Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είδα εχθες το Samsung Galaxy S7 στα 470 ευρώ (Skroutz). Ιδια σχεδόν τιμή με το Axon 7. Τι φάση; Μηπως αξιζει να παρω με τα ιδια λεφτα το s7 ?:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είδα εχθες το Samsung Galaxy S7 στα 470 ευρώ (Skroutz). Ιδια σχεδόν τιμή με το Axon 7. Τι φάση; Μηπως αξιζει να παρω με τα ιδια λεφτα το s7 ?:confused::confused:

 

Θες αδιαβροχοποιηση,ασύρματη φόρτιση,καλύτερη κάμερα και αλουμίνιο-γυαλί πας σε S7.

Θες dual sim,64gb storage,full aluminum unibody,εκπληκτικά stereo ηχεία και HiFi audio τότε το Axon 7.

 

Καλά θα ήταν σε μια συσκευή και των 2 τα προτερήματα αλλά δεν :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από BestBuy στα 434$ με χρόνο παράδοσης κάτι λιγότερο από 24 ώρες!!! (μένω ΝΥ)

Η συσκευή τα σπάει! Το highlight (για τα γούστα μου πάντα) τα ηχεία και η θέση τους! Είναι πραγματικά απόλαυση! Επίσης πολύ καλά είναι και τα ακουστικά που έρχονται μαζί αν και δεν ταιριάζουν στα αυτιά μου :( κλαψ

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι στιγμής είναι η αποτυπωση των χρωμάτων, μου φαίνονται κάπως ξπλυμενα (έρχομαι από note 2) βέβαια με τα settings κάπως σώζεται η κατάσταση..

Ερώτηση..

Πώς μπορώ να ρυθμίσω μια εφαρμογή να μην κλείνει όταν κλείνω την οθόνη??

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Πας στα settings-power manager-power management for app και βρίσκεις την εφαρμογή που θες και τα βάζεις όλα στο off.

 

Επίσης όλα τα power save mode τα βάζεις στο off εξίσου.

 

Τώρα για την οθόνη ιεροσυλία να την συγκρίνεις με του Note 2 που ήταν για τα πανηγύρια η ποιότητα τους(πρώτες υλοποιήσεις των Amoled της Samsung ήταν πολύ επιεικος μετριότητα)

Πιστότητα χρωμάτων χάλια λες και έβλεπες πίνακα ζωγραφικής τέλειως unnatural.

http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Galaxy-Note-II-GT-N7100-Smartphone.83644.0.html

Είχα και το s3 το σούταρα για αυτό το λόγο.

Δεν βλεπονταν η οθόνη.

 

Με το Note 5/S5 ωρίμασε η συγκεκριμένη τεχνολογίας οθόνης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα off ρε αλεξ αλλά συνεχίζει να μου κλείνει την εφαρμογή (ένα ιντερνετικο ραδιόφωνο είναι) όταν κλείνει η οθόνη..

 

Σε σχέση με τις οθόνες, δεν τις συγκρίνω ποιοτικά, αλλά στο πόσο έντονα αποδίδουν τα χρώματα! Όπου βλέποντας για 4 χρόνια τη συγκεκριμένη οθόνη τού νοτη, με το που πέρασα στο αξον μου φάνηκε όπως μου φάνηκε.. Simple as that!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και το αναλυτικό review με κάθε λεπτομέρεια από NotebookCheck για την ευρωπαϊκή έκδοση του Axon 7.

http://www.notebookcheck.net/ZTE-Axon-7-Smartphone-Review.182649.0.html

 

Επιγραμματικά τα συν και πλην.

 

Pro

 

+

Android 6.0

+

QHD AMOLED panel

+

USB Type-C

+

fingerprint scanner

+

very good camera module

+

very high performance

+

no throttling

+

superb Dolby Surround sound

+

Quick Charge feature

 

Cons

 

-

Unusual MiFavor 4.0 UI

-

USB 2.0 speed only

-

PWM flickering

-

non-removable battery

-

only mediocre battery life

 

 

Είναι όλα off ρε αλεξ αλλά συνεχίζει να μου κλείνει την εφαρμογή (ένα ιντερνετικο ραδιόφωνο είναι) όταν κλείνει η οθόνη..

!

 

Για πες μου την εφαρμογή να την δοκιμάσω και εγώ να δω τι παίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Radio Greece.

