Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρεά.

Πήρα σήμερα μεταχειρισμενο το θηρίο και εως τώρα ειμαι ικανοποιημένος θα μπορούσα να πω.

Το κινητό ηταν περασμενο με αλλη ΡΟΜ.

Εγκατέστησα την v9 και με update ειμαι στη 10.

το θέμα μου ειναι με το gmail που δεν δουλευει και μετα απο αποεγκατάσταση δεν ξανα μπαινει, οποτε δεν δουλευει και το ημερολογιο, δεν συγχρονιζει τα ημερολογια του gmail.

εχω δοκιμασει καθαρισμους αλλα τιποτα.

Να ξανακάνω καθαρή εγκατάσταση;; προσπαθώ να το αποφύγω γιατι εκτος απο αυτό το θεμα και την εφαρμογη του remote που δεν λειτουργει δεν έχω κάτι αλλο.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεά.

Πήρα σήμερα μεταχειρισμενο το θηρίο και εως τώρα ειμαι ικανοποιημένος θα μπορούσα να πω.

Το κινητό ηταν περασμενο με αλλη ΡΟΜ.

Εγκατέστησα την v9 και με update ειμαι στη 10.

το θέμα μου ειναι με το gmail που δεν δουλευει και μετα απο αποεγκατάσταση δεν ξανα μπαινει, οποτε δεν δουλευει και το ημερολογιο, δεν συγχρονιζει τα ημερολογια του gmail.

εχω δοκιμασει καθαρισμους αλλα τιποτα.

Να ξανακάνω καθαρή εγκατάσταση;; προσπαθώ να το αποφύγω γιατι εκτος απο αυτό το θεμα και την εφαρμογη του remote που δεν λειτουργει δεν έχω κάτι αλλο.

Αν το κάνει πάλι απλά πήγαινε εφαρμογές βρες Υπηρεσίες Google play store κάνε απενεργοποιηση καθαρισμό μνήμης και καθαρισμό χώρου και δεδομένων βγες και άνοιξε το Gmail και θα δουλέψει.Και το ημερολόγιο..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει πάλι απλά πήγαινε εφαρμογές βρες Υπηρεσίες Google play store κάνε απενεργοποιηση καθαρισμό μνήμης και καθαρισμό χώρου και δεδομένων βγες και άνοιξε το Gmail και θα δουλέψει.Και το ημερολόγιο..

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση.

το έχω δοκιμάσειμ, το διαβασα πιο πανω στο thread, αλλα και πάλι δεν λειτουργει.

δεν θελει να κάνει sync με τίποτα. το gmail δεν με νοιαζει γιατι χρησιμοποιώ αλλο app (bluemail) αλλα το ημερολόγιο με σκοτώνει.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση.

το έχω δοκιμάσειμ, το διαβασα πιο πανω στο thread, αλλα και πάλι δεν λειτουργει.

δεν θελει να κάνει sync με τίποτα. το gmail δεν με νοιαζει γιατι χρησιμοποιώ αλλο app (bluemail) αλλα το ημερολόγιο με σκοτώνει.

 

Καλώς. Πήγαινε APK mirror Google play services και κατέβασε αυτό https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-6-73-release/google-play-services-11-6-73-440-168241048-android-apk-download/ κάνε εγκατάσταση σαν κανονικό APK κάνε επανεκκίνηση και θα είσαι οκ λογικά..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Πήγαινε APK mirror Google play services και κατέβασε αυτό https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-6-73-release/google-play-services-11-6-73-440-168241048-android-apk-download/ κάνε εγκατάσταση σαν κανονικό APK κάνε επανεκκίνηση και θα είσαι οκ λογικά..;)

 

καλημερα στη παρέα.

Εκανα διαγραφή τα πάντα απο recovery, συνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και ξαναπερασα τη ΡΟΜ.

