Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το magisk. για το άλλο δεν βρίσκω τη "συλλογή" στο playstore.

Δεν υπάρχει leeco στο playstore μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεις έλεγχος νέας έκδοσης.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris είμαι στην v5d μετά το update.Βαζω το νέο magisk v14 από το zip που εδωσες αλλά όταν κάνει reboot μετά την εγκατάσταση χάνεται η εφαρμογή του magisk. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Cris είμαι στην v5d μετά το update.Βαζω το νέο magisk v14 από το zip που εδωσες αλλά όταν κάνει reboot μετά την εγκατάσταση χάνεται η εφαρμογή του magisk. Κάνω κάτι λάθος?

αν εννοείς αυτό Link SafetyNetPass 14.0 & Magisk Manager 5.3.0 & V4A- C.B.G. Roms Vx , κάνε πάλι εγκατάσταση θα δεις το Magisk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς αυτό Link SafetyNetPass 14.0 & Magisk Manager 5.3.0 & V4A- C.B.G. Roms Vx , κάνε πάλι εγκατάσταση θα δεις το Magisk

 

Το έκανα αλλά τίποτα....τελικά πήρα την εφαρμογή μέσα από το ζιπ και αντικατέστησαν την παλιά εφαρμογή με την καινούργια μέσα από το rootexplorer και τώρα την εμφανίζει με τα modules του cris... ευχαριστώ παντως

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα....τελικά πήρα την εφαρμογή μέσα από το ζιπ και αντικατέστησαν την παλιά εφαρμογή με την καινούργια μέσα από το rootexplorer και τώρα την εμφανίζει με τα modules του cris... ευχαριστώ παντως

 

Θα το δω το πρωί. Θέλει κάτι ακόμα...;)

Εδώ η V10 me magisk 14.

Screenshot_2017-09-19-16-11-50.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας εδώ
και κατεβάζεις απο την URL στα σχόλια το "LeTV-X500_Wandy77_Tools_1.3".

Φλασάρεις με Flash Tools και εισαι ΟΚ

 

Είδα σε ένα βίντεο ότι αν ανοίξω το κινητό και αποσυνδεσω και ξανά συνδέσω το καλώδιο μπαταρίας θα λυθεί το πρόβλημα. Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε ένα βίντεο ότι αν ανοίξω το κινητό και αποσυνδεσω και ξανά συνδέσω το καλώδιο μπαταρίας θα λυθεί το πρόβλημα. Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο;

Eφοσον εχεις αλλαξει καλωδιο usb, ελεγξες οτι δεν φορτιζει τοσο απο την πριζα οσο και απο υπολογιστη προσωπικα θα δοκιμαζα με sp flash.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear στις εφαρμογές και αν δεν παίξει clear dalvik cache έξω στο TWRP.

 

το εκανα αλλα δε δουλεψε..δεν ειναι θεμα μνημης αλλα θεμα εφαρμογης.αν την ανοιξω και τη κλειδωσω στις προσφατες εφαρμογες λαμβανει κανονικα.αρα αν δεν ειναι κλειδωμενη και τις κλεισεις ολες απλα δε μπορει να λαβει.το ζητημα ειναι οτι αυτο πρεπει να γινεται σε καθε επανεκινηση..μηπως αν μετατραπει σε εφαρμογη συστηματος;;αλλα πως;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω δύο μέρες, το μόνο μείον είναι ότι δεν δουλεύει το fingerprint ενώ δούλεψε στην αρχή... διαβάζω συνέχεια να δω τι μπορώ να κάνω αλλά δεν βλέπω να έχει επιλυθεί οριστικά αυτό το ζήτημα... Επίσης όταν πάω να προσθέσω ένα νούμερο από το αρχείο κλήσεων κρασσαρει τα contacts...

Από GeekBuying μου ήρθε x821το αναφέρει και φοράει την 5.8.016s stable. Τι μου προτείνετε να βάλω μήπως ξεπεραστούν αυτά τα προβληματακια?? Και ο φορτιστής ρε παιδιά... Τετράγωνο σουκο που δεν μπαίνε πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω δύο μέρες, το μόνο μείον είναι ότι δεν δουλεύει το fingerprint ενώ δούλεψε στην αρχή... διαβάζω συνέχεια να δω τι μπορώ να κάνω αλλά δεν βλέπω να έχει επιλυθεί οριστικά αυτό το ζήτημα... Επίσης όταν πάω να προσθέσω ένα νούμερο από το αρχείο κλήσεων κρασσαρει τα contacts...

Από GeekBuying μου ήρθε x821το αναφέρει και φοράει την 5.8.016s stable. Τι μου προτείνετε να βάλω μήπως ξεπεραστούν αυτά τα προβληματακια?? Και ο φορτιστής ρε παιδιά... Τετράγωνο σουκο που δεν μπαίνε πουθενά...

