Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι το ιδιο και απο τις 2 ακρες.Δεν εχει ενα ανταπτορακη να γινει usb απο την μια ακρη για να το συνδεσω με το pc.:wacko:

Θελω να βρω μια θηκη σιλικονης που να μην προεξέχει η καμερα οταν αφηνεις το τηλεφωνο.Αρχιζω το ψαξιμο.

Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο και απο τις 2 ακρες.Δεν εχει ενα ανταπτορακη να γινει usb απο την μια ακρη για να το συνδεσω με το pc.:wacko:

Θελω να βρω μια θηκη σιλικονης που να μην προεξέχει η καμερα οταν αφηνεις το τηλεφωνο.Αρχιζω το ψαξιμο.

 

εμένα το μανίσιο από την μία πλευρά είναι usb γιαυτό το είπα. Δες για παράδειγμα αυτή τη θήκη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε φορά που βάζω android 7 ή 8 rom, η κάμερα δεν εστιάζει (παραμένει θολή). Δοκίμασα την miui 9.5.2 του chris και ομολογώ ότι δε ξεκολλαω. 2 ερωτήματα με βασανίζουν και παρακαλώ κάθε φίλο κι αδερφό που έχει κάτι να πει, να βοηθήσει.

 

Μήπως υπάρχει λύση στο πρόβλημα με την κάμερα που απλά δεν έτυχε να δω μέχρι σήμερα;

 

Χρειαζεται ειδικό pach, ξεχωριστό για κάθε rom?

 

Υ.Γ. Με όλες τις android 6 roms, official και μη δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Για οσους αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα με αυτο που ανεφερα (πολυ χαμηλος ηχος στο ακουστικο) και ο οποιος δνε διορθωνεται με αλλαγη ρομ-modem κλπ, εχετε defective earpiece...

Οποιος μπορει να τοχει παρει απο κινεζομαγαζο που προσφερει DOA κλπ συνενοηθειτε μαζι τους και στειλτε το ASAP πισω.

Το banggood μετα απο μια σχετικα μακροσκελη επικοινωνια, το δεχτηκαν. ΤΟ εστειλα πισω σημερα και μολις παραλαβουν θα μου επιστρεψουν και τα εξοδα αποστολης.

 

Με γεια μου και ευχαριστω τον φιλο που ασχοληθηκε, καλο βραδυ.

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του φορτιστή, φορτίζει με 2,5Α. Δοκίμασε με άλλο καλώδιο.

 

Προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τη μπαταρία. Κάνε και καμιά επανεκκίνηση που και που και τσέκαρε ξανά ;)

Επειδή δουλεύω πρωί στλενω μέχρι εδώ ... Τι άποψη έχεις ? ea22efa0e3a294382526ff0ed2100652.jpgb5273edea15c4a82a30ae1a37c444c5f.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οσους αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα με αυτο που ανεφερα (πολυ χαμηλος ηχος στο ακουστικο) και ο οποιος δνε διορθωνεται με αλλαγη ρομ-modem κλπ, εχετε defective earpiece...

Οποιος μπορει να τοχει παρει απο κινεζομαγαζο που προσφερει DOA κλπ συνενοηθειτε μαζι τους και στειλτε το ASAP πισω.

Το banggood μετα απο μια σχετικα μακροσκελη επικοινωνια, το δεχτηκαν. ΤΟ εστειλα πισω σημερα και μολις παραλαβουν θα μου επιστρεψουν και τα εξοδα αποστολης.

 

Με γεια μου και ευχαριστω τον φιλο που ασχοληθηκε, καλο βραδυ.

Μακάρι...

Εμένα μου έβαλαν το 87% και τα μισά έξοδα αποστολής...:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο ThemeStore για όλες τις MIUI9_N

Flash this zip without any wipe...

