Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

data/letvTheme/wallpaper/2k η διαδρομή, με rootbrowser Aντιγραφή στο φάκελο εκεί . Μετονομασία και ίδια permissions στη καινούρια (rwxrwxrwx). Διαγραφή της παλιάς. Επανεκκίνηση :)

 

Χρήστο βάλτο λίγο στην αρχική αν θες να το έχουν όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς αυτό που λες το πίξελ κοστίζει τόσο ακριβά για το back up στο έχει και η αθλια όπως αποκαλέσες ρομ της leeco που κοστίζει​ τόσο πιο φτηνά ,κάθε εφαρμογή στην θέση της,και μάλιστα πολύ πριν το πίξελ από την 9stabke rom στο le 1s

Οι κινεζοεφαρμογες αν σε ενοχλούν δε θέλουν κόπο αλλά τρόπο, disable η όλες σε έναν φάκελο εκτός αν αναμεσα στα τόσα εικονίδια είναι τόσο τραγικό να βλέπεις και έναν φάκελο ακόμα

Από μνηνη μην ανησυχείς δεν τρώνε μπορώ να σου πω τίποτα,εγώ με την official άθλια της leeco έχω φτάσει το κατώτερο 1,7 ελεύθερα

Όλα ανοίγουν σε κλάσματα ασχετος αν τα έχει φορτωμένα η μνήμη ή όχι

Σοτ 5μιση ώρες πάντα και φόρτιση κάθε 1 η 1μιση μέρα

Ανάθεμα αν μου έχει σταματήσει έστω και μια φορά εφαρμογή με λάθος

Antutu ικανοποιητικό 146.000

Fingerprint σταθερό

Κρύο τηλέφωνο

Επίσης αυτή η άθλια ρομ έχει και το άθλιο live TV που αν εχεις region Κίνα βλέπεις και αθλητικά την άλλη φορά έβλεπα την Barcelona

Και το κυριότερο δεν χρειάστηκα ποτέ να ρωτήσω πως αλλάζω lock screen και να κάνω φακιρικα,ούτε τι έγινε και μου σταματάει το play store ούτε πολλά άλλα

Αυτά από έναν χρήστη της άθλιας official και τελείως απειραχτης eui leeco room

(Μόνο πρόβλημα με επανεκκίνηση στην 23ς που παίζετε τα δεδομένα,ε έβαλα 20 και περιμένω για 26 ota και όλα καλά)

 

Περι ορεξεως, ο λογος που μενουμε android ειναι αυτος, δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα, ουτε φυσικα το πορτοφολι που δικαιολογει iphone/pixel.

 

Εμενα μου φαινεται αθλια και συνεχιζει οτι και να κανεις, ειναι μια κινεζορομ, με αισθητικη και υπηρεσιες που απευθυνονται σε κινεζους.

 

Aν το θελεις και αλλιως, αν ειχε lineage/oxygen like λειτουργικο και την υποστηριξη της oneplus, θα ηταν ουσιαστικα ενα oneplus 3, τωρα ειναι ενα προβληματικο φθηνο κινητο, που αγοραζουν μονο οι τολμηροι, γιατι εχει καλα specs για τα λεφτα του.

 

H πλακα ειναι οτι προσπαθησε να το πουλησει αυτο το πραμα η leeco στην τιμη του oneplus 3. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περι ορεξεως, ο λογος που μενουμε android ειναι αυτος, δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα, ουτε φυσικα το πορτοφολι που δικαιολογει iphone/pixel.

 

Εμενα μου φαινεται αθλια και συνεχιζει οτι και να κανεις, ειναι μια κινεζορομ, με αισθητικη και υπηρεσιες που απευθυνονται σε κινεζους.

 

Aν το θελεις και αλλιως, αν ειχε lineage/oxygen like λειτουργικο και την υποστηριξη της oneplus, θα ηταν ουσιαστικα ενα oneplus 3, τωρα ειναι ενα προβληματικο φθηνο κινητο, που αγοραζουν μονο οι τολμηροι, γιατι εχει καλα specs για τα λεφτα του.

