Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω έχω το WiFi κλειστό στις λεπτομέρειες ιστορικού της μπαταρίας φαίνεται μόνιμα ανοιχτό. Περίεργο. Καμία ιδέα;

 

1. Πήγαινε στις επιλογές τοποθεσίας πάτα μπες μέσα, πάτα τις 3 τελείες πάνω δεξιά και μπες στην σάρωση. Απενεργοποίησε και την σάρωση wifi και την bluetooth.

2. Αν έχεις και το viber πας στις ρυθμίσεις του και πας στα γενικά-πολιτική αναστολής λειτουργίας-και το βάζεις στην κάτω επιλογή ποθ λέει σύμφωνα με τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Dual stand by είναι. Το τελευταίο active που θυμάμαι ηταν το zenfone της asus

 

Το honor 6 L12 που έχω, σίγουρα είναι dual active.

Τις προάλλες μιλούσα στην πρώτη κάρτα (4G), μου ήρθε δεύτερη κλήση με αναγνώριση στη δεύτερη κάρτα (2G) και έκανα εναλλαγή κλήσεων από τον ομιλούντα στην 1 στον καλούντα στη 2 και μίλησα κανονικότατα.

Με τη μαμά ROM.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Dual sim full active συσκευές :

Honor 6, Honor 6 plus, Honor 7, Mate 7, Mate8, Huawei P8, P9 και το P9 plus.

Lenovo k910, Lenovo vibe z2 pro , vibe x2

Asus zenfone 551 και κανα δυο Samsung παλιά + Htc ακομα πιο παλια.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε είστε ακόμη με την 3.1.2 ? Σας εχει έρθει κάποια ΟΤΑ ?

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Guest philliako
Παιδιά θέλω κάποιος κάτοχος να μου απαντήσει σε 2 βασικές ερωτήσεις που έχουν να κάνουν με τις τηλεφωνικές κλήσεις γιατί δεν το βρήκα κάπου:

1. το τηλέφωνο είναι dual-sim standby ή dual-sim active όπως κάτι huawei που κυκλοφορούν όπως το honor 6?

2. υποστηρίζουν και οι 2sim lte ή μόνο η μία θύρα όπως στα περισσότερα κινητά της αγοράς και η άλλη είναι 2g?

 

Εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες και αυτο που εχω καταλαβει δεν ξερω αν εχει καποια αλλη ρυθμιση ειναι πως και οι 2 σιμ ειναι ενεργες αλλα μονο απο τη μια μπορεις να χρησιμοποιας δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Κατοχος του OP3 εδω και λιγες ημερες.Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες σε ολους τους τομεις,εκτος απο ενα πολυ σοβαρο θεμα.Απο οτι ειδα εχει αναφερθει απο 1-2 χρηστες εδω περα,χωρις να δοθει καποια απαντηση ή λυση απο καποιον.Αρκετα συχνα με καλουν ατομα και δε λαμβανω την κληση (μετα ειδοποιουμαι με μηνυμα οτι με καλεσε καποιος,σαν να ειχα το τηλεφωνο κλειστο).Επισης,συχνα ενω ειμαι συνδεδεμενος σε δικτυο 4g (δεν ξερω αν εχει καποια σχεση),δε μπορω να πραγματοποιησω κληση.Απο οτι ειδα στο επισημο forum της OP,το πρωτο προβλημα εχει να κανει με τη λειτουργια doze του android και υπαρχει απο την κυκλοφορια του OP2 χωρις να εχει λυθει.
Link to comment
Share on other sites

Ωωω εφυγε ηδη. Σημερα το πηρα πρεφα οτι ταξιδευει και ειναι βουδαπεστη.

 

Λογικα αν οχι αυτη τη βδομαδα την αλλη Δευτέρα Τρίτη θα το εχω :).

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωωω εφυγε ηδη. Σημερα το πηρα πρεφα οτι ταξιδευει και ειναι βουδαπεστη.

 

Λογικα αν οχι αυτη τη βδομαδα την αλλη Δευτέρα Τρίτη θα το εχω :).

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αργό ή γρήγορο έγινε η αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

Αργό παιδιά το είπα και 1 σελίδα πίσω :).

 

Βέβαια Αthens-Hermoupolis γραφει αντί για Hermoupolis-Syros...Θα πάρω αύριο στη dhl να ενημερώσω τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Αργό παιδιά το είπα και 1 σελίδα πίσω :).

 

Βέβαια Αthens-Hermoupolis γραφει αντί για Hermoupolis-Syros...Θα πάρω αύριο στη dhl να ενημερώσω τι και πως.

 

Δεν θυμόμουν να το είδα.

 

Το δικό μου δεν έχει καμιά αλλαγή από την πέμπτη.... :(

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις φίλε μου. Συγγνώμη μπέρδεψα τα 2 τοπικ :(

 

