Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθέσω ότι έχεις cosmote; Αν ναι ειναι γνωστό θέμα αυτό που συμβαίνει με τον συνδυασμό cosmote sim+3g ανοιχτό + bt ακουστικό.Αν έχεις αυτές τις προυποθέσεις μια λύση ειναι να αλλάξεις σιμ και να έχεις wind ή vodafone ,να κλεινεις το 3g ή να μιλάς χωρίς bt.Επισης σε άλλη συσκευή το blackview jk809 λύθηκε με αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση firmware/modem.Την ιδέα για να δοκιμάσω άλλο modem την πήρα απο το παρών θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5073632#post5073632 αν και το συγκεκριμένο modem της coincity rom δε δούλεψε στη συσκευή μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω ότι έχεις cosmote; Αν ναι ειναι γνωστό θέμα αυτό που συμβαίνει με τον συνδυασμό cosmote sim+3g ανοιχτό + bt ακουστικό.Αν έχεις αυτές τις προυποθέσεις μια λύση ειναι να αλλάξεις σιμ και να έχεις wind ή vodafone ,να κλεινεις το 3g ή να μιλάς χωρίς bt.Επισης σε άλλη συσκευή το blackview jk809 λύθηκε με αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση firmware/modem.Την ιδέα για να δοκιμάσω άλλο modem την πήρα απο το παρών θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5073632#post5073632 αν και το συγκεκριμένο modem της coincity rom δε δούλεψε στη συσκευή μου

 

ναι εχω cosmote + vodafone! χρησιμοποιω και τις 2 sim και δν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω sim.το 3g νομιζω πως τις περισσοτερες φορες το εχω κλειστο.Λυση ωστε να μιλαω με bluetooth δεν υπαρχει? το προβλημα με το παρασιτα που ακουγονται στον συνομιλητη πως διορθωνεται?? τι εννοεις να αλλαξω modem?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το μέγεθος προεπισκόπησης σε 4:3...

 

ευχαριστω ουτε εγω το ηξερα αυτο,ειχα βαλει ενα αλλο προγραμμα απο playstore που ειχε επιλογη 12.6 μp

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλο cubot που να εχει 2gb ram ομως?το θελω για την αδελφη μου και το 99 ειναι μια χαρα για αυτην απλα ελεγα μηπως με λιγα παραπανω ευρω υπαρχει καποιο με 2 γιγα ραμ.

 

επειδη ειναι πολλες οι σελιδες το gps ΟΧΙ στο κλειδωμα των δορυφορων αλλα στην πλοηγηση ειναι καλο?ακολουθει την πορεια κανονικα?εν στασει η εν κινησει σε πεταει ενιοτε σε διπλα δρομους?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το sygic στην εθνική κάποιες φορές με πέταγε στον παράδρομο. Με την πλοήγηση της google όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει το κινητό να μετρήσει τις ακριβείς διαστάσεις της μπαταρίας; Έχω την εντύπωση ότι είναι ίδια με αυτήν που έχει το δικό μου MySAGA C1 το οποίο είναι rebrand του Cubot GT90.
Link to comment
Share on other sites

τα cube που λεει πχ το geekbuying οτι εχουν 4.1 τελικα θα ερθουν με 4.2 ελλαδα η θα ερθουν με την 4.1 που λεει το site?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

τα cube που λεει πχ το geekbuying οτι εχουν 4.1 τελικα θα ερθουν με 4.2 ελλαδα η θα ερθουν με την 4.1 που λεει το site?ξερει κανεις?

 

Δεν έχω δει να γράφει πουθενά για 4.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει να γράφει πουθενά για 4.1
ναι εγραψα γενικα για τα cube .οτι λενε τα σαιτ για εκδοση android με αυτην ερχονται?η επειδη περναει ο καιρος απο την εμφανιση των ταμπλετ μεχρι να το παραγγειλει καποιος εχει "προλαβει" να αναβαθμιστει ?
Link to comment
Share on other sites

ναι εγραψα γενικα για τα cube .οτι λενε τα σαιτ για εκδοση android με αυτην ερχονται?η επειδη περναει ο καιρος απο την εμφανιση των ταμπλετ μεχρι να το παραγγειλει καποιος εχει "προλαβει" να αναβαθμιστει ?

 

Άλλο τα cube, άλλο τα cubot.

Τα τηλέφωνα/τάμπλετ έρχονται με ότι έκδοση γράφει στο site.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πωλειτε cubot gt99 3 μηνων με 2 μπαταριες στο κουτι του με ολα τα περιεχομενα του,ρομ εχει τη myphone , τιμη 100 ευρω, βαζω εδω την αγγελια γιατι δεν εχω δικαιωμα στο site αγοραπωλησιας

 

Αν εχω παραβει τους κανονες συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

6.5cm * 5.4cm την βγαζω φίλε μου πρόχειρα

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μήπως σου είναι εύκολο να μου πεις και το πάχος;

Link to comment
Share on other sites

Cubotιστες και μη, εχω ερωτηση. Βρηκα στο σαιτ της εταιριας ενα αρχειο για το GT99 σε αυτη την σελιδα.. http://www.cubot.net/Service.aspx?classId=6

Θα μου καποιος τ ειναι και αμα κανει καμια διαφορα, για να το βαλουμε και εμεις..

