Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι παλι δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολη διαδικασια υο ρουτ

 

σημερα πηρα tracking singapore post ελπιζω να ρθει γρηγορα μην με φαει το περιμενε!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εξελιξη!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παρέλαβα το δικό μου και θα ήθελα την βοήθεια σας. Η συσκευή έχει έρθει με Multilanguage customs Rom. Εγώ αυτό που θέλω να κάνω, με την βοήθεια σας ειναι:

1. Να απεγκαταστησω την customs Rom και να βάλω την εργοστασιακή ρομ.

2. Να το κάνω root.

3. Και τέλος να εγκαταστήσω πάλι playstore και Google apps.

Περίπου με αυτή τη σειρά δεν ξέρω ακριβώς. Θέλω πρίν βάλω SIM να τα κάνω, οπότε όποιος έχει την διάθεση για βοήθεια με κάποιον οδηγό θα του ήμουν ευγνώμων.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κ γω ΠΑΛΙ στα χερια του CUOCO(χ600-χ800 χ 820):lol:....Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΡΟΥΤΑΡΙΣΤΗΚΕ,μπηκε ΤWRP,αφου εφαγα κανα δυωρο στο νετ.ομορφο,γρηγορο κ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ακαριαιο gps κ δυνατο wifi.ηλθε με multilanguage 13s κ εχω κατεβασει την 14 του ιταλου προς τοποθετηση.πολυ ποιοτικη συσκευη παντως...φωτογραφικη δεν δοκιμασα ηλθε νυχτα στα χερια μου.εντυπωση μου εκανε η μπαταρια σε σχεση με το χ800 κ το mi note pro που ειχα πριν!!ας ελπισουμε οτι τα προβληματα του ΕUI ΞΕΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ σιγα σιγα....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λαθος. Η συσκευή έχει έρθει με στοκ ρομ (13s), δεν είναι root, και έχει περασμένο το playstore. Μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση στην 14s αλλά φοβάμαι πως θα χάσω το playstore. Το ιδανικό για μένα θα ήταν να αναβαθμίσω σε stock 14s, να κάνω root για να αφαιρέσω κινεζιες και να βάλω playstore. Έχει κανείς ιδέα?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα λαθος. Η συσκευή έχει έρθει με στοκ ρομ (13s), δεν είναι root, και έχει περασμένο το playstore. Μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση στην 14s αλλά φοβάμαι πως θα χάσω το playstore. Το ιδανικό για μένα θα ήταν να αναβαθμίσω σε stock 14s, να κάνω root για να αφαιρέσω κινεζιες και να βάλω playstore. Έχει κανείς ιδέα?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

για να τη ρουτρεις θελει twrp.k καθε φορα που θα βαζεiς μαμα rom με αναβαθμιση θα ξαναμπαινει η recovery της letv κ θα φευγει το root.k για να βαλεις twrp k root θα πρεπει να το φλασσαρεις σε fastboot...κ φτου κ απο την αρχη....;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πρόβλημα με αυτή την διαδιακασια αρκεί κάποιος να μου δείξει λίγο τα βηματα και τι και από που κατεβάζω. Λογικά μετά ένας μπούσουλας θα είναι κάθε φορά.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΔΩ.http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/twrp-root-14s-rom-x820-t3382221

δεν μπορω να στα εξηγησω απο εδω..καλη επιτυχια;)

κ μια ερωτηση 4G εχεις?κ σε πια περιοχη?

UPDATE!!!Απο χθες που το παρελαβα δεν ειχε 4G (VODAFONE Αθηνα)...

Η ΛΥΣΗ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΔΩ!!

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/letv-x1-x800-letv-max-x900-cracks-cdma-t3187489

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Για 4G δεν μπορώ να σου πω διότι δεν έχω βάλει ακόμα SIM γιατί πρώτον πρέπει πρώτα να κάνω αναβάθμιση, rooting και εγκαταστάσεις playstore και δεύτερον πρέπει να πάω cosmote να μου αλλάξουν την SIM από micro σε nano.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

 

Έκανα την αναβάθμιση που είχε έρθει σε 14s και playstore που είχε εγκαταστήσει το κινεζομαγαζο έχει παραμείνει κανονικά. Οπότε μόνο το root μου έχει μείνει, θέλει λίγο ψάξιμο.

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Παρελαβα και εγω το δικο μου την περασμενη πεμπτη. Μια ερωτηση.

 

Υπαρχει καταστημα που να πουλαει tempered glass? Εχω ψαξει παντου και φαινεται οτι δεν εχουν βγαλει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Για να το ρουταρεις θελεις twrp με τη μαμα δε γινεται....

