Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως αν θες την άποψή μου καλό στην μπαταρία κάνει η "αργη" φόρτιση με λιγοτερα Ampere. Εγώ φορτίζω με φορτιστή Samsung στο 1Ah πάντως.

 

Ακριβώς :)

 

Η χαμηλότερη καταπόνηση είναι αν χρησιμοποιούμε φορτιστή κανονικό 0.75-1A στα 5Volt κ το βάζουμε πριν κοιμηθούμε. Οι 2.5-3 ώρες φόρτισης έτσι δεν θα μας φαίνονται καθόλου.

 

Όποιος θέλει για μία γρήγορη φόρτιση στην διάρκεια την μέρας εκεί χρησιμοποιεί τον κανονικό φορτιστή ώστε κ σε μισή ώρα να φορτίσει ένα 50-60% της συσκευής ή να κάνει μία γρήγορη πλήρη φόρτιση.

 

Οπότε μας δίνει περισσότερη ελευθερία ανάλογα της ανάγκες μας.

 

Στο quick charge απλά.ειναι καλό να βγάζουμε την θήκη για να γίνεται καλύτερη απαγωγή της θερμότητας. Αυτά :)

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καταλαβει αυτο που λεει και ο φιλος απο πανω. Ακριβως αυτο που λες κι εσυ. Να το αναλυσω: :p

 

Switch State 1: QC3.0 Enabled

Switch State 2: QC3.0 Disabled - Regular 1.0A~1.5A Charging

 

Αυτο ειχα καταλαβει οτι θα εκανε ο διακοπτης στον οποιο αναφερθηκες παραπανω. Και οπως μου εξηγησες στην απορια μου ειναι καλυτερο για το battery health. Thanks Λοιπον :)

 

Συμφωνώ λοιπόν 100%. Με την ανάλυση σου καθώς και με το σκεπτικό σου. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι η ή παροχή περισσότερων Αmps σε μπαταρία λιθίου χωρητικότητα 3100mA συμβαδιζει με την τεχνική γρήγορης φόρτισης που για να επιτευχθεί από τις κατασκευάστριες εταιρείες συνδυάζει ταυτόχρονα υψηλή τάση (βολτ) και υψηλή ένταση ρεύματος (Αμπέρ). Αυτό γίνετε ώστε η συνολική απόδοση (ισχύς, watt) να είναι υψηλή. Η έκδοση quick charge 2.0 υποστηρίζει τους συνδυασμούς φόρτισης 5 volts/2amps (10watts), 9V/1.35A (12 watts), 12V/1.67A (20watts) ανάλογα με τη συσκευή που μπορεί να τις υποστηρίξει, ανάλογα και η έκδοση quick charge 3.0 παρέχει τον κατάλληλο συνδυασμό ανάλογα με την συσκευή φόρτισης.

Αυτά τα λίγα λοιπόν.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς :)

 

Η χαμηλότερη καταπόνηση είναι αν χρησιμοποιούμε φορτιστή κανονικό 0.75-1A κ το βάζουμε πριν κοιμηθούμε. Οι 2.5-3 ώρες φόρτισης έτσι δεν θα μας φαίνονται καθόλου.

 

Όποιος θέλει για μία γρήγορη φόρτιση στην διάρκεια την μέρας εκεί χρησιμοποιεί τον κανονικό φορτιστή ώστε κ σε μισή ώρα να φορτίσει ένα 50-60% της συσκευής ή να κάνει μία γρήγορη πλήρη φόρτιση.

 

Οπότε μας δίνει περισσότερη ελευθερία ανάλογα της ανάγκες μας.

 

Στο quick charge απλά.ειναι καλό να βγάζουμε την θήκη για να γίνεται καλύτερη απαγωγή της θερμότητας. Αυτά :)

 

Συμφωνώ λοιπόν 100%. Με την ανάλυση σου καθώς και με το σκεπτικό σου. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι η ή παροχή περισσότερων Αmps σε μπαταρία λιθίου χωρητικότητα 3100mA συμβαδιζει με την τεχνική γρήγορης φόρτισης που για να επιτευχθεί από τις κατασκευάστριες εταιρείες συνδυάζει ταυτόχρονα υψηλή τάση (βολτ) και υψηλή ένταση ρεύματος (Αμπέρ). Αυτό γίνετε ώστε η συνολική απόδοση (ισχύς, watt) να είναι υψηλή. Η έκδοση quick charge 2.0 υποστηρίζει τους συνδυασμούς φόρτισης 5 volts/2amps (10watts), 9V/1.35A (12 watts), 12V/1.67A (20watts) ανάλογα με τη συσκευή που μπορεί να τις υποστηρίξει, ανάλογα και η έκδοση quick charge 3.0 παρέχει τον κατάλληλο συνδυασμό ανάλογα με την συσκευή φόρτισης.