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Cubotιστες και μη, εχω ερωτηση. Βρηκα στο σαιτ της εταιριας ενα αρχειο για το GT99 σε αυτη την σελιδα.. http://www.cubot.net/Service.aspx?classId=6

Θα μου καποιος τ ειναι και αμα κανει καμια διαφορα, για να το βαλουμε και εμεις..

 

Οδηγίες σε pdf για να κάνεις upgrade είναι.

Βάλτο και θα κρατάει η μπαταρία σου 3 βδομάδες. :p

Link to comment
Share on other sites

Συν-κάτοχοι του GT99 καλησπέρα.

Στο tablet που έχω (και στα πιο πολλά) έχει ειδικό πλήκτρο "στιγμιότυπο οθόνης" (που κρατάει στιγμιότυπα οθόνης σε μορφή εικόνας).

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ (και πως) να κάνω κάτι παρόμοιο για να κρατάω εικόνες της οθόνης του κινητού;;;

Ευχαριστώ...

 

παιδιά άκυρο... πατάμε "power" + "volume down" ταυτόχρονα...

Edited by zabou_1
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

παιδια, τα forum της cubot ειναι κατεστραμένα από bot posts, κανω λαθος??
"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω σκάσει με το πληκτρολόγιο έχω το touch pal και κάθε παρόλο πού έχω κάνει τα πάντα με γυρνάει στο Android πώς στο καλό μπορώ να το ξεφορτωθώ ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω αγοράσει 3 cubot gt 99 τα έχω από τον Σεπτέμβριο και δούλευαν κανονικά την τελευταία εβδομάδα μόλις κάλω την μια συσκευή από την άλλη ακούγονται πολύ δυνατά παράσιτα με αποτέλεσμα να κάνουν την επικοινωνία αδύνατη... να σημειώσω ότι καλώντας άλλες συσκευές δεν το κάνει αυτό... επίσης όλες οι συσκευές βρίσκονται στο δίκτυο της cosmote ... σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ενώ έχω σβήσει τα παντα !!!! Ο εσωτερικός χωρις δεν αδειάζει με τίποτα !!! Τα έχω μεταφέρει ολα sd !! Έχω απενεργοποιήσει αρκετές αλλα 10 mb !!!! Μονο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ενώ έχω σβήσει τα παντα !!!! Ο εσωτερικός χωρις δεν αδειάζει με τίποτα !!! Τα έχω μεταφέρει ολα sd !! Έχω απενεργοποιήσει αρκετές αλλα 10 mb !!!! Μονο

 

Για βαλε την εφαρμογη clean master και σκαναρε το κινητο να δεις τι υπαρχει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

Το Internal memory resize είναι απαραίτητο; Χρειάζονται 2,5GB μνήμης για την rom; Για ποιο λόγο;

Η εν λόγω ROM έχει μέσα ελληνικό μενου;

Μήπως υπάρχει καμιά πιο πρόσφατη έκδοση πουθενά; με 4.3 ίσως;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω αγοράσει 3 cubot gt 99 τα έχω από τον Σεπτέμβριο και δούλευαν κανονικά την τελευταία εβδομάδα μόλις κάλω την μια συσκευή από την άλλη ακούγονται πολύ δυνατά παράσιτα με αποτέλεσμα να κάνουν την επικοινωνία αδύνατη... να σημειώσω ότι καλώντας άλλες συσκευές δεν το κάνει αυτό... επίσης όλες οι συσκευές βρίσκονται στο δίκτυο της cosmote ... σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω...

 

Μπορεί να μου πει κάποιος ενώ έχω σβήσει τα παντα !!!! Ο εσωτερικός χωρις δεν αδειάζει με τίποτα !!! Τα έχω μεταφέρει ολα sd !! Έχω απενεργοποιήσει αρκετές αλλα 10 mb !!!! Μονο

 

 

εγω αντιμετωπιζω και τα 2 αυτα προβλήματα

δεν εχει γινει root στην συσκευή

 

οποιος μπορει να βοηθησει!!

Link to comment
Share on other sites

Τα παράσιτα τα κάνει και σε μένα, ανάμεσα σε THL και στο W200 και στο T5. Λογικά είναι driver του modem. Περιμένω απάντηση από Minideal, που θα μιλούσαν με το εργοστάσιο. Να υποθέσω ότι κάτι δεν κάθεται καλά με το HD Voice που βάλανε πρόσφατα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...