 

H πλακα ειναι οτι προσπαθησε να το πουλησει αυτο το πραμα η leeco στην τιμη του oneplus 3. :lol:

Ένα προβληματικό που δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα όπως σου είπα, τώρα αν εσείς το αλλάζετε τα φώτα με χίλιες δυο ρομ δε φταίει αυτό,αλλά η ορίτζιναλ ρομ γιατί σε αυτή αναφερθηκες σου παρέθεσα παραπάνω επιδώσεις

Δε νομίζω να είπα ότι έβγαλε κάποιο πρόβλημα ίσα ισα

Για το πιξελ μάλλον προσπεράσεις την απάντηση μου,ένα από τα επιχειρήματα σου ήταν ότι κάνει back up εφαρμογές,και σου απάντησα ότι κάνει back up και στις εμφανίζει η leeco rom ακόμη και στην θέση που της είχες, αλλά μάλλον δεν ήθελες να το διαβάσεις

Όπως είπες και εσύ περί ορεξεος

Link to comment
Share on other sites

Σε Όλα τα λε μαχ 2 ακολουθούμε την ιδια διαδικασία για φλασαρισματα κλπ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

ευχαριστω πολυ!!!στο χ829 Το 4g δουλευει Ελλαδα γτ απουσιαζει νομιζω η 800 μπαντα?.Ποια ρομ μου προτεινετε για καλυτερη καμερα?ξερει κανεις τι ειναι Alibonus(γυρναει - Cashback up to 8.25% from Aliexpress )..το εχει τεσταρει κανενας?γτ βλεπω οι ρωσοι του alie το χρησιμοιουν συχνα..ευχαριστω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία σε όλους τους συμφορουμίτες.

Το κινητό είναι αστέρι αρκεί να μην πειραματιζομαστε συνέχεια σε χίλια δυο πράγματα όπως έχω πει πολλές φορές στο παρελθόν. Οι επίσημες ρομ καθαρισμένες από κινέζικα και με καλύτερη μπαταρία και όλα τα Ελληνικά παντού πιστεύω είναι η καλύτερη λύση. Τώρα αν οι καινούριες επίσημες - dev roms έχουν θέματα από την μάνα τους (βλ 26s) αυτό πολύ εύκολα το προσπερνάμε γυρνώντας μια έκδοση πίσω στην 23s ή και στην 21ς Remixed 20s κοκ. Πάντα το λέω και θα το λέω. Όταν έχουμε μια ρομ που είμαστε ευχαριστημένοι ΔΕΝ την αλλάζουμε.

Πολύ θα ήθελα Nougat αλλά χλωμό το βλέπω από Leeco και από τους υπόλοιπους εκεί έξω όσο και να το παλεύουν υπάρχουν ΤΕΡΆΣΤΙΑ προβλήματα ακόμα. Υπομονή λοιπόν... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!στο χ829 Το 4g δουλευει Ελλαδα γτ απουσιαζει νομιζω η 800 μπαντα?.Ποια ρομ μου προτεινετε για καλυτερη καμερα?ξερει κανεις τι ειναι Alibonus(γυρναει - Cashback up to 8.25% from Aliexpress )..το εχει τεσταρει κανενας?γτ βλεπω οι ρωσοι του alie το χρησιμοιουν συχνα..ευχαριστω!!!!!!!!

Με χ829 ειμαι. Χρησιμοποιώ whats up και q. Θεσσαλονίκη έχω 4g, οπως και Σέρρες που ημουν τις προαλλες(whats up)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ένα προβληματικό που δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα όπως σου είπα, τώρα αν εσείς το αλλάζετε τα φώτα με χίλιες δυο ρομ δε φταίει αυτό,αλλά η ορίτζιναλ ρομ γιατί σε αυτή αναφερθηκες σου παρέθεσα παραπάνω επιδώσεις

Δε νομίζω να είπα ότι έβγαλε κάποιο πρόβλημα ίσα ισα

Για το πιξελ μάλλον προσπεράσεις την απάντηση μου,ένα από τα επιχειρήματα σου ήταν ότι κάνει back up εφαρμογές,και σου απάντησα ότι κάνει back up και στις εμφανίζει η leeco rom ακόμη και στην θέση που της είχες, αλλά μάλλον δεν ήθελες να το διαβάσεις

Όπως είπες και εσύ περί ορεξεος

 

Τι ακριβως συγκρινουμε τωρα την rom της google με την rom της leeco; Γελαει ο κοσμος. :lol:

 

