Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το one plus 3 το έβγαλε νομίζω το καλοκαίρι,δεν είναι λογική κίνηση μέσα σε ενα διάστημα 4-5 μηνών να το αντικαταστήσει,η καλύτερα να βγάλει μία βελτιωμένη έκδοση...Απλά αυτή είναι μία κίνηση αν ισχύει που δεν σεβεται τους πελάτες της.... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την κίνηση αυτή....

Και λογικά θα καθυστερήσει ή 7 να έρθει στο κανονικόone plus 3,αν έρθει....

 

Και όχι μόνο αυτό. Είναι παράλογο να βγάλει μια συσκευή ευθέως ανταγωνιστική στο Oneplus 3 εφόσον αυτό πουλάει ακόμα σαν τρελό. Λογικά, θα πρέπει να έχει κάποια μεγαλύτερη διάφορα (ίντσες ή τιμή πχ) και όχι μόνο στον επεξεργαστή ώστε να απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό. Εκτός αν μιλάμε για φήμες που θα επαληθευτούν πολύ καιρό μετά.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση να βγάλουν και δεύτερη συσκευή, τη στιγμή που δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση του 1+3......Ακόμα και αυτή τη στιγμή παίζει να είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό του 2016(ανάλογα τις ανάγκες του καθενός Φυσικά)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι αν δεν είναι φήμες, αυτή η συσκευή θα βγει Μάιο με Ιούνιο όπως βγάζει κάθε χρόνο. Αν βγει νωρίτερα δεν νομίζω να έχει την ανταπόκριση που έχει το OP3. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω ένα κινητό το οποίο είναι άπαιχτο και δεν ρισκάρω να το αλλάξω για κανένα άλλο τουλάχιστον για 1,5 - 2 χρόνια.

Αυτό που με νοιαζει είναι να μην το παρατησουν στο θέμα των αναβαθμισεων.

Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση να βγάλουν και δεύτερη συσκευή, τη στιγμή που δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση του 1+3......Ακόμα και αυτή τη στιγμή παίζει να είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό του 2016(ανάλογα τις ανάγκες του καθενός Φυσικά)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να το κόψουν και να συνεχίσει το καινούργιο.ποιος ξερει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μεγάλο foul να το κόψουν και να βγάλουν άλλο ή να βγάλουν άλλο παράλληλα με τέτοια τρομερή επιτυχία που έχει το κινητό.Θα ξενερώσει πολύ κόσμο αυτή η κίνηση.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αν ισχύει μάλλον θα έχει σχέση με την μη ικανή διαθέσιμη ποσότητα amoled οθονών, οπότε θα καταφύγουν σε άλλου είδους οθόνη και με τον 821 επάνω ως update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν ισχύει μάλλον θα έχει σχέση με την μη ικανή διαθέσιμη ποσότητα amoled οθονών, οπότε θα καταφύγουν σε άλλου είδους οθόνη και με τον 821 επάνω ως update

 

Στο αρθροπαντως, αναφερει ξεκαθαρα οτι οι οθονες amoled θα συνεχιστουν κανονικα και η διαφορα θα ειναι μονο ο επεξεργαστης.. :worry:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιθανό είναι να βγάλουν και αυτό το κινητό και να δίνουν updates ταυτόχρονα και στις δύο συσκευές?

Δε σημαίνει ότι θα παρατήσουν το op3 στο θέμα των αναβαθμισεων αν βγάλουν αλλο μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο αρθροπαντως, αναφερει ξεκαθαρα οτι οι οθονες amoled θα συνεχιστουν κανονικα και η διαφορα θα ειναι μονο ο επεξεργαστης.. :worry:

 

Μα δεν είναι λογικό να βγάλουν άλλο μοντέλο με μόνη διαφορά τον επεξεργαστή....

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου κανει για το ιδιο κινητο σε διαφορετικο region. πχ αυστραλια ή καποια αλλη περιοχη?

το A3010 δεν λεει κατι.

γιατι Oneplus 3, υπαρχει και a3000, και α3003 αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται να επιβεβαιώνεται το νέο μοντέλο ONEPLUS 3T (turbo) με Snapdragon 821 και LCD οθόνη OnePlus 3T sighted online on with Snapdragon 821
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται να επιβεβαιώνεται το νέο μοντέλο ONEPLUS 3T (turbo) με Snapdragon 821 και LCD οθόνη OnePlus 3T sighted online on with Snapdragon 821

 

Αυτό είχα διαβάσει και εγώ πριν από μία βδομάδα...