Γιατί δεν γίνεται? Στο x600 είχα stock Rom και το είχα και root από τον οδηγό έχουν βάλει τα παιδιά στο αντίστοιχο thread. Γιατί να μην γίνεται στο Le max 2?

 

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα την περασμένη εβδομάδα 64/6 έκδοση. Θα έχετε και σουηδικό review. Θα δω αν αντέξω το bloat ware αλλά δε νομίζω :) από λήψη πως πάει παιδιά; Η dual sim λειτουργία είναι καλή; Έχει settings; Αυτονομία με LTE only πως παει?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν εψαξα ο μόνος τρόπος που βρήκα ήταν αυτός που σου έγραψα.αυτη τη στιγμή ή συσκευή είναι πολύ καινούργια..αργότερα μπορεί να βρεθεί τέτοιος τρόπος που ζητάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παρήγγειλα την περασμένη εβδομάδα 64/6 έκδοση. Θα έχετε και σουηδικό review. Θα δω αν αντέξω το bloat ware αλλά δε νομίζω :) από λήψη πως πάει παιδιά; Η dual sim λειτουργία είναι καλή; Έχει settings; Αυτονομία με LTE only πως παει?

Από λήψη..έχω 4g με vodafone σε σημεία που δεν είχα ούτε με χ600-800 κ mi note pro!!dual sim δεν έχω,κ αυτονομία με εγκατεστημένο skynet genesys.....4 ωρες κ κατι ψιλά με 53% υπολειπόμενη μπαταρια.(κ ή οθόνη με χρήση,οχι απλά ανοικτή)!!!!γενικά δείχνει να έχει ξεπεράσει τα παιδικά προβλήματα ή Letv!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή η συσκευή αλλά δεδομένου ότι δεν έχει gorilla glass μια extra προστασία χρειάζεται (το λέω σαν χρήστης iPhone, που η οθόνη ραγίζει εύκολα).

 

Παρήγγειλα tempered glass από eBay όπως και θήκη (δερμάτινη). Το ροζ χρυσό χρώμα μου αρέσει πολύ αλλά προηγείται η προστασία :)

 

Στο LTE υποστηρίζει band 20 και λογικό ακούγεται να έχεις καλύτερο σήμα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή η συσκευή αλλά δεδομένου ότι δεν έχει gorilla glass μια extra προστασία χρειάζεται (το λέω σαν χρήστης iPhone, που η οθόνη ραγίζει εύκολα).

 

Παρήγγειλα tempered glass από eBay όπως και θήκη (δερμάτινη). Το ροζ χρυσό χρώμα μου αρέσει πολύ αλλά προηγείται η προστασία :)

 

Στο LTE υποστηρίζει band 20 και λογικό ακούγεται να έχεις καλύτερο σήμα :)

Φυσικα κ εχει Gorilla glass οπως κ η προηγουμενη σειρα.τουλαχιστον ετσι λενε τα review που ειδα.παντως η συσκευη ειναι ΠΑΝΓΡΗΓΟΡΗ στην καθημερινη χρηση κ σε ΟΛΑ τα benchmark βγαινει NO1!!!!!!Επισης μπαταρια καλυτερη απο το mi note pro που ειχα πριν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ εχει Gorilla glass οπως κ η προηγουμενη σειρα.τουλαχιστον ετσι λενε τα review που ειδα.παντως η συσκευη ειναι ΠΑΝΓΡΗΓΟΡΗ στην καθημερινη χρηση κ σε ΟΛΑ τα benchmark βγαινει NO1!!!!!!Επισης μπαταρια καλυτερη απο το mi note pro που ειχα πριν!!!!

 

Κοίτα στα χαρακτηριστικά δεν αναγράφεται (τουλάχιστον GSMARENA), αλλά δεν έγινε και τίποτα. Με Gorilla Glass είχα πάντοτε προβλήματα. Δε μπορώ να πω ότι θα μου λείψει και ιδιαίτερα... Το i9506 μου είχε πάρει αέρα κάτω από το γυαλί ενώ το Nexus 5 είχε ραγίσει... Σιγά την προστασία! Εξάλλου το tampered glass το βάζεις....

Ναι, είναι τέρας στις επιδόσεις. Αρκεί βέβαια να μας βγάλει ασπροπρόσωπους και σε άλλα θέματα (ταχύτητες LTE/ακουστική/οθόνη/κάμερα/μπαταρία). Έχει δοκιμάσει κανείς το 4G+;

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα ρε παιδιά με προβληματιζει, τι rose gold είναι αυτό? Έχω το 1s x500 gold αλλα ειναι πιο διακριτικό (????)

