Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πιο ελληνικο καταστημα μπορει να το βρει κανεις πιο φθηνα? Στο σκρουτζ το φθηνοτερο ειναι 399 ευρω (πολλα ειναι...). Μιλαω για τη global εκδοση οχι κινεζικη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το θέμα της εγγύησης ρώτησε κανείς την ελλληνική αντιπροσωπεία τι ισχύει για τις συσκευές που αγοράσαμε από το GearBest;

 

Η εγγύηση ισχύει κανονικά, ρώτησα και μου είπαν ναι.

 

είναι η αγορά της χρονιάς(2017) τότε!

 

Τους ρώτησα και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας που έχουν στην ιστοσελίδα τους.

Για να δούμε θα το επιβεβαιώσουν και γραπτά (email), γιατί ως γνωστόν τα γραπτά μένουν....:lol:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο ελληνικο καταστημα μπορει να το βρει κανεις πιο φθηνα? Στο σκρουτζ το φθηνοτερο ειναι 399 ευρω (πολλα ειναι...). Μιλαω για τη global εκδοση οχι κινεζικη.

 

ελληνικο καταστημα να το εχει πιο φθηνα απο σκρουτζ δε παιζει και δε θα παιξει...δεν εχεις πολλες επιλογες..η σκρουτζ η ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας που έχουν στην ιστοσελίδα τους.

Για να δούμε θα το επιβεβαιώσουν και γραπτά (email), γιατί ως γνωστόν τα γραπτά μένουν....:lol:

Αν σου απαντησουν, κανε αναρτηση εδω για να ξερουμε κι εμεις.

Αληθεια πως αποδεικνυουμε οτι το εχουμε αγορασει απο το gearbest αφου δεν στελνουν καποιο παραστατικο; Μηπως ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου απαντησουν, κανε αναρτηση εδω για να ξερουμε κι εμεις.

Αληθεια πως αποδεικνυουμε οτι το εχουμε αγορασει απο το gearbest αφου δεν στελνουν καποιο παραστατικο; Μηπως ξερεις;

 

Εμένα απ ότι μου είχαν πει πάει με βάση το imei ποτέ ενεργοποίησε την συσκευή ο χρήστης. Δεν θέλει απόδειξη

 

Και σε εμένα το ίδιο είπαν.

 

σοβαρη απαντηση και δικαιη.

 

Η απάντησή τους (email) ήταν ότι καλύπτεται με εγγύηση για τρία χρόνια και έξι μήνες για σπάσιμο της οθόνης και καλό είναι η συσκευή να συνοδεύεται από την απόδειξη αγοράς. Πολύ καλά νέα....

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η παραγγελία μου έγινε στις 24/11 και είμαι σε status "Southall,... 2017/11-25". Έκανα ticket για το refund στο gearbest.

Αρχικά μου στείλανε μεταξύ των άλλων:

Please check the delivery deadline we set for each package below.

Tracking/reference number Shipping date Delivery deadline

59.............6 Nov 26, 2017 Jan 25, 2018

 

Και αφού τους ξανάστειλα και τους ξαναρώτησα για το refund πέρα των 45 ημερών με επιστροφή ποσοστού επί της αγοράς, μου στείλανε:

 

We would like to inform you that the delay refund policy has ended already.

It doesn't apply to your case.

 

Although most orders sent with this service provider can arrive between 10 and 25 working days, there are some external factors which may cause some delay on delivery time,such as remote ocations, peak shopping and shipping periods, Holidays and Festivals, inclement weather and delay by corresponding customs' operations and express company.

 

Ξέρει κάνεις τι παίζει? Άνοιξε κάποιος ticket για παρόμοια περίπτωση και έβγαλε άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η παραγγελία μου έγινε στις 24/11 και είμαι σε status "Southall,... 2017/11-25". Έκανα ticket για το refund στο gearbest.

Αρχικά μου στείλανε μεταξύ των άλλων:

Please check the delivery deadline we set for each package below.

Tracking/reference number Shipping date Delivery deadline

59.............6 Nov 26, 2017 Jan 25, 2018

 

Και αφού τους ξανάστειλα και τους ξαναρώτησα για το refund πέρα των 45 ημερών με επιστροφή ποσοστού επί της αγοράς, μου στείλανε:

 

We would like to inform you that the delay refund policy has ended already.

It doesn't apply to your case.

 

Although most orders sent with this service provider can arrive between 10 and 25 working days, there are some external factors which may cause some delay on delivery time,such as remote ocations, peak shopping and shipping periods, Holidays and Festivals, inclement weather and delay by corresponding customs' operations and express company.

 

Ξέρει κάνεις τι παίζει? Άνοιξε κάποιος ticket για παρόμοια περίπτωση και έβγαλε άκρη?

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις μέσω του :https://gearbestgreece.com/, βλέπω ότι απαντάνε και ίσως βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η παραγγελία μου έγινε στις 24/11 και είμαι σε status "Southall,... 2017/11-25". Έκανα ticket για το refund στο gearbest.

Αρχικά μου στείλανε μεταξύ των άλλων:

Please check the delivery deadline we set for each package below.