CN ThemeStore for all Miui9.. https://mega.nz/#!dbggwKKI!IsPKpVGioqC7yW5ML5iVXZYdIkIWuyITDw8gsJV3oyc

And this has inside CN ThemeStore cracked without Miui Account needed to download themes from CN-Store https://mega.nz/#!UfQThBBY!gr7MkxRIorCSZLnX2xEU1A3OKYyHc1Aq9qJJi-Tg4Hc

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά στην lineage πως τα κάνουμε να δουλέψουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ακουστικά στην lineage πως τα κάνουμε να δουλέψουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο όλα οκ!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω κάνει όλες τις διαδικασίες κανονικά, BL ξεκλείδωτος, ΤWRP την πιο πρόσφατη κλπ, απενεργοποίησα και τα signatures από τον υπολογιστή, αλλά ότι και να κάνω δεν μπορεί ο υπολογιστής να δει το κινητό όταν είμαι σε twrp...
LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω κάνει όλες τις διαδικασίες κανονικά, BL ξεκλείδωτος, ΤWRP την πιο πρόσφατη κλπ, απενεργοποίησα και τα signatures από τον υπολογιστή, αλλά ότι και να κάνω δεν μπορεί ο υπολογιστής να δει το κινητό όταν είμαι σε twrp...

 

https://drive.google.com/file/d/1Hjy08znJ_-2R4Vm9Nw3XZVnfbAQ0yaqx/view

 

By Crisbal

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την Lineage 15.1 ειμαι ευχαριστημενος σε θεμα αποδοση κινητου και σε θεμα θερμοκρασιων σε εφαρμογες κλπ.... Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω τοσο drain στην μπαταρια με ελαχιστη χρηση τωρα στην δουλεια και εχει παει 83%.

 

Αν δεν μπορεσω να βρω εναν τροπο για να κραταει η μπαταρια σκεφτομαι μηπως περασω παλι σε MIUI9 του Cris , η να παω στην EUI6 7.2.1 απο LeITA

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να βάλουμε xposed στο los15.1?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακυρο το καταφερα τελικα

Edited by panoszikos7
Link to comment
Share on other sites

Fix LetvMms and Contacts LeITA V6.3

Τώρα που έφτιαξα κι αυτά όλα δουλεύουν..:p:p:D

https://mega.nz/#!Yfw3WLyQ!hzVFI2tgBRHbrhrx5EpX66nSGeDhZkamKEiWUCEZEVI

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μηπως εχει κανεις τα κουμπια για το κινητο και να τα πουλαει γιατι θα πρεπει να περιμενω κοντα 3 βδομαδες για να ερθουνε και εως τοτε δεν θα εχω κινητο
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπερα στην παρεα.Σημερα παρελαβα και εγω το leeco le max 2 x820.Το παραγγειλα απο banggood και εκανε 2 εβδομαδες να ερθει μεσω Ολλανδιας .Τελωνειο δεν πληρωσα ,μαρκαρισα αυτα στην παραγελια Priority Air Mail:4,00€ Insurance:2,75€ .Θηκη σιλικονης δεν εχει.

Μενω θεσσαλονικη, ξερει κανεις αν θα βρω θηκη σιλικονης, προστατευτικο οθονης και ενα καλωδιο (η ανταπτορα) για να το συνδεσω με το pc?

Μηπως συμφερει να τα παραγειλω απο banggood και αυτα ?.

Βρηκα αυτα:

https://www.banggood.com/Bakeey-Clear-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1128280.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto__1&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/TPU-Scrub-Back-Pudding-Soft-Protective-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1129710.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto__2&cur_warehouse=CN

 

Αν προτεινετε να παρω τιποτε αλλο πειτε μου παρακαλω.

Παρε κ κανα otg type-c ανταπτορακι. Κ μενα το καλωδιο στη συσκευασια ηταν type-c κ απο τις δυο πλευρες κ πηρα της blitzwolf,ειναι σουπερ..To τζαμι ειναι μια χαρα.Μη βαζεις insurance αν πληρωνεις με paypal,τσαμπα λεφτα

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Κρις στη eui 6 υπάρχει θέμα πάλι με το focus. Είναι πάλι με το σενσορα οπως στη miui?

