Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sto viber καμμια φορα δεν φερνει ειδοποιησεις.... το εχω 4 ημερες.... κατα τα αλλα περφεκτ!!!

Εdit.... δουλευουν ΟΛΑ

Έγινε φίλε ευχαριστώ ! ;) Παιδιά κάτι ακόμα δεν ξέρω αν θα σας φανεί περίεργο αλλά στην 28s που είχα περάσει είχα θέμα με το πόσο % ήταν οι λήψεις μου όταν κατέβαζα κάτι από οποιαδήποτε site δλδ δεν μου το εμφάνιζε καθόλου ούτε στις λήψεις μου ... Ξέρουμε αν παίζει κάτι τέτοιο σε αυτήν την ρομ?? Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Καλορίζικη η νέα ROM. Μια απορία. Βάζουμε την καινούργια όπως βλέπουμε στους οδηγούς. Τα links από κάτω τι είναι?

 

New FULL ROM LeIta.v6.3b2:

Google Drive:

https://drive.google.com/o...8e1dDLgmxkJR7D

 

AndroidFileHost:

https://www.androidfilehos...78863836288124

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Καλορίζικη η νέα ROM. Μια απορία. Βάζουμε την καινούργια όπως βλέπουμε στους οδηγούς. Τα links από κάτω τι είναι?

 

New FULL ROM LeIta.v6.3b2:

Google Drive:

https://drive.google.com/o...8e1dDLgmxkJR7D

 

AndroidFileHost:

https://www.androidfilehos...78863836288124

 

Επιλέγεις το ένα ή το άλλο link και κατεβάζεις τη ρομ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ πριν λίγο και ειμαι στο στήσιμο. Bug που βρήκα είναι οτι δεν αναγνωρίζει ntfs format στις εξωτερικές συσκευές αποθήκευσης. Βγάζει κατεστραμμενο μεσο αποθήκευσης και ζητάει φορμάτ ενώ στην 28s αλλά και σε άλλες ρομ παίζει κανονικά. Μπορεί να γίνει κάτι γι'αυτό;

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με miui 8 tweaks νομιζω οτι γινεται αν και δεν το εχω ποτε δοκιμασει.

 

τελικά βρήκα xposed framework που να δουλεύει. βάζω και το miui 8 tweaks, κάνω τις ρυθμίσεις, μετά επανεκκίνηση και μετά ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΘΝΗ. τι restore backup, τι dirty flash, τίποτα. Οπότε δοκιμή την Leita και αν μας αρέσει επιστροφή στην miui.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα xposed framework που να δουλεύει. βάζω και το miui 8 tweaks, κάνω τις ρυθμίσεις, μετά επανεκκίνηση και μετά ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΘΝΗ. τι restore backup, τι dirty flash, τίποτα. Οπότε δοκιμή την Leita και αν μας αρέσει επιστροφή στην miui.

Γενικα με xposed μπορει να γινει αυτο που περιγραφεις αν δεν ειναι απολυτως συμβατο. Αν δοκιμασεις την Leita αν μπορεις ανεβασε κανενα screenshot απο τις ρυθμισεις κτλ να δω πως ειναι απο περιεργεια.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, συμπεράσματα μπαταρίας για aicp την τελευταία σε σχέση με την ν28 του Cris έχω να δηλώσω ότι υστερεί αρκετά (η aicp)... χωρίς να πειράξω τίποτα και στις δυο από akt και λοιπά φυσικά.
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Γενικα με xposed μπορει να γινει αυτο που περιγραφεις αν δεν ειναι απολυτως συμβατο. Αν δοκιμασεις την Leita αν μπορεις ανεβασε κανενα screenshot απο τις ρυθμισεις κτλ να δω πως ειναι απο περιεργεια.