Αν η αισθητικη σου συναδει με την κινεζορομ της leeco με γεια σου με χαρα σου, δεν βλεπω να μπορουν και πολλοι εκτος κινας να αντεξουν την 23s (official μαλιστα). Οπως επισης δεν μου λεει τιποτα οτι εχει backup γι'αυτη την rom μονο, οι εφαρμογες της google παιζουν σε ολες τις rom και σε ολα τα κινητα, αν εχω backup στο drive, οποιο κινητο και να εχω που εχει stock gapps θα το επαναφερει οπως το ειχα και στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Στην νουγκατ ρρ παιζουν ολα οκ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Σχεδον ναι, αλλα παραμενουν θεματα, μπορεις να διαβασεις ποια ειναι τα κυριοτερα και στο xda developers, εμενα το κυριοτερο που με χαλαει ειναι η μπαταρια, γιατι θελει καθε μερα φορτιση. Υπαρχουν ομως και αλλα μικροτερα θεματα, οπως ο ηχος δεν ειναι τοσο καλος οσο στην EUI, κυριως στα ακουστικα και σε bt ηχειο, δεν δουλευουν οι υπερυθρες, δεν δουλευει το screen mirroring, δεν φορτιζει κλειστο.

 

Δυστηχως δεν υπαρχει μια πραγματικα καλη rom γι'αυτη την συσκευη, ολες εχουν σοβαρα μειονεκτηματα, ειτε στο UI και στο user experience, ειτε στην μπαταρια, στις θερμοκρασιες που ανεβαζει η συσκευη και σε λειτουργιες που δεν δουλευουν.

 

Το κακο με την official δεν ειναι ως συνηθως οπως σε αλλα κινητα λιγο αργη, κατι μας ψιλοχαλαει στο ui, σε ολα τα κινητα θα βρεις κατι να σε ψιλοχαλαει, αλλα υπαρχει το σε ψιλοχαλαει, υπαρχει και δεν παλευετε αυτο το χαλι και η EUI official ειναι στην δευτερη κατηγορια.

 

Διαλεγεις και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα επρεπε να εχεκ καλύτερη αυτονομία μια aosp/rr/los/κλπ?

 

Πολλες ελλείψεις βλεπω... ομως Θα δοκιμασω σιγουρα μόλις μπορεσω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα επρεπε να εχεκ καλύτερη αυτονομία μια aosp/rr/los/κλπ?

 

Πολλες ελλείψεις βλεπω... ομως Θα δοκιμασω σιγουρα μόλις μπορεσω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Χωρίς akt έχεις 4 ώρες SoT στην 7.1.2 RR.

Με το x.a.n.a balanced βγάζει 6 ώρες SoT ελαφριά χρήση, αλλά θυσιάζεις λίγο από απόδοση.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ναι, αλλα παραμενουν θεματα, μπορεις να διαβασεις ποια ειναι τα κυριοτερα και στο xda developers, εμενα το κυριοτερο που με χαλαει ειναι η μπαταρια, γιατι θελει καθε μερα φορτιση. Υπαρχουν ομως και αλλα μικροτερα θεματα, οπως ο ηχος δεν ειναι τοσο καλος οσο στην EUI, κυριως στα ακουστικα και σε bt ηχειο, δεν δουλευουν οι υπερυθρες, δεν δουλευει το screen mirroring, δεν φορτιζει κλειστο.

 

Δυστηχως δεν υπαρχει μια πραγματικα καλη rom γι'αυτη την συσκευη, ολες εχουν σοβαρα μειονεκτηματα, ειτε στο UI και στο user experience, ειτε στην μπαταρια, στις θερμοκρασιες που ανεβαζει η συσκευη και σε λειτουργιες που δεν δουλευουν.

 

Το κακο με την official δεν ειναι ως συνηθως οπως σε αλλα κινητα λιγο αργη, κατι μας ψιλοχαλαει στο ui, σε ολα τα κινητα θα βρεις κατι να σε ψιλοχαλαει, αλλα υπαρχει το σε ψιλοχαλαει, υπαρχει και δεν παλευετε αυτο το χαλι και η EUI official ειναι στην δευτερη κατηγορια.

 

Διαλεγεις και παιρνεις.

 

Τώρα το τι είναι χαλί δεν το κατάλαβα :))))

Το να μην δουλεύουν τα μισά πράγματα όπως είπες;η το δεν μου αρέσει ένα εικονίδιο όπως φαίνεται;χαχα όντως νομίζω πως γελάω και εγώ γιατί και εγώ κόσμος είναι όπως είπες

