Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα.

Τι γίνεται με το service της oneplus στην Ελλάδα;

Αν χαλάσει το στέλνουμε σε αντιπρόσωπο στην Ελλάδα 'η πρέπει να φύγει έξω;

Γενικότερα έχει καλό και αξιόπιστο service η εταιρία;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Τι γίνεται με το service της oneplus στην Ελλάδα;

Αν χαλάσει το στέλνουμε σε αντιπρόσωπο στην Ελλάδα 'η πρέπει να φύγει έξω;

Γενικότερα έχει καλό και αξιόπιστο service η εταιρία;

Ευχαριστώ!

Το στέλνεις Ευρώπη στο επίσημο service

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τις Dual sim;

Είναι και δύο συνδεδεμένες σε 4g? Ανεξάρτητα ποια έχει ενεργά τα δεδομένα?

 

 

Επίσης αν η μία έχει ενεργά τα data και η 2 κάνει κλήση η σύνδεση κόβεται σταdata;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτοι οι κινεζοι και η oneplus δεν παιζονται!!!Δινουν στο λαο το update υποτιθεται οτι το εχουν φτιαξει εμεις γινομαστε beta testers και μετα τους λεμε οτι κατι δεν παει καλα και την παιρνουν πισω να την ξαναφτιαξουν δυστυχως ετσι δεν προκειται να γινουν ποτε google μα ουτε και nexus!!!Το λεω σαν πρωην κατοχος nexus 5 και τωρα κατοχος OP 2!! Αν και δεν εχω καποιο θεμα με την συσκευη που εχω τωρα απλα αυτη ειναι η αποψη μου για την ONEPLUS.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι κινεζοι και η oneplus δεν παιζονται!!!Δινουν στο λαο το update υποτιθεται οτι το εχουν φτιαξει εμεις γινομαστε beta testers και μετα τους λεμε οτι κατι δεν παει καλα και την παιρνουν πισω να την ξαναφτιαξουν δυστυχως ετσι δεν προκειται να γινουν ποτε google μα ουτε και nexus!!!Το λεω σαν πρωην κατοχος nexus 5 και τωρα κατοχος OP 2!! Αν και δεν εχω καποιο θεμα με την συσκευη που εχω τωρα απλα αυτη ειναι η αποψη μου για την ONEPLUS.

 

Εδω η apple που ειναι μεγαλυτερη εταιρια και εκανε το ιδιο η εδωσε κακο update στις συσκευες τις, η oneplus σας πειραξε που δεν εχει την ιδια εμπειρια?

 

Εγω προσωπικα, δεν θα πω κατι κακο, ισα ισα μπραβο που το προλαβε. (Αν κι εγω δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα το update, από οτι κατάλαβα το σταματησαν γιατί όταν εκάνες update όσοι ήταν στο ιδιο δίκτυο με εσένα μπορούσαν να δούν το IMEI τη συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι κινεζοι και η oneplus δεν παιζονται!!!Δινουν στο λαο το update υποτιθεται οτι το εχουν φτιαξει εμεις γινομαστε beta testers και μετα τους λεμε οτι κατι δεν παει καλα και την παιρνουν πισω να την ξαναφτιαξουν δυστυχως ετσι δεν προκειται να γινουν ποτε google μα ουτε και nexus!!!Το λεω σαν πρωην κατοχος nexus 5 και τωρα κατοχος OP 2!! Αν και δεν εχω καποιο θεμα με την συσκευη που εχω τωρα απλα αυτη ειναι η αποψη μου για την ONEPLUS.

Παιδιά μη γινόμαστε υπερβολικοί χωρίς λόγο.... 2η μέρα που τρέχει το oneplus μου το update χωρίς κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 3.2 χειροκίνητα...δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.

Το srgb mode είναι καλό όταν βλέπω τις φωτογραφίες, αλλά στο μενού προτιμώ το enhance

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 3.2 χειροκίνητα...δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.