 

Το καλύτερο χρώμα που έχω δει σε τηλέφωνο. Θα έλεγα χρυσό σαμπανιζέ. Απίστευτο! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα χαρακτηριστικά δεν αναγράφεται (τουλάχιστον GSMARENA), αλλά δεν έγινε και τίποτα. Με Gorilla Glass είχα πάντοτε προβλήματα. Δε μπορώ να πω ότι θα μου λείψει και ιδιαίτερα... Το i9506 μου είχε πάρει αέρα κάτω από το γυαλί ενώ το Nexus 5 είχε ραγίσει... Σιγά την προστασία! Εξάλλου το tampered glass το βάζεις....

Ναι, είναι τέρας στις επιδόσεις. Αρκεί βέβαια να μας βγάλει ασπροπρόσωπους και σε άλλα θέματα (ταχύτητες LTE/ακουστική/οθόνη/κάμερα/μπαταρία). Έχει δοκιμάσει κανείς το 4G+;

στο speedtest εχω 47mbps down k 9 mbps up σε μια μετρηση που εκανα αλλα δε πολυχρησιμοποιω 4g...;) εχουν περασει απο τα χερια μου Χ600 K Χ800.Σε αυτη τη συσκευη ΔΕΝ υπαρχουν τα θεματα της πρωτης σειρας!!μολις το πιασεις στα χερια σου θα καταλαβεις...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει φίλε μου τα διάφορα secret codes που κυκλοφόρησαν για τα προηγούμενα μοντελα αν ισχύουν και για το x820?

 

Το περιμένω εναγωνίως :)

 

Σε λίγο σπαστά αγγλικά η απάντηση...

 

1. Does this smartphone have gorilla glass or toughened glass? 2. Is the phone screen covered under the 12 months guarantee? Thank you very much

A: Hello, the Le Max 2 doesn't has a Gorilla Glass screen - only tempered glass.

Just like most manufacturers, the screen is covered for all factory defects and malfunctions for 1 year. Screen damage from accident will be charged for parts and labour costs. Thanks.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

*#*#9439#*#* και *#*#4636#*#* αυτα δουλευουν!επισης η συσκευη φορτιζεται με την μεθοδο quick charge 3 απο αδεια σε 100% σε πρπ μια ωρα!!!!κ μερικες εντυπωσεις από τις πρωτες μέρες συμβιωσης.τα προβλήματα ασθενικου gps κ wifi εχουν εξαλειφθει.ευχομαι να είναι θεμα λειτουργικυκ όχι hardwareωστε να διορθωθει κ στα προηγουμενες μοντελα.αυτη τη στιγμή γραφω από σημεία στον κηπο που με τις προηγουμενες συσκευες(x600-x800-xiaomi mi note pro)δεν συνδεομουν καν στο web.gps..απλά οπως πρεπει να κλειδωνει(αστραπιαια).γενικά πολύ καλή ποιοτητα κατασκευης κ φινιρισμα.α ς ελπισουμε κ σε υποστηριξη από εδώ κ μπεις.η συσκευή ερχεται με εκδοση EUI 5.6 ,Αndroid 6 κ αναμενεται στις 30 του μηνα αναβαθμιση σε EUI 5.8. Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στους ελαχιστους κατοχους ακομα..

διερρευσε η ΕUI 5.8 σημερα.την κατεβαζω απο εδω.λογικα ειναι αγγλοκινεζικη αλλα εχει twrp(στα κινεζικα)κ ειναι ρουταρισμενη.

μολις κατεβει την ανεβαζω G DRIVE για οποιον ενδιαφερομενο.:cool:

http://bbs.ydss.cn/thread-643193-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Btw guys, μήπως είναι η μεγάλη ώρα να μπει η συσκευή σε CM building path; Γιατί Qualcomm φοράει... :)

Η CM έχει βελτιωθεί πολύ μετά από την έκδοση 6.0 και θεωρώ ότι όσες συσκευές την παίρνουν μιλάμε για φοβερή ROM. Nightly και είναι stable...

 

Εγώ θα σκοτωθώ με το geekbuying. Φτάσαμε 2 βδομάδες και ακόμα λέει processing. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι τα αποθέματα είναι περιορισμένα. Τι το βάζεις τότε στη σελίδα σου ρε φίλε... :mad: Μου έρχεται να βάλω αποστολή με courrier και να πληρώσω δασμούς. :mad:

 

ΩΠΑ, shipped μόλις!!! ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...