Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι 829 και έκανα ρε γμτ

 

Κάνε wipe μέσα από τον Aroma και βαλτην από πάνω. Θα βγάλω και OTA να έρθει πίσω το Wallpapers στην LockScreen γιατί το έβγαλαν οι Κινέζοι.:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανείς για την αναγνώριση otg? Μύνημα #15195

 

Φορμάρισε το μέσα στο κινητό. Κάθε άλλη rom εγγράφει ένα log αρχείο αναγνώρισης. Βάλτο στο PC ενεργοποίησε την εμφάνιση κρυφών αρχείων και σβήστο. Μην σβήσεις το recycle bin και αρχείο Windows log.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε wipe μέσα από τον Aroma και βαλτην από πάνω. Θα βγάλω και OTA να έρθει πίσω το Wallpapers στην LockScreen γιατί το έβγαλαν οι Κινέζοι.:lol:

Ποια wipe όμως?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε wipe μέσα από τον Aroma και βαλτην από πάνω. Θα βγάλω και OTA να έρθει πίσω το Wallpapers στην LockScreen γιατί το έβγαλαν οι Κινέζοι.:lol:

Και δοκίμασε και από τα δακτυλικά μέσα να απενεργοποιήσεις το άγγιγμα για λήψη φωτογραφιών.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια wipe όμως?

 

2 έχει cache and Data..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φορμάρισε το μέσα στο κινητό. Κάθε άλλη rom εγγράφει ένα log αρχείο αναγνώρισης. Βάλτο στο PC ενεργοποίησε την εμφάνιση κρυφών αρχείων και σβήστο. Μην σβήσεις το recycle bin και αρχείο Windows log.

 

Είμαι με mac, είδα τα κρυφά αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι πως αυτή τη στιγμή δεν έχω χώρο να βγάλω τα αρχεία από το φλασάκι γιατί ειναι 128gb. Επίσης στο es μπορεί να το διαβάσει αλλά δεν μπορώ να γραψω τπτ μέσα. Αλλάζει ανάλογα με τις ρομ που δοκιμάζω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με mac, είδα τα κρυφά αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι πως αυτή τη στιγμή δεν έχω χώρο να βγάλω τα αρχεία από το φλασάκι γιατί ειναι 128gb. Επίσης στο es μπορεί να το διαβάσει αλλά δεν μπορώ να γραψω τπτ μέσα. Αλλάζει ανάλογα με τις ρομ που δοκιμάζω!

 

Βάλε ένα άλλο που το δουλεύεις μόνο στο Mac κοίτα ποια αρχεία εγγράφει και σβήσε τα άλλα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Data τι σβήνει ακριβώς?Δεν το ξανά setαερω....

 

Όλες τις πρόσθετες εφαρμογές που έχεις βάλει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα ακρη, το έκανα φορμάτ στο κινητό fat32 και όλα οκ. Όταν το έκανα φορμάτ σε ntfs δεν μπορούσε να το διαβάσει...μήπως παίζει τπτ άλλο με την συνεργασία με ntfs? Μου κάνει εντύπωση που η 28s v.1 δεν είχε πρόβλημα και η ν.2 δεν συνεργάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

εχω ενα θεμα σχετικα με την εφαρμογη της bet365.Μολις την ανοιγω μου βγαζει προβλημα τοποθεσιας(Παρακαλώ προσέξετε ότι το http://www.bet365.com δεν είναι πλέον διαθέσιμο σε κατοίκους που διαμένουν στην Ελλάδα. Κάτοικοι που διαμένουν στην Ελλάδα μπορούν να έχουν πρόσβαστη στο http://www.bet365.gr που λειτουργεί μέσω της B2B Gaming Services (Malta) Limited.)

 

Ενω πριν δουλευε κανονικα ,κατι πειραξα στην εφαρμογη mi home και τωρα πλεον δεν με αφηνει να μπω .Εχω κανει reinstall και στις 2 εφαρμογες

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις δύο τελευταίες εκδόσεις της RR nougat 28/10 και 6/11. Συνδέομαι κανονικά με το Gmail αλλά δεν συγχρονιζονται οι επαφές και το Gmail. Από τις ρυθμίσεις μόνο συγχρονισμό Google Chrome μου εμφανίζει..

 

Edit 1: Έκανα εξαγωγή των επαφών σε αρχείο vcf και το άνοιξα μέσω τις εφαρμογής των επαφών του λογισμικού και λύθηκε το πρόβλημα.

Edit 2: Το παραπάνω αποτελεί προσωρινή λύση και ίσως μετά δε θα συγχρονίζονται οι επαφές. Η λύση είναι από τις LeEco ρυθμίσεις να απενεργοποιήσεις το Semildle Mode. Για σιγουριά κατήργησα το google account και το ενεργοποίησα ξανά οπότε όλα καλά!

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις δύο τελευταίες εκδόσεις της RR nougat 28/10 και 6/11. Συνδέομαι κανονικά με το Gmail αλλά δεν συγχρονιζονται οι επαφές και το Gmail. Από τις ρυθμίσεις μόνο συγχρονισμό Google Chrome μου εμφανίζει..