 

Κανένα θέμα στην Ρομ δεν υπάρχει...Τα έχουμε πει πολλές φορές. Όποιος έχει θέμα έχει και τον φτηνό σενσορα. Βάζεις ή παλιά EUI5 ή ΟΡΕΟ που έχουν ενσωματωθεί οι οδηγοί.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω αυτό, και έτσι πέρασα TWRP, αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι ΟΤΑΝ μπω στο TWRP, το Pc δεν βλέπει τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κάτι για φοκους... Εχω ρίξει την τελε και μια μέρα έκανα όλα τα οτα απντειτς μαζεμένα επειδή... Δε ξέρω... Και έφτασα στο 23s. Την επόμενη μέρα πάω να βγάλω φωτόγραφιες αλλά η κάμερα δε κάνει φοκους, κλικ κλικ χρουτς χρουτς χραπα χραπα μόνο. Με όπεν κάμερα άμα το κλειδώσω μπορώ να βγάλω μάκρο μονο, και να μην έχω θέμα αλλά μέχρι εκεί. Κάποτε είχα κατεβάσει ένα αρχείο φοκουςφιξ.ζιπ αλλά το φλασαρα και δεν έκανε τιποτα.

 

Καμία βοήθεια; Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστοοοο στην LeITA V6.3 εχει πολλά στα Αγγλικά γραμμένα..... (λεπτομερεια)

Η Gcamera παιζει? Εχεις το apk ή κανα ζιπακι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω GUZGUN και akalefk για της απαντησεις.Καλωδιο βρηκα(δεν το πηρα), θηκη σιλικονης και προστασια οθονης ψαχνω τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω πρωί στλενω μέχρι εδώ ... Τι άποψη έχεις ? ea22efa0e3a294382526ff0ed2100652.jpgb5273edea15c4a82a30ae1a37c444c5f.jpg

Προσωπικα καλα τα βλεπω, με το ρυθμο που πηγαινες, θα εβγαζες ενα SOT 4+ ωρες. Νομιζω ειναι καλα, ειδικα αν λαβεις υποψη τη χρηση που εκανες (παιχνιδια). EDIT: Ακυρο! Τωρα παρατηρησα οτι ηταν 12' το παιχνιδι. Και παλι βεβαια καλα πιστευω οτι ειναι. Κι εγω εκει γυρω ειμαι. Επρεπε να σου τωει λιγοτερο το Android System. Αλλα αυτο δεν ειναι σταθερο νομιζω καθε φορα.

Ποια εκδοση φορας; Ποσο καιρο εχεις το κινητο;

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα καλα τα βλεπω, με το ρυθμο που πηγαινες, θα εβγαζες ενα SOT 4+ ωρες. Νομιζω ειναι καλα, ειδικα αν λαβεις υποψη τη χρηση που εκανες (παιχνιδια). EDIT: Ακυρο! Τωρα παρατηρησα οτι ηταν 12' το παιχνιδι. Και παλι βεβαια καλα πιστευω οτι ειναι. Κι εγω εκει γυρω ειμαι. Επρεπε να σου τωει λιγοτερο το Android System. Αλλα αυτο δεν ειναι σταθερο νομιζω καθε φορα.

Ποια εκδοση φορας; Ποσο καιρο εχεις το κινητο;

 

Εχω την 15.1 lineage (20180522) unofficial , το κινητο το πηρα με ελαφρια χρηση απο ενα παιδι , το εχω κοντα στον 1.5 χρονο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη ομαδαρα!

1) αν κανουμε f2fs μπαινει οποια ρομ (oreo) θελουμε πχ pixel η μονο η Lineage???

2) η Lineage εχει Ελληνικο μενου? :O

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο ThemeStore για όλες τις MIUI9_N

Flash this zip without any wipe...

CN ThemeStore for all Miui9.. https://mega.nz/#!dbggwKKI!IsPKpVGioqC7yW5ML5iVXZYdIkIWuyITDw8gsJV3oyc

And this has inside CN ThemeStore cracked without Miui Account needed to download themes from CN-Store https://mega.nz/#!UfQThBBY!gr7MkxRIorCSZLnX2xEU1A3OKYyHc1Aq9qJJi-Tg4Hc

 

---------------

Μας εφτιαξες παλι ρε Chris, ευχαριστουμε πολυ!

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...