Η γραμματοσειρά είναι αλλαγμένη απο την ειδική εφαρμογή που περιλαμβάνει η ρομ

http://i66.tinypic.com/b6ts8i.jpg

http://i68.tinypic.com/sl5jkg.jpg

@crisbal

Χρήστο συγχαρητήρια για την δουλειά σας. Οι ελληνικές μεταφράσεις είναι fixed ή μπορούμε να προτείνουμε διορθώσεις? Βλέπω μερικά (άνευ ουσίας αφού βγαίνει νόημα τι εννοεί ο .. ποιητής) λαθάκια σε κάποιες λέξεις που μου "χτυπάνε" κάπως στο μάτι :p

Link to comment
Share on other sites

EUI6 New OTA..

New OTA:

- CHANGELOG FOR UPDATE V6.3b1 (05/27/2018)

 

 

- Removed Wav Ringtones

- Modded Settings App to fix FC on Notification Settins when Letv Live app was removed.

- Removed LetvLive (LeMbshi)

- Removed LunarInfoProvider

- Removed TiQiaaCommonSDKLeTV

- Removed LetvDebugUtil

- Removed PhotoTable

- Removed PrintRecommendationService

- Removed LvrSetupWizzard

- Removed LetvAppUpgradeService

- Removed LeUICalendarImporter

- Removed Sms mood

- Removed WiHDSampleApp

- Removed WiHDService

- Removed LetvUsageStatsReporter

- Removed LetvWallpapers

- Removed letvroam_softsim

- Removed LeShareX2

- Removed Odex for Settings (Not needed)

- Removed Odex for Dialer (Not needed)

- Removed Odex for Contacts (Not needed)

- Removed Odex for SystemUI (Not needed)

 

New FULL ROM LeIta.v6.3b2:

Google Drive:

https://drive.google.com/open?id=1lNllK5hXzAkIQ-Bxnt8e1dDLgmxkJR7D

 

AndroidFileHost:

https://www.androidfilehost.com/?fid=890278863836288124

 

Σε τηλ του αδελφού μου εχω την tele ... Τι διαδικασία να κανω ωστε να βάλουμε την καινούργια EUI 6?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά είναι αλλαγμένη απο την ειδική εφαρμογή που περιλαμβάνει η ρομ

@crisbal

Χρήστο συγχαρητήρια για την δουλειά σας. Οι ελληνικές μεταφράσεις είναι fixed ή μπορούμε να προτείνουμε διορθώσεις? Βλέπω μερικά (άνευ ουσίας αφού βγαίνει νόημα τι εννοεί ο .. ποιητής) λαθάκια σε κάποιες λέξεις που μου "χτυπάνε" κάπως στο μάτι :p

Αν και έφτιαξα πολλά με το b3 μπορώ να σου στείλω 256 αρχεία με 234.000 σειρές μεταφράσεις να ξεκινήσεις και όταν τα έχεις έτοιμα να τα βάλουμε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλ του αδελφού μου εχω την tele ... Τι διαδικασία να κανω ωστε να βάλουμε την καινούργια EUI 6?

 

Κανεις όλα τα wipe εκτός από internal και reboot to recovery μέσα τη ρομαντική και φλασαρεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

EUI6 New OTA..

]

 

Σε τηλ του αδελφού μου εχω την tele ... Τι διαδικασία να κανω ωστε να βάλουμε την καινούργια EUI 6?

Edited by CrisBal
Αναδημοσίευση ολόκληρου ποστ
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε ευχαριστώ ! ;) Παιδιά κάτι ακόμα δεν ξέρω αν θα σας φανεί περίεργο αλλά στην 28s που είχα περάσει είχα θέμα με το πόσο % ήταν οι λήψεις μου όταν κατέβαζα κάτι από οποιαδήποτε site δλδ δεν μου το εμφάνιζε καθόλου ούτε στις λήψεις μου ... Ξέρουμε αν παίζει κάτι τέτοιο σε αυτήν την ρομ?? Ευχαριστώ ;)

Αυτό που λες γίνεται γιατί πετάμε έξω τον Κινέζο browser...τα βλέπεις κανονικά μέσα από οποίο πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείται...Παρ όλα αυτά μπορεί να βάλουμε πίσω τον Κινέζο αν θες να βλέπεις παντού τι κατεβάζεις...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλ του αδελφού μου εχω την tele ... Τι διαδικασία να κανω ωστε να βάλουμε την καινούργια EUI 6?