Thnx buddy!

 

Δοκίμασα όλες και μια χαρά παίζουν στο παρασκήνιο αφού κλείσω οθόνη.

Δοκίμασα και skai και sport fm όλες μια χαρά.

Επέλεξα και close all app από home screen και εξίσου μια χαρά έπαιζαν με σβηστεί οθόνη στο παρασκήνιο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/f42ca2c8553bed941983d248e1914cb0.jpg

 

Ισως να έχει να κάνει με το αμερικανική έκδοση του software μιας και διαφέρουν με την ευρωπαϊκή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θες αδιαβροχοποιηση,ασύρματη φόρτιση,καλύτερη κάμερα και αλουμίνιο-γυαλί πας σε S7.

Θες dual sim,64gb storage,full aluminum unibody,εκπληκτικά stereo ηχεία και HiFi audio τότε το Axon 7.

 

Καλά θα ήταν σε μια συσκευή και των 2 τα προτερήματα αλλά δεν :p

 

 

Τα υπέρ του Axon (vs S7) για μενα ειναι σιγουρα τα ηχεια και η dual SIM. Με προβληματιζει μονο η καμερα του σε low light και το δευτερο ειναι η γενικοτερη ποιότητά κινητου που παιρνεις, (εννοω οτι στην ιδια τιμη παιρνεις S7 που εχει μεγιστη αξιοπιστια κατασκευης και υλικου).

 

Οσοι εχετε καποια εμπειρια μπορειτε να με βοηθεισετε πανω σε αυτα τα δυο πραγματα; Και ενα τριτο: την αποδοση της μπαταριας του οσοι το εχετε στα χερια σας.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τα υπέρ του Axon (vs S7) για μενα ειναι σιγουρα τα ηχεια και η dual SIM. Με προβληματιζει μονο η καμερα του σε low light και το δευτερο ειναι η γενικοτερη ποιότητά κινητου που παιρνεις, (εννοω οτι στην ιδια τιμη παιρνεις S7 που εχει μεγιστη αξιοπιστια κατασκευης και υλικου).

 

 

 

Οσοι εχετε καποια εμπειρια μπορειτε να με βοηθεισετε πανω σε αυτα τα δυο πραγματα; Και ενα τριτο: την αποδοση της μπαταριας του οσοι το εχετε στα χερια σας.

 

Ευχαριστω!

 

Κοιτα πλέον δίμηνο συμπληρώνω και ποιότητα κατασκευής είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Στοίβαρη κατασκευή,άψογη συναρμογή.

Η οθόνη του επίσης έχει καλύτερη oleophobic συμπεριφορά από του 7 edge από την άποψη ότι γεμίζει λιγότερες δαχτυλίες και καθαρίζεται πιο εύκολα με ένα απλά πέρασμα ενός πανάκι πχ από γυαλιά οράσεως.

 

Στο 7 Edge πρέπει να το τρίψω σχολαστικά να καθαρίσει.

 

Αυτονομία θα σε βγάλει άνετα ημέρα και δεν θα σε προδώσει.

 

Δεν είναι στα επίπεδα του 7 edge που είναι top για 5.5 ίντσες συσκευή αλλά σε αρκούντος ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Δηλαδή να στο πω και αλλιώς μόνο άμα δουλέψεις το 7 edge θα διαπιστώσεις ότι η αυτονομία του είναι λιγότερη.

 

Αλλιώς με οποιαδήποτε άλλο smartphone στην κατηγορία του δεν θα δεις πουθενά να χάνει.

 

Για την κάμερα τα είπαμε σε low light θες manual ρυθμίσεις διότι σε αυτόματο είναι στην μετριότητα.

 

Ότι και πάρεις έναν συμβιβασμό πρέπει να κανεις διότι καμία πρόταση δεν έχει όλα μα όλα τα χρήσιμα feature η top δυνατότητες σε όλους τους τομείς.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γκαμοτεν!

 

Έχω την πρώτη εφαρμογή..θα δοκιμάσω και καμιά άλλη..

Επίσης κλείνει και το utube αν το έχω από browser..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/e8b7cda576e30d1d63d0a9d0c12d2ada.jpg

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου Αλεξ!

