Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις του supersu να ξεκινάει στο boot, τικαρε το

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βγαλτε το βρε αστερια μου και σε 4.5-4.7 ιντσες για εμας που δεν θελουμε παντοφλες. Κι ας ειναι 4/32 GB, δε χαλασε ο κοσμος.

 

είναι σαν να ζητάς επιδόσεις κι άνεση bmw m5, σε saxo rally :lol:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

είναι σαν να ζητάς επιδόσεις κι άνεση bmw m5, σε saxo rally :lol:

άνετα αγόραζα και εγώ σε αυτή τη διάσταση! Αν έβγαζε oneplus 3 mini για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

είναι σαν να ζητάς επιδόσεις κι άνεση bmw m5, σε saxo rally :lol:

 

Eλα ομως που υπαρχει Μ5 σε αμαξωμα rallye. iphone se και μαλλον προς τα εκει θα παω. Tο ξερω οτι αρχιζουν και αναβουν λαμπακια σε πολλους που συγκρινω καπως ανομοια πραγματα, αλλα δεν ειμαι καθολου του σκαλισματος και το O+3 oσο το σκεφτομουν για αγορα ελεγα οτι θα ειναι εντελως απειραχτο. Eνα σεταρισμα στην αρχη και τελος. Mονο update. Aλλα ειναι πολυ μεγαλο για τα δικα μου γουστα.

 

Ασε που φοβαμαι και την ανθεκτικοτητα σε τοσο μεγαλη συσκευη και οθονη. Το iphone 3GS το εχω 6,5 χρονια με μια απλη θηκουλα και με απειρες πτωσεις με εβγαλε ασπροπροσωπο. Αν δει η μπεμπα την οθοναρα και αρχιζει να παιζει με το +3 οι πτωσεις θα ειναι 2-3 τη μερα σιγουρα. Ή το κινητο δεν θα την παλεψει ή εγω θα παθω κανα εμφραγμα καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Eλα ομως που υπαρχει Μ5 σε αμαξωμα rallye. iphone se και μαλλον προς τα εκει θα παω.

 

λολ :rolleyes::lol:

πάρ'το βρε αδερφέ το se και μην την ψάχνεις τη δουλειά. Ειδικά αν το θες για παιχνίδι της μπέμπας, δεν χρειάζεται να το παιδεύεις..

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα και νομίζω δεν ξέρεις τι θες.. δλδ δεν ξέρεις γιατί το θες το κινητό. Πάρε ένα μικρό να κάνεις τη δουλειά σου κι όλα καλά. Υπάρχει κι ανάλογο section στο φορουμ που θα σε βοηθήσουν να βρεις τι συσκευή να πάρεις, αν θες..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ναμε βοηθήσει σχετικά με την επιλογή sRGB για τα χρώματα? διάβασα ότι είναι πιο πιστή ή απόδοση των χρωμάτων αλλά μου κάνει λίγο ξέπλυμενη. Τι λέτε;

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ναμε βοηθήσει σχετικά με την επιλογή sRGB για τα χρώματα? διάβασα ότι είναι πιο πιστή ή απόδοση των χρωμάτων αλλά μου κάνει λίγο ξέπλυμενη. Τι λέτε;

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το έβαλαν σαν επιλογή Επειδή εκραξαν κάποιοι "αξιόπιστοι" reviewers και έκτοτε δεν το έχει χρησιμοποιήσει κάνεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ, αν και πρέπει να περιμένω ένα μήνα για να έρθει.

Σκέφτομαι να πάρω το τζάμι της ultimate shield, το έχω στο z3c και είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο; θα έπαιρνα το επίσημο αλλά είναι out of stock εδω και καιρό.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τις επιλογές για root στον es Explorer. Είμαι root με 3.5.3.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτη ειναι η λυση

There is an other solution as well.

 

Es file Explorer doesn't work with systemless root. I don't need systemless root so I have edited system partitions to make it work. There is no need to extract su binary. Empty files are enough:

 

In terminal emulator write:

su

mount -o remount,rw /system

touch /sbin/su /system/bin/su /system/xbin/su

mount -o remount,ro /system

 

 

απο εδω http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/help/es-file-explorer-root-t3411023

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και μία εβδομάδα!έχω πάθει λίγο την πλάκα μου αν και ερχομουν από το lg g2 την κάποτε ναυαρχίδα της lg!στο θέμα μας τώρα!θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησεις!

