Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν την βάλεις σε παρακαλώ δώσε εντυπώσεις. Είναι αυτό που χρειάζομαι ακριβως official ROM ρουταρισμενη. Αν περιγράψει και την διαδικασία εγκατάστασης θα σου είμαι ευγνώμων εγώ και πολλοί άλλοι.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν την βάλεις σε παρακαλώ δώσε εντυπώσεις. Είναι αυτό που χρειάζομαι ακριβως official ROM ρουταρισμενη. Αν περιγράψει και την διαδικασία εγκατάστασης θα σου είμαι ευγνώμων εγώ και πολλοί άλλοι.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

κατσε γιατι την ζηταει κ ενας dev απο το letv re(steve mars)k μαλλον θα την κανει multilanguage;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Btw guys, μήπως είναι η μεγάλη ώρα να μπει η συσκευή σε CM building path; Γιατί Qualcomm φοράει... :)

Η CM έχει βελτιωθεί πολύ μετά από την έκδοση 6.0 και θεωρώ ότι όσες συσκευές την παίρνουν μιλάμε για φοβερή ROM. Nightly και είναι stable...

 

Εγώ θα σκοτωθώ με το geekbuying. Φτάσαμε 2 βδομάδες και ακόμα λέει processing. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι τα αποθέματα είναι περιορισμένα. Τι το βάζεις τότε στη σελίδα σου ρε φίλε... :mad: Μου έρχεται να βάλω αποστολή με courrier και να πληρώσω δασμούς. :mad:

 

ΩΠΑ, shipped μόλις!!! ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!

 

αν δε δωσει η LETV KERNEL COURSES αυτο δε γινεται...μακαρι αλλα ουτε στην προηγουμενη σειρα εδωσαν....

Link to comment
Share on other sites

Kernel Sources θα δοθούν από τη στιγμή που γίνουμε "πολλοί". Το οικοσύστημα της LeEco δεν είναι valid στην Ευρώπη άρα τουλάχιστον πρέπει να δίνονται εναλλακτικές σε εμάς... Άλλη η ROM για Κίνα άλλη η International, Zuk style.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση η χρησιμότητα του fingerprint της συσκευής είναι μόνο για το ξεκλειδωμα της αρχικής οθόνης ή μπορείς να χρησιμοποιηθεί και σε εφαρμογές ή ιστότοπους που χρειάζεται μα κανείς login? Είναι η πρώτη συσκευή που αγοράζω με fingerprint γιαυτό και η απορία.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το χρησιμοποιησεις σε οποιες εφαρμογες το υποστηριζουν-αν δεν κανω λαθως τραπεζα πειραιως -winbank υποστηριζει ξεκλειδωμα με δακτυλικο αντι των κωδικων web banking.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

eui 5.8 BETA,

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7Q3RJaFZQT1FuMzQ/view?usp=sharing

κ βαζετε αυτα τα GAPPS ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ που φαινονται στο παρακατω αρχειο.

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7WjFYN0dMakZuUnM/view?usp=sharing

πρωτη εντυπωση.η συσκευη πεταει σε ταχυτητα!!!!!!!!!!ο για τους αριθμολαγνους Αntutu....143.403 μέσα στη ζεστή!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ROM αυτη τη φορα απο τον STEVE MARS 14S EUI 5.6 (OFFICIAL ME GAPPS ROOT κλπ) χωρις κινεζιες :)

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2016/06/revolution-14s-teamspain-for-lemax2-x820.html

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ROM αυτη τη φορα απο τον STEVE MARS 14S EUI 5.6 (OFFICIAL ME GAPPS ROOT κλπ) χωρις κινεζιες :)

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2016/06/revolution-14s-teamspain-for-lemax2-x820.html

 

Να κάνω μια ερώτηση: αυτές οι ROM βασίζονται στις αυθεντικές Le-ROM απλά ο dev κόβει-ράβει features; Ακούγεται πολύ καλό! Δηλαδή αντί να μπαίνεις εσύ και να καθαρίζεις την πλέμπα τα έχει καθαρίσει ήδη κάποιος άλλος για εσένα :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάποια από τις 2 είναι δοκιμασμενες. Ή δεύτερη θα με ενδιεφερε, αλλά αν είναι πχ να μην δουλεύουν οι υπέρυθρες ή το fingerprint αστο καλύτερα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και εγω εχω το leeco max 2 το πηρα απο το vickmall με playstore και ελληνικα. Σε 10 λεπτα μεσα εβαλα του ιταλου την rom η ρομ πεταει με οτα update μεχρι τωρα εχει κανει 3 με 4 update που διωρθωνει bug και προσθετη και αλλα χαρακτηριστικα πολυ ευχαριστημενος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και εγω εχω το leeco max 2 το πηρα απο το vickmall με playstore και ελληνικα. Σε 10 λεπτα μεσα εβαλα του ιταλου την rom η ρομ πεταει με οτα update μεχρι τωρα εχει κανει 3 με 4 update που διωρθωνει bug και προσθετη και αλλα χαρακτηριστικα πολυ ευχαριστημενος.

Από που την έχεις κατέβασε? Όλα δουλευουν ρολόι?

