Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το έχω βάλει θα μεταφερω εντυπωσεις.....ευχαριστω cris(απο πάνω χωρις κανενα wipe το περνάω ε??)

 

Nαι ακριβώς. Και αν δεν σου κάτσει δοκίμασε άλλο firmware.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η CN-26s-v.7-PureAroma έχει xposed?

 

Φυσικά. Αρκεί να το επιλέξεις στον Αroma installer. Βάλε και το Gapps fix για να μην έχεις θέματα με το playstore.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αρκεί να το επιλέξεις στον Αroma installer. Βάλε και το Gapps fix για να μην έχεις θέματα με το playstore.

 

Να το περάσω μετά την εγκατάσταση του aroma η να κάνω το πρώτο boot και μετά?

Link to comment
Share on other sites

Να το περάσω μετά την εγκατάσταση του aroma η να κάνω το πρώτο boot και μετά?

 

Δοκίμασε μήπως και δεν έχεις προ (παίζει 50-50) και το βάζεις όποτε θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Παιδιά ποιά είναι η πιο σταθερή ρομ που μπορώ να βάλω αυτή τη στιγμή le max; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Παιδιά ποιά είναι η πιο σταθερή ρομ που μπορώ να βάλω αυτή τη στιγμή le max; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν θες σταθερή ROM πας σε eUI, καλύτερα στην τελευταία aroma 26s ή tele26..

tele = google based

aroma = LeEco based

Θα προτιμούσα aroma, λόγω των απείρων παραπάνω επιλογών, κατευθείαν από τον aroma installer κιόλας, αλλά άποψη μου..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ειμαι με 23s crisbal φυσικα και ετοιμαζομαι να βαλω το 26s σε λιγο. Σιγουρα εχει αναφερθει παλιοτερα αλλα δεν το βρισκω, πως αφαιρω το google now που ειναι στη μεση ( το virtual button δλδ πως να το πω ενα κεφαλαιο G)

Επισης η v5 ειναι η τελευταια 26s του crisbal? δλδ το τελευταιο λινκ αποδω κατω κατω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7186228#post7186228 ??

Link to comment
Share on other sites

Telegram tele_26. V. 49 full version

 

 

Ολόκληρη η ρομ. Με τα Update..

https://mega.nz/#!h143iQjZ!60we0-bchyiT9lZnUn8kJAeVw3LdP3wfXt63KqjvyV4

 

 

chris το λινκ δεν δουλεύει. μπορείς να το ανεβάσεις πάλι?

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ειμαι με 23s crisbal φυσικα και ετοιμαζομαι να βαλω το 26s σε λιγο. Σιγουρα εχει αναφερθει παλιοτερα αλλα δεν το βρισκω, πως αφαιρω το google now που ειναι στη μεση ( το virtual button δλδ πως να το πω ενα κεφαλαιο G)

Επισης η v5 ειναι η τελευταια 26s του crisbal? δλδ το τελευταιο λινκ αποδω κατω κατω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7186228#post7186228 ??

 

Δεν υπάρχει Google now ή καλύτερα τίποτα στη μέση. Ότι θες βάζεις... Βάλε την v5c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

chris το λινκ δεν δουλεύει. μπορείς να το ανεβάσεις πάλι?

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη.. Όταν θα κάνει τις διορθώσεις που πρέπει θα την ανεβάσει ο Τάσος.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Google now ή καλύτερα τίποτα στη μέση. Ότι θες βάζεις... Βάλε την v5c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

 

Ευχαριστω Chris.

Την εβαλα αλλα ενω κανω login στο leeco account μου βγαζει το μυνημα ''security authentication is too frequent, temporarily unable to open the le cloud services. Please try again later or turn of the switch and skip this step''.

Αυτο μου το εβγαζε και με την 23s που ημουν και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Chris.

Την εβαλα αλλα ενω κανω login στο leeco account μου βγαζει το μυνημα ''security authentication is too frequent, temporarily unable to open the le cloud services. Please try again later or turn of the switch and skip this step''.

Αυτο μου το εβγαζε και με την 23s που ημουν και τωρα.

