Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση x821 είδα ότι προορίζεται για Ινδία,εδώ θα παίζει με όλα τα δίκτυα ;Kαι αν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με την rom του Chris
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση x821 είδα ότι προορίζεται για Ινδία,εδώ θα παίζει με όλα τα δίκτυα ;Kαι αν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με την rom του Chris

 

Έχει όλες τις μπάντες και παίρνει όλες τις ρομ. Καλορίζικο.. :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή 2 μηνών παρέλαβα τα leeco ακουστικά. Χρησιμοποιώντας το jetaudio και χωρίς να πειράξω το dolby atmos ή το viper4audio ακόμα ο ήχος που βγάζει είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ!!! Άξιζε η αναμονή.

 

 

 

ειμαι 50-50 να τα παρω και γω (εχω αλλα με 3.5 και μου τη σπαει τοτο ανταπτορακι) ... λεγε ειναι καλα ή οχι μετα απο τοσες μερες που τα εχεις?... και ειναι αυτα οου βλεπω σε κινεζομαγαζα με ενα 10αρικο?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 50-50 να τα παρω και γω (εχω αλλα με 3.5 και μου τη σπαει τοτο ανταπτορακι) ... λεγε ειναι καλα ή οχι μετα απο τοσες μερες που τα εχεις?... και ειναι αυτα οου βλεπω σε κινεζομαγαζα με ενα 10αρικο?
Μια χαρά είναι. Όταν τα βάζεις στα αυτιά σου ξεχνάς τον γύρω κόσμο. Χα χα. Από ebay τα είχα πάρει γύρω στα 10 - 12 euro. Αξίζουν απλώς δεν θα μπορέσεις να τα χρησιμοποιήσεις πουθενά αλλού.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Όταν τα βάζεις στα αυτιά σου ξεχνάς τον γύρω κόσμο. Χα χα. Από ebay τα είχα πάρει γύρω στα 10 - 12 euro. Αξίζουν απλώς δεν θα μπορέσεις να τα χρησιμοποιήσεις πουθενά αλλού.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω οταν συνδεω το ανταπτορακι που εχει,μου παιζει μονο το ενα ηχειο απο τα ακουστικα,σκεφτομαι να παρω με bluetooth

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν συνδεω το ανταπτορακι που εχει,μου παιζει μονο το ενα ηχειο απο τα ακουστικα,σκεφτομαι να παρω με bluetooth

 

Έχει θέμα το adaptor σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που ΔΕΝ φοράτε την tele 26s, πόση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει πλήρως το κινητό; Για πείτε.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

[/color]Εσείς που ΔΕΝ φοράτε την tele 26s, πόση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει πλήρως το κινητό; Για πείτε.

 

50 λεπτα με μια ωρα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το adaptor σου.[color="#bb

 

Παιδια επειδη εχω θεμα και με το φορτισμα και το γυρισα σε αργη με αλλη πριζα μηπως,λεω μηπως εχει θεμα το φις απο το κινητο;;; Να παω να το παω για ελεγχο;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

50 λεπτα με μια ωρα περιπου

 

Ok. Kαπου εκεί είμαι κι εγώ. Τείνω να καταλήξω στο γεγονός ότι με την tele 26s , απλά δεν διαβάζει σωστά το ampere, και όχι ότι το κινητό φορτίζει με λιγοτερα mA.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ok. Kαπου εκεί είμαι κι εγώ. Τείνω να καταλήξω στο γεγονός ότι με την tele 26s , απλά δεν διαβάζει σωστά το ampere, και όχι ότι το κινητό φορτίζει με λιγοτερα mA.

Και εμενα με την Aroma 26s v5e, 1500 mA μου δειχνει...

Link to comment
Share on other sites

[/color]Εσείς που ΔΕΝ φοράτε την tele 26s, πόση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει πλήρως το κινητό; Για πείτε.

 

ME miui 5- 100 % 55 λεπτά

ΜΕ v5e 5 - 100 % 75 λεπτά

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Με ορίτζιναλ φορτιστή και καλώδιο third party,

ROM 26s v9 με το ampere να γράφει μαχ 1430,

5%-50% σε 30 λεπτά

5%-100% σε 61 λεπτά

Με σβηστό WiFi και οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Όταν τα βάζεις στα αυτιά σου ξεχνάς τον γύρω κόσμο. Χα χα. Από ebay τα είχα πάρει γύρω στα 10 - 12 euro. Αξίζουν απλώς δεν θα μπορέσεις να τα χρησιμοποιήσεις πουθενά αλλού.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ενας λογος ειναι και αυτος που μολις τα παρήγγειλα... τα αλλα μου τα παίρνουν... :P αντε να δουμε σε ποσο θα έρθουν...

