Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα σου έρθει ΟΤΑ η 7.0. Περιμένουμε και θα δούμε.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

OTA θα σου έρθει όταν γίνει διαθέσιμη....

 

Ευχαριστώ παιδιά, καλώς σας βρήκα σε community build edition

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

βλακεια κάνουν σε τόσο μικρό διάστημα 2η συσκευή. μπορεί να θέλουν να προλάβουν τον ανταγωνισμό αλλά ο κόσμος που το αγόρασε ήδη θα τους κραξει.

 

εντελώς ανοητη κίνηση και θα το πληρώσει μελλοντικά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Την ίδια γνώμη έχω και εγώ,εκτος και αν λόγο amoled και έλειψη οθονών παρουσιάσουν lcd

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Χρήση μόνο wifi συγχρονισμούς 2 mail,location στην εξοικονόμηση ενέργειας,stock rom OOS 3.2.7,λευκό θέμα μιας και δεν συμπαθω πολύ τα μαύρα θέματα.

 

Η μπαταρία για την δική μου χρήση είναι φοβερή και ποτέ δεν έχω πετύχει τέτοιο shot με άλλη συσκευή είχα ακόμα 9℅ αλλά προτιμώ να μην φτανω την μπαταρία στα άκρα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/5c8c84d41d2530f7b89050f1b0c63b28.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/987e75a204eb23a5e89169aea594178a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/c71d6fcc732bdf4502d68fbed78d63f0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/44b128d11ff07669decb7c7d5766bd21.jpg

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση, φιλικα πάντα, είναι sot όχι shot. Screen on time δηλαδη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9 ώρες ρε θηρίο; απίστευτο έστω και για απλή χρήση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση, φιλικα πάντα, είναι sot όχι shot. Screen on time δηλαδη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9 ώρες ρε θηρίο; απίστευτο έστω και για απλή χρήση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Sorry φίλε όντως τώρα το είδα η πρόταση της Google με μπέρδεψε στο πληκτρολόγιο :o

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια κάρτα χρησιμοποιώ και το τηλέφωνο είναι βράχος απορω πραγματικά με αυτούς που έχουν θέμα με την αυτονομία ίσως με data και χρήση 2 καρτών να πέφτει το SOT αλλά δεν νομίζω η συσκευή να μην βγάζει μέρα με οποιαδήποτε χρήση

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Μια κάρτα χρησιμοποιώ και το τηλέφωνο είναι βράχος απορω πραγματικά με αυτούς που έχουν θέμα με την αυτονομία ίσως με data και χρήση 2 καρτών να πέφτει το SOT αλλά δεν νομίζω η συσκευή να μην βγάζει μέρα με οποιαδήποτε χρήση

 

send from my oneplus 3

Εγώ απορώ μ' εσένα που έχεις τέτοια νούμερα.

 

Και άντε εγώ θα πεις είναι με custom rom και 2 SIM (που πραγματικά δε νομίζω να φταίει αυτό) και σε περιοχή που δεν έχει καλό σήμα .

Ο Μανώλης που είναι με stock γιατί δεν έχει τα δικά σου νούμερα και είναι κοντά στα δικά μου;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ μ' εσένα που έχεις τέτοια νούμερα.

 

Και άντε εγώ θα πεις είναι με custom rom και 2 SIM (που πραγματικά δε νομίζω να φταίει αυτό) και σε περιοχή που δεν έχει καλό σήμα .

Ο Μανώλης που είναι με stock γιατί δεν έχει τα δικά σου νούμερα και είναι κοντά στα δικά μου;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Δεν ξέρω πραγματικά φίλε το τηλέφωνο φτου μη το ματιασω απλά δεν πέφτει η μπαταρία :o

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα το one plus 3 με δυο κάρτες,συνχρονισμο 3 mail,data,wifi πάντα ενεργοποιημένο,b bluetooth hand free από το πρωί μέχρι το απόγευμα,κλησεις μία ώρα τουλάχιστον κάθε μέρα,μηνυματα,και λόγο δουλειάς εβγαζα και καμιά δεκαριά φωτογραφίες,ποτε δεν είχα περασει τις 5 ώρες στην καλύτερη περίπτωση...

Φυσικά και είναι καλα,αλλα 9 ώρες ούτε για πλάκα....

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή που έχεις τώρα την έχεις φορτωμένη όπως είχες το oneplus την έχεις με 2 κάρτες; φυσικά και οι 5 ώρες sot με δικαρτο τηλέφωνο είναι μια χαρά

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή που έχεις τώρα την έχεις φορτωμένη όπως είχες το oneplus την έχεις με 2 κάρτες; φυσικά και οι 5 ώρες sot με δικαρτο τηλέφωνο είναι μια χαρά

 

send from my oneplus 3

Η συσκευή είναι ακριβώς όπως και το Oneplus One, με τις ίδιες εφαρμογές, και την ίδια χρήση (σε μέσες άκρες).

Αυτό που άλλαξε (προς το καλύτερο) είναι ότι πλέον στην δουλειά είμαι συνδεδεμένος σε Wi-Fi, ενώ με το Oneplus One ήμουν με data.

 

Δεν με ενοχλεί η διάρκεια της μπαταρίας, μια χαρά είμαι από τη στιγμή που βγάζω την μέρα μου, απλά απορώ πώς έχετε αρκετοί τέτοια νούμερα στο SOT.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή που έχεις τώρα την έχεις φορτωμένη όπως είχες το oneplus την έχεις με 2 κάρτες; φυσικά και οι 5 ώρες sot με δικαρτο τηλέφωνο είναι μια χαρά

 

send from my oneplus 3

 

Τη συσκευή που έχω τώρα την έχω φορτωμένη ακριβώς όπως το one plus,α λλα δεν είναι δικαρτη...