1.αν γινεται να μου προτεινετε ένα τζαμακι που να έχει την καλυτερη δυνατή εφαρμογή!

2.πιανετε 4g+ ?μου έδειξε το εικονιδιακι για μερικά λεπτά μόλις πρωτοεβαλα την sim και μετά τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται μεγάλο θέμα για το ποιο χρώμα να αγοράσουμε. Έχω το κινητό εδώ και μέρες και έχω ξεχάσει τι χρώμα είναι αφού δεν το βλέπω ποτέ. Δεν έχω βάλει τίποτε,ούτε θήκη ούτε κάτι άλλο. Το έχω μέσα στην τσέπη και όταν το αφήνω κάπου το αφήνω με το τζάμι προς τα πάνω και βλέπω μόνο μαύρο. Απολαμβάνω την αίσθηση και όχι το χρώμα όταν είναι στο χέρι μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και μία εβδομάδα!έχω πάθει λίγο την πλάκα μου αν και ερχομουν από το lg g2 την κάποτε ναυαρχίδα της lg!στο θέμα μας τώρα!θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησεις!

1.αν γινεται να μου προτεινετε ένα τζαμακι που να έχει την καλυτερη δυνατή εφαρμογή!

2.πιανετε 4g+ ?μου έδειξε το εικονιδιακι για μερικά λεπτά μόλις πρωτοεβαλα την sim και μετά τίποτα!

 

1. Δεν χρησιμοποιώ τζαμακι, αν και αποσα έχουν δοκιμαστεί εδώ μέσα δεν έχει βρεθεί το ιδανικό (νομίζω)

2. 4g+ θα δεις μόνο αν πας να κατεβάσεις κάτι ή να κάνεις κάποιο speedtest, εφόσον βέβαια το υποστηρίζει το σήμα της περιοχής που είσαι. Όλη την άλλη ώρα θα βλέπεις LTE.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ, αν και πρέπει να περιμένω ένα μήνα για να έρθει.

Σκέφτομαι να πάρω το τζάμι της ultimate shield, το έχω στο z3c και είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο; θα έπαιρνα το επίσημο αλλά είναι out of stock εδω και καιρό.

Το έχω εγώ. Καλό, αλλά..

1) φαίνονται κουκίδες στην οθόνη, με κλειστή οθόνη,

2) έχει και rainbow effect, πάλι με κλειστή οθόνη.

 

Την έχω αφήσει επειδή βαρέθηκα να δοκιμάζω τζαμάκια. Δεν υπάρχει κάποια απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ. Καλό, αλλά..

1) φαίνονται κουκίδες στην οθόνη, με κλειστή οθόνη,

2) έχει και rainbow effect, πάλι με κλειστή οθόνη.

 

Την έχω αφήσει επειδή βαρέθηκα να δοκιμάζω τζαμάκια. Δεν υπάρχει κάποια απροβλημάτιστη.

 

Υπάρχει φίλε μου ! Έχω εδώ και 2 βδομάδες την cp+ της nillkin και δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα ποτέ ! Μόνο μία δύο φορές κάνει κάτι σαν μικρή φούσκα στο κέντρο ή οποία όταν το πατήσω απορροφάται ! Τέλεια εφαρμογή !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου ! Έχω εδώ και 2 βδομάδες την cp+ της nillkin και δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα ποτέ ! Μόνο μία δύο φορές κάνει κάτι σαν μικρή φούσκα στο κέντρο ή οποία όταν το πατήσω απορροφάται ! Τέλεια εφαρμογή !

