Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειχα παραγγειλει το op3 15 ιουνιου , το δεμα ας πουμε οτι χαθηκε και ημουν εδω και μηνες με email ( με oneplus και την μεταφορικη) και ιστοριες μεχρι που αγανακτησα , ειχα ζητησει και επιστροφη χρηματων και για 2,5 μηνες τιποτα. πριν απο δεκα μερες με ρωτησαν αν μπηκαν τα λεφτα και αν οχι αν θελω να μου τα βαλουν η να μου ξαναστειλουν την συσκευη . χαμενα τα ειχα και ετσι λεω δεν γ@μιεται , στειλτε μου την συσκευη.:lol: μετα απο 4-5 μερες μου απαντησαν οκ και μετα απο αλλες 5 μερες ( δηλαδη σημερα ) μου βαλαν τα λεφτα. αστεια ιστορια :)

λεω σημερα με τα ιδια λεφτα να παραγγειλω το καινουριο αν βγει και ισως να φανω τυχερος !:lol:

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν όντως το καινούριο έρθει με μπαταρία 3400mAh ενώ έχει ίδιο body με το παλιό, μας βλέπω όσους πήραμε το παλιό να ψάχνουμε για κατσαβίδια... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαμε νήμα για το 3T

Να υποθέσω (και επιβεβαιώστε παρακαλώ) οτι λόγω διαφορετικού επεξεργαστή (κυρίως) αποκλείεται τα δυο μοντέλα να χρησιμοποιήσουν "ίδιο" OS και firmware, σωστά?

 

update

Κρατώ από την παρουσίαση το γεγονος οτι (υποσχέθηκαν) να δίνουν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ νεες εκδόσεις OXYGEN για τα δύο 3άρια τους.

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαμε νήμα για το 3T

Να υποθέσω (και επιβεβαιώστε παρακαλώ) οτι λόγω διαφορετικού επεξεργαστή (κυρίως) αποκλείεται τα δυο μοντέλα να χρησιμοποιήσουν "ίδιο" OS και firmware, σωστά?

 

update

Κρατώ από την παρουσίαση το γεγονος οτι (υποσχέθηκαν) να δίνουν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ νεες εκδόσεις OXYGEN για τα δύο 3άρια τους.

 

Μήπως να ανοίξουμε κι ένα ξεχωριστό thread για να γκρινιάζουμε ελεύθερα? :lol:

Anyway, "Never Settle" λένε και μάλλον το εννοούν. Έχασαν πάντως πόντους (τουλάχιστον στη συνείδησή μου, πιστεύω και σε πολλούς άλλους) με την κίνηση αυτή.

 

Xωρίς πλάκα πάντως, είναι τόσο μικρές οι διαφορές που δεν ξέρω καν αν έχει νόημα διαφορετικού thread.. (σορρυ για το off-topic)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς πλάκα πάντως, είναι τόσο μικρές οι διαφορές που δεν ξέρω καν αν έχει νόημα διαφορετικού thread.. (σορρυ για το off-topic)

Ειναι αναγκαίο το διαφορετικό νήμα, δεδομένου οτι πρόκειται για ΑΛΛΟ τηλέφωνο (δικό του λογισμικό, hardware, κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω άρθρο πάντως, στην τελευταία παράγραφο, γράφει πως το 3Τ αντικαθιστα το 3 και πως σταματάει η κυκλοφορία του απλου 3!!

 

http://www.androidpolice.com/2016/11/15/oneplus-makes-long-rumored-oneplus-3t-official-snapdragon-821-larger-battery-higher-starting-price/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή αυτό που έβγαλαν τώρα μπορούσαν να το βγάλουν το καλοκαίρι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

επειδή αυτό που έβγαλαν τώρα μπορούσαν να το βγάλουν το καλοκαίρι.