Έχουν κλείσει οι σερβερ τούς στην leeco, cloud τέλος προς το παρών για όλους μας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες έβαλα σε ένα 829 τη rom του grisbal "26s Debloated" από την μανισια 16 που είχε . Δεν ξερω αν είναι η πιο κατάλληλη..απλά μου έβγαλε πολλά κινέζικα ραντεβού που εγώ δεν είχα φυσικά στο ημερολόγιο και δεν υπάρχει τρόπος για σύνδεση στις υπηρεσίες της Leeco. Κατι επίσης αρνητικό είναι ότι έχω πάντα ελεύθερη μνήμη 1.2 - 1.8 όταν στην μανισια είχα 1.6 - 2.2 (από 4 gb). Επίσης ο λόγος που την έβαλα ήταν γιατί διάβασα ότι θα δούλευε το fingerprint το οποίο τελικά δεν δούλεψε. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Πιανει κανεις σημα απο Β20 στην Αθηνα με x820? Εγω με Vodafone πιο αθλιο σημα πεθαινεις...
Με vodaphone- wind ( φοράω και τις δύο κάρτες)) στην Καλογρέζα, από Λ.Κυμης μέχρι σχεδόν Λ.Ηρακλειου, κάνει 2 λεπτά να αλλαξει σελίδα το φόρουμ. Μια απ τα ίδια δηλαδή με το κανονικό internet που με βίας φτάνει τα 5 mbps. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Με vodaphone- wind ( φοράω και τις δύο κάρτες)) στην Καλογρέζα, από Λ.Κυμης μέχρι σχεδόν Λ.Ηρακλειου, κάνει 2 λεπτά να αλλαξει σελίδα το φόρουμ. Μια απ τα ίδια δηλαδή με το κανονικό internet που με βίας φτάνει τα 5 mbps.

 

Πήρα πρόσφατα 2η κάρτα Cosmote. Είχα Vodafone

Μπορώ να πω καμία σχεση, η βονταφον δεν έχει σήμα σχεδόν πουθενά (εκτός πόλης) και εκεί που έχει σέρνεται.

Η κοσμοτε πάλι παντού 4g

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα 2η κάρτα Cosmote. Είχα Vodafone

Μπορώ να πω καμία σχεση, η βονταφον δεν έχει σήμα σχεδόν πουθενά (εκτός πόλης) και εκεί που έχει σέρνεται.

Η κοσμοτε πάλι παντού 4g

Εχει κανεις εμπειρια για το σημα μεσα στο μετρο της Αθηνας?

Link to comment
Share on other sites

Chris ευχαριστώ,την ονομασα update.zip και την έβαλα χωρίς να σβήσω τίποτα όλα καλά

Για τους σέρβερ δε ξέρω αν είναι κληστοι η αν φταίει το κινητό μας,ένα παλιό le1s που έχω δώσει στη μάνα μου παίζει σίγουρα live TV ενώ εμένα μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης όπως και με το leeco account

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι η cosmote οντως πετάει

 

Screenshot_2017_08_23_14_20_21.jpg' alt=

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Chris ευχαριστώ,την ονομασα update.zip και την έβαλα χωρίς να σβήσω τίποτα όλα καλά

Για τους σέρβερ δε ξέρω αν είναι κληστοι η αν φταίει το κινητό μας,ένα παλιό le1s που έχω δώσει στη μάνα μου παίζει σίγουρα live TV ενώ εμένα μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης όπως και με το leeco account)

Live TV & Live Music παίζει Lecloud δεν παίζει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια για το σημα μεσα στο μετρο της Αθηνας?

 

Ανάλογα το σημείο και την ώρα ακόμα όσο και αν φαίνεται παράλογο. 4G με Cosmote έχω δει πάντως..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω ακόμη θέματα με την aroma 7 θέματα με το GPS? Καμία ιδέα;; να βάλω κανένα μόντεμ μήπως έγινε καμία πατάτα με το update? Αλλά και πριν με την 6c πάνω κάτω τα θεματακια του τα είχε..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω ακόμη θέματα με την aroma 7 θέματα με το GPS? Καμία ιδέα;; να βάλω κανένα μόντεμ μήπως έγινε καμία πατάτα με το update? Αλλά και πριν με την 6c πάνω κάτω τα θεματακια του τα είχε..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τράβα έξω από τη μαμά 23s Ron το gps.config και ρίξτο μέσα με ένα root explorer να δεις.. Ή περιμένε κάπου έχω φτιάξει ζιπ..

https://mega.nz/#!Bbg3xSyb!NExiukVOXY_LB018GkPW_naV401UTfq7Xz4rzDxEsWg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι IPS το έχουν συνήθειο να κιτρινίζουν στα πλάγια; Είναι η δεύτερη με την οποία το παθαίνω...Είναι ακόμα πολύ μικρό το κιτρίνισμα βέβαια...Μπορεί να σωθεί αν το αφήσω ώρα κάτω απο το παρμπρίζ η πάει κατευθείαν για αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βρω φορτιστη εδω στην ελλαδα για το κινητο μας;;; Τωρα μου κανει θεματα με το να αποσυνδεεται και να ξανα συνδεεται σε κλασματα δευτερολεπτου. Μηπως εχει χαλασει το φις απο το κινητο;;; Επισης δεν βρηκα πουθενα καμερα για τον φιλο μου που την εσπασε.
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...