Πέρα απτή πλάκα έχεις μια λειτουργικότητα ρομ που δεν είναι ούτε αργή όπως σωστά είπες είναι και σε άλλα τηλέφωνα η μαμά ρομ τους που απλά για τα δικά σου μάτια δε σου αρέσει το design και άλλες ρομ με ένα σκασμο προβλήματα που όπως λες είναι καλύτερες...ενώ έχουν προβλήματα...ετσι απλά είναι καλύτερες από μια απροβληματιστη ενώ είναι προβληματικες.. δε ξέρω δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω ούτε να σε καταλάβω,ίσως έχω πρόβλημα και είμαι λίγο χαζούλης τι να πω πάντως ειλικρινά δεν πιάνω το σκεπτικό σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να πω και κάτι ακόμη;και οι άλλες δεν νομίζω να έχουνοσα προβλήματα λες μάλλον εσύ επέλεξες την χειρότερη γιατί απλά σου άρεσε το design της

Όσοι έχουν τελ23 λένε τα καλύτερα η τουλάχιστον έχουν ένα δύο μικρό προβλήματα

Άρα έχεις να διαλέξεις σε official rom η σε τελε23 και εσύ πηγές σε κάποια άλλη καθαρά για design

Δε σου φταίει ούτε η leeco ούτε κανείς

Η λεεκο στο πούλησε με μια ρομ απροβληματιστη σου δώσανε άλλη μια χωρίς προβλήματα και εσύ πηγές στα χαλια

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Στην νουγκατ ρρ παιζουν ολα οκ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Για εμένα που έχω δοκιμάσει τις περισσότερες nougat η καλύτερη αυτή τη στιγμή είναι

LeMax2 Nougat Google +RR+GAPPS+Dual camera by CrisBalGreece

Χωρίς το ota update.

Σήμερα δοκίμασα και την καινούργια στην οποία συμμετέχει και η telegram group. αλήθεια Χρήστο συμμετέχεις και εσύ;

Edited by Christrans
One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

data/letvTheme/wallpaper/2k η διαδρομή, με rootbrowser Aντιγραφή στο φάκελο εκεί . Μετονομασία και ίδια permissions στη καινούρια (rwxrwxrwx). Διαγραφή της παλιάς. Επανεκκίνηση :)

 

Χρήστο βάλτο λίγο στην αρχική αν θες να το έχουν όλοι.

 

Πρέπει να έχει μια συγκεκριμένη ανάλυση? Το έκανα αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με χ829 ειμαι. Χρησιμοποιώ whats up και q. Θεσσαλονίκη έχω 4g, οπως και Σέρρες που ημουν τις προαλλες(whats up)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Δεν το λέω από κακό αλλά cosmote και wind - Q είναι η χειρότερες σε σήμα. Έχω vodafone και από την μία άκρη της Ελλάδας μέχρι την άλλη άκρη πιάνω 4g Τίποτα άλλο δεν έχω να πω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω από κακό αλλά cosmote και wind - Q είναι η χειρότερες σε σήμα. Έχω vodafone και από την μία άκρη της Ελλάδας μέχρι την άλλη άκρη πιάνω 4g Τίποτα άλλο δεν έχω να πω.
Για ελα να πιασεις και στην Καλογρεζα..
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς akt έχεις 4 ώρες SoT στην 7.1.2 RR.

Με το x.a.n.a balanced βγάζει 6 ώρες SoT ελαφριά χρήση, αλλά θυσιάζεις λίγο από απόδοση.

Καλα με φαινεται ότι είναι το 6ωρο!

Φανταζομαι με αλλο προφιλ και χαμηλοτερες επιδοσεις θα πιανει παραπανω.

 

 

Γενικα προτεινετε Marshmallow ή nougat?

Αναφερομαι σε MH eui roms

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω από κακό αλλά cosmote και wind - Q είναι η χειρότερες σε σήμα. Έχω vodafone και από την μία άκρη της Ελλάδας μέχρι την άλλη άκρη πιάνω 4g Τίποτα άλλο δεν έχω να πω.

 

Εγω παλι με Cosmote εχω καλυτερη ληψη. Σε χωριο σε Κοζανη κοντα, vodafone δεν πιανω καθολου αλλα cosmote εχει σημα.

 

Επισης για roms, η τελευταια miui του Χρηστου ηταν αψογη. Την ειχα 3 βδομαδες χωρις απολυτως κανενα προβλημα και sot λιγο πανω-λιγο κατω στο 4αωρο και χρονο αναμεσα στις φορτισεις το 30αωρο. Εβαλα μετα small eui απο xda, αλλα δεν μ' ενθουσιασε η διαρκεια μπαταριας, αν και απο επιδοσεις δεν χρειαζομουν κατι παραπανω. Μετα περασα σε Resurrection Remix M. Κι αυτη πολυ καλη και παραμετροποιησημη με sot παρομοιο της miui. Τωρα εχω την tele 23 για δευτερη μερα με ολα τα updates κι η οποια μου βγαζει 5αωρο χωρις akt. Με ψηνει να ξαναγυρισω και σε miui ομως να πω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το τι είναι χαλί δεν το κατάλαβα :))))

