Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EΔΩ ΤΟ LINK ΤΗΣ 5.8 stable..ΔΕΝ την εχω δοκιμασει ακομα!!!!

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7ZmxrTy1pSVlzVzA/view?usp=sharing

 

Αυτή είναι η Official έχει μόνο ελληνικά και κινέζικα?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΑΛλα. ΜΗΝ την κατεβάσεις.δοκιμασα να τη βάλω αλλά το αρχείο είναι corrupt...την ξανακατεβαζω από το baidu cloud μου,κ την ξανανεβαζω στο G DRIVE....
Link to comment
Share on other sites

ξανακατεβασα τη rom την εβαλα κ ο Ηλιθιος κινεζος ειχε ανεβασει την 14s(μετονομασμενη σε 5.8 15s!!!!)!!!!!!!!!!!!οποτε αναμενουμε την επισημη..... Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

ξανακατεβασα τη rom την εβαλα κ ο Ηλιθιος κινεζος ειχε ανεβασει την 14s(μετονομασμενη σε 5.8 15s!!!!)!!!!!!!!!!!!οποτε αναμενουμε την επισημη.....

 

Πάντως η 5.6 εχει θέματα. Κάτι παραμιρφωμενα γραφικά στην οθόνη κλειδώματος, Κάτι παραμορφωμένα γραφικά σε drop down menus.... Έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης. Περιμένω την 5.8 :)

Σας ανεβάζω ένα Speed test 802.11ac. Πολύ δυνατό :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα τρόπο για να παρακάμψετε το "bug" 3g/3g δικτύου κλειδώνοντας το δίκτυο της μιας κάρτας σε 2G.

Βάζετε την κάρτα που έχετε για τηλέφωνα/μηνύματα στο slot 1 και την κάρτα για data/phonecalls/sms στο slot 2.

Μπαίνετε στο μενού *#*#4636#*#* και κλειδώνετε το δίκτυο στο GSM (εκεί που λέει unknown). Αυτομάτως η SIM 1 μπαίνει σε GSM και ησυχάζει το κεφάλι σας.

Θεωρώ ότι θα υπάρχει διαφορά και στην κατανάλωση μπαταρίας.

Καλό θα ήταν σε επόμενη αναβάθμιση να δοθεί αυτή η δυνατότητα και από το ίδιο το μενού.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Αλλά περιμένω με αγωνία την 5.8 για να δω πόσα bugs διορθώθηκαν (και ναι, είναι πολλα :()

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε, επειδη και συ μολις πηρες το κινητο...Εχεις κανει κατι παραπανω? Εγω ακομα αυτη την 5,6 που εχει το κινητο εχω.

 

Παραμένω official. Δεν αλλάζω μέχρι να βγει μια καλή Cyanogen mod.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραμένω official. Δεν αλλάζω μέχρι να βγει μια καλή Cyanogen mod.

 

Τι άποψη έχεις για το τηλεφωνο μιας και έχεις iphone? Είχες ποτε καποια άλλη Android ναυαρχιδα? και πως τα παει το letv σε σχεση με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Παραμένω official. Δεν αλλάζω μέχρι να βγει μια καλή Cyanogen mod.

 

δλδ, ουτε ρικαβερι, ουτε τπτ? ΑΥτες του ιταλου ή των ισπανων καλες ειναι διαβαζω εδω http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-overview-thread-t3405364

Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχεις για το τηλεφωνο μιας και έχεις iphone? Είχες ποτε καποια άλλη Android ναυαρχιδα? και πως τα παει το letv σε σχεση με αυτα?

 

Eίναι πολύ ποιοτικό. Απλά θέλει να γίνει κάποια δουλειά σε επίπεδο λογισμικού. Είναι γρήγορο, φοβερή ποιότητα κατασκεύης, ήχος αξεπέραστος κατά τη γνώμη μου, κάμερα...

Το EUI θέλει δουλειά ακόμη.

 

Δε θα πάω σε custom ROM εφόσον δεν έχω φοβερό πρόβλημα με τη μαμά του. Περιμένω την official 5.8 και βλέπουμε :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ ποιοτικό. Απλά θέλει να γίνει κάποια δουλειά σε επίπεδο λογισμικού. Είναι γρήγορο, φοβερή ποιότητα κατασκεύης, ήχος αξεπέραστος κατά τη γνώμη μου, κάμερα...

Το EUI θέλει δουλειά ακόμη.

 

Δε θα πάω σε custom ROM εφόσον δεν έχω φοβερό πρόβλημα με τη μαμά του. Περιμένω την official 5.8 και βλέπουμε :)

 

Οπότε και η κάμερα είναι καλή.. Γιατί είχα κάποιους ενδοιασμούς μετά από review και συγκριτικά που είδα.. Και κυρίως σε ότι αφορά τις λήψεις σε συνθήκες κακού φωτισμού.. Όπως και ότι δεν κάνει συνεχόμενο autofucus κατά την διάρκεια του βίντεο.. Ας ελπίσουμε η εταιρεία να είναι πιο προσεκτική στο μέλλον με το λογισμικό και οι stable εκδόσεις να είναι όντως stable και να μην έχουν τα bug που έχει μια dev rom..

Edited by Vagelis_m
Link to comment
Share on other sites

Οπότε και η κάμερα είναι καλή.. Γιατί είχα κάποιους ενδοιασμούς μετά από review και συγκριτικά που είδα.. Και κυρίως σε ότι αφορά τις λήψεις σε συνθήκες κακού φωτισμού.. Όπως και ότι δεν κάνει συνεχόμενο autofucus κατά την διάρκεια του βίντεο.. Ας ελπίσουμε η εταιρεία να είναι πιο προσεκτική στο μέλλον με το λογισμικό και οι stable εκδόσεις να είναι όντως stable και να μην έχουν τα bug που έχει μια dev rom..

