Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοκόλλητο είναι, skin.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω και εγω μερικες ερωτησεις για το κινητο και sorry αν εχουν απαντηθει απλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες για να κατσω να διαβασω και δεν υπαρχει χρονος.

 

ειμαι αναμεσα στο κινεζικο 128 και ευρωπαικο 64 μιας και απο οσο ξερω ευρωπη δεν παιζει 128.θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει ποιο κινεζικο και ποιο ευρωπαικο μαγαζι ειναι αξιοπιστο για αγορα και τις αδυναμιες και τα προτερηματα των 2 συσκευων.ευχαριστω.

 

Κοιτα η ειδοποιός διαφορά μεταξύ των 2 εκδόσεων πέρα από την χωρητικότητα μνήμης και αποθηκευτικού χώρου είναι ότι το 128αρι υποστηρίζει 3D Touch force κάτι αντίστοιχο που έχει η Apple με το iPhone ενώ το 64αρι όχι.

 

Καμία άλλη διαφορά.

 

Τώρα αν θες το 128αρι θα πρέπει να στραφείς σε κινεζικά μαγαζιά να το προμηθευτείς μιας και Ευρώπη δεν κυκλοφορεί παρά μόνο Αμερική μόλις πρόσφατα η αλλιώς περιμένεις όταν και εφόσον το φέρει η ZTE επίσημα στη γηραιά ήπειρο.

 

Τώρα ποια κατάστημα είναι αξιόπιστα από Κίνα μεριά δεν έχω κάποια προσωπική εμπειρία μπορείς να ανατρέξεις στα ανάλογα νήματα εντός του φόρουμ για μαγαζιά από Κίνα.

 

Κάποια γνωστά που ψωνίζουν πολλοί είναι τα παρακάτω από αυτά που έχω διαβάσει εντός του φόρουμ.

http://www.gearbest.com/

http://www.vickmall.com/

http://www.geekbuying.com/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η ειδοποιός διαφορά μεταξύ των 2 εκδόσεων πέρα από την χωρητικότητα μνήμης και αποθηκευτικού χώρου είναι ότι το 128αρι υποστηρίζει 3D Touch force κάτι αντίστοιχο που έχει η Apple με το iPhone ενώ το 64αρι όχι.

 

Καμία άλλη διαφορά.

 

Τώρα αν θες το 128αρι θα πρέπει να στραφείς σε κινεζικά μαγαζιά να το προμηθευτείς μιας και Ευρώπη δεν κυκλοφορεί παρά μόνο Αμερική μόλις πρόσφατα η αλλιώς περιμένεις όταν και εφόσον το φέρει η ZTE επίσημα στη γηραιά ήπειρο.

 

Τώρα ποια κατάστημα είναι αξιόπιστα από Κίνα μεριά δεν έχω κάποια προσωπική εμπειρία μπορείς να ανατρέξεις στα ανάλογα νήματα εντός του φόρουμ για μαγαζιά από Κίνα.

 

Κάποια γνωστά που ψωνίζουν πολλοί είναι τα παρακάτω από αυτά που έχω διαβάσει εντός του φόρουμ.

http://www.gearbest.com/

http://www.vickmall.com/

http://www.geekbuying.com/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ και κατι τελευταιο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει καποια αντοχη στο νερο η εστω σε σταγονες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει καμία τέτοια προστασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε ειδοποίηση αναβάθμισης λογισμικού.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/6aeea6f4a01236d5a3259092bd3079c6.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πουλάω και θα έχω το πολύ καλύτερο σε μπαταρία και ταχύτητα op3t. Το έχω εδώ και μια εβδομάδα και έχουν πολύ μεγάλη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πουλάω και θα έχω το πολύ καλύτερο σε μπαταρία και ταχύτητα op3t. Το έχω εδώ και μια εβδομάδα και έχουν πολύ μεγάλη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εγώ αντίθετα μένω σταθερός στην θέση μου μιας και καλύτερη οθόνη,ηχεία,απόδοση στον ήχο έχω με διαφορά.

