Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

V10 GPS χωρίς δεδομένα και WIFI 26 satellites in view.. 3 μέτρα accuracy

Μέσα στο σπίτι ισόγειο 6 μέτρα..:lol::p

Screenshot_2017-09-21-21-42-20.jpg

Ψέματα 5 μέτρα...

Screenshot_2017-09-21-21-48-34.jpg Screenshot_2017-09-21-21-53-22.jpg Screenshot_2017-09-21-21-54-42.jpg

 

Μας έχεις τρελάνει. Δεν προλαβαίνουμε να αλλάξουμε ρομ και έρχετε κάτι πάντα καλύτερο με επιπλέον ρυθμίσεις και επιλογές και εφαρμογές. :):):) Να πάμε όλοι στην v10 τώρα? Χα χα χα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο να περιμένουμε miui 9? Θα ερθει?

Η να βαλουμε την v10?

 

Δεν ξέρω για 9 αλλά από 8 κάτι έχω σκεφτεί. Θα δούμε. Σιγά σιγά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το ειχα γραψει και στο νημα του coolpad.

 

με καποιον explorer (πχ root explorer) πηγαινετε στη διαδρομη data/misc/wifi και βρειτε μεσα το αρχειο "wpa_supplicant.conf"...ανοιξτε το με text editor.μεσα εχει μια μεγαλη πρωτη παραγραφο κωδικα.οι αμεσως επομενες μεχρι τελος παραγραφοι ειναι τα wifi σας.η παραγραφος για καθε wifi αρχιζει ετσι network={

και τελειωνει ετσι

}

αντιγραψτε ολες αυτες τις παραγραφους σε καποιο text και σωστε το στην sd(προσοχη!!!! οχι την πρωτη παραγραφο)

πηγαινετε στη νεα ρομ πλεον στο αντιστοιχο αρχειο και ΚΑΤΩ απο την πρωτη παραγραγο καντε επικοληση αυτα που αντιγραψατε πριν (προσοχη!!!δεν πειραζουμε την πρωτη παραγραφο).καντε reboot και το κιν σας εχει ολους τους παλιους κωδικους..

 

φροντιστε το αρχειο να διατηρησει τα δικαιωματα που ειχε πριν το πειραξετε.

Μπράβο και ευχαριστούμε για τον οδηγό! Θα τον δοκιμάσω στην επόμενη αλλαγή ρομ.

Θα ήταν χρήσιμο να μπει στο πρώτο post. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι και εγω να δοκιμασω την v.10. Μια ερωτηση αν εχω καταλαβει σωστα: Το magisk εναι οτι το supersu ενω το safetynet pass κρυβει οτι η συσκευη μας ειναι root για να τρεξουν αλλες εφαρμογες που τρεχουν μονο σε unroot συσκευες;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση απο μενα, εχω το κινητο με την 26 s aroma, εχω κανει ολα τα update που έρχονται με ota, και εδω και 5 μερες περιπου οταν χανει το σημα δηλαδή ειμαι σε ασανσέρ ή στο μετρό το κινητό κάνει reboot. Έχει κανεις καμια ιδεα τι μπορεί να φταίει?Το ίδιο παθαινε και με την miui και για αυτό αλλαξα και ειχε στρώσει,αλλα τωρα το ξανακάνει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχθες το παρελαβα κι εγω. Προκειτε για το Χ829. Ειμαι στη Γερμανια.

Βαζω τη sim την αναγνωριζει οπως και τον αριθμο μου αλλα δεν μπορω να κανω κλισεις.

Εμφανιζεται το εξης μυνημα. To δικτυο κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι διαθεσιμο. Το εχω δοκιμασει

και στις 2 υποδοχες με διαφορετικες καρτες απο διαφορετικους παροχους. Δεν αλλαζει τιποτα.

Θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει τι συμβαινει.

Ευχαριστω εκ των προταιρων για τις απαντησεις σας.