Επειδή έχω και άλλη συσκευή και αυτή με τις ίδιες εφαρμογές,κανω ακριβώς ίδια χρήση....στην κυρία συσκευή βγάζω γύρω στις 6,5 h sot και στην δεύτερη βγάζω γύρω στι 3,5 με 4 h sot.

Αν διαβάσεις προηγουμενα post μου έχω άποψη για την συσκευή,την έχω συγκρίνει με αντίστοιχες συσκευές και έχω βγάλει τα συμπεράσματα τα δικά μου....Το one plus 3 είναι μία πολύ καλή συσκευή,αλλα ως εκεί...στις βαριές εφαρμογές και παιχνίδια είναι πιο αργό,αλλα ο μέσος χρήστης δεν πρόκειται ποτέ να το καταλάβει....

Παντος αν ήταν αδιάβροχο,αυτο θα ήταν το κινητό που θα είχα,μιας και είναι το πιο σημαντικό για μένα...Ή έστω να υπήρχε μία θήκη αδιάβροχη....

Και φυσικά 5 ώρες sot με την χρήση που εγώ του έκανα καθημερινά,οχι απλά είναι μία χαρά,ειναι τέλεια....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη η μπαταρια να φορτιζει κανονικα και οχι με τη γρηγορη φορτιση; Με ανησυχει που η μπαταρια δεν ειναι αποσπωμενη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθει η αποδοση της.. Δε βγαζει πανω απο 1,5 χρονο.. Μετα θελει αλλαγη..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη η μπαταρια να φορτιζει κανονικα και οχι με τη γρηγορη φορτιση; Με ανησυχει που η μπαταρια δεν ειναι αποσπωμενη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθει η αποδοση της.. Δε βγαζει πανω απο 1,5 χρονο.. Μετα θελει αλλαγη..

 

Για δες στο μενου μπαταρια...λογικα θα εχει επιλογη...Εγω στο S7 εχω βγαλει την γρηγορη φορτιση μιας και το φορτιζω βραδυ δεν χρειαζομαι αυτη την επιλογη...εγω πιστευω η γρηγορη φορτιση πρεπει να την ενεργοποιεις οποτε την χρειαζεσαι γιατι πραγματικα πιστευω μακροπροθεσμα αυτη η λειτουργια την σκιζει την μπαταρια...

Εριξα μια ματια στο nexus και δεν εχει αυτη την επιλογη,λογικα ουτε το one plus 3 εχει τετοια επιλογη...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη η μπαταρια να φορτιζει κανονικα και οχι με τη γρηγορη φορτιση; Με ανησυχει που η μπαταρια δεν ειναι αποσπωμενη και μετα απο λιγους μηνες θα μειωθει η αποδοση της.. Δε βγαζει πανω απο 1,5 χρονο.. Μετα θελει αλλαγη..

Μη μασας τίποτα δεν θα πάθει ο dash charger είναι ότι καλύτερο φορτίζει και η συσκευή παραμένει κρύα τραβάει όλη τη θερμοκρασία ο φορτιστής γιαυτό είναι τεράστιος,στο edge που είχα γινόταν το αντίθετο.

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ξέρει κάποιος αν αλλάζουν κάπως τα παρακάτω shortcuts στη lock-screen? (τα έχω μαρκάρει με κόκκινο)

 

http://i.imgur.com/TN6GbJh.png

 

Thanks

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω με κάνα ρουτ κ xposed

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρώτα στο νήμα της παραμετροποιησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ξέρει κάποιος αν αλλάζουν κάπως τα παρακάτω shortcuts στη lock-screen? (τα έχω μαρκάρει με κόκκινο)

 

http://i.imgur.com/TN6GbJh.png

 

Thanks

Από Xposed μέσω GravityBox η κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω με κάνα ρουτ κ xposed

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρώτα στο νήμα της παραμετροποιησης

 

Από Xposed μέσω GravityBox η κάτι παρόμοιο

 

Δεν το είχα ψάξει καθόλου αυτό (γενικώς δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με mods...)

 

Θα του ρίξω μια ματιά και βλέπουμε. Σας ευχαριστώ και τους δύο.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πως πάει το κινητό από θέμα υποστήριξης για το μέλλον θα παίρνει αναβαθμίσεις για τα επόμενα χρόνια; ρωταω γιατί με ενδιαφέρει άμεσα η αγορά του μόλις γίνει διαθέσιμο από το επίσημο σιτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που είσαι γιατί θα βγάλει στις 15 νέο μοντέλο μάλλον. Υποστήριξη έχει κάργα από xda και μαμά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι βγαίνει κ το νέο μοντέλο αλλά λίγο π κοίταξα κ το υπάρχουν με καλύπτει πλήρως. Ρωτάω γιατί θέλω να μάθω π πονάει. Τώρα έχω ένα samsung galaxy note 4 κ θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει η μετάβαση γιατί αλλιώς με βλέπω για κανένα iphone 6s η Samsung s7 αν κ ανάμεσα σε αυτά τα δύο θα προτιμούσα 6ς.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agios001

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Μη μασας τίποτα δεν θα πάθει ο dash charger είναι ότι καλύτερο φορτίζει και η συσκευή παραμένει κρύα τραβάει όλη τη θερμοκρασία ο φορτιστής γιαυτό είναι τεράστιος,στο edge που είχα γινόταν το αντίθετο.

 

send from my oneplus 3

Ολοι οι παρομοιοι φορτιστες το ιδιο μεγεθος εχουν. Ειμαι σιγουρος οτι μετα απο 2 χρονια η μπαταρια θα τα εχει φτυσει. Αν αντεξει τοσο πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...