Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρουμε πως μπορούμε να κάνουμε ολικό backup της συσκευής για επαναφορά διοτι εχω θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας της συσκευής απο τον 4ο μηνα χρειάζεται φόρτιση μέσα στην ημέρα και η έκδοση 7 δεν βοηθάει την κατάσταση

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε πως μπορούμε να κάνουμε ολικό backup της συσκευής για επαναφορά διοτι εχω θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας της συσκευής απο τον 4ο μηνα χρειάζεται φόρτιση μέσα στην ημέρα και η έκδοση 7 δεν βοηθάει την κατάσταση

 

Από την μια δεν γνωρίζω για δυνατότητα ολικό backup(μόνο με root titanium ισως πιο βέλτιστος τρόπος έχω διαβάσει) από την άλλη δεν το συνιστώ διότι με το backup το πιο πιθανό είναι να μεταφέρεις ότι θέματα/προβλήματα είχες από την παλιά κατάσταση στην νέα άρα δεν αξίζει καν.

 

Το πιο επιθυμητό και προτιμητέο είναι setup as new να κανεις μετά από επαναφορά στην εργοστασιακή του κατάσταση(hard reset)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από play store ούτε και να κάνω update τις υπάρχουσες εφαρμογές.. Καμία ιδέα??

 

 

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις δώσε μια βοήθεια.. Έκανα force stop την εφαρμογή του play.. Δεν βρίσκω από που κάνω clear chase..

 

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Settings-app βρίσκεις το play store πας storage και clear data.

Λογικά θα σου ξανά κατεβάσει την τελευταία έκδοση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι rom φορας Jstllucky?

 

Αν δεν ειναι η τελευταια διορθωμενη, θα στο ξανακανει.

 

Αν κρίνω από την υπογραφή του έχει την αμερικανική version που έως τώρα δεν είχαμε ακούσει ότι είχαν ουδέποτε θέμα με το play store όπως για την Ευρώπη που ευτυχώς η ZTE πολύ γρήγορα προχώρησε στην επίλυση του με το τελευταίο update.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από την μια δεν γνωρίζω για δυνατότητα ολικό backup(μόνο με root titanium ισως πιο βέλτιστος τρόπος έχω διαβάσει) από την άλλη δεν το συνιστώ διότι με το backup το πιο πιθανό είναι να μεταφέρεις ότι θέματα/προβλήματα είχες από την παλιά κατάσταση στην νέα άρα δεν αξίζει καν.

 

Το πιο επιθυμητό και προτιμητέο είναι setup as new να κανεις μετά από επαναφορά στην εργοστασιακή του κατάσταση(hard reset)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, νασε καλά!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ξέρει κανείς ή αν έχει αγοράσει κανείς από Κωτσόβολο τα axon 7 που πουλάει έχουν 2 η 3 χρόνια εγγύηση;

Εγώ ήξερα ότι μόνο τα VIP μοντέλα έχουν 3 χρονια, Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ξέρει κανείς ή αν έχει αγοράσει κανείς από Κωτσόβολο τα axon 7 που πουλάει έχουν 2 η 3 χρόνια εγγύηση;

 

Εγώ ήξερα ότι μόνο τα VIP μοντέλα έχουν 3 χρονια, Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Κάποια μέλη ανέφεραν πίσω σελίδες που το αγόρασαν από ελληνική αλυσίδα(you.gr αν δεν κάνω λάθος) ότι κανονικά 3 έτη εγγύηση έχουν μετά από επικοινωνία με ZTE.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, 2 χρονια εχουν εγγυηση απο procordia, λενε στο τηλ οτι εχουν ενημερωση απο zte για 3 χρονια, αλλα αυτο δεν υπαρχει πουθενα επισημα γραμμενο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, 2 χρονια εχουν εγγυηση απο procordia, λενε στο τηλ οτι εχουν ενημερωση απο zte για 3 χρονια, αλλα αυτο δεν υπαρχει πουθενα επισημα γραμμενο.

