Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα.Μου ήρθε το τηλέφωνο μετα απο 40 μέρες ακριβώς απο banggood.ξεσφραγισμενο με περασμένη την 15s μέσα την Multilanguage χωρίς να υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης.Πώς περνάμε update;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως το ιδιο με εμενα,λοιπον τι εκανα?κατεβασα την τελευταια οφισιαλ ρομ απο εδω http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html εν προκειμενω την 17s και αφου κατεβηκε την μετονομασα σε update.zip,την εριξα χυμα στο κινητο οχι σε φακελο,εκλεισα το κινητο και μετα με συνδιασμο κουμπιων power+volume up μπηκα σε οφιστιαλ ρεκοβερυ πατωντας παρατεταμενα τα δυο κουμπια μεχρι να δεις το ρεκοβερυ,εκει θα δεις την εντολη update ,clean Κλπ,επιλεγεις update και τα υπολοιπα τακανει το κινητο απο μονο του,η διαδικασια μου πηρε 10 λεπτα,μολις μπουταρε το κινητο μου ηρθε κατευθειαν update σε 18s,την εκανα και ειμαι οκ

Ξεχασα να σου πω οτι δεν εχει Ελληνικα μεσα

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν και με το παραπάνω

 

Συμφωνο +1 αξίζουν κάθε ευρώ που έδωσα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω τα ακουστικα: Δεν εχω ξανακουσει τετοια ποιοτητα ηχου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aκριβως το ιδιο με εμενα,λοιπον τι εκανα?κατεβασα την τελευταια οφισιαλ ρομ απο εδω http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html εν προκειμενω την 17s και αφου κατεβηκε την μετονομασα σε update.zip,την εριξα χυμα στο κινητο οχι σε φακελο,εκλεισα το κινητο και μετα με συνδιασμο κουμπιων power+volume up μπηκα σε οφιστιαλ ρεκοβερυ πατωντας παρατεταμενα τα δυο κουμπια μεχρι να δεις το ρεκοβερυ,εκει θα δεις την εντολη update ,clean Κλπ,επιλεγεις update και τα υπολοιπα τακανει το κινητο απο μονο του,η διαδικασια μου πηρε 10 λεπτα,μολις μπουταρε το κινητο μου ηρθε κατευθειαν update σε 18s,την εκανα και ειμαι οκ

Ξεχασα να σου πω οτι δεν εχει Ελληνικα μεσα

 

στο δικο μου, εχω περασει twrp recovery, και εχω την 19S.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα ,εβαλα twrp και την τελευταια του Ιταλου,μεχρι τωρα τα παει μια χαρα,σεταρω και βλεπουμε
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Η 18s έχει αναρτηθεί οποίος δεν την πήρε ακόμα οτα μπορεί να την βάλει χειροκίνητα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html,,,,,,,,,,, πραγματι, την εχει στο επισημο σαιτ. ( εγω εχω την 19S ).
Link to comment
Share on other sites

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html,,,,,,,,,,, πραγματι, την εχει στο επισημο σαιτ. ( εγω εχω την 19S ).

 

Και εγώ την 19s μέχρι τώρα όλα καλά. Την χρησιμοποιώ από της 18 Σεπτεμβρίου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να μου πεί οποίος γνωρίζει,αν μπορώ να βάλω την 17s ή τη 18s, χειροκίνητα

πάνω στην 16s multilingual που έχει το κινητό και να έχω Ελληνικά στο κινητό με αυτές τις rom ??

Link to comment
Share on other sites

LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5801809292S-5.8.018S stable version 1.68GB 2016-10-11 View the update log

Download the firmware

Upgrade models:

 

Music 2, Music 2 Mobile Public Edition (X520), Music 2 Pro, Music Max 2

 

Highlights Features:

 

The system supports WeChat fingerprint support (Max 2 only)

 

Steward optimization garbage clean-up file scanning algorithm steward optimization power-saving mode steward new harassment blocking overall management functions housekeeper new virus detection and scanning functions new housekeeper application support view, manage intercept information information support from SMS list to quickly create pending Do the wireless network Add personal hotspot management function Music CDLA area, can receive 2 months of high quality lossless music Free trial download and download the update log:

 

【system】

Optimize the process of life display system name Added support for WeChat fingerprint payment function (only Max 2)

 