 

Edit: Έκανα εξαγωγή των επαφών σε αρχείο vcf και το άνοιξα μέσω τις εφαρμογής των επαφών του λογισμικού και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ την έχω περάσει την τελευταία αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα σε αυτό που γράφεις, το μόνο θέμα μου είναι το πειραιως winbank μόλις πάω να το ανοίξω βγάζει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα παραμένει. Έχω κάνει φορμάτ του usb stick σε υπολογιστή με windows σε ntfs, σε exfat αλλά δεν μπορεί να το διαβασει. Βγάζει πάντα μύνημα κατεστραμμένου δίσκου....
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις δύο τελευταίες εκδόσεις της RR nougat 28/10 και 6/11.

 

Η τελευταία RR nougat που έχω βρει εγώ είναι η 5.8.5 και βγήκε στις 6/10. Μάλιστα γράφει ότι είναι final. Αν έχουν κυκλοφορήσει και νεότερες, μπορείς να μου δώσεις το λινκ για να τις βρω;

 

Ευχαριστώ

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία RR nougat που έχω βρει εγώ είναι η 5.8.5 και βγήκε στις 6/10. Μάλιστα γράφει ότι είναι final. Αν έχουν κυκλοφορήσει και νεότερες, μπορείς να μου δώσεις το λινκ για να τις βρω;

 

Ευχαριστώ

Υπάρχει μια δοκιμαστική η PS (power saver) στο ίδιο thread προς το τέλος. Έχει θεματάκια όμως. Θα την βρεις εδώ: https://drive.google.com/drive/folders/0B7JVfDaEvFwvTkdKNkhiS0NITDQ

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

28S V3 UPDATE

-Αποκατάσταση φιξ για την εμφάνιση wallpapers στη lockscreen

- Aπομάκρυνση όλων των apps shortcuts από την expanded status bar

Διαθέσιμο και από το ΟΤΑ Updater μέσα στη ρομ

Ανεβαίνουν το βράδυ 5 διαφορετικά SystemInterfaces για να διαλέξετε και AOSP recent κλπ..:happy:

 

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=bFrPr8qe

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη εχω μεινει πισω και εχω χασει επεισοδια εχω την τελευταία tele26 και θελω να περασω στην τελευταια aroma αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τα fix κτλ..

1)ποια aroma ειναι ολοκληρωμενη να τη βαλω με clean install ??

2)θα έχει το faceunlock (smart lock) επειδη μ αρεσει πολύ

3)θα εχει το ωραιο με συντόμευση screenshot που χρησημοποιω πολυ??

4)μπορει να γινει μετά unroot αν θέλω(για το cosmote tv go)

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων και ιδιαιτερα το chris και τ αλλα παιδια που ασχολουνται με μερακι χωρις κανενα κερδος!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Exω θεμα με το copy paste...μου βγαζει ενα search και κλεινει το messenger

Μπες μεσα στις ρυθμισεις του περιηγητη. Καπου εχει τικαρισμενο ενα search κατι. Δεν το θυμαμαι τωρα αλλα μολις το δεις θα καταλαβεις. Ξετικαρε το. Restart. Ετοιμος. Αν δεν τον εχεις, τραβα τον μεσα απο την 28s ρομ του Cris. (System/app/Browser) Κανε εγκατασταση το apk, ξετικαρε αυτο που σου ειπα και μετα τον ξαναπετας αμα θες.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη εχω μεινει πισω και εχω χασει επεισοδια εχω την τελευταία tele26 και θελω να περασω στην τελευταια aroma αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τα fix κτλ..

1)ποια aroma ειναι ολοκληρωμενη να τη βαλω με clean install ??

2)θα έχει το faceunlock (smart lock) επειδη μ αρεσει πολύ

3)θα εχει το ωραιο με συντόμευση screenshot που χρησημοποιω πολυ??

4)μπορει να γινει μετά unroot αν θέλω(για το cosmote tv go)

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων και ιδιαιτερα το chris και τ αλλα παιδια που ασχολουνται με μερακι χωρις κανενα κερδος!

 

Διάβασε στο 1ο ποστ ΑΡΟΜΑ τελευταία 28s2 βάλτην και τα έχει όλα..Κάνε και το update V3..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Exω θεμα με το copy paste...μου βγαζει ενα search και κλεινει το messenger

Διάβασε στο ποστ της ρομ δες και video..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

28S V3 UPDATE

-Αποκατάσταση φιξ για την εμφάνιση wallpapers στη lockscreen

- Aπομάκρυνση όλων των apps shortcuts από την expanded status bar

Διαθέσιμο και από το ΟΤΑ Updater μέσα στη ρομ

Ανεβαίνουν το βράδυ 5 διαφορετικά SystemInterfaces για να διαλέξετε και AOSP recent κλπ..:happy:

 

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=bFrPr8qe

 

chris εγω εχω την πρωτη εκδοση της 28ς και ειχα περασει manual ολο κ ολο ενα update το πρωτο που ειχες βγαλει,δεν εχω περασμενη αρομα

θα παρω το update σαν ota η ειναι μονο για αρομα που ειχαν περασει κ το δευτερο update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...