Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια ολα καλα με τις αυθεντικες αλλα την παλευεται με το bloatware ,ειλικρινα λογω αυτου ειμαι ακομα με την ρομ του cuokoo διοτι δεν βρηκα ουτε τροπο για root ουτε να μην παρουσιαζει καποιο θεμα στα service του google

 

Έχει επιλογή η Official Rom να απενεργοποιης

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ηχογράφηση κλήσεων από το μενού "τηλέφωνο" εξαφανίστηκε? Το letv x500 και x800 το έχουν ακόμη.

 

Υπαρχει και στο τηλέφωνο και όταν περνεις τηλέφωνο κάνεις απευθείας εγγραφή της κλήσης

 

Screenshot_20161014_235546.jpg

Screenshot_20161014_235539.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω διορθώθηκε και το πρόβλημα με την κοσμοτε που δεν έπιανε 4g μέσα στο σπίτι.

Έδωσε Update στην 19s

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν υπαρχει η ηχογράφηση κλήσης. Δεν έχω τη ρομ του Ιταλού. Εχω την original αγγλοκινεζικη 018s Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω τις επισημες dev rom οπως π.χ. την 019?

 

https://drive.google.com/file/d/0B7TImVKwZ-NXX2FoaVphdVBFZzg 19s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν υπαρχει η ηχογράφηση κλήσης. Δεν έχω τη ρομ του Ιταλού. Εχω την original αγγλοκινεζικη 018s

 

Κι εγώ την αγγλοκινέζικη 18s έβαλα τώρα και μου έχει κανονικά την επιλογή για την ηχογράφηση κλήσης.

Μήπως πείραξες κάτι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι καλύτερη απ τη stable 018s? Γιατί δεν υπάρχει στην επίσημη σελίδα της LeEco και υπάρχουν μόνο οι stable?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ την αγγλοκινέζικη 18s έβαλα τώρα και μου έχει κανονικά την επιλογή για την ηχογράφηση κλήσης.

Μήπως πείραξες κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Μόλις ανακάλυψα τι γίνεται.... Στην επιλογή χώρας είχα τσεκάρει "άλλες χώρες" γι αυτό και δεν υπήρχε η ηχογράφηση κλήσης. Μόλις έβαλα Κίνα...μου το εμφάνησε ως επιλογή!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Όσο έχω προλάβει να διαβάσω τα posts σας εντοπίζω ανάμεικτο feedback....έτσι ζητώ τα φώτα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το max για τη σύζυγο η οποία όμως επιθυμεί ελληνικό menu (γυναίκες...τι να πεις !)...με αλλαγή της μαμα rom μπορώ να το πετύχω ?

Τέλος γιατί να προτιμήσει κάποιος το max αντί του le pro 2 ?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Όσο έχω προλάβει να διαβάσω τα posts σας εντοπίζω ανάμεικτο feedback....έτσι ζητώ τα φώτα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το max για τη σύζυγο η οποία όμως επιθυμεί ελληνικό menu (γυναίκες...τι να πεις !)...με αλλαγή της μαμα rom μπορώ να το πετύχω ?

Τέλος γιατί να προτιμήσει κάποιος το max αντί του le pro 2 ?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

 

Δεν υπάρχουν ελληνικά στην Official Rom και η custom rom αν και έχουν ελληνικά δεν είναι και τόσο σταθερές ρομ. Δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις στην γυναίκα σου παρε κάτι που να έχει ελληνικά δηλαδή να έχει International rom οπως xiaomi έχει ολόκληρη κοινότητα ελληνική με πλήρης υποστήριξη σε όλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς έχω δίκαιο!

Η 19s είναι η dev και η 18s είναι η stable και ούτω πορευθήσομε....τέκνα μου! (α ρε honorάκι μας έμαθες και 5 κινεζοπράγματα....)!

Περνάω dev στο X820 και st στο Χ822.

