Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to bootloader

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

Μολις το περασα και εφω και πραγματικα τωρα το δακτυλικο αποτυπωμα παει σφαιρα. Πριν απλα αργουσε λιγο και καποιες φορες δεν επιανε.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to bootloader

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

 

κάνοντας εγκατάσταση το δεύτερο twrp έχουμε το κλασσικό twrp recovery με επιπλέον επιλογές?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κάνοντας εγκατάσταση το δεύτερο twrp έχουμε το κλασσικό twrp recovery με επιπλέον επιλογές?

 

Φυσικά. Ότι κάνει και το επίσημοplus extras. Ετοιμάζω κι εγώ ένα με πολλά πρόσθετα μέσα. Μόνο καφέ δεν θα φτιάχνουμε μετά..:lol::p

Ας είναι καλά ο Γιώργος..geoanto555;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλύτερη κάμερα εκτός αυτής που έχει μέσα που είναι αξιόλογη και εκτός της gcamera moded stable που δεν λέει και πολλά κατ'εμε έχεις να προτείνεις από τις λεγόμενες Google?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Εχει δει κανεις αν πλεον με cdla ολα καλα και κατα τη διαρκεια κλησης με την Ορεο??

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to bootloader

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

 

Κατά την εγκατάσταση είχε install σε system image, boot και recovery. Το λογικό ήταν να το κάνω στο recovery αλλά επειδή έγραφες install to bootloader το έκανα install στο boot και τώρα δεν μπαίνει μέσα. Πάει συνέχεια σε recovery αφου και το boot είναι το recovery τώρα. Όποτε εκτός από το ξαναπεράσω την rom παίζει τίποτα άλλο να κάνω? Να βάλω την version της oreo της 8/1 πάνω από την 3/1 dirty με wipe cache και davlik?

 

Περασα το boot.img της ρομ μέσω recovery και όλα καλά.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι διορθώνει αν διορθώνει η παρόν Cris? Εγώ παράδειγμα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Rom έως τώρα τουλάχιστον από εχθές που την πέρασα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση είχε install σε system image, boot και recovery. Το λογικό ήταν να το κάνω στο recovery αλλά επειδή έγραφες install to bootloader το έκανα install στο boot και τώρα δεν μπαίνει μέσα. Πάει συνέχεια σε recovery αφου και το boot είναι το recovery τώρα. Όποτε εκτός από το ξαναπεράσω την rom παίζει τίποτα άλλο να κάνω? Να βάλω την version της oreo της 8/1 πάνω από την 3/1 dirty με wipe cache και davlik?

Ναι εχει δικιο ο συμφοριτης να διορθωθει μη την πατησει κανεις αλλος. Επιλεγουμε install to recovery!!!

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και πάλι

μόλις έκανα την πρωτη μου προσπάθεια να rootarw το τηλεφωνο μου επειδή έιχα προβήματα με τα google accounts gmail playstore κτλ ακολουθώντας τις οδηγιες

δηλαδή

1) έκανα install τους drivers στο πιθι

2) developer option oem debugging κτλ

3) instal twrp

4) φλασάρισμα της 9 miu

έκανα επανακίνηση

και παρατήρησα τα εξης

το τηλεφωνο σερνεται πολύ ασχημα και συνέχεια πετάει ενα μήνυμα δυστυχως η διαδικασία com.android.phone εχει σταματήσει

και ένα ακόμα που σκάει συνέχεια δυστυχώς η διαδικασία android.process.acοre εχει σταματήσει

δεν αναγνωρίζει τις 2 κάρτες sim

γνωρίζει κανείς τι έφταιξε και τι μπορώ να κάνω?

Edited by apegnas
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και πάλι

μόλις έκανα την πρωτη μου προσπάθεια να rootarw το τηλεφωνο μου επειδή έιχα προβήματα με τα google accounts gmail playstore κτλ ακολουθώντας τις οδηγιες

δηλαδή

1) έκανα install τους drivers στο πιθι

2) developer option oem debugging κτλ

3) instal twrp

4) φλασάρισμα της 9 miu

έκανα επανακίνηση

και παρατήρησα τα εξης

το τηλεφωνο σερνεται πολύ ασχημα και συνέχεια πετάει ενα μήνυμα δυστυχως η διαδικασία com.android.phone εχει σταματήσει

και ένα ακόμα που σκάει συνέχεια δυστυχώς η διαδικασία android.process.acοre εχει σταματήσει

δεν αναγνωρίζει τις 2 κάρτες sim

γνωρίζει κανείς τι έφταιξε και τι μπορώ να κάνω?

