρες να φύγει αέρας... θα στρώσει λογικά, αν και βλέπω την έχεις βάλει λίγο στραβά, φεύγει προς τα αριστερά λίγο, γιαυτό δεν πατάει καλά στα δεξιά

 

αν δεν στρώσει ξεκόλλησέ τη και βάλτη πιο κεντραρισμένη

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει με τίποτα. Την έβγαλα και την ξαναέβαλα αλλά πάλι στο ίδιο σημείο κάνει το ίδιο. Όσο και αν το πιέσω επανέρχεται. Τώρα την ξήλωσα
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κι εσείς προβλήματα με ειδοποιήσεις στην 3.2.7? Ούτε το maildroid με ειδοποιεί, ούτε το widget του 1weather κάνει refresh. Τα έχω εξαιρέσει και από την εξοικονόμηση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κι εσείς προβλήματα με ειδοποιήσεις στην 3.2.7? Ούτε το maildroid με ειδοποιεί, ούτε το widget του 1weather κάνει refresh. Τα έχω εξαιρέσει και από την εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

ε κλασικό θέμα doze, το ίδιο μου κάνει το bluemail, facebook. Viber δουλεύει μια χαρά... οι ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας δεν αλλάζουν κάτι, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις το doze

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

μετά από 5 περίπου μέρες καθημερινής χρήσης, ήρθε η ώρα να γράψω κάποιες πρώτες απορίες που έχω σχετικά με τη συσκευή.

Σαν πρώτη παρατήρηση που έχω, σε κάτι που υστερεί από το 1+1 που είχα είναι η διάρκεια της μπαταρίας, καθώς τώρα βγάζω οριακά 2 μέρες, ενώ πριν τις έβγαζα σχετικά άνετα.

Ένα θετικό πάντως (εκτός του αναβαθμισμένου hardware) είναι οι πιο μαζεμένες διαστάσεις του 1+3 σε σχέση με το 1+1.

Γενικώς πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος για τη χρήση που κάνω.

 

Λοιπόν, στις απορίες μου:

 

1) Είχα παλιότερα μαζί μου πάντα ένα καλώδιο micro-USB για να το συνδέω με το PC της δουλειάς ή με τον φορτιστή της φίλης μου σε περίπτωση που ήθελα επείγουσα φόρτιση. Θα έχω πρόβλημα αν αγοράσω ένα αντίστοιχο καλώδιο type-C και να το συνδέω για φόρτιση πάλι σε PC ή φορτιστή άλλου κινητού? Ρωτάω γιατι με απασχολεί μήπως κάνω κακό στη μπαταρία μου (εφόσον δεν χρησιμοποιώ τον μαμά-φορτιστή). Έχετε να προτείνετε κάποιο τέτοιο καλώδιο?

 

2) Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να σετάρω τα χρώματα του led για ειδοποιήσεις ανά εφαρμογή? πχ παλιότερα είχα πράσινο για whatsapp, μπλε για Messenger κλπ, γίνεται το ίδιο κι εδώ? Σημειωτέον πως ρωτάω αν γίνεται αυτό μέσω του OS, χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσω κάποια επιπλέον εφαρμογή.

 

3) Μπορώ κάπως να επεξεργαστώ το app drawer? Περισσότερο με ενδιαφέρει να αφαιρέσω τη search bar από το πάνω μέρος καθώς δεν τη χρησιμοποιώ και μου πιάνει τσάμπα χώρο.

 

4) Μια ερώτηση που είχα κάνει και εδώ σχετικά με διαφορά για το LTE και το 4G

 

Αυτά προς το παρόν, thanks εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

2)Δεν βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο.

3)Με παρατετανο πάτημα σε ένα κενό σημείο θα σου εμφανίσει κάποιες επιλογές. Αυτό που θέλεις (περίπου) θα το βρεις στην παραμετροποιηση . Περίπου, γιατί το κενό δεν μπορείς να το εκμεταλλευτείς. Μένει απλά... Κενό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...