Link to comment
Share on other sites

1500 δεν είναι quick charge 3.0, αλλά κανονική φόρτιση, οπότε έστω και να έχεις qc 3.0 φορτιστή να ξερεις πως φορτίζεις σε κανονικές ταχύτητες..Το κινητό μας είναι λίγο ιδιαίτερο με το quick charge 3.0, και δεν είναι καν εγκεκριμένο από την qualcomm, αν δεν κάνω λάθος, αλλά έστω και να είναι, είναι λίγο ιδιαίτερο ξανά επαναλαμβάνω, περιορισμένο από hardware πλευρα όσο έχει να κάνει με το quick charge 3.0(και έχει και κάποιες ειδικές λειτουργίες της LeEco με τον stock charger) και λειτουργεί με τον stock και με ελάχιστους φορτιστές σωστά, και όχι με την μεγάλη πλειοψηφία, θα έλεγα πως το καλύτερο είναι να το φορτίζεις με τον stock φορτιστή, διότι έχει τις σωστές τάσεις, τάσεις που δεν θα βρεις καθόλου εύκολα σε qc φορτιστή, πόσο μάλλον τα 24w που είναι ο stock... το 99.9% των qc 3.0 φορτιστών είναι εώς 18w, εγώ λέω δοκίμασε τον αυθεντικό φορτιστή, και αν δεν σε βολεύει το καλώδιο, δοκίμασε το blitzwolf μαζί. Πάντως φορτιστής, είναι το κύριο πράγμα που δεν πρέπει να αλλάζεις στο κινητό, διότι, χαλάει η μπαταρία, οι τάσεις κ.τ.λ. και όσο νά'ναι ο stock είναι πειραγμένος για απόδοση για το συγκεκριμένο κινητό που είναι ιδιαίτερο σε αυτό τον τομέα(φόρτισης), οι 3rd party φορτιστές, δεν είναι παιχνίδι, είναι επικίνδυνοι. κάποιος για να φορτίζει το κινητό του με έναν, πρέπει να το έχει ψάξει πολύ, αλλιώς μπορεί να καταντήσει το κινητό του Note 7..

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς απλώς να απενεργοποιείς το quick charge, από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ίσως να φταίει software, δλδ tele 26; Η οποία είναι full google-based και τα παιδιά, τα έκαναν τα πάντα από την αρχή, μιας και δεν είναι leeco based, δεν έχει τις ιδιαίτερες λειτουργίες LeEco νομίζω, όπως το ιδιαίτερο qc της κ.α. Αυτό μένει από τον chris να το επιβεβαιώσει, εγώ δεν έχω ιδέα, μιας και δεν έχω προλάβει να χρησιμοποιήσω tele26 και έχω στείλει πίσω το κινητό λόγω προβλήματος :P

P.S. Με ποια εφαρμογή το έλενξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από όσο ξέρω, :P περισσότερο κακό κάνει το κρύο στις μπαταρίες από την ζέστη..

 

Εγώ έχω έναν quick charge 3.0 18w από 0 σε 90% 30 λεπτά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν quick charge 3.0 18w από 0 σε 90% 30 λεπτά

 

Φίλε αυτό που λες δεν γίνεται.. Το πιο γρήγορο που μπορεί να φορτίσει το qc 3.0, είναι 0%-60% σε 35 λεπτά..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Σε miui 7.7.1 παρατηρησα οτι δε μπορω να στειλω μηνυμα με τη μαμα εφαρμογη ενω με go sms στελνει κανονικα ξερει κανεις πως διορθβνεται αυτο; Και στο προηγουμενο κινητο που φορουσε miui το ιδιο εκανε.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που λες δεν γίνεται.. Το πιο γρήγορο που μπορεί να φορτίσει το qc 3.0, είναι 0%-60% σε 35 λεπτά..

Και όμως γίνεται να σε πω ότι με το μαμά φορτιστη φορτώνε ποιο αργά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το adaptor σου.[color="#bb

 

Παιδια επειδη εχω θεμα και με το φορτισμα και το γυρισα σε αργη με αλλη πριζα μηπως,λεω μηπως εχει θεμα το φις απο το κινητο;;; Να παω να το παω για ελεγχο;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνωντας να αγοράσω το le max 2 βρήκα ότι υπάρχει διαθέσιμο στις ιταλικές αποθήκες του geekbuying. Υπάρχουν διαθέσιμες 2 διαφορετικές version. X821 (160 Ευρώ) και X829(180 ευρώ). Εκτός από την διαφορά στην μπάντα (b20) υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά? (Π.χ Μη συμβατότητα μεταξύ των custom rom?)

 

Επίσης έχει αγοράσει κανείς σας απο τις Ιταλικές αποθηκές ώστε να πάρω μία ιδέα για το πόσο καιρό θα κάνει να έρθει?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ενα παλικαρι 1-2 σελιδες πισω ενα leeco le max 2 που του πουλαει αν σε ενδιαφερει ρωτησε ;) ;) απο το να μπλεκεις με τετοια :cool:

 

Στάλθηκε από το TbooK 16 Power(M5F6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε με 4gb και οι υπόλοιποι με τα 6gb RAM όταν σας ξεκινάει το κινητό πόσα αρχικά ελεύθερα ΜΒ ram σας βγάζει? Εγώ πάντως με τα 6gb (5,800 για την ακρίβεια) όταν ξεκινάει είναι στα 3,8gb περίπου έχοντας περιορίσει αρχικές εφαρμογές από το ξεκίνημα, δηλαδή ξεκινάμε με 2gb μείον και έχοντας ανοίξει 3-4 εφαρμογές όπως tapatalk, viber, ειδήσεις και sport24 κατεβαίνω στα 2,7gb, δηλαδή 3gb μείον. Όχι ότι τρέχει και τίποτα αλλά με ανάλογη χρήση στο lg g3 από τα 2,8gb που είχε πήγαινε στα 800-900mb.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις με αρχική γλώσσα Αγγλικά και αλλάζεις αφού μπεις στο σύστημα. Πότε δεν είχα πρόβλημα με αυτό αλλά έχει αναφερθεί από χρήστες στο xda. Δοκίμασε και μετά η άλλη λύση είναι να πας μετά την εγκατάσταση σε TWRP και να μετονομασεις το miui account apk σε κατάληξη.com πχ να μπεις και μετά αφού μπεις μετονομασε πάλι σε .apk. Δοκίμασε. ;)

 

που βρισκω στο twrp το mi account apk ? λιγο που εψαξα δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Ok. Kαπου εκεί είμαι κι εγώ. Τείνω να καταλήξω στο γεγονός ότι με την tele 26s , απλά δεν διαβάζει σωστά το ampere, και όχι ότι το κινητό φορτίζει με λιγοτερα mA.

 

με tele26 εμενα γραφει 1500mah

mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...