Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα! Τα Ελληνικα του μηνυματα ειναι με 160 χαρακτηρες? Γενικα οι επαφες και ολα του τα Ελληνικα ειναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κι απο μενα! Τα Ελληνικα του μηνυματα ειναι με 160 χαρακτηρες? Γενικα οι επαφες και ολα του τα Ελληνικα ειναι οκ?

 

Άλεξ το περιμένω από you θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι έχω δει ότι εχει led notification πάνω και αριστερά.Αλλά μήπως δουλευεί μόνο όταν τελειώνει η μπαταρία και ανάβει κόκκινο.Διότι όσα βίντεο και εάν έχω δεί κανένα δεν το δείχνει να ανάβει το led notification.Μπορείς σε παρακαλώ να μου το επιβεβαιώσεις ότι δουλευει όταν έχεις αναπάντητη ή όταν έχεις sms.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ το περιμένω από you θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι έχω δει ότι εχει led notification πάνω και αριστερά.Αλλά μήπως δουλευεί μόνο όταν τελειώνει η μπαταρία και ανάβει κόκκινο.Διότι όσα βίντεο και εάν έχω δεί κανένα δεν το δείχνει να ανάβει το led notification.Μπορείς σε παρακαλώ να μου το επιβεβαιώσεις ότι δουλευει όταν έχεις αναπάντητη ή όταν έχεις sms.

 

Δουλεύει κανονικα. Σε αναπάντητη, sms, email. Όχι μόνο με τις μαμησιες εφαρμογές αλλά και με third-party apps.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως ειπώθηκε δουλευει κανονικότατα με όλες τις εφαρμογές είτε φορτίζει είτε όχι.

Και είναι ευδιάκριτο και φωτεινό.

Καλησπερα κι απο μενα! Τα Ελληνικα του μηνυματα ειναι με 160 χαρακτηρες? Γενικα οι επαφες και ολα του τα Ελληνικα ειναι οκ?

 

Πλέον μηνύματα SMS μορφή έχω σταματήσει εδώ και 2-3 έτη να χρησιμοποιώ πλέον όταν επικοινωνώ με Watchapp,Viber κλπ.

 

Και σε όλες τις συσκευές μου εδώ και μια 10ετια στα αγγλικά έχω το μενου(παντού και tablet,pc τα πάντα)

 

Άρα δεν μπορώ να σου απαντήσω με ακρίβεια.

 

Ας απαντήσει κάποιο άλλο παιδί που το έχει μόνιμα στα ελληνικά και χρησιμοποιεί τακτικά SMS.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι έχει μόνο 3 χρώματα (πράσινο, κόκκινο και πορτοκαλί)

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι έχει μόνο 3 χρώματα (πράσινο, κόκκινο και πορτοκαλί)

??

Ποιο εχει μονο αυτα τα 3 χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

Για το Led notification αναφερόμαστε.

( δεν το έχω ψάξει με τριτη εφαρμογή αν υποστηρίζει περισσότερα χρώματα)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα με τρεις διαφορετικές εφαρμογές. Ό,τι και να επιλέξεις θα δείχνει μόνο το πορτοκαλί χρώμα.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα με τρεις διαφορετικές εφαρμογές. Ό,τι και να επιλέξεις θα δείχνει μόνο το πορτοκαλί χρώμα.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν η απαντηση, πηγαινε σε μενα, δε δειχνει, ουτε πορτοκαλι, ουτε κανενα αλλο χρωμα, δυστυχως....

Link to comment
Share on other sites

Αν η απαντηση, πηγαινε σε μενα, δε δειχνει, ουτε πορτοκαλι, ουτε κανενα αλλο χρωμα, δυστυχως....

Έχεις ανοίξει τις ειδοποιήσεις λυχνίας;

Στην προβολή-λυχνία αναπνοής.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοίξει τις ειδοποιήσεις λυχνίας;

Στην προβολή-λυχνία αναπνοής.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, ειναι κανονικα ενεργοποιημενη, αναβει σε μηνυματα κλπ, αλλα οχι σε κλησεις...:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι κανονικα ενεργοποιημενη, αναβει σε μηνυματα κλπ, αλλα οχι σε κλησεις...:(

Δοκίμασε με άλλον dailer app.

Εγώ τον μαμισιο δεν χρησιμοποιώ και δεν έχω θέμα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller&hl=el

Διαφημισεις δεν εχω και ας εχω την free version (ας ειναι καλα το adguard):p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει δοκιμάσει το dac?..

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

Με τα δικά του που είναι ποιοτικά μου φάνηκε πολύ καλός ο ήχος όταν δοκίμασα.

Τώρα αν έχεις ακόμα ποιοτικότερα λογικα θα δεις παραπάνω διαφορά προς το καλύτερο.

 

Δεν είμαι και πολύ των ενσύρματων ακουστικών,προτιμώ την ευελιξία των Bluetooth stereo και ας χάνω σε ποιότητα.

 

Δεν χωνεύω να κρέμονται καλώδια από φορητές συσκευές.