 

Α! Κάτι άλλο, γράφοντας ελληνικά μου υπογραμμίζει τις λέξεις, όπως στο word όταν έχεις κάνει λάθος ,συμβαίνει και στα ευρωπαϊκά αυτό και πώς διορθώνεται εκτός του να τις περάσω οοολες στο λεξικο???

 

Edit

Απ όταν είχα πάρει το κιν δεν είχε τύχει να κάνω επανεκκίνηση..ε με το που έκανα, μάντεψε ποια εφαρμογή δεν κλείνει μαζί με την οθόνη.. WTF?

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Για να τρέχει YouTube στο παρασκήνιο μόνο με Firefox γίνεται αν θυμάμαι καλά.

 

Για το πληκτρολόγιο προσωπικά χρησιμοποιώ από day one to google keyboard διότι δεν μου αρέσει η μαμισια υλοποίηση της ZTE.

 

Δεν μου έχει τύχει πάντως έως τώρα να μου υπογραμμίζει τις λέξεις με κανένα πληκτρολόγιο από πολλές συσκευές όσες φορές γράφω.

 

Ούτε και στο ZTE πληκτρολόγιο.

 

Για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς όπως είπα παίζουν άψογα σε εμένα.

 

 

Btw έκανα παραγγελία ένα δεύτερο σετ skin απο dbrand όπως και την πρώτη φορά πάλι με έκπτωση 30% που έχει για σήμερα.

https://dbrand.com/shop/zte-axon-7-skins

 

Αυτή τη φορά σε "stone concrete"

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Android N έρχεται εντός Γενάρη σύμφωνα με επίσημη σελίδα Facebook της ZTE mobile Γερμανίας.

https://www.facebook.com/ZTE.Mobile.Deutschland/photos/a.471435312885647.119536.444653955563783/1533003793395455/?type=3&theater

 

Για να δούμε.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/d245d97a61324caf6dce1736218cf5c3.jpg

Και γω να σου πω δεν το χω ξανά δει αυτό!

Αυτό με το ραδιόφωνο μου το ξανάκανε και με το restart έστρωσε.. Μυστήρια πράγματα..

Ωραιότατο το τσιμεντι!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βλέπω,όντως πολύ περίεργο.

Μήπως να κοίταζες ρυθμίσεις πληκτρολογίου μπας και το εξαφάνιζες.

Η σε τελική βάλε google keyboard και είσαι κομπλέ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το κοιτάξω καλύτερα..

Συνήθως προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις εργοστασιακές εφαρμογές και αν δεν, τότε πάω παρακάτω, για να μην το παραφορτωνω..

Πάντως, σκεφτόμουν πόσο σχετικά είναι τα πράγματα...περί κάμερας ο λόγος...διαβάζοντας εδώ και βλέποντας διάφορα στο utube, όλοι κάτι είχαν να πουν γι αυτή..

Οπότε είχα σχηματίσει μια εντυπωση ότι είναι για πέταμα ένα πράμα..

Χθες, έβγαλα τις πρώτες φωτογραφίες και έμεινα με ανοιχτό το στόμα.. Βέβαια να τονίσω ότι είμαι άσχετος με το θέμα φώτο γενικότερα..

Μερικές απ αυτές.. (ελπίζω να ανέβουν στην ίδια ανάλυση)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/173cca8c1ecd06b475486d94497ba35f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/75584689fd15c0784e68533f420baa0e.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/a83fc32d553e882a3caf46c8f96f403b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/f5b64daf9009564024eb817fbfb7be41.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/e6cbff4f158e273f7d07a7958f74f1c8.jpg

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Για να ανέβουν στην ίδια ανάλυση πρέπει να κάνεις ένα λογαριασμό στο Flickr και να τις ανεβάσεις εκεί.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω η συσκευή έχει θέμα με το μικρόφωνο κατά την διάρκεια της κλήσης ισχύει κάτι τέτοιο Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει\διαβασει κάτι ούτε έχω κάποιο θέμα.. (είμαι με US συσκευή)

 

 

Ευχαριστώ Γιάννο!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει\διαβασει κάτι ούτε έχω κάποιο θέμα.. (είμαι με US συσκευή)

 

 

Ευχαριστώ Γιάννο!

