Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Ζητώ προκαταβολικά συγνωμη που η ερωτηση που κάνω δεν αφορά τα μοντέλα αυτού του νήματος, αλλά θα ήθελα την βοηθειά σας μιας και εδω υπάχει συχνότερη επικοινωνία.

Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ζητώ προκαταβολικά συγνωμη που η ερωτηση που κάνω δεν αφορά τα μοντέλα αυτού του νήματος, αλλά θα ήθελα την βοηθειά σας μιας και εδω υπάχει συχνότερη επικοινωνία.

Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

 

Κάνε μια ερώτηση εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425261

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ζητώ προκαταβολικά συγνωμη που η ερωτηση που κάνω δεν αφορά τα μοντέλα αυτού του νήματος, αλλά θα ήθελα την βοηθειά σας μιας και εδω υπάχει συχνότερη επικοινωνία.

Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

Το έχω πάθει και εγώ συνήθως είναι θερμοκρασία, άστο να κρυώσει, και μετά δοκίμασε όλους τους συνδιαζμους κουμπιών, κάπως μετά θα ξεκολλήσει, έτσι έγινε 2 φορές σε εμένα με το x800

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ένα κινητό, και κατευθείαν χωρίς να αλλάξω τίποτα, κατεβάζω antutu, το ανοίγω και είχε ήδη history, και μάλιστα μόνο 74k με Mi5. Τι παίζει; Sorry αν πέφτω off-topic, απλώς θέλω πολύ να μάθω, και στα αντίστοιχα νήματα για το κινητό δεν παίρνω απάντηση ;).

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλά δεν μπαίνει κανένας πλέον στο νήμα του χ900.

Κάποια βοήθεια για να περασω την μαμά 20s;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα τα νέα αρχεία. Έβαλα το zip που είπες αλλα πάλι δεν παίζει το winbank!!:(:(:(

 

edit

του έβαλα και το 14 έκανα προσθήκη το winbank στα Hide.. Τιποτα... θα το σπάσωωωω

 

Τελικά έπαιξε!!!! πωςςςς;;;

έσβησα το winbank και το ξανά έκανα εγκατάσταση!!! (χωρίς restart):D:D

LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.5d-Aroma_Moded-C.B.G_FulRom 19092017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Προτείνω wipe και dalvik cache and cache, system, data, reboot to recovery and flash. Δεν υπάρχει θέμα playstore FC.

Νέα settings, GPS fix, Magisk 14.0 Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας!

Includes all v5 Editions stable for daily use

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298986935

Screenshot_2017-09-18-20-10-00.jpg Screenshot_2017-09-18-20-10-09.jpg Screenshot_2017-09-18-20-08-13.jpg Screenshot_2017-09-18-20-08-23.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως αλλάζουμε wallpaper στη lockscreen σε tele 26s;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Επιλέγεις αλλάζεις. Από την συλλογή μέσα..

EDIT Αύριο ανεβάινει και η τελική V10.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.5d-Aroma_Moded-C.B.G_FulRom 19092017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Προτείνω wipe και dalvik cache and cache, system, data, reboot to recovery and flash. Δεν υπάρχει θέμα playstore FC.

Νέα settings, GPS fix, Magisk 14.0 Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας!

Includes all v5 Editions stable for daily use

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298986935

 

Τι έβγαλες πάλι αρχηγέ? Χτες πέρασα την 5e με όλες τις ενημερώσεις της. Η 5d τι είναι πάλι? Ενημέρωση πάνω στην 5e? Υπάρχει σκέτο το safetynet με το magisk14?

 

Με ota μου έβγαλε την v5d 370kb την έκανα και τέλος. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνουμε? Σκέτο το magisk14 με το safetynet υπαρχει?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.5d-Aroma_Moded-C.B.G_FulRom 19092017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Προτείνω wipe και dalvik cache and cache, system, data, reboot to recovery and flash. Δεν υπάρχει θέμα playstore FC.