Αν κάποιος είναι ρουτ παίρνει τις μαμά αναβαθμίσεις ή πρέπει να τις βάζει μόνος του χειροκίνητα, σβήνοντας τα πάντα??

Διαδικασία ρουτ την έγραψε κανένας εδώ μέσα?

....

Αν η γυναίκα σου ξέρει λίγα αγγλικά (και ελληνικά που έχει στην 16s) θα το λατρέψει σαν την δική μου! Αν δεν ξέρει θα παιδευτείς λιγάκι εσύ στην αρχή, αλλά μετά θα είναι όλα ΟΚ! Τηλεφωνάρα...τι να λέμε τώρα ....

......

To update που έδωσε στην 19s ή είναι οι βελτιώσεις της 18s οπότε κράτησε και τον ίδιο αριθμό ή είναι καινούργια δοκιμαστικά και άλλαξε αριθμό πχ. 20s

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Root,,,, unlock bootloader,,,, twrp.img,,,,, superSU αρχείο zip. Σε 10 λεπτά θα το έχεις κάνει. Και μία ερώτηση:. Το locale. το πέρασε κάποιος;;; Κάνει όντως μετάφραση στο μενού;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς έχω δίκαιο!

Η 19s είναι η dev και η 18s είναι η stable και ούτω πορευθήσομε....τέκνα μου! (α ρε honorάκι μας έμαθες και 5 κινεζοπράγματα....)!

Περνάω dev στο X820 και st στο Χ822.

Αν κάποιος είναι ρουτ παίρνει τις μαμά αναβαθμίσεις ή πρέπει να τις βάζει μόνος του χειροκίνητα, σβήνοντας τα πάντα??

Διαδικασία ρουτ την έγραψε κανένας εδώ μέσα?

....

Αν η γυναίκα σου ξέρει λίγα αγγλικά (και ελληνικά που έχει στην 16s) θα το λατρέψει σαν την δική μου! Αν δεν ξέρει θα παιδευτείς λιγάκι εσύ στην αρχή, αλλά μετά θα είναι όλα ΟΚ! Τηλεφωνάρα...τι να λέμε τώρα ....

......

To update που έδωσε στην 19s ή είναι οι βελτιώσεις της 18s οπότε κράτησε και τον ίδιο αριθμό ή είναι καινούργια δοκιμαστικά και άλλαξε αριθμό πχ. 20s

 

Ότι και να πεις δεν είναι η dev και είναι η οfficial και υπάρχει και στο επίσημο site δεν θα βάλω ποτέ την 18s. Αρέ κάτι έμαθα τόσα χρόνια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πεις δεν είναι η dev και είναι η οfficial και υπάρχει και στο επίσημο site δεν θα βάλω ποτέ την 18s. Αρέ κάτι έμαθα τόσα χρόνια.

 

Που τη βλέπεις την "official" 019s στο επίσημο site?

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω η επομενη 19s (ota stable) θα ειναι τελειως διαφορετικη απο την τωρινη 19s και με αλλη kernel, changelog κτλ....

Θα δουμε σε 1 μηνα περιπου.. :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί πήρες update σήμερα στην 19s?? Σκέψου και ξανασκέψου και δεν σε κοντράρω με τίποτα!

Όλοι θα καταθέτουμε τις απόψεις μας και εάν κάνουμε λάθος θα διορθωνόμαστε και θα αλληλοσυμπληρωνόμαστε...

ΟΜΑΔΑΡΑ είπα και λέω έχουμε εδώ μέσα...μέχρι το ΜΑΧ 3 (ετοιμάζεται...)

Πότε θα πάρουμε Νoug ξέρει κανείς σας?

Εκτός από μένα!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί πήρες update σήμερα στην 19s?? Σκέψου και ξανασκέψου και δεν σε κοντράρω με τίποτα!

