Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η κόλλα αν σπάσει πάλι η οθόνη ξεκολλάει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα με το ote tv go σε rooted συσκευή δεν μου παίζει. Υπάρχει τρόπος να μου παίξει έχοντας εγκατεστημένο το Magisk? Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκιμασες με magisk hide?

Link to comment
Share on other sites

Εδω το 64αρι ενα θεμα ειναι η 800αρα, αλλα πιστευω σε καλη τιμη και απο ευρωπαικη αποθηκη, χωρις μεταφορικα

https://www.tinydeal.com/leeco-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164293.html

Μολις το παρηγγειλα για ενα φιλο μου. Απο ευρωπαικη αποθηκη οποτε δεν εχει τελωνειο. Γραφει απο 3 εως 7 εργασιμες ημερες, μεχρι τοτε αναμονη. Ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας παιδιά

Έχω δοκιμάσει όλες τις official rom,το μεγαλύτερο διάστημα και πιο ευχαριστημένος έμεινα με την 20ς,με την 23ς μου έκανε επανεκκινήσεις το τηλέφωνο είχε να κάνει με το σήμα οπότε είχα μείνει με την 20, εδώ και ενάμιση μήνα πέρασα την 26ς,από εκεί που είχα μπαταρία μια ημέρα με σοτ 5-6 ώρες με την 20ς τώρα με την 26ς έχω μπαταρία 15 ώρες και σοτ 3-4 αν είμαι τυχερός με την ίδια και λιγότερη χρήση, υποψιάζομαι ότι φταίει η ρομ γιατί αρχησε το θέμα με το που την πέρασα,θέλω να ρωτήσω επειδή την πέρασα από πάνω σαν update zip αλλά δεν έκανα wipe τίποτα παίζει να φταίει αυτό;να δοκιμάσω να κάνω wipe η αυτη είναι η απόδοση με αυτή τη ρομ και να γυρίσω στην 20ς

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με magisk hide?
Εννοείς την επιλογή hide που έχει το Magisk στις ρυθμίσεις του? Το δοκίμασα και δεν λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την επιλογή hide που έχει το Magisk στις ρυθμίσεις του? Το δοκίμασα και δεν λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα βάλεις Magisk με safety net και θα παίζει και η Nova. Έτσι το έχω κι εγώ και παίζει μια χαρά.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ωραίο το update σε v5e3 έδωσες αυτό που κάθονταν άσχημα στο μάτι μιας και είχαμε συνηθίσει σε φωτεινή οθόνη!!

Ναι. Κράτησα τα καλά του framework και επανεφερα τις τιμές φωτεινότητας από τον προηγούμενο.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κόλλα αν σπάσει πάλι η οθόνη ξεκολλάει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την λέμε κόλα αλλά ουσιαστικά είναι υγρή σιλικόνη φαντάσου. Λογικά με πιστόλι θερμού αέρα θα ανοίγει όπως η μαμά. Αλλά για να το ανοίξουμε ξανά σημαίνει ότι έχει σπάσει πάλι, οπότε δεν μας νοιάζει και πολύ.:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν έχω δει σε κανένα άλλο forum να βάζουν κόλλα. Όλοι βάζουν ταινία διπλής όψεως 2mm της 3M

 

Έχω φτιάξει 3 Leeco με αυτή. Δεν πατάει και τόσο καλά με την Τ8000 κουμπώνει σωστά και Δεν φαίνεται ότι έχει ανοίξει ποτέ!;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις Magisk με safety net και θα παίζει και η Nova. Έτσι το έχω κι εγώ και παίζει μια χαρά.;)

 

Δηλαδή ότι δεν μας παίζει στο root όπως η nova κάνουμε uninstall το magisk. Το τρέχουμε ελπίζοντας να δουλέψει σωστά και μετά ξαναβάζουμε το magisksafetynet και τα στέλνουμε στο hide και όλα καλά?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ότι δεν μας παίζει στο root όπως η nova κάνουμε uninstall το magisk. Το τρέχουμε ελπίζοντας να δουλέψει σωστά και μετά ξαναβάζουμε το magisksafetynet και τα στέλνουμε στο hide και όλα καλά?

 

Όπως είσαι χωρίς να κάνεις κάτι βάλε τό magisk safety net pas zip που έχω στην αρχική σελίδα και θα παίξει. Ανεβάζω και με το νέο Magisk 14 Kai 5.30 manager και νέο safety fix.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι χωρίς να κάνεις κάτι βάλε τό magisk safety net pas zip που έχω στην αρχική σελίδα και θα παίξει. Ανεβάζω και με το νέο Magisk 14 Kai 5.30 manager και νέο safety fix.;)

 

έχω xposed οπότε δεν νομίζω να παίξει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω xposed οπότε δεν νομίζω να παίξει.

 

Θα παίξει απλά θα στο βγαλει off.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει απλά θα στο βγαλει off.;)

 

Ok είδομεν. Αν και μου φαίνεται το είχα ξανακάνει και δεν είχε περάσει τα pass.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι χωρίς να κάνεις κάτι βάλε τό magisk safety net pas zip που έχω στην αρχική σελίδα και θα παίξει. Ανεβάζω και με το νέο Magisk 14 Kai 5.30 manager και νέο safety fix.;)

 

 

Δεν βρήκα τα νέα αρχεία. Έβαλα το zip που είπες αλλα πάλι δεν παίζει το winbank!!:(:(:(

 

edit

του έβαλα και το 14 έκανα προσθήκη το winbank στα Hide.. Τιποτα... θα το σπάσωωωω

Edited by afric
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα τα νέα αρχεία. Έβαλα το zip που είπες αλλα πάλι δεν παίζει το winbank!!:(:(:(

