Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω οι περισσότεροι να ξέρετε για τα τζαμακια αγγλιστί Tempered Glass τα οποία το κόστος είναι 1 με 2 ευρώ αλλά μπορούν να σε σώσουν από αρκετούς μπελάδες με σπασμένες οθόνες και αλλαγές...

Φίλε, αν αναφέρεσαι σε μένα να σου επισημάνω (το έγραψα και στο νήμα του x800) ότι το τελευταίο σπασιμο έγινε με tempered glass και την official flip case. Ουσιαστικά, στις περισσότερες πτώσεις το τηλέφωνο πέφτει και χτύπα με την μία κόψη του... Δεν σε σώζει το τζαμάκι... Το πρόβλημα είναι ότι τα LeEco έχουν φορεμένη/κολλημένη από πάνω την οθόνη (για πιο 3d effect) και όχι ενσωματωμένη στο πλαισιο..Όπως επίσης δεν είναι γοριλάτη...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

εκανα back up τα παντα με twrp και περασα 23s δεν μου αρεσε και εκανα wipes μετα παω να κανω restore γινετε κανονικα και κολησα στο pattern εχουμε τροπο να κανω bypass το πατερν; η στηνω την ρομ απο την αρχη; δοκιμασα μεσω adb κατι commands αλλα λεει no such file ..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν αναφέρεσαι σε μένα να σου επισημάνω (το έγραψα και στο νήμα του x800) ότι το τελευταίο σπασιμο έγινε με tempered glass και την official flip case. Ουσιαστικά, στις περισσότερες πτώσεις το τηλέφωνο πέφτει και χτύπα με την μία κόψη του... Δεν σε σώζει το τζαμάκι... Το πρόβλημα είναι ότι τα LeEco έχουν φορεμένη/κολλημένη από πάνω την οθόνη (για πιο 3d effect) και όχι ενσωματωμένη στο πλαισιο..Όπως επίσης δεν είναι γοριλάτη...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

New Arrival Anti-knock Soft Silicon Case For Letv Max 2 X820 / X821 Case Slim Phone silicone Cover For Letv Le Max2 (5.7"inch)

http://s.aliexpress.com/RvYj6zay

(from AliExpress Android)

 

Litchi LeTV Max 2 X820 case cover, Good Quality New Leather Case hard Back cover For LeTV X820 Case Cellphone Case Max2 X 820

http://s.aliexpress.com/eInueiIr

(from AliExpress Android)

 

Εχω αυτες τις 2 σε x820.. δε θυμαμαι ποσες τουμπες εχει φαει.. εχω και tempered σε καμερα και οθονη..

 

(Στο kimovil λεει οτι το χ820 εχει gorilla)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

 

(Στο kimovil λεει οτι το χ820 εχει gorilla)

 

Λαλαγκίτες λένε.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμμια εφαρμογη που οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ηφωτογραφια του καλουντος να πιανει ολη την οθονη;

Fullscreen caller ID

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.freeapps.fullscreencallerid

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ λέει ότι το x820 δεν έχει την 800 μπάντα, εγώ εμπιστεύομαι μόνο τον crisbal https://www.angroid.gr/android/smartphones/leeco-le-max-2-x820-ftinoteri-siskevi-ton-snapdragon-820-ine-entiposiaki-ke-kostizi-molis-280e
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω παραγγειλει το χ829 και επιτέλους έφτασε Αθήνα. Ξέρει κανείς να μου πει αν γλίτωσα το τελενείο;

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 06-03-2017 01:36 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 06-03-2017 06:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Με ποιό post office το έστειλαν;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

εκανα back up τα παντα με twrp και περασα 23s δεν μου αρεσε και εκανα wipes μετα παω να κανω restore γινετε κανονικα και κολησα στο pattern εχουμε τροπο να κανω bypass το πατερν; η στηνω την ρομ απο την αρχη; δοκιμασα μεσω adb κατι commands αλλα λεει no such file ..

 

Τι εννοείς κόλλησες? Δν στο ξεκλειδώνει?