Και για αισθητικούς και αντί εργονομικόυς λόγους.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για θηκη flip (δηλ με καλυμμα μπροστα) με sleep function (αυτες που εχουν μαγνητακι και ανοιγοκλεινει η οθονη με το ανοιγμα της θηκης).

Κοιταξα στο ebay και δεν βρηκα κατι, παραδοξως.

Εχω "κακομαθει" με τετοιες θηκες απο τα προηγουμενα κινητα.

Η nillkin δεν εχει βγαλει ακομη για το axon 7.

Η γνησια zte, με sleep φυσικα, ειναι πανακριβη, την βρηκα απο Αμερικη στα 36$ και νομιζω και μεταφορικα, ουτε που κοιταξα παρακατω.

Καποια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευρωπαϊκό είναι από γερμανικό amazon.

Κανονικά αν είσαι στην B08 πρέπει να έρθει OTA όπως σε εμένα.

 

Αλλιώς περίμενε να ανεβεί επόμενες ημέρες στο site της ZTE να κατεβάσεις το αρχείο,να το αποσυμπιέσεις και να βάλεις το update zip αρχείο στην micro sd η στο εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και χειροκίνητα αναβάθμιση μέσα από το μενού ρυθμίσεις-αναβάθμιση του κινητού και το πραγματοποιείς.

 

Εδώ παρακολουθα όταν ανεβεί.

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Άλεξ μόλις το παρέλαβα είναι από you ευρωπαϊκό και έχει την έκδοση Β06. Κάνω να βρει update από τις ενημερώσεις και λέει δεν έχει τίποτα.Στο παραπάνω link που μας έδωσες έχει την έκδοση B09 κάνει για το δικό μας διότι λέει κάτι για spain.

 

Ευχαριστώ

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για θηκη flip (δηλ με καλυμμα μπροστα) με sleep function (αυτες που εχουν μαγνητακι και ανοιγοκλεινει η οθονη με το ανοιγμα της θηκης).

Κοιταξα στο ebay και δεν βρηκα κατι, παραδοξως.

Εχω "κακομαθει" με τετοιες θηκες απο τα προηγουμενα κινητα.

Η nillkin δεν εχει βγαλει ακομη για το axon 7.

Η γνησια zte, με sleep φυσικα, ειναι πανακριβη, την βρηκα απο Αμερικη στα 36$ και νομιζω και μεταφορικα, ουτε που κοιταξα παρακατω.

Καποια αλλη προταση?

 

θήκη με μαγνιτακι υπάρχει http://www.ebay.co.uk/itm/kwmobile-FLIP-SCHUTZHULLE-FUR-ZTE-AXON-7-COVER-CASE-BOOKSTYLE-HULLE-/291892432799?var=590985352564&_trksid=p2056016.l4276

 

αν και έχω κλειδώσει το τηλέφωνο με δαχτυλικό αποτύπωμα δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις το πως θα ανοιγοκλείνει η οθόνη με το άνοιγμα της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μόλις το παρέλαβα είναι από you ευρωπαϊκό και έχει την έκδοση Β06. Κάνω να βρει update από τις ενημερώσεις και λέει δεν έχει τίποτα.Στο παραπάνω link που μας έδωσες έχει την έκδοση B09 κάνει για το δικό μας διότι λέει κάτι για spain.

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

Όχι μην την περνάς διότι για Ισπανία είναι και όσοι την έχουν περάσει δεν έχει βγάλει σε κανέναν την 10.

Εγώ έχω δοκιμασει και κατέβηκα στην B03 μετά μου έβγαλε OTA την B08 και στο καπάκι μετά B10.

 

Όπως επίσης από B08 σε B10 πάλι OTA.

 

Αυτά για την γερμανική δικιά μου συσκευή.

 

Από εδώ link με όλες τις official rom

https://mega.nz/#F!kYtRAJjJ!5tD1zPpo0nw2tJwhANA9pQ

 

Δεν ξέρω αν θα πιάσει σε εσένα διότι μπορεί να εξαρτάται από χώρα μοντέλου.

Πχ μπορείς να επιχειρήσεις να αναβαθμίσεις στην B08 manual και λογικά να σου βγάλει OTA την 10.

 

Την παρακάτω

A2017G-B08-20161222141326319.zip

 

Κατεβάζεις,κανεις extract το αρχείο στο pc σου και το update.zip το πετάς στην micro sd χύμα μέσα,

 

Μετά πας settings-update και ενώ είσαι σε WiFi θα στην βρει επιτόπου και πατάς installed.

Θα γίνει επανεκκίνηση,αναβάθμιση και αφού ολοκληρωθεί κάνε update search μπας και σου βγάλει OTA την 10.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην την περνάς διότι για Ισπανία είναι και όσοι την έχουν περάσει δεν έχει βγάλει σε κανέναν την 10.

Εγώ έχω δοκιμασει και κατέβηκα στην B03 μετά μου έβγαλε OTA την B08 και στο καπάκι μετά B10.

 

Όπως επίσης από B08 σε B10 πάλι OTA.