Το srgb mode είναι καλό όταν βλέπω τις φωτογραφίες, αλλά στο μενού προτιμώ το enhance

Αποτι διαβάζω το rgb έχει τη σωστή αποτυπωση χρωμάτων και όχι τα υπερκορεσμενα της αμολεντ...αν και ακόμα δεν την έχω περάσει πιστεύω ότι στα μάτια μου θα μου αρέσει

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση αν καποιος θελει μπορει να βαλει ρυθμισεις που θα προσαρμοζονται στα χρωματα της amoled του s7 ? Το λεω επειδη βασιζονται στον ιδιο τυπο οθονης !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό, αλλά θά ήταν ωραίο να υπάρχουν διαφορετικά mode και να μπορούμε να τα επιλέγουμε ανάλογα.

Όταν το προγραμματίσουν κάποτε με αυτή την λύση θα είναι όλοι ευχαριστημένοι ( νομίζω υπάρχει ήδη σε κάποια monitor).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τις Dual sim;

Είναι και δύο συνδεδεμένες σε 4g? Ανεξάρτητα ποια έχει ενεργά τα δεδομένα?

 

 

Επίσης αν η μία έχει ενεργά τα data και η 2 κάνει κλήση η σύνδεση κόβεται σταdata;

 

Κάνεις που να το δοκιμάσε???

Link to comment
Share on other sites

 

Όπα, άρχισανε τα όργανα.... Για οσοι το βάλανε μακάρι να μην σας βγάλει πρόβλημα, κρίμα πάντως

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι ότι καλύτερο έχω πάρει μέχρι τώρα από όλες τις απόψεις μοναδικό.

 

Το μόνο μειονέκτημα του ειναι μπαταρία... :X

Χωρίς παιχνίδια αλλά με viber,facebook,messenger,4G,Wifi,φωτογραφίες,Mail,youtube και μια ώρα κλήσεις, πρώτη φόρτιση σήμερα 4 ώρες SOT :( δεν μου βγάζει την μέρα δηλαδή από της 8 το πρωί μέχρι της 12 το βράδυ κάπου ενδιάμεσα θα χρειαστεί φόρτιση ενώ με το προηγούμενο κινητό που είχα με ίδια μπαταρία 3000mAh και ίδια χρήση μου έβγαζε 5:30-6 ώρες SOT.

 

Βέβαια κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ειναι η πρώτη φόρτιση ίσως και να βελτιωθεί η μπαταρία μετά από μερικές φορτίσεις. :!:

Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη σημερα εφτασε Αθηνα. Παρασκευη Συρο.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όταν το πάρεις κάνε μια σύγκριση με το g3 που είχες πριν στην κάμερα, οθόνη και μπαταρία.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει αν απενεργοποιειται η κάρτα δεδομένων όταν είναι σε κλήση η άλλη.... καλά κάνεις δε το έχει δοκιμάσει?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι ότι καλύτερο έχω πάρει μέχρι τώρα από όλες τις απόψεις μοναδικό.

 

Το μόνο μειονέκτημα του ειναι μπαταρία... :X

Χωρίς παιχνίδια αλλά με viber,facebook,messenger,4G,Wifi,φωτογραφίες,Mail,youtube και μια ώρα κλήσεις, πρώτη φόρτιση σήμερα 4 ώρες SOT :( δεν μου βγάζει την μέρα δηλαδή από της 8 το πρωί μέχρι της 12 το βράδυ κάπου ενδιάμεσα θα χρειαστεί φόρτιση ενώ με το προηγούμενο κινητό που είχα με ίδια μπαταρία 3000mAh και ίδια χρήση μου έβγαζε 5:30-6 ώρες SOT.

 

Βέβαια κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ειναι η πρώτη φόρτιση ίσως και να βελτιωθεί η μπαταρία μετά από μερικές φορτίσεις. :!:

 

Καλησπέρα φίλε! Για να σε προλάβω, θα πω κάτι αλλά χωρίς παρεξήγηση.. Επειδή κ εγώ το κινητό το λιώνω, θεωρώ πως οι 4 ώρες sot είναι πολύ καλά όταν έχεις 4g ανοιχτό.. Με WiFi θα έχεις σίγουρα 5+ οπότε μη ζητάς θαύματα! Είχα το s6 και πραγματικά, πάνω από 3.30 ωρες δεν έδειξε ποτέ! Το καλύτερο θα ήταν μεγαλύτερη μπαταρία, φυσικά, αλλά θα έκανε υποχώρηση στο design.. Θεωρω πως είναι πάνω του μετρίου η μπαταρία του.. Όσο για την 3.2.0, το κινητό πετάει, και για όσους λένε πως είναι απαράδεκτη η oneplus που το πήρε πίσω το update κτλ κτλ, για θυμηθείτε λίγο την Apple με εκείνο το bug που σου έστελναν μήνυμα και σου αχρηστευαν το κινητό.. Είπαμε, the grass is always greener on the other side ;-)

