Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό αυτό για δώρο σε κάποιον που δεν ξέρει από τεχνολογικά πειράγματα κάνει? έχει κάποιο μειονέκτημα που να είναι deal breaker?

Τέλεια ηχεία θέλουμε και κάμερα και μπαταρία πάνω απτο μέτριο χωρίς κάποιο άλλο deal breaker..

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό αυτό για δώρο σε κάποιον που δεν ξέρει από τεχνολογικά πειράγματα κάνει? έχει κάποιο μειονέκτημα που να είναι deal breaker?

 

Τέλεια ηχεία θέλουμε και κάμερα και μπαταρία πάνω απτο μέτριο χωρίς κάποιο άλλο deal breaker..

 

Δεν έχει κανένα τρανταχτό μειονέκτημα πέρα από την λήψη φωτογραφιών σε low light συνθήκες και σε αυτόματο κυρίως.

 

Εφόσον το κατέχει από manual στη φωτογραφία για low light κυρίως συνθήκες η και χρήση third party camera app μπορεί να πετύχει πιο ικανοποιητικά αποτελέσματα.

 

Σε όλα τα άλλα είναι σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και δεν έχει να ζηλέψει και από πιο ακριβοτερες επώνυμες προτάσεις.

 

Απλά να προσέξεις τη version που θα πάρεις διότι 3 εκδόσεις έχει.

Μια Αμερικής,μια Κίνας και μια Global.

Το A2017G είναι για την Ευρώπη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα τρανταχτό μειονέκτημα πέρα από την λήψη φωτογραφιών σε low light συνθήκες και σε αυτόματο κυρίως.

 

Ευχαριστω. Το έχω βάλει να παρακολουθεί την τιμή στα ευρωπαικά amazon και μόλις με ειδοποιήσει για μείωση το τσίμπησα το ευρωπαικό.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ανυπόμονοι θέλουν να περάσουν την 7.1.1 εδώ κατεβάζουν την beta 7.1.1 για την G version που έβγαλε η Γερμανική ZTE στο forum support page της και που χρήστες πρόλαβαν και τη κατέβασαν προτού η ZTE κλειδώσει την δυνατότητα.

http://penlane.me/fileserver/uploads/leaked_711_a2017g.zip

 

Όπως κατέβει το αρχείο το περνάτε απευθείας στην micro sd και πάτε settings και update όπως σαν κάνετε OTA αναβάθμιση.

 

Αλλιώς υπομονή εντός επόμενου 10ημερου που θα λάβουμε και την official final έκδοση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καποιος χρηστης που ανεβασε και βιντεο στο youtube αναφερει πως υπαρχει και βελτιωση στο λογισμικο της καμερας και ας μην αναφερετε κατι τετοιο στις σημειωσεις του UPDATE...Για να δουμε... Edited by geogokussj4
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα που είχατε μερικοί με τις φωτογραφίες στην lock screen,. Παρατήρησα ότι ήταν paused.

Έτσι φαίνεται τώρα σε εμένα και ανανεώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα που είχατε μερικοί με τις φωτογραφίες στην lock screen,. Παρατήρησα ότι ήταν paused.

 

Έτσι φαίνεται τώρα σε εμένα και ανανεώνει κανονικά.

 

Αυτό το μενού πως ακριβώς το έβγαλες γιατί δεν το βρισκω;;

Πάντως κάτι έχει αλλάξει στο ZTE Locker και μάλλον προς το χειρότερο.

 

Με την 6.0.1 δούλευε τέλεια με την 7 όμως όχι.

 

Από εχθές έβαλα και την beta 7.1.1 και ούτε εκεί είδα βελτίωση σε αυτό το θέμα.

 

Και όταν λέω ανανέωση εννοώ να κατεβάζει νέες φωτογραφίες σε καθημερινή βάση περίπου 20 φωτό την ημέρα όπως δούλευε με την 6.0.1 συνεχώς και απροβλημάτιστα.

 

Διότι αυτό που κάνει τώρα είναι ανακύκλωση ίδιων φωτογραφιών επι πολλών ημερών τα ίδια και ίδια κάθε φορά.

 

Πάντως η συσκευή έγινε ακόμα πιο smooth,σε αναμονή η μπαταρία βράχος με Nova prime το gesture swipe down and expand Notification πλέον δουλευει αστραπή κάτι που είχε χαλάσει με την 6 ενώ με Lollipop δούλευε εξίσου τέλεια.

 

Έχει και ένα κρυφό μενού να ενεργοποιήσουμε το double tap power button and opening camera app(το γύρισα στα γερμανικά για λίγο για να ενεργοποιήσω διότι στα αγγλικά δεν το έβρισκα)

https://m.youtube.com/watch?v=3XmNnH2SPVw&time_continue=1

 

Μια λειτουργία που υπήρχε από την B03 αρχές φθινοπώρου για την G version και που η ZTE κάκιστα αφαίρεσε μετέπειτα εκδόσεις.

 

Πάντως Αμερική δεν υπήρχε ουδέποτε αυτή η λειτουργία.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα τώρα αλλά δεν έχει σχέση με αυτό που ανεφερω ως πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ανανεώνονται οι εικόνες με νέες κάθε ημέρα.