 

edit

του έβαλα και το 14 έκανα προσθήκη το winbank στα Hide.. Τιποτα... θα το σπάσωωωω

Το ίδιο θεμα και εγω με cosmote tv app. Οτι και αν εκανα με το Magisk δεν λειτουργεί. Τελικά έκανα uninstall το Magisk απλά τώρα δεν δίνει πιστοποίηση στο Play store.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω και είδα και φώτο ( https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71449949&postcount=10 ) οτι παίζει και wifi calling!! εμείς πως γίνεται να το βάλουμε;
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας παιδιά

Έχω δοκιμάσει όλες τις official rom,το μεγαλύτερο διάστημα και πιο ευχαριστημένος έμεινα με την 20ς,με την 23ς μου έκανε επανεκκινήσεις το τηλέφωνο είχε να κάνει με το σήμα οπότε είχα μείνει με την 20, εδώ και ενάμιση μήνα πέρασα την 26ς,από εκεί που είχα μπαταρία μια ημέρα με σοτ 5-6 ώρες με την 20ς τώρα με την 26ς έχω μπαταρία 15 ώρες και σοτ 3-4 αν είμαι τυχερός με την ίδια και λιγότερη χρήση, υποψιάζομαι ότι φταίει η ρομ γιατί αρχησε το θέμα με το που την πέρασα,θέλω να ρωτήσω επειδή την πέρασα από πάνω σαν update zip αλλά δεν έκανα wipe τίποτα παίζει να φταίει αυτό;να δοκιμάσω να κάνω wipe η αυτη είναι η απόδοση με αυτή τη ρομ και να γυρίσω στην 20ς

To ίδιο έπαθα κι εγώ με την LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5902604241S-5.9.026S. Συνεχείς επανεκινήσεις κι όταν το έκλεισα δεν ξανάνοιγε(!!!;;;)

Κι αυτό επειδή για να το επαναφέρω έβαλα την lineage-14.1-20170908-nightly-x2-signed, αλλά με αυτήν ...δεν είχα κάμερα. Τώρα είμαι σε αναμονή φόρτισης του κινητού μήπως και ξαναδουλέψει. Τώρα μοιάζει "πεθαμένο". Ξέρει κανείς να προτείνει κάτι? Ποια είναι η πιο καλή ρομ;

Edited by almand
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο έπαθα κι εγώ με την LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5902604241S-5.9.026S. Συνεχείς επανεκινήσεις κι όταν το έκλεισα δεν ξανάνοιγε(!!!;;;)

Κι αυτό επειδή για να το επαναφέρω έβαλα την lineage-14.1-20170908-nightly-x2-signed, αλλά με αυτήν ...δεν είχα κάμερα. Τώρα είμαι σε αναμονή φόρτισης του κινητού μήπως και ξαναδουλέψει. Τώρα μοιάζει "πεθαμένο". Ξέρει κανείς να προτείνει κάτι? Ποια είναι η πιο καλή ρομ;

Για σταθερή βάλε την 5e ή την tele26s v49.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις στην Miui 7.7.1 εχω αλλαξει τον launcher σε nova αλλα για να αλλαξει ταπετσαρια κλειδωματος πρεπει να γυρισω σε stock να κανω επανεκκινηση και μετα αφου επιλεξω να ξαναβαλω Nova. Aν ομως γινει ξανα επανεκκινηση χανεται και πρεπει να επαναληφθει η διαδικασι. Ξερει κανεις πως λυνεται;

 

Edit: Παγωσα τον launcher του συστηματος και φαινεται να δουλευει.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Cris στην εγκατάσταση της 5e χωρίς να βάλω root στην αρχή επιλέγω να κάνω flash το safetnetpass ή όχι? safetynetpass μπορώ να βάλω και με supersu γιατί θέλω να ξαναβάλω το AKT?

 

Λογικά όχι γιατί θα μπει και το magisk αν βάλω το safetynetpass.

 

Για να βάλω την ενημέρωση στην 5e που έβγαλες που πρέπει να μπω γιατί δεν βλέπω κάποιο κουμπί για ενημέρωση ή μήπως πρέπει να εγκαταστήσω το CBG_26S_V5_OTA-Updater.zip? Και κάτι ειδικές ρυθμίσεις μέσα στις ρυθμίσεις που είχες στην 5c δεν τις βρίσκω στην 5e.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την ενημέρωση στην 5e που έβγαλες που πρέπει να μπω γιατί δεν βλέπω κάποιο κουμπί για ενημέρωση ή μήπως πρέπει να εγκαταστήσω το CBG_26S_V5_OTA-Updater.zip?

Δεν ξερω που υπαρχει αυτο το zip που λες , αλλα απο οσο θυμαμαι ο Χρηστος ειχε πει οτι αν κανεις εγκατασταση χωρις root δεν υπαρχει η εφαρμογη για OTA Update. Δεν ξερω πως μπορεις να την επαναφερεις.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που υπαρχει αυτο το zip που λες , αλλα απο οσο θυμαμαι ο Χρηστος ειχε πει οτι αν κανεις εγκατασταση χωρις root δεν υπαρχει η εφαρμογη για OTA Update. Δεν ξερω πως μπορεις να την επαναφερεις.

 

Το είχε ανεβάσει ο Cris πριν 1 1/2 μήνα περίπου αλλά δεν μπορώ να βρω ποιο post είναι. Το πέρασα πάντως και δουλεύουν μια χαρά οι ενημερώσεις. Ήδη έκανα την 5e1, e2, e3, e4.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσουμε το μικρόφωνο?ακούω παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά,πολύ βαθιά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...