Εκανα πάλι καθαρή εγκατάσταση και ολες τις αναβαθμίσεις χωρίς να περάσω κανενα λογαριασμό. Τελικα ούτε αυτό δουλεψε.

Το αρχείο που μου προτείνεις το κατέβασα και το δοκίμασα και όντως λειτουργει. Ελύσε το προβλημα αμέσως.

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τον χρόνο που διάθεσες. Δεν ξέρω κατα ποσο ειναι ασφαλές....

και πάλι χίλια ευχαριστω.

Σειρά πέρνει η εφαρμογή για τις υπερυθρες που δεν λειτουργεί. δεν εμφανίζει την επιλογή για να ρυθμίσω το χειριστήριο. Θα εγκαταστήσω κάποια άλλη φαντάζομαιλ

Μηπως γνωρίζει κάποιος εαν απεγκαταστήσω την ενσωματομένη εφαρμογή για τον καιρό και το ημερολόγιο, εαν θα έχω θέματα με το ημερολόγιο του google;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στη παρέα.

Εκανα διαγραφή τα πάντα απο recovery, συνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και ξαναπερασα τη ΡΟΜ.

Εκανα πάλι καθαρή εγκατάσταση και ολες τις αναβαθμίσεις χωρίς να περάσω κανενα λογαριασμό. Τελικα ούτε αυτό δουλεψε.

Το αρχείο που μου προτείνεις το κατέβασα και το δοκίμασα και όντως λειτουργει. Ελύσε το προβλημα αμέσως.

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τον χρόνο που διάθεσες. Δεν ξέρω κατα ποσο ειναι ασφαλές....

και πάλι χίλια ευχαριστω.

Σειρά πέρνει η εφαρμογή για τις υπερυθρες που δεν λειτουργεί. δεν εμφανίζει την επιλογή για να ρυθμίσω το χειριστήριο. Θα εγκαταστήσω κάποια άλλη φαντάζομαιλ

Μηπως γνωρίζει κάποιος εαν απεγκαταστήσω την ενσωματομένη εφαρμογή για τον καιρό και το ημερολόγιο, εαν θα έχω θέματα με το ημερολόγιο του google;

 

Λειτουργεί κανονικά. Πάτα στις γραμμές αριστερά που λέει LETV στο προσθήκη νέου αριστερά και βάλε ότι θες. Έχω επάνω 2 air-condition και 3 TV. Για να βάλεις άλλη θέλει patch στο Xposed.

Αν δεν το έχεις στήσει ακόμη βάλε την V10 που ανέβασα με factory reset ή καλύτερα περίμενε την V5f που θα ανέβει το απόγευμα που είναι ποιο σταθερή.

Καιρός. Σβήσε βάλε ότι θέλεις. Εγώ έχω AccuWeather.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά. Πάτα στις γραμμές αριστερά που λέει LETV στο προσθήκη νέου αριστερά και βάλε ότι θες. Έχω επάνω 2 air-condition και 3 TV. Για να βάλεις άλλη θέλει patch στο Xposed.

Αν δεν το έχεις στήσει ακόμη βάλε την V10 που ανέβασα με factory reset ή καλύτερα περίμενε την V5f που θα ανέβει το απόγευμα που είναι ποιο σταθερή.

Καιρός. Σβήσε βάλε ότι θέλεις. Εγώ έχω AccuWeather.

 

Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω το στήσιμο για να εχω τηλ στη δουλεια αυριο και μου παιρνεις την μπουκια απο το στομα. χαχαχαχαχα

Το χειριστήριο δουλευε όταν εκανα εγκατασταση με τις ελαχιστες δυνατοτητες της ΡΟΜ, τώρα που έχω κάνει προσαρμοσμένη δεν μου εμφανίζει κα΄θλου την επιλογη LETV απο αριστερά. θα στείλω φωτο σε λίγο

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω το στήσιμο για να εχω τηλ στη δουλεια αυριο και μου παιρνεις την μπουκια απο το στομα. χαχαχαχαχα