Το να μην δουλεύουν τα μισά πράγματα όπως είπες;η το δεν μου αρέσει ένα εικονίδιο όπως φαίνεται;χαχα όντως νομίζω πως γελάω και εγώ γιατί και εγώ κόσμος είναι όπως είπες

Πέρα απτή πλάκα έχεις μια λειτουργικότητα ρομ που δεν είναι ούτε αργή όπως σωστά είπες είναι και σε άλλα τηλέφωνα η μαμά ρομ τους που απλά για τα δικά σου μάτια δε σου αρέσει το design και άλλες ρομ με ένα σκασμο προβλήματα που όπως λες είναι καλύτερες...ενώ έχουν προβλήματα...ετσι απλά είναι καλύτερες από μια απροβληματιστη ενώ είναι προβληματικες.. δε ξέρω δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω ούτε να σε καταλάβω,ίσως έχω πρόβλημα και είμαι λίγο χαζούλης τι να πω πάντως ειλικρινά δεν πιάνω το σκεπτικό σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να πω και κάτι ακόμη;και οι άλλες δεν νομίζω να έχουνοσα προβλήματα λες μάλλον εσύ επέλεξες την χειρότερη γιατί απλά σου άρεσε το design της

Όσοι έχουν τελ23 λένε τα καλύτερα η τουλάχιστον έχουν ένα δύο μικρό προβλήματα

Άρα έχεις να διαλέξεις σε official rom η σε τελε23 και εσύ πηγές σε κάποια άλλη καθαρά για design

Δε σου φταίει ούτε η leeco ούτε κανείς

Η λεεκο στο πούλησε με μια ρομ απροβληματιστη σου δώσανε άλλη μια χωρίς προβλήματα και εσύ πηγές στα χαλια

 

Δεν ξερω πως τα πας με την κινεζικη κουλτουρα, αλλα προσωπικα δεν την αντεχω, δεν αντεχω ουτε την MIUI, ποσο μαλλον το τσιρκο της EUI, ακομα και τις παλιοτερες rom της samsung και το touchwiz (ενταξει κορεα).

 

Η leeco κατασκευασε τις συσκευες αυτες με γνωμονα την κινεζικη αγορα και για να σπρωξει τις online υπηρεσιες της letv, κατανοητο και υποθετω στην κινα πουλαει αυτο το πραγμα, εχω δει τους κινεζους και εδω στην Ελλαδα, ειναι πραγματικα με ενα κινητο στο χερι και βλεπουν streams ολη μερα.

 

Δεν θα προτεινα σε κανεναν την official rom, την ειδα για λιγο και δεν παλευεται για κανενα λογο, ακομα και η rom που στελνουν οι κινεζοι το κινητο, ειναι πολυ mild σε σχεση με την official CN rom. Η tele23s που ειχα για 1 βδομαδα μεχρι να παω σε lineage 13 (6.0), προσωπικα προερχομενος απο το 2.5 ετων G3, μου φανηκε πισωγυρισμα απο καθε αποψη, πλην της ταχυτητας που φυσικα εχει να κανει με τον 820 vs 801 του g3 και την διαφορα στην ram.

 

Και τελος η RR, καθε αλλο παρα η χειροτερη rom ειναι, με stock gapps, εχεις latest os, με τις latest gapps, latest security patch και το καλύτερο και πιο σύγχρονο user experience που υπαρχει σε android, official το βρισκεις μονο στο pixel που κοστιζει 700-800€ και να σου πω περα απο την καλυτερη καμερα και μπαταρια δεν εχει να σου προσφερει και τιποτα συγκλονιστικα καλυτερο το pixel.

 

Οποτε εγω τις ανταλλαζω και τις υπερυθρες και το 25% μπαταρια και τον fp αμα λαχει και αν δεν ξαναδουλεψει και ποτε. Αλλος μπορει να τα θελει, μενει με 23s/26s αλλα και παλι τις καθαρες, οσο καθαρες ειναι και αυτες απο το τσιρκο της leecο.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο φιλος RaZoR333

μια από τα ίδια είμαι lineage oficial 14.1 και όλα δουλεύουν μπαλα fingerprint camera k sot 4.5 -5 ώρες k antutu 151.000 και θερμοκρασίες με full games 2 ώρες max 42c δεν την αλλαζω με τπτ τη stock android......και το κυριοτερο ram ελευθερη στα 4gb 2.7gb free χωρίς να τρεχει τίποτα κινέζικο πισω βρήκα την υγειά μου .