 

Αυτά για την γερμανική δικιά μου συσκευή.

 

Από εδώ link με όλες τις official rom

https://mega.nz/#F!kYtRAJjJ!5tD1zPpo0nw2tJwhANA9pQ

 

Δεν ξέρω αν θα πιάσει σε εσένα διότι μπορεί να εξαρτάται από χώρα μοντέλου.

Πχ μπορείς να επιχειρήσεις να αναβαθμίσεις στην B08 manual και λογικά να σου βγάλει OTA την 10.

 

Την παρακάτω

A2017G-B08-20161222141326319.zip

 

Κατεβάζεις,κανεις extract το αρχείο στο pc σου και το update.zip το πετάς στην micro sd χύμα μέσα,

 

Μετά πας settings-update και ενώ είσαι σε WiFi θα στην βρει επιτόπου και πατάς installed.

Θα γίνει επανεκκίνηση,αναβάθμιση και αφού ολοκληρωθεί κάνε update search μπας και σου βγάλει OTA την 10.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Άλεξ έκανα την βλακεία και την πέρασα.Μπορώ να κατεβάσω από το link που έβαλες την B08 να την περάσω στο κινητό και εφόσον υπάρχει update.zip αρχείο να μπορέσει να γυρίσει στην Β08

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ έκανα την βλακεία και την πέρασα.Μπορώ να κατεβάσω από το link που έβαλες την B08 να την περάσω στο κινητό και εφόσον υπάρχει update.zip αρχείο να μπορέσει να γυρίσει στην Β08

 

Βεβαίως μπορείς λογικά εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως μπορείς λογικά εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OK θα δοκιμάσω και ενημερώνω ευχαριστώ

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

θήκη με μαγνιτακι υπάρχει http://www.ebay.co.uk/itm/kwmobile-FLIP-SCHUTZHULLE-FUR-ZTE-AXON-7-COVER-CASE-BOOKSTYLE-HULLE-/291892432799?var=590985352564&_trksid=p2056016.l4276

αν και έχω κλειδώσει το τηλέφωνο με δαχτυλικό αποτύπωμα δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις το πως θα ανοιγοκλείνει η οθόνη με το άνοιγμα της θήκης.

Την εχω δει αυτην, δεν αναγραφει πουθενα οτι υποστηριζει sleep function, οπως το λεει και το κανει ξεκαθαρα η γνησια.

Οπως ειπα, μαγνητακι για το ανοιγοκλεισιμο της οθονης/κινητου, οχι της θηκης.

Η γνησια απο Αμερικη κοστιζει 37 + 20 μεταφορικα = 57, ασυμφορη λοιπον.

Απο Ευρωπη δεν την βρηκα ακομη...

Για να καταλαβετε, ειναι η εξης:

http://www.ebay.com/itm/ZTE-Smart-Folio-Case-for-Axon-7-Grey-/332057913119?hash=item4d5031a71f:g:CdYAAOSwA3dYSpKa

και αναγραφει ξεκαθαρα:

"Once you flip the cover closed on your Axon 7, the screen will turn off to conserve battery and the Clear View Cover helps prevent accidental screen activation in your pocket or purse

The full screen display will be visible once the cover is opened, whether the device was in clear view mode or off"

Μακαρι να βγαλει η nillkin που βγαζει φτηνες και απο ποιοτικο πλαστικο και με sleep function.

Οποιος πετυχει κατι , ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην την περνάς διότι για Ισπανία είναι και όσοι την έχουν περάσει δεν έχει βγάλει σε κανέναν την 10.

Εγώ έχω δοκιμασει και κατέβηκα στην B03 μετά μου έβγαλε OTA την B08 και στο καπάκι μετά B10.

 

Όπως επίσης από B08 σε B10 πάλι OTA.

 

Αυτά για την γερμανική δικιά μου συσκευή.

 

Από εδώ link με όλες τις official rom

https://mega.nz/#F!kYtRAJjJ!5tD1zPpo0nw2tJwhANA9pQ

 

Δεν ξέρω αν θα πιάσει σε εσένα διότι μπορεί να εξαρτάται από χώρα μοντέλου.

Πχ μπορείς να επιχειρήσεις να αναβαθμίσεις στην B08 manual και λογικά να σου βγάλει OTA την 10.

 

Την παρακάτω

A2017G-B08-20161222141326319.zip

 

Κατεβάζεις,κανεις extract το αρχείο στο pc σου και το update.zip το πετάς στην micro sd χύμα μέσα,

 

Μετά πας settings-update και ενώ είσαι σε WiFi θα στην βρει επιτόπου και πατάς installed.

Θα γίνει επανεκκίνηση,αναβάθμιση και αφού ολοκληρωθεί κάνε update search μπας και σου βγάλει OTA την 10.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αλεξ ευχαριστώ πολύ για το link το γύρισα απο B10 Spain σε B08 A2017G όλα οκ.Έκανα και ξανά έλεγχο μήπως βγάλει και την B10 αλλά τίποτα.Άλεξ εσύ τελικα είσαι στην B08 η B10

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...