【housekeeper】

Optimize garbage scanning file scanning algorithm optimization steward icon visual optimization application protection management interface interaction and copy optimization power-saving mode stability new harassment blocking overall management functions new virus detection and scanning new housekeeper in-house support view, manage intercept Camera

Fix HDR mode of pigmentation phenomenon Optimization of two-dimensional code recognition speed 【Contact & Talk】

Optimize the call, the keyboard pops up in the state, you can operate hands-free and quiet optimization dual card, the dial-up button to display the SIM card name [information]

Added support for keyword blocking information Added support from the SMS list to quickly create to-do list 【】

Optimization of access to unsafe sites when the reminder effect [Control Center]

Add control center music control to support third-party applications [Wireless network]

Add personal hotspot management Add "only 2G network" option (only music 2, music 2 Pro)

 

【clock】

Added support to set the alarm completely repeating 【Gallery】

Optimize and Optimize Local Stickers Show New Stickers Details Pages Support Comments Add Stickers Mall Home Banner Special Page Add Sticker Pack Support Share [Mail]

Add a new message to write the mailbox when you enter the mailbox associated with the new contact details page 【Music】

Add CDLA Zone, Receive 2 Months of High Quality Lossless Music Free Trial and download 【Expression Store】

Add support for the H5 page to share emotions 【Eco Homepage】

Repair the post list to load duplicate issues

 

Επισης kernel version νεοτερη απο 19s.. οπως και build

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Η 18s έχει αναρτηθεί οποίος δεν την πήρε ακόμα οτα μπορεί να την βάλει χειροκίνητα

 

Ποια είναι η καλύτερη; Η 18 ή η 19;

Κι επίσης, ξέρει κανένας αν διορθώθηκε στην 18s το πρόβλημα με το viber?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη; Η 18 ή η 19;

Κι επίσης, ξέρει κανένας αν διορθώθηκε στην 18s το πρόβλημα με το viber?

 

Τι πρόβλημα έχει το Viber? Γιατί εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να μου πεί οποίος γνωρίζει,αν μπορώ να βάλω την 17s ή τη 18s, χειροκίνητα

πάνω στην 16s multilingual που έχει το κινητό και να έχω Ελληνικά στο κινητό με αυτές τις rom ??

 

Αν βάλεις την επίσημη ρομ, ΔΕΝ θα έχεις Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το Viber? Γιατί εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Το ειχα γράψει και παλαιότερα. Δεν με ακούνε στο viber όταν μιλάω, εκτός κι αν φωνάζω.

Εγώ ακούω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την επίσημη ρομ, ΔΕΝ θα έχεις Ελληνικά.

 

Υπάρχει μία εφαρμογή στο play store,. morelocale, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Μπορεί να αλλάξει τη γλώσσα;;;; Ψαξτο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε μαμα ρομ, ρουταρε και περνα locale https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale.

 

Custom ρομ με ελληνικα δεν θα προτεινα για ανθρωπο που θελει σταθεροτητα..

 

Υπαρχει και τροπος χωρις να ρουταρεις να δουλεψει το locale ψαξτο αν δε θελεις ρουτ

 

σχολιο από έναν από εδώ το σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα γράψει και παλαιότερα. Δεν με ακούνε στο viber όταν μιλάω, εκτός κι αν φωνάζω.

Εγώ ακούω κανονικά.

 

δεν εχω εγω τετοιο προβλημα εκδοση βιπερ 6.3.1.63

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την επίσημη ρομ, ΔΕΝ θα έχεις Ελληνικά.

 

Ok ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω multilingual rom βασισμένη στην 17s ή 18s, απλά δεν θέλω να κάνω root , λόγω nova go, και θέλω να έχω Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το Viber? Γιατί εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Με ακούνε πολύ χαμηλά Πάνο. Περνάω την 18s. Είναι πιο νέα από την 19s.

 

Να σου εξηγήσω πως γίνεται καμιά φορά επόμενη έκδοση να είναι ουσιαστικά πιο...παλιά από προηγούμενη. Στο linux δουλεύουμε με git.