 

Ναι πολύ καλή ποιότητα. Σε συνθήκες κακού φωτισμού (γυμναστήριο με ελάχιστο φωτισμό) έχω να πω τα καλύτερα! F2.0 δίνει καλά αποτελέσματα με πολύ καλή πιστότητα χρωμάτων. Όντως δε κάνει συνεχόμενο autofocus αλλά αυτό μπορεί να βελτιωθεί σε μελλοντική έκδοση. Μη ξεχνάς ότι είναι περιορισμός software και όχι hardware.

Πράγματα που είναι καλύτερα από iPhone: 1) η έξοδος του ήχου σε συνδυασμό με το dolby δίνουν κρυστάλλινο ήχο. 2) υπέρυθρες για remote control (αρκετά χρήσιμο feature για εμένα) 3) ήχος συνομιλίας (omg, it beats everyone...)

Στα χειρότερα σε σχέση με το iPhone 6s Plus πάντα συμπεριλαμβάνονται μπαταρία (θα βελτιωθεί είμαι σίγουρος...), γωνία θέασης οθόνης (η οθόνη του Le μου αρέσει περισσότερο αλλά η γωνία θέασης είναι μικρότερη), λογισμικό (ok, iOS is iOS, what you pay for...).

 

Γενικά είναι προτεινόμενη συσκευή από πλευράς μου. Με έχει σώσει η δίκαρτη λειτουργία.

 

Το bug στη λειτουργία 4G (disconnects) θα διορθωθεί ελπίζω σύντομα, καθότι βασική λειτουργία... :blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποιο είναι το Official site της leeco? Και βλέπουμε της Official Rom. Για να της κατεβάσουμε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποιο είναι το Official site της leeco? Και βλέπουμε της Official Rom. Για να της κατεβάσουμε.

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και εγώ μιας και μετά από σκέψη κατέληξα ότι δεν αξίζουν τα τόσα παραπάνω χρήματα οι φετινές ναυαρχίδες....

Και έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλα τα Letv πιστεύω ότι θα είναι η καλύτερη της συσκευή μακράν!

Οπότε θα τα λέμε εδω:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια, θα υπαρχει προβλημα αν κοψω την καρτα sim για να την κανω nano. ( σε μαγαζι ). Γιατι εδω στα τρικαλα, δεν εχει κανεις nano καρτες. :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια, θα υπαρχει προβλημα αν κοψω την καρτα sim για να την κανω nano. ( σε μαγαζι ). Γιατι εδω στα τρικαλα, δεν εχει κανεις nano καρτες. :(

 

Αν κοπεί σωστά δεν θα έχεις πρόβλημα. Ωστόσο επειδή η nano sim είναι και πιο λεπτή από τις κλασσικές, ενδείκνυται και τρίψιμο (ελεγχόμενα) με ψιλό γυαλόχαρτο ή λίμα στο πίσω μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κοπεί σωστά δεν θα έχεις πρόβλημα. Ωστόσο επειδή η nano sim είναι και πιο λεπτή από τις κλασσικές, ενδείκνυται και τρίψιμο (ελεγχόμενα) με ψιλό γυαλόχαρτο ή λίμα στο πίσω μέρος.

 

αν χαλασει, θα υπαρχει θεμα και με το κινητο το ιδιο ή απλα χαλαει μονο η sim γτ ετσι μου παν στον γερμανο

Link to comment
Share on other sites

παιδια, θα υπαρχει προβλημα αν κοψω την καρτα sim για να την κανω nano. ( σε μαγαζι ). Γιατι εδω στα τρικαλα, δεν εχει κανεις nano καρτες. :(

 

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο σε καμία γειτονική πόλη; Στη χειρότερη Λάρισα και πας και για ένα καφέ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω είχα κανονική sim μεγάλη όταν πήρα το Jiayu S3 advanced την έκανα Micro χωρίς πρόβλημα και τώρα που πηρα το LeEco LETV LE MAX 2 πήγα και μου την έκανα nano που ταιριάζει μια χαρά χωρίς πρόβλημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχω είχα κανονική sim μεγάλη όταν πήρα το Jiayu S3 advanced την έκανα Micro χωρίς πρόβλημα και τώρα που πηρα το LeEco LETV LE MAX 2 πήγα και μου την έκανα nano που ταιριάζει μια χαρά χωρίς πρόβλημα.

 

Οι νέες ΣΙΜ έχουν και νέους αλγόριθμους κρυπτογράφησης και είναι πιο γρήγορες :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες ΣΙΜ έχουν και νέους αλγόριθμους κρυπτογράφησης και είναι πιο γρήγορες :)

 

Έχω το ίδιο νούμερο χρόνια λόγω δουλειάς αυτή η σιμ είναι τελευταίας τεχνολογίας απλός άλλαξα την σιμ με το ίδιο νούμερο. Είναι καλό που το αναφέρεις να ξέρουμε τα οφέλη. Και δεν ξέρω αν είναι από την σιμ εγώ έχω φουλ 4g σήμα όπου και να πάω. Καλά αυτό εξαρτάται από το κινητό την κεραία που έχει αλλά και από την κάλυψη του δικτύου του εκάστοτε παρόχου.

Η Vodafone να πιάνει 4g παντού ενώ η cosmote oxi. Ξέρω ότι έχει κάλυψη εδώ που είμαι.

Παράξενο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...