Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Χθες πειραματίστηκα λίγο με greenify

 

Το οποίο είναι αποτελεσματικό σε τουλάχιστον rooted συσκευή και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει και xposed framework.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το οποίο είναι αποτελεσματικό σε τουλάχιστον rooted συσκευή και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει και xposed framework.

 

Nαι. Αλλά το πέρασα, το ενεργοποίησα και η μπαταρία πήγε χωρίς να κάνω τπτ από 100 στο 29%.

Σκέφτομαι ότι μάλλον χάλασε η μπαταρία. Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω έως σήμερα καμία εμπειρία με smartwatch επόμενος δεν μπορώ να εκφέρω κάποια γνώμη επι αυτού και τις συνεργασίας με την συσκευή.

 

Αναμένω παρ όλα αυτά εντός 1-2 εβδομάδων να τιμήσω το πρώτο μου το Zenwatch 3 που έχω παραγγείλει από amazon και έτσι θα δούμε τι θα προκύψει από την καθημερινή συμβίωση με το Axon 7.

 

Πολύ δύσκολα η μπαταρία να τα έχει φτύσει μόνο και μόνο επειδή το είχες συνδεδεμένο με το smartwatch.

 

Αν τα είχε φτύσει θα είχες huge battery drain ανεξάρτητα του smartwatch.

 

Κάτι λογικά θα σου έχει προκαλέσει huge battery drain.

 

Πάντως κατά καιρούς έχω διαβάσει για θέματα μεταξύ smartphone και smartwatch κυρίως battery drain issue αλλά και απόσυνδέσεων.

 

Δυστυχώς όλα τα smart watch στην αγορά δεν έχουν την ίδια συμπεριφορά με όλα τα κινητά και παίζουν πολλοί παράγοντες ρολόι(ιδιαιτερότητες OEM η υλοποίηση λογισμικού τα κυριότερα και από την πλευρά του smartwatch και του smartphone)

 

Επίσης με τα Bluetooth και εκεί δεν λείπουν τα πάσης φύσεως conflict με κινητα ανάλογα το μοντέλο και από την πλευρά του Bluetooth και του smartphone.

 

Πάντως επειδή χρησιμοποιώ Bluetooth hands free σε καθημερινή βάση θα το τεστάρω πως θα συμπεριφερθεί και με το Zenwatch 3 ταυτόχρονα συνδεδεμένο.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nαι. Αλλά το πέρασα, το ενεργοποίησα και η μπαταρία πήγε χωρίς να κάνω τπτ από 100 στο 29%.

Σκέφτομαι ότι μάλλον χάλασε η μπαταρία. Δεν ξέρω.

 

Μήπως να κάνεις και ένα battery calibration;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι έφταιγε... Έκανα factory reset και έστρωσε.. Από τις 9πμ μέχρι τώρα με 4g και bluetooth hands-free είναι τώρα στο 70%. Πάντως το ρολόι δεν το συνδέω το φοβάμαι μην κάνει πάλι τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι έφταιγε... Έκανα factory reset και έστρωσε.. Από τις 9πμ μέχρι τώρα με 4g και bluetooth hands-free είναι τώρα στο 70%. Πάντως το ρολόι δεν το συνδέω το φοβάμαι μην κάνει πάλι τα ίδια...

 

 

Μπορεί απλά να έτυχε όχι απαραίτητα ότι θα στο κάνει συνέχεια.

Μιλάμε για τρελό ποσοστό battery drain που σίγουρο σπάνιο φαινόμενο είναι.

Μήπως να έκανες ένα hard reset και το ρολόι και από την αρχή pair με το κινητό.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντός το τηλέφωνο με έχει απογοήτευσει. Σε 1-2 μέρες χωρίς reboot σέρνεται και κολλάει. Η μπαταρία ενώ τον πρώτο μήνα ήταν όλα καλά τώρα θέλω φορτισμα και μέσα στην μέρα. Μάλλον μόνο ένα νεξους - Pixel με αντέχει σαν χρήστη,αφού θυμάμαι το Nexus 4 έκανα 1 μήνα χωρίς reboot και πήγενε αέρα.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντός το τηλέφωνο με έχει απογοήτευσει. Σε 1-2 μέρες χωρίς reboot σέρνεται και κολλάει. Η μπαταρία ενώ τον πρώτο μήνα ήταν όλα καλά τώρα θέλω φορτισμα και μέσα στην μέρα. Μάλλον μόνο ένα νεξους - Pixel με αντέχει σαν χρήστη,αφού θυμάμαι το Nexus 4 έκανα 1 μήνα χωρίς reboot και πήγενε αέρα.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το ακριβώς αντίθετο σε εμένα όλα σταθερά και ομαλά εδώ και 2.5 μήνες σε σημείο να δώσω και το 7 edge πλέον διότι αν εξαιρέσουμε την κάμερα που είναι αρκετα ανώτερο το Samsung σε όλα τα άλλα με καλύπτει σε υψηλότατο βαθμό.