Αυτά τα λίγα λοιπόν.... :lol::p

 

Ευχαριστω λοιπον και τους δυο για τις κατατοπιστικοτατες απαντησεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

To wireless display λειτουργει?

Θελω να το συνδεσω με samsung tv. Κανω σύζευξη, ομως δε βλεπω κατι σχετικο στην τηλεοραση.

Θελει καποια εφαρμογη μηπως?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To wireless display λειτουργει?

Θελω να το συνδεσω με samsung tv. Κανω σύζευξη, ομως δε βλεπω κατι σχετικο στην τηλεοραση.

Θελει καποια εφαρμογη μηπως?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Σε ποια ρομ? Telegram & miui και τις δικές μου τις eui δουλεύει. :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω λοιπον και τους δυο για τις κατατοπιστικοτατες απαντησεις σας :)

 

Πάντως αν θες μεγαλύτερη ανάλυση και περισσότερα στοιχεία ρώτησε και κανένα άλλο παιδί που ίσως να ξέρει περισσότερα....... :tease::dizzy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θες μεγαλύτερη ανάλυση και περισσότερα στοιχεία ρώτησε και κανένα άλλο παιδί που ίσως να ξέρει περισσότερα....... :tease::dizzy:

 

Αμφιβαλλω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια πατάτα με την κάμερα. Πήγα να περάσω την LetvCamera της miui που έδωσε ο CrisBal. Κατέβασα το αρχείο και το ξεζιπάρισα, μετακίνησα τον φάκελο της παλιάς (δεν τον έσβησα) και έβαλα τον φάκελο της καινούριας. Η καινούρια camera δεν υπήρχε καν στο μενού για να την ανοίξω, οπότε ξανέβαλα τον παλιό φάκελο πάλι στη θέση του. Αλλά όυτε πάλι υπάρχε camera στο κινητό... Καμιά ιδέα κανείς; Third party κάμερες λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβαλλω:lol:

 

Μα γιατί? Ίσως να παραλείψαμε κάτι με τον Bill! :dash::oops:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Crisbal , καλή η remixed , αλλά στο x829 του κολλητού που φοράει μια άλλη rom δικιά σου, μου φαίνεται καλύτερη. Μπορείς απο τα παρακάτω στοιχεία να μου πεις του φίλου ποιά φοράει;

" Android security patch level 1 January 2017

Eui version 5.9.023S(stable)

Baseband version MPSS.TH.2.0.c.1.9-00033-M8996AAAAANAZM-1

Kernel version 3.18.20-perf-gb244707

letv@pcnbj-cp018#1

Tue Feb 7 02:18:18 CST 2017

Build FEXCNFN5902302071S by CrisBalGreece

 

ps Δεν κατάφερα να ανεβάσω screenshot ουτε με url.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια πατάτα με την κάμερα. Πήγα να περάσω την LetvCamera της miui που έδωσε ο CrisBal. Κατέβασα το αρχείο και το ξεζιπάρισα, μετακίνησα τον φάκελο της παλιάς (δεν τον έσβησα) και έβαλα τον φάκελο της καινούριας. Η καινούρια camera δεν υπήρχε καν στο μενού για να την ανοίξω, οπότε ξανέβαλα τον παλιό φάκελο πάλι στη θέση του. Αλλά όυτε πάλι υπάρχε camera στο κινητό... Καμιά ιδέα κανείς; Third party κάμερες λειτουργούν κανονικά.

 

Δώσε δικαιώματα με τον Root Browser όπως είπα σε καμία 10ρια ποστ. Πατάς συνεχόμενα επάνω στο apk ανοίγει το μενού permissions τικάρεις να έχει rw-r-r επανεκκίνηση (πάντα) μετά από αλλαγές και είσαι οκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια πατάτα με την κάμερα. Πήγα να περάσω την LetvCamera της miui που έδωσε ο CrisBal. Κατέβασα το αρχείο και το ξεζιπάρισα, μετακίνησα τον φάκελο της παλιάς (δεν τον έσβησα) και έβαλα τον φάκελο της καινούριας. Η καινούρια camera δεν υπήρχε καν στο μενού για να την ανοίξω, οπότε ξανέβαλα τον παλιό φάκελο πάλι στη θέση του. Αλλά όυτε πάλι υπάρχε camera στο κινητό... Καμιά ιδέα κανείς; Third party κάμερες λειτουργούν κανονικά.

Μπορει να εχουν πειραχτει τα δικαιωματα, δινεις δικαιωματα rw-r-r- και στον φακελο και στα περιεχομενα του, κανε restart και δες αν θα σου φανει.