Link to comment
Share on other sites

Fullscreen caller ID

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.freeapps.fullscreencallerid

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω τελειο

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ξαναπαθει με αλλο τηλ αλλα δεν βρηκα λυση κατι παθενει στο backup λογικα και δεν αναγνωριζει μετα pattern ουτε δαχτυλικο
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ξαναπαθει με αλλο τηλ αλλα δεν βρηκα λυση κατι παθενει στο backup λογικα και δεν αναγνωριζει μετα pattern ουτε δαχτυλικο

 

Ειχα το ιδιο θεμα δοκιμασε αυτο:

 

Link to comment
Share on other sites

CrisBal υπαρχει καποιος τροπος σε LEUI για signal force locking οπως εχει η MIUI? Κατι μου λεει οτι η 20s ειχε καλυτερη διαχειριση οσο αφορα το σημα της συσκευης. Δηλαδη αν παω ρυθμισεις εχοντας 4g priority και βαλω 3g και ξανα το αναποδο εχω 4g (στο σπιτι, γιατι εξω εχει κανονικα) . Αν δεν το κανω αυτο παλευει με 2g -3g.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

1. CrisBal υπαρχει καποιος τροπος σε LEUI για signal force locking οπως εχει η MIUI? Κατι μου λεει οτι η 20s ειχε καλυτερη διαχειριση οσο αφορα το σημα της συσκευης.

2./ Δηλαδη αν παω ρυθμισεις εχοντας 4g priority και βαλω 3g και ξανα το αναποδο εχω 4g (στο σπιτι, γιατι εξω εχει κανονικα) . Αν δεν το κανω αυτο παλευει με 2g -3g.

1. Από εκεί που είπες 4G Priority

2. Έβαλες το modem firmware.update με τα modem 23s που συνοδεύει τη ρομ? Αν ναι και πιστεύεις ότι είχε καλύτερο σήμα η 20s, ξαναπέρασε της 20s το modem firmware.update.

Kατεβάζεις αυτό >> https://mega.nz/#!kpxRQQrA!fDEK_TQEsm62TjQqai0bGz-4esqrAytQW4vuKAxC5SU έχει μέσα όλα τα modem firmware.update και βάλε το CN-20s ή όποιο νομίζεις ότι είχε το καλύτερο σήμα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καποια εφαρμογη που να εχει επιλογη να παιρνει backup κατευθειαν στο πισι?? Το titanium αλλα και το app backup & restore δεν εχουν τη δυνατοτητα αυτη, και οταν προσπαθησα να το παρω το backup στο ιδιο το κινητο, (4/32) απλα δεν βρηκαν διαθεσιμο χωρο για να το κανουν. Εχω αρχισει και ψηνομαι για το 6/128 μονο και μονο για την χωριτηκοτητα του. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καποια εφαρμογη που να εχει επιλογη να παιρνει backup κατευθειαν στο πισι?? Το titanium αλλα και το app backup & restore δεν εχουν τη δυνατοτητα αυτη, και οταν προσπαθησα να το παρω το backup στο ιδιο το κινητο, (4/32) απλα δεν βρηκαν διαθεσιμο χωρο για να το κανουν. Εχω αρχισει και ψηνομαι για το 6/128 μονο και μονο για την χωριτηκοτητα του.