 

Όντως και εγώ νιώθω ότι μας κορόιδεψαν.... :!:

Link to comment
Share on other sites

επειδή αυτό που έβγαλαν τώρα μπορούσαν να το βγάλουν το καλοκαίρι.

821 δεν υπήρχε το καλοκαίρι

 

Εφόσον πάρει τα ίδια updates στο software για ποιο λόγο να γκρινιαξει κάποιος;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έδωσα πριν λιγες μερες και ημουν σίγουρος οτι θα βελτιωσει καμερα ή οθονη ώστε να το ξαναπαρω,αλλα εδωσε στη μπαταρία που με κάλυπτε ουτως η άλλως,στον επεξεργαστή που επισης ηταν τερας και με βλεπω για κατι αλλο τωρα.. Κρίμα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαλαστηκα περισσότερο για τη μπαταρία. Στα υπόλοιπα more or less καλύπτομαι, αλλα μεγαλύτερη μπαταρία θα την ήθελα...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και αρχικά χαλάστηκα νομιζω πως τους καταλαβαίνω...οκ ειναι σχεδόν τα ίδια κινητά...η ταχύτητα του νέου επεξεργαστή θα εχει αμελητέα διαφορά με του 3...η κάμερα η μπροστινή οκ δεν μου λέει κάτι..και όσο για την μπαταρία είναι ότι πιο σημαντικό άλλαξαν θεωρώ..από την στιγμή που θα παίρνουμε τα ίδια updates δεν με απασχολεί καθόλου...θα πάω κατευθείαν για τον 4αρι όταν βγει!! Είμαι απότλυτα ικανοποιημένος από την συσκεή και δεν νομίζω να πάω σε άλλη εταιρία μετά
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και αρχικά χαλάστηκα νομιζω πως τους καταλαβαίνω...οκ ειναι σχεδόν τα ίδια κινητά...η ταχύτητα του νέου επεξεργαστή θα εχει αμελητέα διαφορά με του 3...η κάμερα η μπροστινή οκ δεν μου λέει κάτι..και όσο για την μπαταρία είναι ότι πιο σημαντικό άλλαξαν θεωρώ..από την στιγμή που θα παίρνουμε τα ίδια updates δεν με απασχολεί καθόλου...θα πάω κατευθείαν για τον 4αρι όταν βγει!! Είμαι απότλυτα ικανοποιημένος από την συσκεή και δεν νομίζω να πάω σε άλλη εταιρία μετά

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, και εγώ το ίδιο θα κάνω αν και εφόσον το 4αρι θα έχει τόσο μεγάλες διαφορές όταν βγει από το δικό μας.... Γενικά η oneplus με καλύπτει σαν εταιρεία, και αν εξαιρέσουμε το oneplus x, έχω αγοράσει όλα τα κινητά της

Link to comment
Share on other sites

Το απλό μοντέλο είναι κορυφαίο.

Σε κομμάτια δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν όποτε με την ευκαιρία αφού δεν είχαν και κομμάτια είπαν αφού θα βγάλουν που θα βγάλουν ας το ανανεώσουν και λίγο να κυνηγάνε τον ανταγωνισμό. Κάπως έτσι πιστεύω σκέφτηκαν.

Δεν μπορεί όμως κάποιος με το απλό μοντέλο να πει ότι έμεινε πίσω. Σιγά τις αλλαγές. Ενα 10% συν στον επεξεργαστή δεν είναι τίποτα. Ο 820 είναι κορυφαίος. Ο 821 λένε ότι είναι καλός. Δεν το ξέρουμε όμως. Μπορεί και να μην βγει τόσο καλός.

Η μπροστινή κάμερα αναβαθμίστηκε αλλα και πριν δεν ήταν και χάλια. 8 mp Sony δεν το λες και άσχημα.