Tracking/reference number Shipping date Delivery deadline

59.............6 Nov 26, 2017 Jan 25, 2018

 

Και αφού τους ξανάστειλα και τους ξαναρώτησα για το refund πέρα των 45 ημερών με επιστροφή ποσοστού επί της αγοράς, μου στείλανε:

 

We would like to inform you that the delay refund policy has ended already.

It doesn't apply to your case.

 

Although most orders sent with this service provider can arrive between 10 and 25 working days, there are some external factors which may cause some delay on delivery time,such as remote ocations, peak shopping and shipping periods, Holidays and Festivals, inclement weather and delay by corresponding customs' operations and express company.

 

Ξέρει κάνεις τι παίζει? Άνοιξε κάποιος ticket για παρόμοια περίπτωση και έβγαλε άκρη?

 

Παραγγελία 21/11/2017. Το στείλανε 2/12/2017 και σήμερα άλλαξε η κατάσταση στη DPD σε

"11 Jan 2018 19:29 Hub 4 - Hinckley We have your parcel and it's on its way to our depot"

Οπότε κάνε λίγο υπομονή και θα σου έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την Marshmallow B11 όπως παρέλαβες. Εγώ από εκεί πέρασα την Nougat B09, όχι την Marshmallow.

Αν κάνεις downgrade σε προηγούμενη έκδοση του Marshmallow πιθανόν να έχεις OTA update σε nougat.

Με nougat έχεις σίγουρα split screen και νομίζω launcher 3 που δεν έχει το marshmallow.

Από εκεί και πέρα με Nougat B09 έχεις security του Δεκεμβρίου και υποτίθεται διάφορες άλλες μικροβελτιώσεις, αλλά χλωμό για OTA αναβαθμίσεις.

 

Είναι σίγουρο αυτό που γράφεις για χλωμό ΟΤΑ? Είναι τσεκαρισμένο από πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλησπερα και απο μενα. εχω ενα θεματακι. το wifi στην συσκευη μου ειναι επιεικως τραγικο. εχω περασει την τελευταια ρομ (Β09) αλλα και παλι τιποτα. υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό που γράφεις για χλωμό ΟΤΑ? Είναι τσεκαρισμένο από πουθενά?

Από το forum της ZTE Germany, απάντησαν στους χρήστες από την ZTE και ο λόγος είναι ότι το συγκεκριμένο update δόθηκε στην Σουηδία.

Βέβαια αναφερόντουσαν για την Γερμανία, αλλά πιθανότατα ισχύει και για την Ελλάδα. Πάντως είναι πανεύκολο να περάσεις manual όποια rom θέλεις!

Χθες το ξαναέβαλε το gearbest γύρω στα 200 χωρίς priority όμως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ξέρεις κανείς γτ όταν στέλνω SMS, ότι πληκτρολογώ "1", γτ στον αποστολέα πάει σαν "Α";;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ξέρεις κανείς γτ όταν στέλνω SMS, ότι πληκτρολογώ "1", γτ στον αποστολέα πάει σαν "Α";;

Έχει αναφερθεί σαν ζήτημα καμιά 50ριά+ σελίδες πιο πίσω. Κάποια λύση βρέθηκε, αλλά δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η μπαταρία είναι γύρω στο 50%, μετά από λίγη ώρα παιχνίδι στο VR μου τη δείχνει στο 100%. Τελικά δεν επανήλθε ούτε με επανεκκίνηση παρά όταν αργότερα το αποφάσισε μόνο του. Το έχει συναντήσει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

"ανακάλυψα" κατι ωραιο τυχαία.. Υπάρχει gesture στα settings που λέγεται "jump to camera".

Το οποίο με διπλό κλικ στο power button σε πάει στη κάμερα, ακόμα και από κλειστό!

Εν τω μεταξύ, το βρήκα τυχαία από το search που έχει στα settings (γράψτε jump ή camera). Μέσα στα gestures από τα μενού δεν εμφανίζεται!

-- έκδοση Nougat B09, γλώσσα Αγγλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Μετάβαση σε κάμερα" σε ελληνική γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Από το forum της ZTE Germany, απάντησαν στους χρήστες από την ZTE και ο λόγος είναι ότι το συγκεκριμένο update δόθηκε στην Σουηδία.

Βέβαια αναφερόντουσαν για την Γερμανία, αλλά πιθανότατα ισχύει και για την Ελλάδα. Πάντως είναι πανεύκολο να περάσεις manual όποια rom θέλεις!

Χθες το ξαναέβαλε το gearbest γύρω στα 200 χωρίς priority όμως

 

Ναι το πρόλαβα και το τσάκωσα και αμέσως μετά το σταματήσαν. Είμαι σε αναμονή τώρα για το αν θα το στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόλαβα και το τσάκωσα και αμέσως μετά το σταματήσαν. Είμαι σε αναμονή τώρα για το αν θα το στείλουν

Αυτά πρέπει να ήταν από ακυρώσεις, ίσως λόγω των καθυστερήσεων, και τους έμειναν. Γιατί από στοκ χλωμό να υπάρχει πλέον. Μια χαρά για όποιον πρόλαβε.

 

Ξέρει κανείς πώς καλιμπράρουμε το αλφάδι που είναι αλλού γι΄αλλού;

Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...