Και η micro sd με βολεύει.

 

Και ούτε έχω το αντιαισθητικό εξόγκωμα(καμπούρα)στην κάμερα και το χιλιοφορεμενο ντιζάιν του.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά προσωπικές απόψεις του καθενός. Ότι υπερέχει σε ηχεία και οθόνη σαφέστατα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα μένω σταθερός στην θέση μου μιας και καλύτερη οθόνη,ηχεία,απόδοση στον ήχο έχω με διαφορά.

Και η micro sd με βολεύει.

 

Και ούτε έχω το αντιαισθητικό εξόγκωμα(καμπούρα)στην κάμερα και το χιλιοφορεμενο ντιζάιν του.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Συμφωνω απόλυτα.

Κάτοχος και εγω πλέον. Στην special εκδοση με τα ξυλινα ηχεια και 6 γιγα ραμ.

Κανονια Ελληνικα κανινικα Playstore κανονικα OTA updates.

Εντυπωσιασμένος. Η μπαταρια σουπερ. Καμερα κρύσταλλο. Οθονη απλά αριστη.

 

Ενα διαμάντι ειναι.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απόλυτα.

Κάτοχος και εγω πλέον. Στην special εκδοση με τα ξυλινα ηχεια και 6 γιγα ραμ.

Κανονια Ελληνικα κανινικα Playstore κανονικα OTA updates.

Εντυπωσιασμένος. Η μπαταρια σουπερ. Καμερα κρύσταλλο. Οθονη απλά αριστη.

 

Ενα διαμάντι ειναι.

 

καλησπερα μηπως μπορεις να μου στειλεις λινκ απο που το αγορασες γιατι ψαχνω στα κινεζομαγαζα και το δειχνει out of stock?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update (το έκανα χειροκινήτα όπως προαναφέρθηκε) μου κάνει κάτι παράξενο..

Σταματάει να κουδουνίζει το κινητό στις κλήσεις..

Η πλάκα είναι ότι όταν πάω πχ. να αλλάξω ήχο πάλι δεν παίζει τίποτα απολύτως.

Διορθώνεται με επανεκκίνηση αλλά το κάνει κάθε μέρα. Μερικές φορές και 2 φορές τη μέρα.

Το update έγινε και μετά ακολούθησε factory reset..

Καμμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο B06 όχι δεν μου έκανε τέτοιο κουλό πράγμα κανα δεκαήμερο που το πέρασα.

Από εχθές είμαι πάντως με το νέο software update B08 που μου ήρθε OTA αυτή τη φορά χωρίς πάλι τέτοιο θέμα.

 

Πάντως γενικά μιλώντας δεν μου έχει τύχει σε καμία συσκευή να μην κουδουνίζει ο ήχος στις κλήσεις.

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Έπρεπε λογικά με hard reset να στρώσει.

 

Η μόνη λύση εκ νέου hard reset η αλλιώς αναβάθμιση στην νέα έκδοση.

Αν επιμένει τότε μάλλον αντιμετώπιση στο service μήπως κάτι τρέχει από άποψη hardware.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update (το έκανα χειροκινήτα όπως προαναφέρθηκε) μου κάνει κάτι παράξενο..

Σταματάει να κουδουνίζει το κινητό στις κλήσεις..

Η πλάκα είναι ότι όταν πάω πχ. να αλλάξω ήχο πάλι δεν παίζει τίποτα απολύτως.

Διορθώνεται με επανεκκίνηση αλλά το κάνει κάθε μέρα. Μερικές φορές και 2 φορές τη μέρα.

Το update έγινε και μετά ακολούθησε factory reset..

Καμμία ιδέα?

 

δες μια στις ρυθμίσεις στο χειρονομία και κίνηση το λειτουργία τσέπης και το αλλαγή στο ακουστικό, απενεργοποίησε τα και δες αν το κάνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο μενού ήχου είχε ενεργοποιηθεί η αθόρυβη εκκίνηση. Το έκλεισα κ σφ Ι όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θέλει να δοκιμάσει Nougat ΒΕΤΑ στο ZTE Axon 7 του?