Το helium backup νομίζω ότι το κάνει αυτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήξω κάτι. Επισκευάζει κανείς στην Ελλάδα τα LeEco? Έχω το x822 και παγώνει και ζορίζεται να ξαναξεκινήσει. Έκανα Factory Reset (18S), έβαλα την κινέζικη 20S και δοκίμασα και του Cris την 22S. όλα μάταια. Αν κλείσεις την οθόνη απ το κουμπί δεν ξανανοίγει, παγώνει η οθόνη και θέλει restart. Πριν το στείλω πίσω γνωρίζει κανεις για επισκευή στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Το helium backup νομίζω ότι το κάνει αυτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για καποιο λογο δεν μου δουλευει το Helium. Δεν μπορει να συνδεθει η εφαρμογη του κινητου με την αντιστοιχη εφαρμογη του desktop. H εφαρμογη μου ζηταει να μπει το τηλεφωνο σε λειτουργια USB PTP (Φωτογραφικης μηχανης) και οχι USB MTP (μεταφορας δεδομενων) για να το δει. Το κανω, αλλα και παλι δεν το βλεπει, και δεν συνδεονται οι δυο εφαρμογες ωστε να δουλεψει.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μου δουλευει το Helium. Δεν μπορει να συνδεθει η εφαρμογη του κινητου με την αντιστοιχη εφαρμογη του desktop. H εφαρμογη μου ζηταει να μπει το τηλεφωνο σε λειτουργια USB PTP (Φωτογραφικης μηχανης) και οχι USB MTP (μεταφορας δεδομενων) για να το δει. Το κανω, αλλα και παλι δεν το βλεπει, και δεν συνδεονται οι δυο εφαρμογες ωστε να δουλεψει.

 

Γιατί παιδεύεσαι με third party εφαρμογές? Βάλε ένα σκληρό δίσκο ή ένα φλασακι και πάρε όσα μπακαπ θέλεις από το TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ξαναπέρασε της 20s το modem firmware.update.

Kατεβάζεις αυτό >> https://mega.nz/#!kpxRQQrA!fDEK_TQEsm62TjQqai0bGz-4esqrAytQW4vuKAxC5SU έχει μέσα όλα τα modem firmware.update και βάλε το CN-20s ή όποιο νομίζεις ότι είχε το καλύτερο σήμα. ;)

 

Σε ευχαροστω πολυ! Το δοκιμαζω μεχρι το βραδυ και επανερχομαι!

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας ενημερώσω ότι αν θέλετε να πάρετε το τηλέφωνο από το EFox, μπορείτε να γλυτώσετε ακόμη 8-10 ευρώ ως εξής:

 

βάζετε το τηλέφωνο στο καλάθι, αφού έχετε κανονικά εγγραφεί στο σάιτ τους και τελικά δεν ολοκληρώνετε την πληρωμή ... θα ακολουθήσουν συνεχή μηνύματα τους, όπου σας θα ζητούν να επιστρέψετε και να ολοκληρώσετε την πληρωμή, προσφέροντας ως δώρο, επιπλέον έκπτωση 3% ... αν λοιπόν θέλετε όντως το τηλέφωνο, βάζετε τον κωδικό έκπτωσης που θα σας στείλουν και προχωράτε ...

 

όλο αυτό έγινε σε μένα, που είμαι αμφιταλαντευόμενος και απλά έκανα όλη την διαδικασία για να δω τα τελικά ποσά (τηλέφωνο, αξεσουάρ, αποστολή, κλπ.) για να το έχω υπόψη μου ... δεν ολοκλήρωσα και τρεις μέρες τώρα μου έχουν στείλει 10 εμαιλς όπως παραπάνω ... βασικά ο μόνος λόγος που δεν το αποφασίζω, είναι ότι μετά τρεις σπασμένες οθόνες στο χ600 και μια στο χ800 δεν θα το αντέξω να πάρω το 820 και με μια απλή πτώση να σπάσει η οθόνη... πάνω που έβλεπα στο νήμα ότι το 820 δεν έχει τέτοιες αναφορές και πήρα θάρρος, πριν 2-3 σελίδες φάνηκε ένας φίλος με σπασμένη οθόνη και μου έπεσαν τα αυτιά στο πάτωμα ...

 

φιλε δεν εσπασε εξωτερικά το τζαμακι αλλα εσωτερικά άρχιζε και τρεμοπαιζε και κάηκε η μίση οθόνη απο πίεση που δέχτηκε στην τσέπη μου :/

Link to comment
Share on other sites

CrisBal τι μαγειρεύεις πάλι;;...

 

Sent From my Awesome LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable using TaPaTaLk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πάτησα με τελωνείο και εγώ από geekbuying με singapore post.Μπορω να το επιστρέψω πίσω και να αποζημιωθω;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...