Edited by speedd
αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο φιλος RaZoR333

μια από τα ίδια είμαι lineage oficial 14.1 και όλα δουλεύουν μπαλα fingerprint camera k sot 4.5 -5 ώρες k antutu 151.000 και θερμοκρασίες με full games 2 ώρες max 42c δεν την αλλαζω με τπτ τη stock android......και το κυριοτερο ram ελευθερη στα 4gb 2.7gb free χωρίς να τρεχει τίποτα κινέζικο πισω βρήκα την υγειά μου .

 

Φίλε μου, στις 26s debloated (και tele νομίζω), δεν τρέχει απολύτως τίποτα κινέζικο ούτε στο background ούτε κάνα εμφανές app, δεν έχει ίχνος bloatware.... Το ότι δείχνει λιγότερα GB ελεύθερα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι υπέρ του EUI γιατί τα χρησιμοποιεί στο λογισμικό, με αποτέλεσμα να είναι πιο responsive και fluid αντιθέτως του για παράδειγμα, touchwiz, ειδικά του παλιού. Εγώ όταν είχα το κινητό στα χέρια μου, δεν είχα το παραμικρό κόλλημα/lag σε τίποτα, το κινητό είναι θηρίο. Από όσο ξέρω, αν κάπως καταφέρεις και το φουλάρεις και χρειαστεί RAM κάποια εφαρμογή, το λογισμικό θα ελευθερώσει αυτόματα για την εφαρμογή. Δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο, σε κάποιο forum το είχα δει.

Με λίγα λόγια το όλο αυτό RAM Management issue που λέτε, δεν υπάρχει. Η RAM κατά την γνώμη μου τουλάχιστον και κατά την γνώμη του οποιουδήποτε λογικού, είναι κατανεμημένη άριστα, εφόσον, αν την χρειαστείς όπως ανέφερα και παραπάνω, το λογισμικό θα στην παραχωρήσει(δεν είμαι 100% σίγουρος, το είδα σε ένα φορουμ). Αν έχετε δει συγκρίσεις speed test, αυτό το κινητό, τα καταστρέφει στην κυριολεξία όλα τα κινητά που μπαίνουν στον δρόμο του, λόγω αυτού εδώ του "trick". Απορώ πως καμία μεγάλη εταιρεία, π.χ. Samsung δεν το έχει κάνει αυτό, ώπα τι λέω, πότε νοιάστηκε η Samsung για το τι θα είναι το προιόν της, μόνο για τις πωλήσεις της νοιάζεται(για τις οποίες και θα κάνει ότι χρειαστεί), μπορεί να ξοδέψει εκατομμύρια σε διαφημιστικές καμπάνιες, μα ούτε χιλιάδες να βελτιώσει τα κινητά της σε άποψη λογισμικού. Τέλος το όλο αυτό πρόβλημα με την RAM είναι στο κεφάλι σας και μόνο γιατί θέλετε αυτό που πληρώσατε: λοιπόν σας ενημερώνω, πως αυτό πήρατε, και μάλιστα καλύτερο από ότι θα 'πρεπε να ήταν το κινητό, και σε άποψη design και χαρακτηριστικών στα μόλις 175Ε. :)

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Με την 2ύ.6s aroma, και την tele26s v1 χωρίς καμία εφαρμογή είχε ελεύθερη μνήμη μόνο 400mb, ενώ ξεκινούσε από τα 2,2gb. Το κινητό είχε μονίμως 39°C και η μπαταρία σε 2 ώρες ξεφόρτισε... Πρώτη φορά τέτοιο πράγμα, έβαλα την 26s debloated του Χρίστου και βρήκα την υγειά μου, δεν μπορώ ακόμα να εξηγήσω τι είχε πάθει το κινητό
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

@Relin

 

Φίλε το 146.000 σε antutu πως προκύπτει??

 

Είμαι με 26s debloated κ βγάζω 125.000

 

Τι εννοείς πως προκύπτει;;;

Και μάλιστα είπα δεν είναι και το καλύτερο αλλά ικανοποιητικό,ο άλλος με την rr λέει χτύπησε 151.000 :)

Οκ αυτό βγήκε 146.000 παρά 1000

Screenshot_2017_06_11_10_08_33.jpg

Αυτό είναι με την official 20s που έχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...