 

Wipe όλα εκτός internal reboot to recovery μέσα τη ρομ και φλασαρεις

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα τη Lineage τη 20180522. Πριν είχα την 19s (νομίζω). Βλέπω ότι δεν υπάρχει επιλογή για διαφορετικό ringtone σε κάθε sim.

Ξέρετε αν κάποια άλλη Oreo έχει αυτή την επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με xposed μπορει να γινει αυτο που περιγραφεις αν δεν ειναι απολυτως συμβατο. Αν δοκιμασεις την Leita αν μπορεις ανεβασε κανενα screenshot απο τις ρυθμισεις κτλ να δω πως ειναι απο περιεργεια.

 

Ξαναέβαλα την miui. Βρήκα xposed installer 3.1.5 που δουλεύει με το magisk και μπαίνει και framework μέσα από το magisk. Mετά με το flat bar style indicator μπορείς να αλλάξεις.

 

Και πως να την αλλάξω όταν πιάνει αυτό το σκορ?

6237dcd4c808bfb8f82d7696b632c71d.jpg

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και έφτιαξα πολλά με το b3 μπορώ να σου στείλω 256 αρχεία με 234.000 σειρές μεταφράσεις να ξεκινήσεις και όταν τα έχεις έτοιμα να τα βάλουμε..;)

Ok στείλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα την miui. Βρήκα xposed installer 3.1.5 που δουλεύει με το magisk και μπαίνει και framework μέσα από το magisk. Mετά με το flat bar style indicator μπορείς να αλλάξεις.

 

Και πως να την αλλάξω όταν πιάνει αυτό το σκορ?

6237dcd4c808bfb8f82d7696b632c71d.jpg

Δωσε αν μπορεις τα αρχεια για το xposed καθως και το τροπο που τα εγκατεστησες αν σου ειναι ευκολο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες γίνεται γιατί πετάμε έξω τον Κινέζο browser...τα βλέπεις κανονικά μέσα από οποίο πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείται...Παρ όλα αυτά μπορεί να βάλουμε πίσω τον Κινέζο αν θες να βλέπεις παντού τι κατεβάζεις...:lol::p

 

Άρα μόλις την περάσω τι μπορώ να κάνω για να μην έχω αυτό το θέμα ??? Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Δωσε αν μπορεις τα αρχεια για το xposed καθως και το τροπο που τα εγκατεστησες αν σου ειναι ευκολο.
Από εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3388268 παίρνεις το xposed installer 3.1.5 και το κάνεις εγκατάσταση. Μπαίνεις μετά στο magisk στις λήψεις πατάς το μεγεθυντικό φακό πάνω δεξιά και xposed.Επιλεγεις το xposed framework sdk25 και το κατεβαζεις , στο κάνει εγκατάσταση και μετά πατάς επανεκκίνηση. Κατεβασε και το flat bar style indicator από το playstore και είσαι έτοιμος.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η LeIta.v6.3b2 pre-rooted???

tnx.

 

Ναι με Magisk Kai Google certified by default

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόλις την περάσω τι μπορώ να κάνω για να μην έχω αυτό το θέμα ??? Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Υπομονή μέχρι το άλλο Update...:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, παρέλβα το Χ820 πρίν λίγε μέρες.

Επειδή το thread είναι τεράστιο συγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν δέχομαι και δεν μπορώ να κάνω καμμία κλήση. Έχω vodafone, πήρα νέα nano sim η οποία στο παλιό μου τηλέφωνο λειτουργεί. Σ αυτό εδώ δεν βλέπω τίποτα από 2g, 3g, 4g. Το wifi λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις όλα τα wipe εκτός από internal και reboot to recovery μέσα τη ρομαντική και φλασαρεις..

 

Which TWRP? I try Multirom TWRP as primary & external ROM and last official TWRP. Doesn´t work. Full wipe before instalation. (system, data, cache, dalvik)

Edited by karellang
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...