 

 

ΥΓ: Με προλαβε ο Χρηστος παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Crisbal , καλή η remixed , αλλά στο x829 του κολλητού που φοράει μια άλλη rom δικιά σου, μου φαίνεται καλύτερη. Μπορείς απο τα παρακάτω στοιχεία να μου πεις του φίλου ποιά φοράει;

" Android security patch level 1 January 2017

Eui version 5.9.023S(stable)

Baseband version MPSS.TH.2.0.c.1.9-00033-M8996AAAAANAZM-1

Kernel version 3.18.20-perf-gb244707

letv@pcnbj-cp018#1

Tue Feb 7 02:18:18 CST 2017

Build FEXCNFN5902302071S by CrisBalGreece

 

ps Δεν κατάφερα να ανεβάσω screenshot ουτε με url.

 

Δεν χρειάζεται... :lol::p

Εδώ είσαι. Διάβασε με προσοχή μόνο... Μην τα γράφω και τσάμπα....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7097503#post7097503

Ααα και έχω βγάλει και καινούργιο Launcher.

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δώσε δικαιώματα με τον Root Browser όπως είπα σε καμία 10ρια ποστ. Πατάς συνεχόμενα επάνω στο apk ανοίγει το μενού permissions τικάρεις να έχει rw-r-r επανεκκίνηση (πάντα) μετά από αλλαγές και είσαι οκ.

 

Μπορει να εχουν πειραχτει τα δικαιωματα, δινεις δικαιωματα rw-r-r- και στον φακελο και στα περιεχομενα του, κανε restart και δες αν θα σου φανει.

 

 

ΥΓ: Με προλαβε ο Χρηστος παραπανω :)

 

Το δοκίμασα αυτό, πάλι τίποτα. Έκανα εγκατάσταση το apk και τώρα υπάρχει και ανοίγει, αλλά μόλις πατάω στα εφέ κάτω δεξιά, πετάει σφάλμα και κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε κάπως να ξεκλειδώνουν ε το κινητό με double tap στην κλειδωμένη οθόνη οπως γίνεται στο g3?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ανεβάσετε τα δικά σας setup του Dolby atmos για τα cdla ακουστικά, γιατί δεν τα καταφέρνω και μου βγάζουν "βραχνάδα" στην υψηλή ένταση
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με την μπαταρία από εχθές. Βλέπω ότι η Υπηρεσία Συστήματος δουλεύει όλη την ώρα και καταναλώνει όλη την μπαταρία. Τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση; Είμαι με την CN 23s του Cris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να ελέγξει με το cpu z στην οθόνη πόσο density δίνει στο χ829; γιατί έχω την εντύπωση ή οθόνη ήταν 516 και ετρεξα ένα κωλό πρόγραμμα καταλάθος στην προσπάθεια μου να κάνω calibrate γυροσκόπιο και accelometer που έχω πρόβλημα και το ###€@€%@ χωρίς να με ρωτήσει ξεκίνησε να κάνει optimize τα πάντα το εκοψα σχεδόν αμέσως αλλά νομίζω πρόλαβε να αλλάξει ελπίζω μόνο την οθόνη και τώρα μου δείχνει 537 έκανα επαναφορά τηλεφώνου αλλά πάλι τα ίδια,εναν έλεγχο παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να ελέγξει με το cpu z στην οθόνη πόσο density δίνει στο χ829; γιατί έχω την εντύπωση ή οθόνη ήταν 516 και ετρεξα ένα κωλό πρόγραμμα καταλάθος στην προσπάθεια μου να κάνω calibrate γυροσκόπιο και accelometer που έχω πρόβλημα και το ###€@€%@ χωρίς να με ρωτήσει ξεκίνησε να κάνει optimize τα πάντα το εκοψα σχεδόν αμέσως αλλά νομίζω πρόλαβε να αλλάξει ελπίζω μόνο την οθόνη και τώρα μου δείχνει 537 έκανα επαναφορά τηλεφώνου αλλά πάλι τα ίδια,εναν έλεγχο παρακαλώ

 

515 είναι είναι η οθόνη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

515 είναι είναι η οθόνη

Άρα καλά θυμάμαι ότι 516 μου έδινε το cpu z λογικό ένα απόκλιση ,με έσκισε ή βλακεία τι κάνω τώρα ; πέρασμα ξανά μιας ρομ το επαναφέρει;

Link to comment
Share on other sites

με τέτοια τιμή το χτύπησα και εγώ σε silver αν και λίγο πιο ακριβό. Τέτοια τιμή δεν παίζει πουθενά. Μακάρι να βγει καλό. Είναι ότι έψαχνα σε χαρακτηριστικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα καλά θυμάμαι ότι 516 μου έδινε το cpu z λογικό ένα απόκλιση ,με έσκισε ή βλακεία τι κάνω τώρα ; πέρασμα ξανά μιας ρομ το επαναφέρει;

 

Screenshot_20170420-164752.jpg' alt='Scr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...