Απλά όταν πέρασα την B05 έκανα hard reset να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση κανα μήνα από τότε βέβαια έχει περάσει.

 

Δεν θα αλλάζα τη συσκευή με κάνενα google/nexus συσκευή ακόμα και στα ίδια λεφτά να ήταν.

 

Πολλές οι αδυναμίες/τρωτά τους για τα δεδομένα μου.

 

Εντός του 16 μόνο το 7 Edge και Axon 7 ότι πιο πλήρες στην κατηγορία τους που παίζουν οι 2 τους και που μου έκαναν την πιο θετική συνολική εντύπωση.

 

Όλα τα άλλα πλήρη απογοήτευση με εξαίρεση το P9 Plus που όμως έχει κάποια μειον που στην ζυγαριά έγειραν την πλάστιγγα υπέρ του Axon 7.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Θετική εξέλιξη αλλά άργησαν παρά παρά πολύ να την κυκλοφορήσουν την πλούσια έκδοση.

 

Αν Αμερική πάντως είναι 499 δολάρια εδώ το υπολογίζω στα 550 ευρώ 100 ευρώ πάνω το 4/64 και νωρίτερα από Χριστούγεννα δεν το βλέπω να έρχεται Ευρώπη στην καλύτερη.

 

Εγώ προσωπικά μένω ως έχει και του χρόνου το καλοκαίρι με το Axon 8 βλέπουμε.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν προλάβω Κυριακή θα πάω πάλι σε oneplus 3. Μπορεί να το κρατήσω λίγο ακόμα και το zte μήπως με τις αναβάθμισεις βελτιωθεί.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν προλάβω Κυριακή θα πάω πάλι σε oneplus 3. Μπορεί να το κρατήσω λίγο ακόμα και το zte μήπως με τις αναβάθμισεις βελτιωθεί.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουσιαστική αναβάθμιση θα λάβουμε όταν πάρουμε την Ν αποκλειστικά.

Που θα συμβεί εντός Γενάρη όπως είπε η ZTE Γερμανίας(δηλαδή σε διάστημα από 1.5-2 μήνες από τώρα)

 

Αν το λίγο καιρό που λες εννοείς ένα δίμηνο minimum που θα κρατήσεις τη συσκευή θα το δούμε στην πράξη αν τηρήσει την υπόσχεση η ZTE τι βελτιώσεις/προσθήκες θα φέρει η N.

 

Κατά τα αλλά η συσκευή σε εμένα λειτουργεί υποδειγματικά και σχεδόν άριστα.

 

Λέω σχεδόν διότι ένας τομέας που θέλει βελτίωση είναι στην απόκριση του double tap to wake που υστερεί σε σχέση με HTC/LG/Sony που είχα στο πρόσφατο παρελθόν

 

Καμία μείωση απόδοση λειτουργίας,καμία μείωση αυτονομίας όπως ανέφερες.

 

Αυτό που της λείπει είναι κάποια feature που έχει η Αμερικανική έκδοση όπως πχ dynamic lock screen η optional Notification bell η ακόμα και official unlocked bootloader που Ευρώπη δεν θα δώσει όπως ανέφεραν.

 

Βέβαια στο XDA υπάρχουν δοκιμασμένες λύσεις και για root χωρίς bootloader unlocked όπως επίσης φλασαρισμα αμερικανικής έκδοσης σε ευρωπαϊκή συσκευή και δυνατότητα να ξαναγυρίσεις πίσω στην ευρωπαϊκή rom όποτε θελήσεις αν σου λείπουν τα feature της αμερικανικής έκδοσης.

 

Το ένα και μοναδικό μείον της συσκευής είναι στην απόδοση της κάμερας σε low light συνθήκες και σε καταγραφή video που όλοι οι Κινέζοι βράζουν στο ίδιο επίπεδο.

 

Αλλα ουσιαστικό bug η μείον δεν έχει η συσκευή σε καθημερινή βάση.