 

 

Άρα προτιμότερο αγορά από amazon που σε κάθε συσκευασια έχει και την VIP card των 3 ετών εγγύησης και αναφέρετε ρητώς στο site support της ZTE Γερμανίας.

http://www.ztemobile.de/kontakt/kundenservice/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντοσ που εποικοινώνησα με Κωτσοβολο μου ειπαν 3 χρονια κ το γραφει κ το site τουσ,μίλσα κ με procordia k μου to επιβεβαίωσαν!!! Edited by mtop
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντοσ που εποικοινώνησα με Κωτσοβολο μου ειπαν 3 χρονια κ το γραφει κ το site τουσ,μίλσα κ με procordia k μου to επιβεβαίωσαν!!!
Τα ιδια λενε σε ολους προφορικα, γραπτα ομως δεν το δινουν, μεχρι 2 μηνες πριν που ειχα ασχοληθει οταν το αγορασα.

Μπορει απο τοτε, κατι να αλλαξε κατι βεβαιως. Αφου μιλησες, ζητα το και γραπτα, πχ με email, και προσεξε καλα ποιος και τι γραφει. Μετα ενημερωσε μας εδω.

Άρα προτιμότερο αγορά από amazon που σε κάθε συσκευασια έχει και την VIP card των 3 ετών εγγύησης και αναφέρετε ρητώς στο site support της ZTE Γερμανίας.

http://www.ztemobile.de/kontakt/kundenservice/

Ναι, αμαζον, ασφαλως 3 ετη.

Πιστευω καποια στιγμη θα το κανουν και εδω, Ευρωπη ειμαστε θεωρητικα, απλα δεν εχουν ασχοληθει οι αρμοδιοι.

Ειναι καλο σημαδι παντως που το αναγρραφει επιτελους ο Κωτσο στο σαιτ τους, εγινε μια αρχη.

Οποιος το παρει, ας ενημερωσει εδω και τι αναγραφεται μεσα στην συσκευασια.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαπιστώσει ότι τα live wallpapers έχουν απενεργοποιηθεί ή αφαιρεθεί από το axon. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ενεργοποιήσουμε;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που είναι τα stereo ηχεία οεο; http://www.gsmarena.com/zte_axon_7s-8658.php

Αυτο ειναι το ZTE Axon 7"s", βλεπω νεο μοντελο ειναι, θα δουμε στην πορεια τι ρολο παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το ZTE Axon 7"s", βλεπω νεο μοντελο ειναι, θα δουμε στην πορεια τι ρολο παιζει.

 

Nαι, το ξέρω. Απλά μου έκανε εντύπωση που αφαίρεσαν ( ; ) τα stereo ηχεία.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Nαι, το ξέρω. Απλά μου έκανε εντύπωση που αφαίρεσαν ( ; ) τα stereo ηχεία.

Λενε στα σχόλια οτι δεν εχουν αφαιρεθει και οτι οι εικονες ειναι πρωιμες.

Θα δουμε βεβαια, γιατι πολλα αλλα λενε στα σχόλια...μεχρι οτι ειναι beta συσκευη για το προσωπικο εν'οψει του 8. Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Ανούσιο το 7s θα έλεγα που προορίζεται για Κίνα η Ρωσία και όχι τον υπόλοιπο κόσμο χωρίς την μπάντα 20.

Προσωπικά θα περιμένω διάδοχο του Axon 7 με 835.

 

Παιδιά έχω διαπιστώσει ότι τα live wallpapers έχουν απενεργοποιηθεί ή αφαιρεθεί από το axon. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ενεργοποιήσουμε;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι εννοείς το ZTE Locker.

Ναι δυστυχως από την έλευση της Nougat δεν δουλευει το συγκεκριμένο feature όπως με την 6.0.1.

 

Το έχω αναφέρει ως bug και εδώ στο επίσημο φόρουμ υποστήριξης της συσκευης(επιτρέπετε και η χρήση αγγλικών)

http://www.ztemobile.de/forums/forum/zte-axon-serie-forum/zte-axon-7-forum/

Προσωπικά χρησιμοποιώ το 500 firepaper ως εναλλακτική λύση ταυτόχρονα για ανανέωση image background ταυτόχρονα σε home και lock screen.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...