Νέα settings, GPS fix, Magisk 14.0 Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας!

Includes all v5 Editions stable for daily use

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298986935

 

Φίλε μου, υπάρχει κανένας τρόπος σε παρακαλώ να πειράξω το gps μου και να του αυξήσω την ακρίβεια(στο mi5 μου); Έχει εδώ και κανά 3 μέρες που το έχω προσέξει, με ρίχνει στην παραδιπλανή διασταύρωση, flashαρα και νέα ROM και πάλι τα ίδια, εσύ τι πειράζεις και δίνεις μεγαλύτερη ακρίβεια στο gps του Le Max 2; Λογικά το firmware, αλλά θα χρειαστώ λίγες περισσότερες λεπτομέρεις please :P, ή αν μπορείς να μου το μοντάρεις, θα σου είμαι ευγγνώμον. Sorry για το offtopic, αλλά δεν υπάρχει κανένας τόσο καλός developer όσο εσύ σε όλο το forum. Πόσο μάλλον στο νήμα του mi5 που ίσα-ίσα που δεν λέγεται inactive, εξάλλου, δεν έχει ούτε έναν dev εκεί, όχι active τλχιστον.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις αλλάζεις. Από την συλλογή μέσα..

EDIT Αύριο ανεβάινει και η τελική V10.

Ωραία νέα για τη νέα έκδοση! Βασικά μέσα από τη συλλογή με αφήνει μόνο το wallpaper της homescreen να αλλάξω. Για την οθόνη κλειδώματος δε βρίσκω κάτι.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα για τη νέα έκδοση! Βασικά μέσα από τη συλλογή με αφήνει μόνο το wallpaper της homescreen να αλλάξω. Για την οθόνη κλειδώματος δε βρίσκω κάτι.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Σου λείπουνupdates τότε. Έχει δωθεί.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ συνήθως είναι θερμοκρασία, άστο να κρυώσει, και μετά δοκίμασε όλους τους συνδιαζμους κουμπιών, κάπως μετά θα ξεκολλήσει, έτσι έγινε 2 φορές σε εμένα με το x800

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα δεν έγινε φίλε.

Έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδιασμούς κουμπιών.

Το θέμα είναι ότι ουδέποτε το είχα πειράξει.

Αν έχεις κάποια άλλη ιδέα δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο πρώτο θέμα στην κεντρική σελίδα του φόρουμ για Leeco είναι ότι η εταιρία πλεον σταματάει την παραγωγή κινητών τηλεφώνων. Καποιος μάλιστα είπε ότι θα συνεχίζει να βγάζει μόνο τηλεοράσεις αλλά και αυτές θα τις βγάζει με άλλο brand name. Ακούσατε τίποτα; Τελειώνει το έργο που άρχισε στην Αμερική;
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την aroma 26s και μου βγαζει σφαλμα με τον λογαριασμο μου leeco.αν μπορει καποιος να με βοηθησει.σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Cris στην συλλογή δεν μου βγάζει φωτογραφίες που έχω μέσα στο φάκελλο download αλλά και να τις μεταφέρω αλλού πάλι δεν τις βλέπει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μετά από εκκαθάριση δεδομένων τις βλέπει όταν τις μεταφέρω σε άλλους φακέλους αλλά δεν βλέπει τον φάκελο download.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω και είδα και φώτο ( https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71449949&postcount=10 ) οτι παίζει και wifi calling!! εμείς πως γίνεται να το βάλουμε;

 

τελικά έβαλα το magisk-voenabler-v1.1.zip μέσω του magisk το ενεργοποίησα αλλά η cosmote μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή

LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ζητώ προκαταβολικά συγνωμη που η ερωτηση που κάνω δεν αφορά τα μοντέλα αυτού του νήματος, αλλά θα ήθελα την βοηθειά σας μιας και εδω υπάχει συχνότερη επικοινωνία.

Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

 

Πας εδώ

και κατεβάζεις απο την URL στα σχόλια το "LeTV-X500_Wandy77_Tools_1.3".

Φλασάρεις με Flash Tools και εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα με τα sms....μεχρι τωρα και σε ολα μου τα κινητα ειχα το handcent sms το οποιο υποστηριζε 160 ελληνικους χαρακτηρες...ξαφνικα και εχοντας πολυ καιρο να λαβω sms ανακαλυψα οτι ενω στον αποστολεα φαινεται οτι παραδιδεται κανονικα το μηνυμα εμενα δε μου ερχεται ποτε...κατι το οποιο βεβαια λυνεται οταν γυρισω σε προεπιλεγμενη εφαρμογη μηνυματων οποιαδηποτε αλλη (αφου βεβαια εχω χασει οτι μηνυματα δε πηρα)..δε ξερω αν ειναι θεμα συμβατοτητας με το κινητο μας η αν θελει καποια ειδικη ρυθμιση...παρακαλω βοηθηστε αν ξερετε καποια αλλη εφαρμογη που να υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες η καποια ρυθμιση γιατι δε παλευεται στα λατινικα...προς το παρον εχω το messenger σαν λυση αναγκης αλλα βγαζει ολα τα μηνυματα (sms και μη) μαζι..
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

1. Τι έβγαλες πάλι αρχηγέ? Χτες πέρασα την 5e με όλες τις ενημερώσεις της. Η 5d τι είναι πάλι? Ενημέρωση πάνω στην 5e? Υπάρχει σκέτο το safetynet με το magisk14?

 

2. Με ota μου έβγαλε την v5d 370kb την έκανα και τέλος. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνουμε? Σκέτο το magisk14 με το safetynet υπαρχει?

1. όχι είσαι οκ.. Απλά την έβγαλα και σε φουλ ρομ..

2. Σε λίγο..

Link SafetyNetPass 14.0 & Magisk Manager 5.3.0 & V4A- C.B.G. Roms Vx

Από TWRP χωρίς wipe.

https://mega.nz/#!Eah3HJba!BFUGgklVuPkORWjtZdTc0qyTcRJC3OUP5yHaemZLujs

Edited by CrisBal
Ενημέρωση λινκ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα με τα sms.......προς το παρον εχω το messenger σαν λυση αναγκης αλλα βγαζει ολα τα μηνυματα (sms και μη) μαζι..

Κάνε ένα clear στις εφαρμογές και αν δεν παίξει clear dalvik cache έξω στο TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris στην συλλογή δεν μου βγάζει φωτογραφίες που έχω μέσα στο φάκελλο download αλλά και να τις μεταφέρω αλλού πάλι δεν τις βλέπει.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από εκκαθάριση δεδομένων τις βλέπει όταν τις μεταφέρω σε άλλους φακέλους αλλά δεν βλέπει τον φάκελο download.

Κάνε ενημέρωση στην εφαρμογή να δεις αν έχει. Κάπου θα έχασε κάτι. Δοκίμασε και τα λέμε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. όχι είσαι οκ.. Απλά την έβγαλα και σε φουλ ρομ..

2. Σε λίγο..

Link SafetyNetPass 14.0 & Magisk Manager 5.3.0 & V4A- C.B.G. Roms Vx

Από TWRP χωρίς wipe.

https://mega.nz/#!Eah3HJba!BFUGgklVuPkORWjtZdTc0qyTcRJC3OUP5yHaemZLujs

 

Κάνε ενημέρωση στην εφαρμογή να δεις αν έχει. Κάπου θα έχασε κάτι. Δοκίμασε και τα λέμε..

 

 

Ευχαριστώ για το magisk. για το άλλο δεν βρίσκω τη "συλλογή" στο playstore.

Edited by CrisBal
Τροποποίηση λινκ

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...