Στη θεση σου θα περνουσα καποιες απο τις ρομ που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα κατα προτιμηση 26s οπου εχει λυθει το προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα. Στη miui που ειμαι εγω αλλες φορες πιανει αμεσως και αλλες πρεπει να επιμεινεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενω απο tinydeal ευρωπαικη αποθηκη ενα τηλ για φιλο και απο οτι ειδα το στελνουνε με dhl. Δεν εχω θεμα με τελωνειο ετσι; Εχω κακες αναμνησεις με dhl γιαυτο ρωταω.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει leeco στο playstore μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεις έλεγχος νέας έκδοσης.

 

Πατάω στο check update αλλά δεν γίνεται τίποτα. Δεν τρέχει τίποτα. Άστο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα περνουσα καποιες απο τις ρομ που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα κατα προτιμηση 26s οπου εχει λυθει το προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα. Στη miui που ειμαι εγω αλλες φορες πιανει αμεσως και αλλες πρεπει να επιμεινεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενω απο tinydeal ευρωπαικη αποθηκη ενα τηλ για φιλο και απο οτι ειδα το στελνουνε με dhl. Δεν εχω θεμα με τελωνειο ετσι; Εχω κακες αναμνησεις με dhl γιαυτο ρωταω.

DHL =τελωνείο 100% ;)

Τα έχουμε πει... ΜΟΝΟ priority line or mail δεν έχει τελωνείο

EDIT Συγνώμη δεν είδα καλά, από Ευρωπαϊκή αποθήκη δεν πληρώνεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πατάω στο check update αλλά δεν γίνεται τίποτα. Δεν τρέχει τίποτα. Άστο.

 

Αύριο θά σού στείλω εγώ να βάλεις....

Κατεβάζεις και κάνεις αντικατάσταση με root explorer.. δοκίμασε

https://mega.nz/#!wWoVQa7R!_lI9QZE0TJQ2fQdbYszBNPORQmr-80H9MMce2XISbjg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δε δουλεψε..δεν ειναι θεμα μνημης αλλα θεμα εφαρμογης.αν την ανοιξω και τη κλειδωσω στις προσφατες εφαρμογες λαμβανει κανονικα.αρα αν δεν ειναι κλειδωμενη και τις κλεισεις ολες απλα δε μπορει να λαβει.το ζητημα ειναι οτι αυτο πρεπει να γινεται σε καθε επανεκινηση..μηπως αν μετατραπει σε εφαρμογη συστηματος;;αλλα πως;;

 

Βαλτην σε προστασία και αυτόματη εκκίνηση και είσαι οκ τότε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω δύο μέρες, το μόνο μείον είναι ότι δεν δουλεύει το fingerprint ενώ δούλεψε στην αρχή... διαβάζω συνέχεια να δω τι μπορώ να κάνω αλλά δεν βλέπω να έχει επιλυθεί οριστικά αυτό το ζήτημα... Επίσης όταν πάω να προσθέσω ένα νούμερο από το αρχείο κλήσεων κρασσαρει τα contacts...

Από GeekBuying μου ήρθε x821το αναφέρει και φοράει την 5.8.016s stable. Τι μου προτείνετε να βάλω μήπως ξεπεραστούν αυτά τα προβληματακια?? Και ο φορτιστής ρε παιδιά... Τετράγωνο σουκο που δεν μπαίνε πουθενά...

 

Θα κάνεις ένα factory resetγια αρχή και αν δεν στρώσει πας για άλλη ρομ σιγά σιγά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω ένα θέμα με το ένα από τα δύο κινητά που έχω.εχω και στα δύο κινητά tele23s.49. με full wipe.το πρόβλημα είναι ότι 2 φορές έχει κολλήσει στο tele logo μετά από επανεκκίνηση.εμεινε εκεί και ζεματαγε ολόκληρο.εκανα και το τελευταίο update μόλις τώρα.ηταν τυχαίο;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ένα factory resetγια αρχή και αν δεν στρώσει πας για άλλη ρομ σιγά σιγά..

Το έκανα αλλά τα ίδια... Πείτε με χαζό αλλά αυτή την 26s ρε παίδες δεν την βρίσκω... Στην πρώτη σελίδα κοιτώ αλλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη θεση σου θα περνουσα καποιες απο τις ρομ που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα κατα προτιμηση 26s οπου εχει λυθει το προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα. Στη miui που ειμαι εγω αλλες φορες πιανει αμεσως και αλλες πρεπει να επιμεινεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενω απο tinydeal ευρωπαικη αποθηκη ενα τηλ για φιλο και απο οτι ειδα το στελνουνε με dhl. Δεν εχω θεμα με τελωνειο ετσι; Εχω κακες αναμνησεις με dhl γιαυτο ρωταω.