Το χειριστήριο δουλευε όταν εκανα εγκατασταση με τις ελαχιστες δυνατοτητες της ΡΟΜ, τώρα που έχω κάνει προσαρμοσμένη δεν μου εμφανίζει κα΄θλου την επιλογη LETV απο αριστερά. θα στείλω φωτο σε λίγο

Πάντα προσαρμοσμένη να κάνεις για να επιλέγεις ότι θες να έχεις. Θα έχω και επιλογή για full debloat μέσα στον Aroma.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεκοντρόλ δουλευει σαν εφαρμογή. Η συντόμευση από τις ρυθμίσεις δε δουλεύει. Τουλάχιστον σε εμένα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Πάντα προσαρμοσμένη να κάνεις για να επιλέγεις ότι θες να έχεις. Θα έχω και επιλογή για fully debloat μέσα στον Aroma.

Tι ακριβως ειναι το fully debloat; :rolleyes::rolleyes:

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντπωσεις απο το κινητό.

Γρήγορο, αρκετα γρήγορο.

Ωραία οθόνη

ΜΕΓΑΛΟ και βαρυ. Ποιοτική κατασκευη.

Αθλιος αναγνώστης δακτυλικών αποτυπομάτων.

Καμερα πάνω απο το μέσο όρο, αλλα όχι πολυ.

Για τα λεφτά του πολύ τίμιο.

Η ROM ειναι καταπληκτική εως τώρα. μικρόθεματα που δεν χαλανε τη καλη εντυπωση.

 

Ερώτηση. Υπάρχει περιπτωση να βγει Nougat;;;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!μολις αγορασα το Leeco Le Max 2 X820 με EUI 5.8.018S απο Banggoood με global version και multilanguage firmware!Ολα καλα μεχρι στιγμης ωσπου παρατητησα οτι ενω εχω 2 καρτες (WIND & COSMOTE) παντα στην SIM 1 εχω 4G ενω στην SIM 2 εχω 3G!Aυτο δεν ειναι μεγαλο προβλημα!Το προβλημα ειναι οτι οταν ενεργοποιω τα mobile data στην WIND εχω σημα και στις 2 καρτες και το ιντερνετ ειναι 4G!Oταν ομως ενεργοποιω τα δεδομενα της COSMOTE εκει γινεται χαμος!Απενεργοποιειτε το σημα της WIND και για να εχω ιντερνετ στην COSMOTE πρεπει να βαλω 3G priority στα settings της Dual!Μολις κλεινω τα mobile data ξαναερχεται το σημα της WIND!το προβλημα το απεκτησα μολις πειραξα το Prefered mobile network απο το dialer *#*#4636*#*# (πειραξα και τα radio bands (USA BAND -Band mode 6)!Υποψιν αρχικα ειχα το προβλημα να μην μπορω να εχω Mobile internet στην COSMOTE οταν ειχα 4G priority,,επρεπε να το βαζω 3g priority για να δουλεψει!

εχει καμια ιδεα κανενας πως μπορει να λυθει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear data se recovery.

Το δοκίμασα αλλά τιποτα. Επικοινώνησα με το geekbuying και αύριο ίσως έχω κάποια απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέματα με τις ειδοποιήσεις, mail και calendar.