 

Ανακυκλώνει τις ίδιες εικόνες κάθε φορά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος που το εχει να μας πει τη sar εχει το κινητο γιατι σε ξενα site δινεται κ αλλο sar απο το καθενα

 

http://www.ztemobile.de/wp-content/uploads/2016/07/Date-sheet-AXON7_19122016.pdf

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sar 0.348 παραδοξος πολυ λιγο για κινεζικο ελπιζω να μην το μετανιωσω κ να μην με αφησει γιατι λογο επαγγελματος χρησιμοποιητε πολυ.ευχαριστώ πολυ φιλε μου για την αμεση απάντηση αξιζει να το παρω η να κοιταξω για αλλου αποκλειστικα dual σιμ ομως
Link to comment
Share on other sites

Sar 0.348 παραδοξος πολυ λιγο για κινεζικο ελπιζω να μην το μετανιωσω κ να μην με αφησει γιατι λογο επαγγελματος χρησιμοποιητε πολυ.ευχαριστώ πολυ φιλε μου για την αμεση απάντηση αξιζει να το παρω η να κοιταξω για αλλου αποκλειστικα dual σιμ ομως

 

Είναι για την ευρωπαϊκή συσκευή το παραπάνω sar.

Για Κίνα η Αμερική ισχύουν άλλες τιμές προφανώς αν πάρεις τις αντίστοιχες version.

 

Κοιτα αν είναι η ευρωπαϊκή version 3 έτη εγγύηση έχεις,άρα ένα + επιπλέον.

Τώρα θεματα αξιοπιστίας εδώ και ένα 7μηνο δεν μου έχει παρουσιάσει σε κλήσεις/ομιλία.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για αυτο εβλεπα διαφορετικα sar το ευρωπαικο νομιζω εχει κωδικο α2017g πραγματικα το κινητο νομιζω ειναι απο τα πιο ομορφα ελπιζω να μου βγει καλο κ παλι ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για αυτο εβλεπα διαφορετικα sar το ευρωπαικο νομιζω εχει κωδικο α2017g πραγματικα το κινητο νομιζω ειναι απο τα πιο ομορφα ελπιζω να μου βγει καλο κ παλι ευχαριστώ

Σε σημα, ειναι λιγο χειροτερο απο το asus zen 2 που ειχα, ισως και λογω χαμηλου sar ή κατι αλλο, παντως σε καθε περιπτωση, σαν συσκευη... θα το λατρεψεις!

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει παραγγείλει κανεις το κινητό απο Κίνα? Το a2017 κινέζικη έκδοση παίρνει OTA?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει παραγγείλει κανεις το κινητό απο Κίνα? Το a2017 κινέζικη έκδοση παίρνει OTA?

 

Το εχω εγω. Κανονικα ΟΤΑ κανονικα Ελληνικα κανονικα playstore. Πμ με για οτι θες.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα αν ειναι το κινεζικο A2017 και αν έχει OTA και απάντησε αυτό

 

"Chinese version of the phone.

1, mobile phone multi-language pack version upgrade

2, the installation software Google play.

This is the Chinese version of the phone.

We install multi-language packages. Will be left some Chinese software.

We can not delete, or the system crashes."

 

Οπότε λίγο μπέρδεμα. τι μου λέει αυτός οτι δηλαδή brickaρει το κινητό αν πάνε να βγάλουν την μούφα multi rom οι ίδιοι οπότε θα δυσκολευτώ να το κάνω μόνος μου και με ρίσκο εκτός και αν βρω κάποιον οδηγό στο διαδίκτυο με κάποιον έμπειρο που το έκανε. Θα το ψάξω λίγο να δούμε αλλά μάλλον περιμένω να πέσει λίγο η τιμή σε amazon.

 

Update:

Κάτι τέτοιο θα επιχειρήσω, εκτός αν ο φίλος μου δεν θέλει να ρισκάρει τα λεφτά του σε περίπτωση αποτυχίας μου :shifty:

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 400 ευρώ τελική με μεταφορικά βγαίνει σε ιταλικό amazon.

https://www.amazon.it/dp/B01I092IPC/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

 

Με πωλητή το ίδιο το amazon Italia.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

380 το βαζει συχνα το Ιταλικο αμαζον, οσο το πηραμε και μερικοι εδω πριν ~90 ημερες (δειτε και ιστορικο camel, οπου μπορεις να βαλεις να σε ειδοποιησει αυτοματα), περιμενε λιγο και θα το ξαναβαλει τοσο. (Τιμη + μεταφορικα επιλογης σου).

398 και 400 (+μεταφορικα), βλεπω απο 2 Ελληνικα μαγαζια στο betprice.gr, (δεν τα ξερω ομως), ειναι μικρη η διαφορα, θα μιλαγα μαζι τους, εκτος αν θελεις την καρτα με τα 3 ετη εγγυησης που δινει το αμαζον και τα Ελληνικα δεν ξερουν τι ισχυει και αν εχει καρτα μεσα και λενε 2 ετη.

 

edit:

κανενα νεο απο την 7.1 που περιμεναμε τελος Μαρτη?

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω το κινητό αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πόσες ώρες ενεργή οθόνη βγάζει sot

Γύρω στο 5ωρο 50-50 WiFi-Data.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει η nougat 7 καποιο προβλημα με τα updates tou playstore?

Σταματησε απο προχτες να κανει install/update, δοκιμασα διαφορα και δεν εφτιαξε (ακομη), αλλα διαβαζοντας ειδα οτι ειναι γενικο προβλημα στην 7 απο τον Γεναρη. Η 7.1.1 λενε, δεν το εχει. Το αντιμετωπισε κανεις αλλος?

 

(edit: αναφερονται πολλες λυσεις, σε μενα τελικα εφτιαξε προσωρινα με uninstall updates του ιδιου του playstore απο settings-apps, αλλα μετα που γινεται αυτοματα update και το ιδιο το playstore, εμφανιζει παλι το ιδιο προβλημα).

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...