Edited by rulis
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο πέρασα την V10 με Magisk και μέσω twrp πέρασα και το xposed που έδωσες χωρίς μετά να πειράξω κάτι. Παρόλα αυτά έχασε το safety!! Πέραν του framework πρέπει και τα modules μέσω twrp να περαστούν; Επίσης εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα με το δακτυλικό από τη V5 και τα επόμενα updates. Στην εγκατάσταση των ρομ τίκαρα το update firmware μπας και ενεργοποιούταν αλλά τζίφος..

 

Η v10 είναι πραγματικό αριστούργημα πάντως!! Συγχαρητήρια!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Εχθες το παρελαβα κι εγω. Προκειτε για το Χ829. Ειμαι στη Γερμανια.

Βαζω τη sim την αναγνωριζει οπως και τον αριθμο μου αλλα δεν μπορω να κανω κλισεις.

Εμφανιζεται το εξης μυνημα. To δικτυο κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι διαθεσιμο. Το εχω δοκιμασει

και στις 2 υποδοχες με διαφορετικες καρτες απο διαφορετικους παροχους. Δεν αλλαζει τιποτα.

Θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει τι συμβαινει.

Ευχαριστω εκ των προταιρων για τις απαντησεις σας.

 

Πληκτρολόγησε το *#06# να δεις αν υπάρχουν οι ΙΜΕΙ... Ελπίζω να υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

1. Χρήστο πέρασα την V10 με Magisk και μέσω twrp πέρασα και το xposed που έδωσες χωρίς μετά να πειράξω κάτι. Παρόλα αυτά έχασε το safety!! Πέραν του framework πρέπει και τα modules μέσω twrp να περαστούν;

2. Επίσης εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα με το δακτυλικό από τη V5 και τα επόμενα updates. Στην εγκατάσταση των ρομ τίκαρα το update firmware μπας και ενεργοποιούταν αλλά τζίφος..

1. Διάβασε εδώ>> https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73734121&postcount=1161

2. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Κάνε clean installation.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχθες το παρελαβα κι εγω. Προκειτε για το Χ829. Ειμαι στη Γερμανια.

Βαζω τη sim την αναγνωριζει οπως και τον αριθμο μου αλλα δεν μπορω να κανω κλισεις.

Εμφανιζεται το εξης μυνημα. To δικτυο κινητης τηλεφωνιας δεν ειναι διαθεσιμο. Το εχω δοκιμασει

και στις 2 υποδοχες με διαφορετικες καρτες απο διαφορετικους παροχους. Δεν αλλαζει τιποτα.

Θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει τι συμβαινει.

Ευχαριστω εκ των προταιρων για τις απαντησεις σας.

 

Κάνε clear data se recovery.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να έχει δοκιμάσει για αρκετο καιρό την miui υπάρχει?

Ειδοποιήσεις παίρνει κανονικά?

Μπαταρία?

Αλλά bugs πέραν του ότι δεν κλείνουν οι κάρτες χωριστά?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

1. Κανείς να έχει δοκιμάσει για αρκετο καιρό την miui υπάρχει?

2. Ειδοποιήσεις παίρνει κανονικά?

3. Μπαταρία?

4. Αλλά bugs πέραν του ότι δεν κλείνουν οι κάρτες χωριστά?

1. 1329 την φοράνε αυτή τη στιγμή..

2. Σχεδόν όλες εκτός από κάποια θέματα με Watsup που θέλει μεταφορά σε system apk

3. Μέχρι 6ω.10λ έχουν δει..

4. Bugs >Dual sim one by one deactivation, CDLA some malfunction, Μiui Camera 4k & Pano not work (Stock EUI works), Instagram, messenger video FC.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με twrp την περνάμε παίδες?? Με τον οδηγό στην πρώτη σελίδα δηλαδή περνάμε το twrp και μετά την ρομ? Βοηθάτε

 

Αυτή? Ποια ακριβώς?