Ενω έχω περασμένα ραντεβου δεν βαραει ειδοποιήσεις και στο bluemail πρεπει να μπω μεσα για να κανει αποστολή ληψη ενω ειναι σε ρυθμιση push.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!μολις αγορασα το Leeco Le Max 2 X820 με EUI 5.8.018S απο Banggoood με global version και multilanguage firmware!Ολα καλα μεχρι στιγμης ωσπου παρατητησα οτι ενω εχω 2 καρτες (WIND & COSMOTE) παντα στην SIM 1 εχω 4G ενω στην SIM 2 εχω 3G!Aυτο δεν ειναι μεγαλο προβλημα!Το προβλημα ειναι οτι οταν ενεργοποιω τα mobile data στην WIND εχω σημα και στις 2 καρτες και το ιντερνετ ειναι 4G!Oταν ομως ενεργοποιω τα δεδομενα της COSMOTE εκει γινεται χαμος!Απενεργοποιειτε το σημα της WIND και για να εχω ιντερνετ στην COSMOTE πρεπει να βαλω 3G priority στα settings της Dual!Μολις κλεινω τα mobile data ξαναερχεται το σημα της WIND!το προβλημα το απεκτησα μολις πειραξα το Prefered mobile network απο το dialer *#*#4636*#*# (πειραξα και τα radio bands (USA BAND -Band mode 6)!Υποψιν αρχικα ειχα το προβλημα να μην μπορω να εχω Mobile internet στην COSMOTE οταν ειχα 4G priority,,επρεπε να το βαζω 3g priority για να δουλεψει!

εχει καμια ιδεα κανενας πως μπορει να λυθει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων!

Αν πειράξεις το USA band πας για qfil η βάλε RR.

Ήθελε απλά να βάλεις APN. Κατέβασε την MM RR 5.7.4. κάνε εγκατάσταση και πήγαινε να βάλεις πάλι σε default το radio bands. Μετά κάνε ότι θες αλλά μην το ξαναπειράξεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέματα με τις ειδοποιήσεις, mail και calendar.

Ενω έχω περασμένα ραντεβου δεν βαραει ειδοποιήσεις και στο bluemail πρεπει να μπω μεσα για να κανει αποστολή ληψη ενω ειναι σε ρυθμιση push.

 

Μάλλον δεν έχει περάσει σωστά ή τον από ότι θυμάμαι που τα λέγαμε. Αν είχες επάνω πριν 16 ή 19 θέλει πρώτα σκέτα wioe data reboot μετά πάλι όλα τα άλλα reboit recovery μετά πάλι και internal .

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την aroma 5d κα βγάζει σφάλμα όταν πάω να εγκαταστήσω arm64 στο xposed. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Από έξω από TWRP ποτέ από μέσα.

Η V5d είναι down.. Βάλε v5e η ν10

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από έξω από TWRP ποτέ από μέσα.

Βασικά μέσα από την εφαρμογή xposed προσπαθώ να το κάνω, όχι από το twrp. Μήπως παίζει το magisk ρόλο και θέλει να το κάνω systemless. Η 5e θα έρθει σε ota; Προς το παρόν δε μου βγάζει update.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μέσα από την εφαρμογή xposed προσπαθώ να το κάνω, όχι από το twrp. Μήπως παίζει το magisk ρόλο και θέλει να το κάνω systemless. Η 5e θα έρθει σε ota; Προς το παρόν δε μου βγάζει update.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Αν έχεις magisk ΜΟΝΟ systemless 87.3.xposed

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να συνεργαστεί magisk με v4a; Για εμένα πλέον το Magisk είναι must..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις magisk ΜΟΝΟ systemless 87.3.xposed

Ενώ μπήκε σε twrp και έκανε όλη τη διαδικασία δεν περάστηκε το module... μήπως επειδή πιο πριν προσπάθησα να βάλω το arm64;Ωχ! Έχασα και το safety net pass.. Τι κάνουμε τώρα;

 

Le X829 4/64 tele23s

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπήκε σε twrp και έκανε όλη τη διαδικασία δεν περάστηκε το module... μήπως επειδή πιο πριν προσπάθησα να βάλω το arm64;Ωχ! Έχασα και το safety net pass.. Τι κάνουμε τώρα;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Απενεργοποίησε το από τον manager και θα έρθει πίσω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από έξω από TWRP ποτέ από μέσα.

Η V5d είναι down.. Βάλε v5e η ν10

Tι εννοείς ότι η 5d είναι down? Εμάς που μας ήρθε ota από 5e σε 5d τι κάνουμε αλλάζουμε κάτι?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...