 

Αν ήθελες εξαρχής να πάρεις τo ZTE για να παίζεις με custom rom,mod κλπ είναι γνωστό ότι η εταιρία σε αυτό υπολείπεται παρά πολύ από Nexus/Pixel η OnePlus που είναι τα μοναδικά ενδεδειγμένα για αυτή τη χρήση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι ο ήχος από τα ακουστικά αν τον έχει δοκιμάσει κανείς.είναι εφάμιλλος των htc?και αν γνωρίζετε για το axon 7 mini γιατί δεν έχω τα χρήματα για να αγοράσω το axon 7.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι ο ήχος από τα ακουστικά αν τον έχει δοκιμάσει κανείς.είναι εφάμιλλος των htc?και αν γνωρίζετε για το axon 7 mini γιατί δεν έχω τα χρήματα για να αγοράσω το axon 7.

 

Λίγο που τον δοκίμασα με κάτι απλά ακουστικά μου φάνηκε πολύ καλή η απόδοση του.

Βέβαια η απόδοση εξαρτάται και από την ποιότητα του εκάστοτε hands free.

Όσο πιο ποιοτικά τα ακουστικά τόσο θα εκμεταλλευτείς την πολύ υψηλού απόδοση του ηχού που βγάζει και την θύρα ακουστικών.

 

Τώρα για το mini δεν έχω κάποια ολοκληρωμένη άποψη απλά το μόνο που με προβληματίζει είναι ο ανεμικος 617 Qualcomm που φοράει που είναι low end chip.

 

Είναι το βασικό μειονέκτημα της συσκευής.

 

Έπρεπε η ZTE να βάλει κανα 650/652 τουλάχιστον.

 

Κατά τα αλλά έχει εξίσου stereo speakers και HIFi audio support όπως το μεγάλο.

 

Edit: Εδώ αναλυτικό review του mini Axon 7 για εξαγωγή συμπερασμάτων.

http://www.notebookcheck.net/ZTE-Axon-7-Mini-Smartphone-Review.185372.0.html

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο software update για την συσκευή B06.

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=9824F5AD299B49D8A2EE4227CFB0DB8A

Την πέρασα αφού κατέβασα το αρχείο έπειτα αποσυμπίεση στο pc και περνώντας το update zip αρχείο οπου το εγκατέστησα στην micro sd και μετά update μέσα από τη συσκευή με το κλασικό τρόπο όπως με OTA μέσα από τις ρυθμίσεις και αναβάθμιση λογισμικού.

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες και σε PDF για την πραγματοποίηση της.

 

Τώρα αλλαγές δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο.

 

Θα δείξει επόμενες ημέρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε λες ένα factory reset? Τώρα κατεβάζω την αναβάθμιση

 

Ναι μετά την αναβάθμιση να κανεις όπως κάνω πάντα εγώ να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το βρίσκω στο to2c στα 401 δολάρια. Έχω την εντύπωση πως είναι αρκετά καλή τιμή. Πείτε μου παρακαλώ την γνώμη σας
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή σίγουρα είναι σε σχέση με το αντίστοιχο ευρωπαϊκό(κανα 80αρι περίπου).

Το ζήτημα είναι ότι η συγκεκριμένη version δεν έχει εγγύηση εδώ και ούτε την 20αρα μπάντα LTE έχει.

Τα βάζεις κάτω και αποφασίζεις αν το συνολικό όφελος είναι παραπάνω από το να προτιμησεις την ευρωπαϊκή version.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το νέο εντυπωσιακό stone concrete skin από dbrand.

Μια αλλαγή παράστασης με νέο look and feel:p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/e33f4b57f41c296c10272d03b01eb942.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/f34e317dfe77a04243ecf390532a9bee.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/3c29bbe76299524d2fcc947ab3a51bb8.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/c1beda6f5285cc907c29d4d588d8a520.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/05f01f1349966bc24951af701c6056d2.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλεξ μπράβο. Από μπροστά δεν έχει?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλεξ μπράβο. Από μπροστά δεν έχει?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

 

Ναι και μπροστά απλά έβαλα πιο μετά :p

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/1f2c82dc20c035b1428efba36c6b8d03.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/3d1100898284eb5f6398eab9511e4132.jpg

 

Dbrand εγγύηση!!

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω και εγω μερικες ερωτησεις για το κινητο και sorry αν εχουν απαντηθει απλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες για να κατσω να διαβασω και δεν υπαρχει χρονος.

ειμαι αναμεσα στο κινεζικο 128 και ευρωπαικο 64 μιας και απο οσο ξερω ευρωπη δεν παιζει 128.θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει ποιο κινεζικο και ποιο ευρωπαικο μαγαζι ειναι αξιοπιστο για αγορα και τις αδυναμιες και τα προτερηματα των 2 συσκευων.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...