Χαλαρώστε κ απολαύστε την κινηταρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε! Για να σε προλάβω, θα πω κάτι αλλά χωρίς παρεξήγηση.. Επειδή κ εγώ το κινητό το λιώνω, θεωρώ πως οι 4 ώρες sot είναι πολύ καλά όταν έχεις 4g ανοιχτό.. Με WiFi θα έχεις σίγουρα 5+ οπότε μη ζητάς θαύματα! Είχα το s6 και πραγματικά, πάνω από 3.30 ωρες δεν έδειξε ποτέ! Το καλύτερο θα ήταν μεγαλύτερη μπαταρία, φυσικά, αλλά θα έκανε υποχώρηση στο design.. Θεωρω πως είναι πάνω του μετρίου η μπαταρία του.. Όσο για την 3.2.0, το κινητό πετάει, και για όσους λένε πως είναι απαράδεκτη η oneplus που το πήρε πίσω το update κτλ κτλ, για θυμηθείτε λίγο την Apple με εκείνο το bug που σου έστελναν μήνυμα και σου αχρηστευαν το κινητό.. Είπαμε, the grass is always greener on the other side ;-)

Χαλαρώστε κ απολαύστε την κινηταρα..

Σωστός ο φίλος, συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε! Για να σε προλάβω, θα πω κάτι αλλά χωρίς παρεξήγηση.. Επειδή κ εγώ το κινητό το λιώνω, θεωρώ πως οι 4 ώρες sot είναι πολύ καλά όταν έχεις 4g ανοιχτό.. Με WiFi θα έχεις σίγουρα 5+ οπότε μη ζητάς θαύματα! Είχα το s6 και πραγματικά, πάνω από 3.30 ωρες δεν έδειξε ποτέ! Το καλύτερο θα ήταν μεγαλύτερη μπαταρία, φυσικά, αλλά θα έκανε υποχώρηση στο design.. Θεωρω πως είναι πάνω του μετρίου η μπαταρία του.. Όσο για την 3.2.0, το κινητό πετάει, και για όσους λένε πως είναι απαράδεκτη η oneplus που το πήρε πίσω το update κτλ κτλ, για θυμηθείτε λίγο την Apple με εκείνο το bug που σου έστελναν μήνυμα και σου αχρηστευαν το κινητό.. Είπαμε, the grass is always greener on the other side ;-)

Χαλαρώστε κ απολαύστε την κινηταρα..

 

Καμία παρεξήγηση εδώ είμαστε για να τα λέμε ανοιχτά και αντικειμενικά.

Απλά μου κακοφάνηκε γιατί όπως είπα και το προηγούμενο κινητό μου είχε 3000mAh μπαταρία και 5,5 οθόνη ZTE nubia Z7 Max και με την ίδια χρήση είχα 5:30-6 ώρες.Αν βελτιωθεί να βγάζει καμιά ώρα παραπάνω θα ειναι οκ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έσβησα το fb App και έχω δει διαφορά στη μπαταρία. Το βράδυ μου έπεφτε 4-5%, ενώ τώρα ζήτημα αν θα πέσει 1%. Fb μόνο από Chrome πλέον..
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει αν απενεργοποιειται η κάρτα δεδομένων όταν είναι σε κλήση η άλλη.... καλά κάνεις δε το έχει δοκιμάσει?

 

το 4G αναφέρεται στη χρήση δεδομένων, μπορείς όπως σε κάθε άλλο δίκαρτο, να είσαι συνδεδεμένος στο internet με τη μία κάρτα και να δέχεσαι (όχι ταυτόχρονα) κλήσεις και στις 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...