Έτυχε. Έχω διαβάσει στο xda άλλους που έχουν πρόβλημα. Είναι λίγο λαχείο η φάση. Εγώ θα ξαναπάρω μόλις βγει ένα που να λένε όλοι ότι είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ...7 Νοεμβρίου λέει θα μου έρθει...το πήρα για τη γυναίκα μιας και το δικό της κλείνει 2 χρόνια σε λίγο καιρό (Galaxy S5). Το ψάχνουμε κάνα μήνα τώρα για το τι να πάρει και παρόλο που έχω το S7 edge και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, καταλήξαμε στο one plus 3. Δε σας κρύβω ότι το ζαχαρώνω άγρια...Το έχει συναδέλφος και το περιεργάζομαι συχνάα πυκνά. Σε καθημερινή χρήση είναι εφάμιλλο ίσως και ταχύτερο από το s7 ελέω stock Android. Η μπροστινή κάμερα του είναι καλύτερη από το s7 και η πίσω εφάμιλλη με μικρές διαφορές στις νυχτερινές υπέρ του s7. Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα εκεί κάνει πλάκα στο s7. Πραγματικά έχεις κλειδώσει και ξεκλειδώσει 2 φορές το one plus μέχρι να ολοκληρωθεί το ξεκλείδωμα στο s7. Για όλα αυτά λοιπόν και + τον πανέμορφο σχεδιασμό του καταλήξαμε στο one plus και πιστέψτε με, ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα το οικονομικό...αν το σκεφτόμουν κι αυτό θα είχαμε καταλήξει από την πρώτη μέρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο, είχα και εγώ το s7 edge σε silver titanium αλλά με κέρδισε το oneplus 3 το οποίο είναι ταχύτατο, λεπτό, πολυτελές με κάμερα πολύ κοντά στο edge, οθόνη κατά την γνώμη μου καλύτερη με λιγότερο κορεσμό των χρωμάτων, φόρτιση αστραπή και διαχείριση μπαταρίας σε πολύ καλά επίπεδα. Με λίγα λόγια είναι ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο και το κυριότερο σε μια τιμή που δεν μπορείς να αγνοήσεις ειδικά σε σχέση με το s7 edge.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα τώρα ψάχνω και εγώ ποια συσκευή θα αντικαταστήσει το πολύ καλό Ακόμα και τώρα δύο+ ετών 1+1.

Όλοι οι δρόμοι με βγάζουν στο 1+3 , σε όλα τα άλλα κάτι λείπει που για μένα είναι βασικό, οπότε τις επόμενες ημέρες οδευω και εγώ προς παραγγελία

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά θα πω το εξής:όταν το βγαζετε από τον φορτιστή να κάνετε restart. Ξεκολλαει και κράτα χαμηλά το Android system. Είναι bug της marshmallow. Πρίν μου έφαγε όσο η οθόνη και τώρα μία χαρά.

Είμαι 61℅ με 2μιση ώρες οθόνη (ίδια χρήση)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ειχα s7 edge πριν το 1+..

Στη καθημερινή χρήση είναι 2 φορές πιο γρήγορο το 1+ γιατι κρατάει τα πάντα ανοιχτα απο πισω για μερες και οι εναλλαγές στις εφαρμογές είναι τάχιστες.

Το edge (ειναι και ο λογος που το εδωσα) μπορει και στο 2λεπτο να προλαβαινε να κλεισει τις εφαρμογές στο background και οταν τις χρεαζοσουν ηταν κλειστες.. Τραγικό για τετοιο τηλέφωνο. (Ειχε και τα λαγκακια του επίσης )

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα τώρα ψάχνω και εγώ ποια συσκευή θα αντικαταστήσει το πολύ καλό Ακόμα και τώρα δύο+ ετών 1+1.

Όλοι οι δρόμοι με βγάζουν στο 1+3 , σε όλα τα άλλα κάτι λείπει που για μένα είναι βασικό, οπότε τις επόμενες ημέρες οδευω και εγώ προς παραγγελία

 

Συμφωνώ.

Είναι ακόμα ένας παράγοντας αυτός το ότι προερχόμαστε από το 1+1, έχοντας δει την ποιότητα της συσκευής εδώ και 1μιση - 2 χρόνια..

Ελπίζω το 1+3 να αποδειχθεί το ίδιο αξιόπιστο (και ακόμα καλύτερο)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εάν αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα, ή υπάρχει κάποιο ελλάτωμα κατά την παραλαβή, υπάρχει service ή το στέλνουμε στο εξωτερικό? Είναι βασικό να υπάρχει γρήγορο service.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξαναγράψει, το θέμα είναι να μην το χρειαστείς καν το σέρβις... αν το χρειαστείς όπου και να είναι άστα να πάνε.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...