Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω να ανοίγω καινούριο θέμα, ούτε να spamάρω αυτό, απλά εμβόλιμα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος σχετικά με το μεγάλο αδερφάκι του Cubot GT99, το Cubot A890, αν είναι εξίσου αξιόπιστο με το μικρό από άποψη μπαταρίας, οθόνης, λογισμικού...

Αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε pm για να μην χαλάσουμε το thread...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διέγραψες την εφαρμογή μηνυμάτων, λογικο λοιπον να κρυφτεί κι η επιλογή αυτή στο gravirtybox, αφού δεν έχεις την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων. Ας σου στειλει κάποιος το mms.apk (και το mms.odex αν υπάρχει) να τα αντιγραψεις στο /system/app

Τόσο απλό είδες καμιά φορά? :- Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς θέματα λήψης σήματος με την v04 ROM (την τελευταία)? Συγκεκριμένα πυκνά-συχνά όταν βρίσκομαι με την Wind σε πολύ χαμηλό σήμα, το κινητό κλειδώνει σε μηδέν μπάρες, δεν επικοινωνεί πλέον με την Wind και δεν επανέρχεται αν δεν κάνω restart. Έχω την εντύπωση ότι ξεκίνησε όταν έβαλα την v04, οπότε εκεί εστιάζω το θέμα. Θα ξαναρίξω την προηγούμενη για να δω τι θα κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρατηρησα ...αρκετες φορες απο τοτε που εβαλα τη ρομ αυτη δν μπορω να παρω τηλεφωνο...κλειδωνει το σημα και μου λεει ο πομπος ειναι απεργοποιημενος....κατι πρεπει να γινει σχετικα με αυτο.Εχω βαρεθει να του αλλαζω ρομ συνεχεια ...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ξανά την 0820 και νομίζω τώρα είναι μιά χαρά. Και δόθηκε στην γυναίκα και δεν το ξαναπειράζω, άψογο ήταν πιό πριν. Μπορεί τα V3 και V4 να αναφέρονται σε εκδόσεις hardware, οπότε η V4 να μην είναι για τα παλιά τα δικά μας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Για τα καινούρια update μας ειδοποιεί αυτόματα το τηλέφωνο ή πρέπει να τα ψάξουμε και να τα εγκαταστήσουμε manually?
"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

Ok. Υπαρχει κάποιο site που μπορούμε να βρούμε τα τελευταία updates και να τα κατεβάσουμε, ή μόνο απο leaks, άμα τα ποσταρει κάποιος σε forum, πχ εδω.
"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Εχει σταματησει α δυλευει η περιστροφη οθονης εδω κ λιγες μερες.. Εχει κανεις καμια ιδεα??

Εχω εγκατεστημενα τα mobileuncle tools , μπρω να κανω κατι απο κει?

(Rooted κινητο)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Εχει σταματησει α δυλευει η περιστροφη οθονης εδω κ λιγες μερες.. Εχει κανεις καμια ιδεα??

Εχω εγκατεστημενα τα mobileuncle tools , μπρω να κανω κατι απο κει?

(Rooted κινητο)

 

Ευχαριστω

 

Κάνε clear cache μέσα από recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache μέσα από recovery mode.

 

Καλημέρα σας. Εκανα, volume up + power για να μπώ recovery mode, και wipe cache partition

 

Αυτό έκανα, αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε η περισροφή οθόνης..

Μήπως δεν καταλαβα κάτι καλά StratosGR ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.θελω να το παρω για την γθναικα δωρο. αξιζει το κινητο? βασικα θελω να ειναι συαθερο και με καλη καμερα. αλλαγη ρομ ειναι αναγαστικη? με την μαμισια ρομ το κινητο δε 8α πεζει καλα? για να μην ειμαστε συνεχως σε πειραγματα9λογω γυναικας);)
Link to comment
Share on other sites

Με την μαμά ROM την 0820, το κινητό δεν θέλει τίποτα. Παίζουν όλα μιά χαρά με το καλημέρα, ούτε κινεζιές να διώξεις, ούτε τίποτα. Έτσι το έκανα και εγώ για την γυναίκα εδώ και μιά βδομάδα και είναι όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε asterix..δηλαδη οπως παραγγειλω απο minideal πχ το αφηνω οπως ειναι κ ειμαστε κουκλοι(δεν με ενδιαφερει το gps-μονο καμερα+ το κινητο να μην μασαει) .Αν εχετε να προτειενετε κ κανενα αλοο κινητακι δεν θα εμ χαλουσε.

ευχαριστω:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok φιλε asterix..δηλαδη οπως παραγγειλω απο minideal πχ το αφηνω οπως ειναι κ ειμαστε κουκλοι(δεν με ενδιαφερει το gps-μονο καμερα+ το κινητο να μην μασαει) .Αν εχετε να προτειενετε κ κανενα αλοο κινητακι δεν θα εμ χαλουσε.

ευχαριστω:O

 

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του θέματος. Για συγκρίσεις κινέζικων συσκευών έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου μπορείς να απευθυνθείς.

 

Τέλος θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, αφενός γιατί οτιδήποτε διαφορετικό απαγορεύεται και αφετέρου γιατί είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική του είναι μιά χαρά την μέρα, μέτρια έως και κάτω του μετρίου στα σκοτεινά. Αν θες καλή νυχτερινή κάμερα, πρέπει να πας σε πιό ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω ενα cubot gt 99 εδω και 3 μηνες. πολυ ευχαριστημένος και χωρις κανενα πρόβλημα.χθες λοιπον εβγαλα τις καρτες sim...και τέλος..

δεν τις ξανα αναγνώρισε ποτέ..το καθαρισα τις έβαλα τις ξανα εβαλα..τιποτα..εχετε να προτείνεται κάτι άλλο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το baseband της φωτογραφιας (Το εχει η Coincity 2.0 rom) , που ειναι πιο συγχρονο, το 3G της Vodafone επαιξε τελεια, και βελτιιωθηκε το προβλημα που ειχα στο πως με ακουγαν οι συνομιλητες στις κλησεις.

 

Προτεινω στον δημιουργο της myphone edition rom, να το συμπεριλαβει στο flashable zip του.

Edited by ablahadanabla
motorola flare 7200,ericsson 768,siemens s25,siemens s35i,nokia 5510,siemens sl45,siemens s55,siemens sx1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω ενα cubot gt 99 εδω και 3 μηνες. πολυ ευχαριστημένος και χωρις κανενα πρόβλημα.χθες λοιπον εβγαλα τις καρτες sim...και τέλος..

δεν τις ξανα αναγνώρισε ποτέ..το καθαρισα τις έβαλα τις ξανα εβαλα..τιποτα..εχετε να προτείνεται κάτι άλλο??

 

Μηπως τις εβαλες αναποδα? Λεμε τωρα......μηπως.....

Link to comment
Share on other sites

το ειχα κάνει στην αρχη...αλλά δεν ειναι αυτο. τελικά το έλυσα το πρόβλημα.δεν ξέρω πως ακριβως. αλλα τα εβγαλα ολα και τα καθαριστα με μπατονετα και οινόπνευμα .οχι πολυ. δεν το πότισα φυσικα...και μετα το αφησα ένα μισάωρο πατησα το power button καμια 10αρια φορες να μην έχει καθολου ρευμα και...ολα καλα.δεν έχω ιδέα τι έφταιγε αλλά όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την καινουρια rom myphone edition και θα ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να βαλω τωρα και το καινουριο firmware που δινει η σελιδα της CUBOT για το gt99.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...