Η μπαταρια είναι κυρίως η αναβάθμιση αλλα δεν το θεωρώ τραγικό για κάποιον που έχει ήδη την συσκευή

 

Τώρα από θέμα drivers σίγουρα θέλει άλλους αφού έχει άλλο hardware έστω και σε κάποια σημεία. Επίσης αυτό το ελάχιστο που έχει αλλάξει μπορεί να συμπεριφέρεται διαφορετικά έτσι όλο το λειτουργικό θέλει να είναι διαφορετικό δεν μπορείς να βάλεις πχ την ίδια rom και στις δυο συσκευές όποτε πχ ενα bug στο καινούργιο μπορεί να μην υπάρχει στο παλιό. Όποτε και άλλο thread χρειάζεται πιστεύω όπως σωστά έγινε.

 

Γενικά το πολύ καλό έγινε λίγο ακόμα πολύ καλό.

Τα έξτρα χρήματα δεν τα αξίζει πάντως και πρέπει επιτέλους να βάλουν στην συσκευασία ακουστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τώρα που απ ότι λένε θα σταματήσει να πωλειται το 3, είναι αν θα έχουμε υποστήριξη ή θα ξεχαστούμε τελείως με την ελευση του 4, και αν συνεχίσουν να βγαίνουν custom ρομ για το δικό μας και δε το παρατησουν όλοι για το Τ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τώρα που απ ότι λένε θα σταματήσει να πωλειται το 3, είναι αν θα έχουμε υποστήριξη ή θα ξεχαστούμε τελείως με την ελευση του 4, και αν συνεχίσουν να βγαίνουν custom ρομ για το δικό μας και δε το παρατησουν όλοι για το Τ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αναβαθμίσεις θα συνεχίσουμε να παίρνουμε, και μάλιστα την την Nougat πριν το 3Τ. Όλες οι υπόλοιπες θα δίνονται ταυτόχρονα και στα 2 κινητά, ενώ θα σταματήσουν και να υποστηρίζονται ταυτόχρονα.

 

Όσον αφορά τους custom roms κι εκεί δεν θα υπάρχει θέμα, από τη στιγμή που οι develops έχουν στην κατοχή τους την συσκευή.

Η ερώτηση σου θα έπρεπε να είναι "πότε και αν θα δώσει η Oneplus τον κώδικα της κάμερας για να δούμε full working custom rom;". Γιατί τώρα η εγγραφή video 'χωλαίνει'. Είναι γεμάτη σπασίματα σε όλες τις custom rom, απ' ότι διαβάζω.

 

 

http://www.xda-developers.com/exclusive-the-philosophy-behind-the-op3t-why-oneplus-released-this-device-and-what-it-means-for-the-future-of-your-oneplus-3/

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβγαλαν νέο μοντέλο ή έχασα φάση? :p

Επειδή παρέλαβα πριν ενα μήνα σχεδόν και καπάκια βγάλανε νέο μοντέλο. Η μπαταρία για μένα διαφέρει στα άλλα οκ.

Απλά είναι λίγο αναξιοπιστοι κατά την γνώμη μου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστοι είναι έπρεπε να αντιμετωπίσουν το v20,pixel xl,lecoo pro 3 ειδικά στην Κινα και θα υποστηρίξουν το 3 ταυτόχρονα μαζί με το 3T

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστοι είναι έπρεπε να αντιμετωπίσουν το v20,pixel xl,lecoo pro 3 ειδικά στην Κινα και θα υποστηρίξουν το 3 ταυτόχρονα μαζί με το 3T

 

send from my oneplus 3

Πιστεύω ότι θα έπρεπε να το κάνουν με το op3. Δεν ανακάλυψαν τη φωτιά με τον 821, κυκλοφορούσε και όταν βγήκε. Και αφού θέλουν να κάνουν αναβάθμιση και να χτυπήσουν ανταγωνιστές, ας έβαζαν και τον καινούριο φακό του pixel στη κάμερα.

Δε ξέρω ακόμα αν θα χάσουν από τους πελάτες που έχουν ήδη πάρει το op3 ή θα κερδίσουν από τους υποψήφιους αγοραστές. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...