 

τα διάβασα στο zteusa μ ενδιαφέρει πολύ γιατί είναι το πρώτο που κοιτάω σε μια συσκευή και μετά να χει κάλο σήμα

 

και αν μπορεί να απαντήσει κάποιος... ποσό πολύ ζεσταίνετε σε χρήση 4g internet?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κανένα θέμα με 2 συσκευές σε διάστημα 2 μηνών.

Στα ίδια επίπεδα με s7 edge θα το κατετασα.

Όσον αφορά θερμοκρασίες πάνω από 39-40 δεν έπιανα ούτε με 28-30 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία αρχές φθινοπώρου.

 

Τώρα στους 17-18 βαθμούς γύρω στους 25-27 πιάνει.

 

Όλα σε νορμαλ πλαίσια γενικά.

 

Απλά όπως όλα με full aluminum αισθάνεσαι περισσότερο την θερμοκρασία(και στη ζέστη και στο κρύο)σε αντίθεση με γυαλί αντίστοιχα όμως κρυώνει η ζεστάνει πιο γρήγορα.

 

Να πχ σέρφαρα κανα 20λεπτο σε εξωτερικό χώρο με data πριν καμία ώρα με θερμοκρασία 14 βαθμούς και το κινητό έδειχνε 17 βαθμούς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κανένα θέμα με 2 συσκευές σε διάστημα 2 μηνών.

Στα ίδια επίπεδα με s7 edge θα το κατετασα.

Όσον αφορά θερμοκρασίες πάνω από 39-40 δεν έπιανα ούτε με 28-30 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία αρχές φθινοπώρου.

 

Τώρα στους 17-18 βαθμούς γύρω στους 25-27 πιάνει.

 

Όλα σε νορμαλ πλαίσια γενικά.

 

Απλά όπως όλα με full aluminum αισθάνεσαι περισσότερο την θερμοκρασία(και στη ζέστη και στο κρύο)σε αντίθεση με γυαλί αντίστοιχα όμως κρυώνει η ζεστάνει πιο γρήγορα.

 

Να πχ σέρφαρα κανα 20λεπτο σε εξωτερικό χώρο με data πριν καμία ώρα με θερμοκρασία 14 βαθμούς και το κινητό έδειχνε 17 βαθμούς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

πάλι καλά γιατί φοβήθηκα με αυτα που διάβασα

 

 

για να καταλάβω καλύτερά.... μήπως έχεις δουλέψει το p9 ή p9 lite είναι στα ίδια επίπεδά το zte από θέμα θερμοκρασίας? αν ναι τότε είναι σούπερ

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά γιατί φοβήθηκα με αυτα που διάβασα

για να καταλάβω καλύτερά.... μήπως έχεις δουλέψει το p9 ή p9 lite είναι στα ίδια επίπεδά το zte από θέμα θερμοκρασίας? αν ναι τότε είναι σούπερ

Οχι δεν τα εχω δουλεψει,αλλα λογικα με το p9 δεν θα εχουν σημαντικες διαφορες μια και αυτο με full aluminium unibody ειναι.

 

Οπως ειπα θερμοκρασιες σε απολυτα φυσιολογικα επιπεδα,απλα οπως ανεφερα το αλουμινιο σε αντιθεση με γυαλι πλατη τραβαει αμεσα τη θερμοκρασια του περιβαλλοντος και στη ζεστη και στο κρυο.

 

Το ειχα ζησει παλιοτερα και με το htc m8.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα απο την Τρίτη.

Εγκατέστησα το sony smartwatch2 που είχα σε συνδυασμό με το plantronics μου bluetooth.

Την Τρίτη το κινητό έκλεισε από μπαταρία από τις 9πμ στις 6μμ. Λέω θα φταίνε οι 2 bt συσκευές...

Τετάρτη πείραξα λίγο τις ρυθμίσεις συγχρονισμού του ρολογιού και τελικά έβγαλε μέχρι τις 8μμ.

Χθες πειραματίστηκα λίγο με greenify και dose και αφήνω φορτισμένο 100% στις 1πμ με λειτουργία έξυπνης εξοικονόμησης και το πρωί στις 8πμ είχε 29% με δίκτυα και τα πάντα στο OFF!!

Τι μπορεί να φταίει?

Αυτήν την στιγμή κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί και στις ρυθμίσεις μπαταρίας δεν μου έβγαζε κάποια εφαρμογή ενεργοβόρα.

Λέτε να χάλασε η μπαταρία σε 25 μέρες χρήσης?

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...