Όλοι θα καταθέτουμε τις απόψεις μας και εάν κάνουμε λάθος θα διορθωνόμαστε και θα αλληλοσυμπληρωνόμαστε...

ΟΜΑΔΑΡΑ είπα και λέω έχουμε εδώ μέσα...μέχρι το ΜΑΧ 3 (ετοιμάζεται...)

Πότε θα πάρουμε Νoug ξέρει κανείς σας?

Εκτός από μένα!

 

 

Εγω θα παρω πρωτος απο ολους... Στο nvidia shield tv :p:D

 

Βασικα δεν ξερω αν πηρε ηδη.. λειπω 20 μερες απο το σπιτι χαχα

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω η επομενη 19s (ota stable) θα ειναι τελειως διαφορετικη απο την τωρινη 19s και με αλλη kernel, changelog κτλ....

Θα δουμε σε 1 μηνα περιπου.. :)

 

Είδη έχει αλλάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που είστε ομαδαρα και τα ξέρετε βοηθήστε τον κόσμο εδώ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είδη έχει αλλάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που είστε ομαδαρα και τα ξέρετε βοηθήστε τον κόσμο εδώ.

 

Δεν τα ξερουμε, αλλα δε πρεπει να εισαι χακερ για να καταλαβεις οτι η 19s δεν ηταν stable αλλα dev..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερουμε, αλλα δε πρεπει να εισαι χακερ για να καταλαβεις οτι η 19s δεν ηταν stable αλλα dev..

Αυτό λέμε τόση ώρα ότι είναι stable και όχι dev.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

:)

Αυτό λέμε τόση ώρα ότι είναι stable και όχι dev.

 

 

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα ακομη... Υπαρχει stable που η εταιρια δεν την δινει στο ευρυ κοινο , και η οποια κανει διορθωσεις στην ιδια εκδοση? Εχεις ξαναδει stable πχ 17s η 16s της leeco η οποια να παιρνει διορθωση πανω στην ιδια εκδοση??οι stable οταν παιρνουν ota αλλαζουν και εκδοση. Απο 16s σε 17s σε 18s κτλ...

Οι beta μονο παιρνουν βελτιωσεις σε ιδια εκδοση..

 

Κανω λαθος..? Η δεν εχω καταλαβει κατι με τη leeco..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

[/color]Εσείς που είστε ομαδαρα και τα ξέρετε βοηθήστε τον κόσμο εδώ.

.......

Είπαμε είμαστε ομαδάρα και με σένα αρχηγό! Γιατί... που πας καραβάκι χωρίς αρχηγό? (αν δεν θες αρχηγός, μπες προπονητής..το ίδιο είναι...)

Γι αυτό φρόντισε να τα πας καλά με το team!

Τώρα αν γίνει κανένα δημοψήφισμα (ή Συνέδριο) και χάσεις με όσα ισχυρίζεσαι συνεχώς πάλι δεν θα φταίμε εμείς...

....

Και η dev = stable είναι στην ουσία (+ δοκιμαστικές βελτιώσεις), βλέπεις εσύ να παραπαίει τραγικά κάποια από τις δύο? Λίγα θα καταλαβαίνουμε από δω και πέρα!

...και Noug θα πάρουν πρώτα οι dev

1) Αν έχουν καλό team την....

2) Αν δεν έχουν καλό team την....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη ημιν και να ειμαστε μια ομαδα με καλη διαθεση και να περναμε καλα οχι να εχουμε κοντρες.. :) ολοι εδω ειμαστε για τον ιδιο σκοπο... :)

 

Le Max 2 τουμπανο

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις εκδοχές του Le Max 2: X820 στην China, X821 στην India, X829 στην América.

Στο Le X822 και μετά την 18s είχα antutu = 141.827 (χωρίς ροοτ & ανοιχτο boot).

Οι IN or US Roms are encrypted! Προσοχή!

Καλημέρα!

 

Για δείτε τι σας βρήκα εδώ??? http://opensource.le.com/

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...