Άλλη οθόνη αλλά με.τον καινούριο επεξεργαστή...

Κάπου κερδίσεις κάπου χάνεις...

Και ή υποστήριξη σε 4G VoLTE είναι μία ακόμα διαφορά αλλά δεν ξέρω πόσο μας ενδιαφέρει εμάς....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επειδή δεν προλαβαίνω να ψάξω αυτη τη στιγμη, η OnePlus εχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ή τέλος πάντων κάποια εγγύηση (όπως η Huawei)? Αν πάθει κάτι το κινητό δηλαδή θα πρέπει να το στείλω εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επειδή δεν προλαβαίνω να ψάξω αυτη τη στιγμη, η OnePlus εχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ή τέλος πάντων κάποια εγγύηση (όπως η Huawei)? Αν πάθει κάτι το κινητό δηλαδή θα πρέπει να το στείλω εξωτερικό;

Εξωτερικό μόνο. Δεν υπάρχει επίσημο service/αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επειδή δεν προλαβαίνω να ψάξω αυτη τη στιγμη, η OnePlus εχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ή τέλος πάντων κάποια εγγύηση (όπως η Huawei)? Αν πάθει κάτι το κινητό δηλαδή θα πρέπει να το στείλω εξωτερικό;

Ερχεσαι σε επαφή με την oneplus αυτή σου στέλνει κουριερ, παραλαμβάνει το κινητό σου και στο ξαναφέρνει, έτσι νομίζω είχα διαβάσει παλιότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, έρχεται η DHL με ραντεβού, η οποία παραλαμβάνει και σου παραδίδει το κινητό όταν είναι έτοιμο, χωρίς οικονομική επιβάρυνση
Link to comment
Share on other sites

Camera comparison OP3 vs Pixel phone

 

Εντάξει, και μετα απο αυτό μιλάμε πραγματικά για την κορυφαία εναλλακτική επιλογή android συσκευής .

Το κορυφαίο vfm τηλέφωνο του 2016 σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Camera comparison OP3 vs Pixel phone

 

Εντάξει, και μετα απο αυτό μιλάμε πραγματικά για την κορυφαία εναλλακτική επιλογή android συσκευής .

Το κορυφαίο vfm τηλέφωνο του 2016 σίγουρα.

Μόλις το είδα και εγώ και πραγματικά μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην φωτογραφία με χαμηλό φωτισμό στα 400€ και όχι 800€+ που κοστίζει το pixel.

 

Επίσης το pixel γράφει βίντεο με mono ήχο και όχι stereo είναι δυνατόν...

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 3.2.7 το γυρισα πριν λιγες μερες απο την community. Εχω ενα θεμα στο google πληκτρολογιο. Καθε φορα που κανω εναλλαγη γλωσσας απο αγγλικα σε ελληνικα μου λεει Downloading Suggestions: suggestions for Greek will be ready soon και ποτε δεν τις κατεβαζει. Συνεχεια πεταει αυτο το μηνυμα και φυσικα απο πανω δεν εχει τις σωστες διορθωσεις. Ειναι καποιο bug? Τι μου προτεινετε να κανω?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 3.2.7 το γυρισα πριν λιγες μερες απο την community. Εχω ενα θεμα στο google πληκτρολογιο. Καθε φορα που κανω εναλλαγη γλωσσας απο αγγλικα σε ελληνικα μου λεει Downloading Suggestions: suggestions for Greek will be ready soon και ποτε δεν τις κατεβαζει. Συνεχεια πεταει αυτο το μηνυμα και φυσικα απο πανω δεν εχει τις σωστες διορθωσεις. Ειναι καποιο bug? Τι μου προτεινετε να κανω?

 

βάλε ένα πληκτρολόγιο της προκοπής, ποιος χρησιμοποιεί της google εν έτει 2016;;

Από swiftkey έως touchpal.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο της Google απλά δεν μπορώ να καταλάβω για το πετάει αυτό τώρα και γιατί δεν τα κατεβάζει
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...