 

Κάποιες φορές, μπορεί να χρειαστεί επειγόντως να βγει μια service release (bugs για κάποιο δίκτυο, ειδική έκδοση) βασισμένο σε επόμενο branch από το τρέχον, στο οποίο έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Αυτό δε σημαίνει ότι η 19s δε θα γίνει rebase στην 18s όταν δοθεί επίσημα ή ότι θα έχει το ίδιο build number με αυτή που έχουμε στα κινητά μας. Ωστόσο η 18s δεν θα έχει κάποιες διορθώσεις της 19s, και αντίστροφα. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα. :lol: Αν δε καταλαβαίνεις κάτι πες μου. :)

 

Βοήθεια παιδιά... κατεβαίνει ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ. Έχω 1Gbps FTTH connection... Μήπως την έχει κανείς να την βάλει σε google drive?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εγω τετοιο προβλημα εκδοση βιπερ 6.3.1.63

 

Κι εγώ αυτή την έκδοση έχω. Την έχω σβήσει και την έχω ξαναεγκαταστήσει αρκετές φορές

αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Έχει μήπως κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Κι αν ναι, ξέρει μήπως πώς φτιάχνεται;

Link to comment
Share on other sites

Με ακούνε πολύ χαμηλά Πάνο. Περνάω την 18s. Είναι πιο νέα από την 19s.

 

Να σου εξηγήσω πως γίνεται καμιά φορά επόμενη έκδοση να είναι ουσιαστικά πιο...παλιά από προηγούμενη. Στο linux δουλεύουμε με git.

 

Κάποιες φορές, μπορεί να χρειαστεί επειγόντως να βγει μια service release (bugs για κάποιο δίκτυο, ειδική έκδοση) βασισμένο σε επόμενο branch από το τρέχον, στο οποίο έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Αυτό δε σημαίνει ότι η 19s δε θα γίνει rebase στην 18s όταν δοθεί επίσημα ή ότι θα έχει το ίδιο build number με αυτή που έχουμε στα κινητά μας. Ωστόσο η 18s δεν θα έχει κάποιες διορθώσεις της 19s, και αντίστροφα. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα. :lol: Αν δε καταλαβαίνεις κάτι πες μου. :)

 

Βοήθεια παιδιά... κατεβαίνει ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ. Έχω 1Gbps FTTH connection... Μήπως την έχει κανείς να την βάλει σε google drive?

 

Ευχαριστώ πολύ κατάλαβα και εγω του επαγγέλματος είμαι. Δεν ασχολήθηκα με το προγραμματισμό αλλά κατάλαβα τι μου λες.

 

Άμα θέλεις την κατεβάζω τώρα έχω vdsl Εντάξει δεν συγκρίνεται με την δική σου αλλά κατεβάζω 4.00m/s σε λίγο θα κατέβει μετά θα την ανεβάσω στο google drive OK?

 

Εμενα εφτασε κιόλας 50%

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κατάλαβα και εγω του επαγγέλματος είμαι. Δεν ασχολήθηκα με το προγραμματισμό αλλά κατάλαβα τι μου λες.

 

Άμα θέλεις την κατεβάζω τώρα έχω vdsl Εντάξει δεν συγκρίνεται με την δική σου αλλά κατεβάζω 4.00m/s σε λίγο θα κατέβει μετά θα την ανεβάσω στο google drive OK?

 

Εμενα εφτασε κιόλας 50%

 

Δε καταλαβαίνω γιατί κατεβάζω τόσο αργά. Κάποιο πρόβλημα έχει το interconnection me China I guess, η μισή πόλη που ζω αποτελείται από Κινέζους :lol:. Ναι, σε παρακαλώ :)

 

PS: έτρεχε windows update από πίσω και δε το πήρα είδηση. Την κατέβασα σε 1 λεπτό χαχα :) Ευχαριστώ πάντως Πάνο!!! :)

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ολα καλα με τις αυθεντικες αλλα την παλευεται με το bloatware ,ειλικρινα λογω αυτου ειμαι ακομα με την ρομ του cuokoo διοτι δεν βρηκα ουτε τροπο για root ουτε να μην παρουσιαζει καποιο θεμα στα service του google

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ολα καλα με τις αυθεντικες αλλα την παλευεται με το bloatware ,ειλικρινα λογω αυτου ειμαι ακομα με την ρομ του cuokoo διοτι δεν βρηκα ουτε τροπο για root ουτε να μην παρουσιαζει καποιο θεμα στα service του google

 

Είμαι με 19s είμαι root με twrp recovery και έχω αφαιρέσει σχεδόν όλο το bloatware που δεν με ενδιαφέρει, το μόνο που μου δημιούργησε πρόβλημα ήταν η αφαίρεση του default browser αλλά και σε αυτό βρέθηκε λύση. Όσο αναφορά τα Google services δουλεύουν υποδειγματικά.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...