Όλες τσεκαρεις bootloader. Βάζεις TWRP κάνεις φουλ μπακαπ κάνεις όλα τα wipe εκτός ,internal (προσοχή για India μαμά) μέσα τη τον και εγκατάσταση.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο πέρασα την V10 με Magisk και μέσω twrp πέρασα και το xposed που έδωσες χωρίς μετά να πειράξω κάτι. Παρόλα αυτά έχασε το safety!! Πέραν του framework πρέπει και τα modules μέσω twrp να περαστούν; Επίσης εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα με το δακτυλικό από τη V5 και τα επόμενα updates. Στην εγκατάσταση των ρομ τίκαρα το update firmware μπας και ενεργοποιούταν αλλά τζίφος..

 

Η v10 είναι πραγματικό αριστούργημα πάντως!! Συγχαρητήρια!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πληκτρολόγησε το *#06# να δεις αν υπάρχουν οι ΙΜΕΙ... Ελπίζω να υπάρχουν

 

Υπαρχουν και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλος,

 

Θα ήθελα να αγοράσω νέο smartphone και είμαι ανάμεσα στο le max 2 (x820 ή x829) ( απο eu warehouse/190 ευρώ) και στο redmi note 4x απο ελληνικό σκρουτζόμαγαζο. (150 ευρώ) . Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας στο τι να διαλέξω, και το γιατί . (ψάχνω για ένα all-around κινητό)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

(Εάν είμαι off-topic, πείτε το μου ώστε να διαγράψω το μήνυμα)

 

Αν κάποιος δεν έχει και τα δύο σίγουρα εδώ θα ευλογήσουμε το κινητό μας και καλά θα κάνουμε γιατί το αξίζει..

Πήγαινε στο σαιτ το kimovil και πάτησε να κάνεις την σύγκριση των κινητών να δεις κάποια πράγματα και μόνος σου.

Πάντως το δικό μας σίγουρα αξίζει τα χρήματα του και προσωπικά εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο πάλι το lemax2 θα έπαιρνα.

Σίγουρα και το άλλο είναι καλό και έχει και καλές κριτικές για τα χρήματα του, αλλά το δικό μας δεν το φτάνει χεχε

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν έχει και τα δύο σίγουρα εδώ θα ευλογήσουμε το κινητό μας και καλά θα κάνουμε γιατί το αξίζει..

Πήγαινε στο σαιτ το kimovil και πάτησε να κάνεις την σύγκριση των κινητών να δεις κάποια πράγματα και μόνος σου.

Πάντως το δικό μας σίγουρα αξίζει τα χρήματα του και προσωπικά εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο πάλι το lemax2 θα έπαιρνα.

Σίγουρα και το άλλο είναι καλό και έχει και καλές κριτικές για τα χρήματα του, αλλά το δικό μας δεν το φτάνει χεχε

 

Η διαφορά είναι ότι το 4χ έχει 3 φορές καλύτερη μπαταρία από το δικό μας. Η αδερφή μου που το έχει το φορτίζει μια φορά στις 3 μέρες και βγάζει 12 ώρες sot.

Επίσης ο μέσος χρήστης δεν θα καταλάβει διαφορά στην ταχύτητα.

Το μόνο που υπερτερεί καθαρά το δικό μας είναι η κάμερα που είναι κλάσεις ανώτερη.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Cris η v5e-v5d έχουν τον καινούριο kernel (τον spectrum?) και η 5c έχει τον στοκ? Η v10 έχει τον καινούριο? Είναι σταθερή πλέον η v10? Αξίζει η αλλαγή από την 5e ή δεν έχει καμία διαφορά ιδιαίτερη?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris η v5e-v5d έχουν τον καινούριο kernel (τον spectrum?) και η 5c έχει τον στοκ? Η v10 έχει τον καινούριο? Είναι σταθερή πλέον η v10? Αξίζει η αλλαγή από την 5e ή δεν έχει καμία διαφορά ιδιαίτερη?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες έχουν τον spectrum

Δεν θα καταλάβεις διαφορά .. νομίζω..το κινητό το ίδιο μένει.. απλά είναι η 26s. Δεν βγαίνει ο explorer κλπ. Εμένα μετά από τόσες δοκιμές όλες το ίδιο μου φαίνονται..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι το 4χ έχει 3 φορές καλύτερη μπαταρία από το δικό μας. Η αδερφή μου που το έχει το φορτίζει μια φορά στις 3 μέρες και βγάζει 12 ώρες sot.