Αύριο θα κινηθεί. Αν θυμάμαι καλά σε άλλες συναλλαγές στη Βουδαπέστη Παρασκευές δε λειτουργούν οι παραδόσεις-Ελτα και οι εταιρείες κούριερ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην ομάδα.. Χθες έκανα ένα factory reset στο 1+3 μου, θέλοντας να δω αν όντως θα βελτιωθεί η κατανάλωση μπαταρίας όταν έπεφτα για ύπνο, που μου έτρωγε 7% στο 6ωρο.. Όντως βελτιώθηκε και είναι 1-2% πλέον, απλά παρατήρησα κάτι περίεργο.. Εκεί που για φόρτιση από το 10 στο 100 ήθελε ακριβώς 50λεπτα, τωρα θέλει περίπου 60λεπτα.. Μου έκανε εντύπωση η διαφορά στους χρόνους.. Ίσως να παραήταν γρήγορη η φόρτιση, πιο γρήγορη από ότι ανακοίνωσε η εταιρεία, οπότε είπε να πατήσει λίγο φρένο :-P :-P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην ομάδα.. Χθες έκανα ένα factory reset στο 1+3 μου, θέλοντας να δω αν όντως θα βελτιωθεί η κατανάλωση μπαταρίας όταν έπεφτα για ύπνο, που μου έτρωγε 7% στο 6ωρο.. Όντως βελτιώθηκε και είναι 1-2% πλέον, απλά παρατήρησα κάτι περίεργο.. Εκεί που για φόρτιση από το 10 στο 100 ήθελε ακριβώς 50λεπτα, τωρα θέλει περίπου 60λεπτα.. Μου έκανε εντύπωση η διαφορά στους χρόνους.. Ίσως να παραήταν γρήγορη η φόρτιση, πιο γρήγορη από ότι ανακοίνωσε η εταιρεία, οπότε είπε να πατήσει λίγο φρένο :-P :-P

 

Μια περίπτωση ειναι ότι με την επαναφορά που έκανες έγιναν reset και τα στατιστικά της μπαταρίας για αυτό τώρα έχει μια απόκλιση μικρή,μετά από μερικές φορτίσεις θα επανέλθει όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμόμουν να το είδα.

 

Το δικό μου δεν έχει καμιά αλλαγή από την πέμπτη.... :(

 

image.png

 

Το έγραψα και παραπάνω. Το τηλέφωνο είναι ήδη στην Αθήνα και θα ενημερωθεί και το tracking σε λίγο ...

Link to comment
Share on other sites

.

Το δικό μου γιατί έχει κολλήσει άραγε από τις 21/06 ;;;

.

 

Update

Πήρα τηλέφωνο την DHL και μου είπαν ότι δεν το έχουν παραλάβει επειδή λέει ο αποστολέας έχει γράψει επάνω στο πακέτο lithium battery και ή εταιρία δεν μεταφέρει μπαταρίες!!!!!

Ε ρε γλέντια !!!!

.

Edited by fantasio
''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

.

Το δικό μου γιατί έχει κολλήσει άραγε από τις 21/06 ;;;

.

 

Update

Πήρα τηλέφωνο την DHL και μου είπαν ότι δεν το έχουν παραλάβει επειδή λέει ο αποστολέας έχει γράψει επάνω στο πακέτο lithium battery και ή εταιρία δεν μεταφέρει μπαταρίες!!!!!

Ε ρε γλέντια !!!!

.

 

Και από της 21 και μετά που το πήρε πίσω η oneplus γιατί δεν το ξανά έστειλε;Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτα τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Και από της 21 και μετά που το πήρε πίσω η oneplus γιατί δεν το ξανά έστειλε;Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτα τι έγινε;

.

Έχω μιλήσει μαζί τους τόσες μέρες κι όλο μου λένε : έχει φύγει από μας ορίστε και το τρακ ναμπερ ψαξτο με τη μεταφορική.

 

Τώρα δεν λειτουργεί το τσατ...

.

Our live chat operating hours are 9AM - 9PM EST / 15:00 – 03:00 CET. At this time, no operators are available. If your request is urgent, please try our other support channels. Sorry for the inconvenience!

.

Edited by fantasio
''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

πες τους οτι μιλησες με dhl και σου ειπαν οτι περιμενουν την oneplus να τους δωσει το δεμα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πες τους οτι μιλησες με dhl και σου ειπαν οτι περιμενουν την oneplus να τους δωσει το δεμα

 

.

Μιλαω τώρα μαζί τους...Για να δούμε...

Τίποτα ιδιαίτερο. Στο τσατ μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει το λοτζίστικ τους με την DHL ...

Παπ@ρίζονται τόσες μέρες.

.

Edited by fantasio
''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις το miBand? Λειτουργεί? Έχω το 1s και δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις. Έχω αγοράσει και το "Mi Band Notify & Fitness" το οποίο στα test που έχει δονείται κανονικά. Μόλις έρθει ειδοποίηση όμως, τίποτα..

 

Edit..

Άκυρο τελικά. Ήθελε reboot το κινητό για να παίξει..

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 9/10 μηνυματα ειναι για το shipping.....ελεος δηλαδη....ρωτατε ολοι λες και δουλευουμε στην Oneplus ή στη dhl.

οι mod τοσο δυσκολο ειναι να κανουν ενα θεμα με τις αποστολες οπως και στα αλλα Oneplus?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραβιάζουμε κανένα κανόνα του forum ρωτώντας για τις αποστολές κ.τ.λ.

Σε αυτο συμφωνούμε ας ανοίξουν ενα αλλο θέμα για τις αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν το κινητό τους προτρέπω να αφαιρέσουν τη ζελατίνα από την οθόνη..

..καμία σχέση!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν το κινητό τους προτρέπω να αφαιρέσουν τη ζελατίνα από την οθόνη..

..καμία σχέση!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6769355

 

Τα'χα πει εγώ αλλά δεν μ'ακουγατεεε..

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Το πολυπόθητο update v3.14 είναι έτοιμο και θα δώσει σε ΟΤΑ τις επόμενες μέρες.

 

-Enabled sRGB mode in developer options

-Improved RAM management

-Improved GPS performance

-Enhanced audio playback quality

-Updated custom icon packs

-Fixed some issues with notifications

-Improved camera quality/functionality

-Fixed some issues in Gallery

-Latest Google security patches

-Fixed bugs in Clock/Music apps

 

Από ότι βλέπω διορθώνονται τα χρώματα της οθόνης και το πρόβλημα που έχει με τις ειδοποιήσεις και πολλά άλλα.

 

Source:

 

http://www.androidauthority.com/oneplus-3-getting-big-update-srgb-improved-ram-management-701590/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...