Ξαναπέρασε την Rom και κάνε πριν την εγκατάσταση clear cashe και Dada

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to bootloader

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

 

οντως πολυ χρησιμα να extras που εχει...αλλα πως βρισκεις τα μπακαπ της παλιας ρεκαβερι??στην επιλογη ρεστορ μου δειχνει κενο και δε μου εμφανιζει τα μπακαπ που ειχα κρατησει.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε την Rom και κάνε πριν την εγκατάσταση clear cashe και Dada

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

που και πως το κάνω αυτό ?

αφού το κάνω πρέπει να κάνω τιποτα άλλο ?

 

edit

τελικά εκανα clear data μεσω recovery mode και έστρωσε όλα κομπλέ

μιλάμε φυσάει το κινητο

και δεν χρειάστηκε να ξανακάνω install την rom

ελπίζω όλα να πάνε καλα

ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις τους..τώρα που έμαθα την διαδικασία νομίζω θα ασχολούμαι παραπάνω με τις roms κτλ

και εύχομαι να μπορέσω εστω και απο τα feedbacks μου να μπορέσω να βοηθήσω στην κοινότητα

να είστε καλά

Edited by apegnas
Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ χρησιμα να extras που εχει...αλλα πως βρισκεις τα μπακαπ της παλιας ρεκαβερι??στην επιλογη ρεστορ μου δειχνει κενο και δε μου εμφανιζει τα μπακαπ που ειχα κρατησει.

 

Πάρε ένα μικρό backup(1 αρχειο πχ το recovery) με το νέο twrp και μετά μπες από file manager και μετέφερε στο φάκελο που πήρες το backup τα "παλιά" σου αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Πού υπάρχει το fix fingerprint που αναφέρετε; Μέσα από το νέο twrp ή κάπου αλλού;
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Πού υπάρχει το fix fingerprint που αναφέρετε; Μέσα από το νέο twrp ή κάπου αλλού;

 

στο νεο twrp μεσα στο advanced..

 

σωστος geoanto με το μπακαπ

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείτε το 3211 twrp. Εγώ που έχω magisk και όχι supersu, μπορω να εγκαταστησω το 3.2.1.1 ώστε να χρησιμοποιησω το fix fingerprint;
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείτε το 3211 twrp. Εγώ που έχω magisk και όχι supersu, μπορω να εγκαταστησω το 3.2.1.1 ώστε να χρησιμοποιησω το fix fingerprint;
Ναι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ που έχω ξεμείνει με την Oreo AICP δε θα τα κάνω μαντάρα με το νέο TWRP; Για το fingerprint fix το θέλω...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να μος πει τι ρυθμίσεις έχει στην κάμερα Google pixel, μπας και ξεστραβοθω και βγάλω καμία φωτογραφία της προκοπής

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη χρονια,αυτο το update μπορει να γινει και στην συσκευη μου που εχω την δικη σου 28s v8??Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη χρονια,αυτο το update μπορει να γινει και στην συσκευη μου που εχω την δικη σου 28s v8??Ευχαριστω.

Σωστη ερωτηση. Και επισης Χρηστο, τι διαφορα εχει απο τη δικη σου τη final 28s? Η δικη σου ειναι ιδια με αυτη που ανεβασες τωρα, αλλα debloated?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το fingerprint fix. Όπως λένε τα παιδιά, δεν είχα πρόβλημα αλλά τώρα πάει σφαίρα (σχεδόν σαν το Xiaomi της γυναίκας μου).:D

Αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να μος πει τι ρυθμίσεις έχει στην κάμερα Google pixel, μπας και ξεστραβοθω και βγάλω καμία φωτογραφία της προκοπής

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την κάμερα BSG 5.1.016.174405463 (ναι έχω ξεμείνει σε πιο παλιά αλλά δουλευει μια χαρά) που έχω μπορώ να σου δείξω. Η τελευταια stable που προτείνουν εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/#rec21 δε χρειάζεται ρυθμίσεις.

https://imgur.com/a/q4et1

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

Έβαλα την AICP και για κάποιο περίεργο λόγο το FP δεν δουλεύει όπως πρέπει. Είναι σα να κοιμάται αλλά δεν ξυπνάει. Αν τώρα ξυπνήσω το κινητό και πατήσω το fingerprint δουλεύει. Δοκίμασα και το fix το οποίο μου ξαναζηταέι να setaro το fingerprint. Αλλά πάλι το ίδιο.

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...