Επίσης ο μέσος χρήστης δεν θα καταλάβει διαφορά στην ταχύτητα.

Το μόνο που υπερτερεί καθαρά το δικό μας είναι η κάμερα που είναι κλάσεις ανώτερη.

 

Τα σύγκρινες σε ίδια οθόνη (πχ υπολογιστη) ; Τα τράβηξε ο ίδιος άνθρωπος; Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφικά συγκριτικά δείγματα;

 

Το ρωτάω γιατί από τα δείγματα που έχω δει από το le max 2 έχω την αντίθετη άποψη. Το 4x αν εξαιρέσουμε ότι πρέπει να τραβας 2-3 φωτογραφίες για να κρατήσεις μια (έλλειψη ois) μου φαίνονται καλύτερα τα αποτελέσματά του.

 

Για να μην χαλάμε το θέμα, μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτή? Ποια ακριβώς?

Όλες τσεκαρεις bootloader. Βάζεις TWRP κάνεις φουλ μπακαπ κάνεις όλα τα wipe εκτός ,internal (προσοχή για India μαμά) μέσα τη τον και εγκατάσταση.;)

αναφέρομαι στη νέα ρομ που ανέβασες, ευχαριστώ, εμένα είναι όπως ήρθε από GeekBuying φοράει την 5.8.016 stable. Ακολουθώ τους οδηγούς για twrp, ποιο twrp προτείνετε? Ευχαριστώ και πάλι!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα σύγκρινες σε ίδια οθόνη (πχ υπολογιστη) ; Τα τράβηξε ο ίδιος άνθρωπος; Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφικά συγκριτικά δείγματα;

 

Το ρωτάω γιατί από τα δείγματα που έχω δει από το le max 2 έχω την αντίθετη άποψη. Το 4x αν εξαιρέσουμε ότι πρέπει να τραβας 2-3 φωτογραφίες για να κρατήσεις μια (έλλειψη ois) μου φαίνονται καλύτερα τα αποτελέσματά του.

 

Για να μην χαλάμε το θέμα, μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962

 

Τα σύγκριναν στην οθόνη του λάπτοπ,

(Και στα δύο hdr auto)

 

Tο le max 2 ήταν καθαρά ο νικητής Και σε καλό φωτισμό με πολύ περισσότερη λεπτομέρεια, αλλα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό που είχε τεράστια διαφορά.

 

(Χρησιμοποιώ RR 7.1.2 με Google Modded Camera HDR)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τα σύγκριναν στην οθόνη του λάπτοπ,

(Και στα δύο hdr auto)

 

Tο le max 2 ήταν καθαρά ο νικητής Και σε καλό φωτισμό με πολύ περισσότερη λεπτομέρεια, αλλα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό που είχε τεράστια διαφορά.

 

(Χρησιμοποιώ RR 7.1.2 με Google Modded Camera HDR)

 

Μα δεν έκανες δικαιη συγκριση. Με το hdr+ της google camera αλλάζουν άρδην τα αποτελέσματα. ;)

 

Αν θες δικαιη σύγκριση βάλε stock με stock (με ή χωρίς hdr) και μετά βάλε αν θες και hdr+ (βέβαια εδώ είναι σκέτος μπελάς γιατί διαφορετικές εκδόσεις δουλεύουν καλύτερα σε διαφορετικά κινητά... για αυτό και δεν είναι εύκολη τέτοια σύγκριση).

 

Τέσπα, αν έχεις όρεξη ανέβασε κανένα δείγμα στο άλλο θέμα. Ειδικά με hdr+ θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. :)

 

Για να μην βγαίνουμε άλλο offtopic, έλα pm καλύτερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν λειτουργεί η ρομ του ιταλού στο leeco le s3 x626 4gb ram 32gb rom;;Και αν οχι υπαρχει καποια ρομ που να ειναι σταθερη γιάυτο το κινητό;; Εχω ψάξει παντου αλλα δεν βρισκω κάτι..Ευχαριστώ:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...