Τελωνείο εγώ 39 γιούρια...

Αυτή την 26s να μην την βρίσκω ένα πράμα...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τα ίδια... Πείτε με χαζό αλλά αυτή την 26s ρε παίδες δεν την βρίσκω... Στην πρώτη σελίδα κοιτώ αλλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελωνείο εγώ 39 γιούρια...

Αυτή την 26s να μην την βρίσκω ένα πράμα...

 

Εδώ είσαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο θά σού στείλω εγώ να βάλεις....

Κατεβάζεις και κάνεις αντικατάσταση με root explorer.. δοκίμασε

https://mega.nz/#!wWoVQa7R!_lI9QZE0TJQ2fQdbYszBNPORQmr-80H9MMce2XISbjg

 

μέσα στο system/app το βάζω? letwallpapers λέει. αυτό είναι η συλλογή? εννοώ αυτή που είναι παρόμοια με το quickpic, photo gallery.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην σε προστασία και αυτόματη εκκίνηση και είσαι οκ τότε..;)

 

 

τη μετετρεψα σε εφαρμογη συστηματος μεσω του link2sd και εστρωσε η κατασταση...ανοιγει στο παρασκηνιο και προφανως λογικα δε κλεινει με εκκαθαριση εφαρμογων αλλα δεχεται κανονικα sms...παρεπιπτοντως απ οτι εψαχνα μονο η handcent και η gosms υποστηριζουν με τις καταλληλες ρυθμισεις 160 ελληνικους χαρακτηρες...

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω δύο μέρες, το μόνο μείον είναι ότι δεν δουλεύει το fingerprint ενώ δούλεψε στην αρχή... διαβάζω συνέχεια να δω τι μπορώ να κάνω αλλά δεν βλέπω να έχει επιλυθεί οριστικά αυτό το ζήτημα... Επίσης όταν πάω να προσθέσω ένα νούμερο από το αρχείο κλήσεων κρασσαρει τα contacts...

Από GeekBuying μου ήρθε x821το αναφέρει και φοράει την 5.8.016s stable. Τι μου προτείνετε να βάλω μήπως ξεπεραστούν αυτά τα προβληματακια?? Και ο φορτιστής ρε παιδιά... Τετράγωνο σουκο που δεν μπαίνε πουθενά...

 

Αυτό με τις επαφές το είχα και εγώ και έβαλα αυτή την εφαρμογή και λύθηκε το πρόβλημα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

 

Για το σουκο, πήγαινε σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικού υλικού να πάρεις έναν αντάπτορα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο βρηκα χρονο για φλας.περασα του chris την v9...εντυπωσεις για οσους ρωτατε ποια ρομ να βαλετε...απιστευτη...φουλ παραμετροποιησημη με τον απιατευτο aroma installer.απλα να ειστε σιγουροι στο τι θελετε να τσεκαρετε και τι οχι.πολυ καθαρη ρομ αν απεγκαταστησετε ολες τις κινεζιες απ τη τελευταια σελιδα του αρομα..γρηγορη.αν και νωρις,χωρις προβληματα..τωρα το στησιμο σιγα σιγα...εγω ακομα επιμενω σε nova launcher.ολοι οι αλλοι με ξενιζουν..αυτο που ισως με χαλαει λιγο ειναι που δε βλεπω το πολυποθητο android 7 ..χαχα
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

[/color]Περιμενω απο tinydeal ευρωπαικη αποθηκη ενα τηλ για φιλο και απο οτι ειδα το στελνουνε με dhl. Δεν εχω θεμα με τελωνειο ετσι; Εχω κακες αναμνησεις με dhl γιαυτο ρωταω.

 

Είναι ευρωπαϊκή αποθήκη νομίζω δεν θα πληρώσεις τίποτα. Dhl στην Γερμανία είναι το απλό ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τα ίδια... Πείτε με χαζό αλλά αυτή την 26s ρε παίδες δεν την βρίσκω... Στην πρώτη σελίδα κοιτώ αλλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελωνείο εγώ 39 γιούρια...

Αυτή την 26s να μην την βρίσκω ένα πράμα...

 

Γιατι ρε παιδια τελωνειο απο ευρωπαικη αποθηκη και με dhl? μην γραφουμε οτι θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Why is there no longer an update to "AOSP TEST ROM 7.1.2"? how to update? :(

Press inside rom on the Updater tab. Or go there for more info and updates>> https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aospextended-rom-v4-3-progress-t3619109

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...