Βλέπω για US version είναι το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Αμα προστεθει η ευρωπαικη εκδοση θα το δοκιμασουμε αλλιως υπομονη εως το επισημο release εντος Γεναρη που ανεφερε η ZTE θα δωσει την Ν.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για το Axon 7 max πότε και εάν κυκλοφορήσει Ευρώπη;

 

Το μόνο που ανέφερε στην παρουσίαση ηταν εντος Νοεμβριου κυκλοφορία στην Κίνα.

 

Τώρα Ευρώπη άγνωστο.

 

Αλλά γενικως κρατα πισινή διότι αναξιόπιστη είναι στο θέμα διαθεσιμότητα/κυκλοφορία προϊόντων.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 15 συνυοαρξης μου με το op3t αποχώρω από το θέμα λέγοντας ότι τα 2 τηλέφωνο δεν έχουν απλά καμία σχέση. Δεν ξέρω εάν είναι οι απαιτήσεις μου από την συσκευή αλλά το axon 7 απλά ήταν απαράδεκτο σε σχέση με αυτά που προσφέρει σαν hardware που είναι από τα κορυφαία. Προσωπικά δεν το προτείνω σε σύγκριση με το op3t.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα είναι θεμα προτεραιοτητων και τι ζητά κανείς απο μια συσκευή;)

Εγω προσωπικά να μου χάριζαν το oneplus την επόμενη μερα θα έπαιρνε πόδι.

Και δεν μου αρέσει εμφανισιακά(boring desigh) και ούτε θα με κάλυπτε σε αυτά που θέλω.

 

Έχοντας περάσει απο πολλες συσκευές η ZTE εχει πολυ λιγα να ζηλέψει,στέκεται στα ίσια η και παραπάνω σε αρκετούς τομείς και προσφέρει πλήρη και ολοκληρωμένο πακέτο σε υψηλό βαθμό.

Και δεν νομίζω στέκει ο χαρακτηρισμος του απαραδεκτου ουτε 1 στο εκατομμύριο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ανέφερε στην παρουσίαση ηταν εντος Νοεμβριου κυκλοφορία στην Κίνα.

 

Τώρα Ευρώπη άγνωστο.

 

Αλλά γενικως κρατα πισινή διότι αναξιόπιστη είναι στο θέμα διαθεσιμότητα/κυκλοφορία προϊόντων.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ, ευτυχής κάτοχος του Xiaomi Mi Max 128gb τελικά. :)

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ευτυχής κάτοχος του Xiaomi Mi Max 128gb τελικά. :)

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Καλυτερα που πηρες κατι που βρηκες διοτι θα περιμενες πολυ και στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα για το Max:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα που πηρες κατι που βρηκες διοτι θα περιμενες πολυ και στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα για το Max:lol::p

Έτσι νομίζω και εγώ, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές στα περισσότερα.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρατηρησει κάνεις να πηγαίνουν τα Sms με αλλοιωμενους χαρακτήρες; εμένα δεν δείχνει πχ το 1 και το δ στα κινητά που παραλαμβάνουν το μήνυμα.

Μοκις έβγαλα την υποστήριξη για τα μικρά γράμματα το κεφάλαιο δ εμφανίζεται κανονικά αλλά όχι το 1.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρατηρησει κάνεις να πηγαίνουν τα Sms με αλλοιωμενους χαρακτήρες; εμένα δεν δείχνει πχ το 1 και το δ στα κινητά που παραλαμβάνουν το μήνυμα.

 

Μοκις έβγαλα την υποστήριξη για τα μικρά γράμματα το κεφάλαιο δ εμφανίζεται κανονικά αλλά όχι το 1.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ Next SMS(Handset SMS λεγόταν πριν)σε όλα τα κινητα μου και όχι μαμισιο SMS app και δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...