 

Στάλθηκε από το HTC One S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα πάντα δουλεύουν ρολόι

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-cuoco92-powered-su-leeco-x820-le-max-2/

 

Είναι ροοτ έχει playstore ελληνικά κομπλέ είναι

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: αυτές οι ROM βασίζονται στις αυθεντικές Le-ROM απλά ο dev κόβει-ράβει features; Ακούγεται πολύ καλό! Δηλαδή αντί να μπαίνεις εσύ και να καθαρίζεις την πλέμπα τα έχει καθαρίσει ήδη κάποιος άλλος για εσένα :lol:

η δευτερη ειναι 'καθαρισμενη' official,ρουταρισμενη κ με gapps κ multilanguage οπως κ του cuoco.η 5.8 einai BETA που εχει διαρευσει.αυτην φοραω πανω τωρα.ειναι αγγλοκινεζικη,θελει root κ gapps.αλλα ειναι το κατι αλλο σε ταχυτητα κ μπαταρια!!!!εχει ΠΟΛΛΕΣ διαφορες με τις αλλες 2 που βασιζονται σε EUI 5.6.....ΣΤΟ τελος του μηνα θα βγει official h 5.8,οποτε αν θελετε κατι ετοιμο χρησιμοποιηστε η του ιταλου η την revolution....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η 5.8 να βγάλει Update και ο Ιταλός?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

η δευτερη ειναι 'καθαρισμενη' official,ρουταρισμενη κ με gapps κ multilanguage οπως κ του cuoco.η 5.8 einai BETA που εχει διαρευσει.αυτην φοραω πανω τωρα.ειναι αγγλοκινεζικη,θελει root κ gapps.αλλα ειναι το κατι αλλο σε ταχυτητα κ μπαταρια!!!!εχει ΠΟΛΛΕΣ διαφορες με τις αλλες 2 που βασιζονται σε EUI 5.6.....ΣΤΟ τελος του μηνα θα βγει official h 5.8,οποτε αν θελετε κατι ετοιμο χρησιμοποιηστε η του ιταλου η την revolution....

 

Ακόμα δε το έχω παραλάβει, αλλά μάλλον για 5.8 root/gapps πάω.

Το EUI θα βελτιωθεί πολύ εν καιρώ. Το μόνο που με χαλάει είναι το bloatware :cry:

Παίζει να είναι το πιο γρήγορο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή το LeMax2 με την 5.8. Όλοι έχουν μείνει ενθουσιασμένοι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει στην κυριολεξία αν και δεν πολύ κάνω benchmark 134.000 χτύπησε το κοντέρ.

Η rom marshmallow 6.0.1 ελαφρύ ui χωρίς κινιεζες μέσα. Οθόνη πάρα πολύ καλή τα δείχνει πεντακάθαρα χωρίς πιξελιες. Φωτεινότητα ικανοποίητικη. Κάμερες σε φως δεν το συζητώ απλά υποδειγματικες το ίδιο και το βίντεο. Χαμηλο φωτισμό δεν δοκίμασα ακόμη. Δακτυλικος αισθητήρας τον προσθετης εύκολα και μετά σε μιλισεκοντ ανοίγει το κινητο προσθετης και για άλλα άτομα αν θες. Φλας Led πολύ πολύ δυνατό. Wifi εξαιρετικό χωρίς διακοπές. Σήμα κινητής τηλεφωνίας εγώ έχω vodafone 4g και πιάνει παντού 4g Full χωρίς κανένα πρόβλημα. Από Browser και wifi και 4g ουδεν κόλλημα ανοίγουν ακαριαια όλα. Δεν παρουσιάζει κανένα lag κόλλημα καθυστέρηση. Ήχος υποδειγματικος πολύ καλή ποιότητα ηχείων. Και ενεργοποίης το dolby atmos και είσαι αρχηγός. Φορτίζει πολύ γρήγορα σε 1 ώρα φουλ. Από κατέβασμα θα επανέλθω σε 3 με 4 μέρες. Αυτά για την ώρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

tη συσκευη ειναι αλλου!μετα τα προβληματα του λειτουργικου στην Προηγουμενη σειρα,τωρα πανε ολα καλα!φυσικα κ θα βγαλει ο ιταλος κ ο ισπανος 5.8..

h 5.8 ειναι πολυ πιο γρηγορη.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Κ ΜΠΑΤΑΡΙΑ διαχειριση ΤΕΛΕΙΑ!!Αν καποιος τη βαλει THN 5.8 DEV ας μου στειλει pm για να μη μπλεξει με τα GAPPS!!!!A k δε δουλευει το fingerprint....

k αν θελετε ΗΧΟ .τοτε εγκαταστηστε το viper4 android....ti DOLBY κ αηδιες..εδω μιλαμε για CLUB κανονικο

Link to comment
Share on other sites

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ως ΔΙΚΑΡΤΟ να μας πει εμπειρία χρήσης; :confused: Η δεύτερη SIM παίζει και αυτή σε LTE ή έστω 3G ακόμα και με κλειστά δεδομένα; Ή μόνο GSM; Επιλέγεις από ποια SIM θες να περνάς δεδομένα και από ποια κλήσεις; :worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://s31.postimg.org/566jridmj/Screenshot_20160621_161649.jpg

 

Καλά τα πάει το θυριακι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

https://s31.postimg.org/566jridmj/Screenshot_20160621_161649.jpg

 

Καλά τα πάει το θυριακι.

 

Με την 5.8 αναμένουμε ακόμα μεγαλύτερες επιδόσεις!!! Από αρχές Ιουλίου λογικά θα το έχω στα χέρια μου. Με tempered glass εύχομαι να μην εχω παρατράγουδα :) έχω φοβερή παράδοση στις οθόνες...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους.

 

Διαβάζω όλα τα ωραία που γράφετε εδώ αλλά επειδή πολλά τα χάνω, ούτε έχω τις γνώσεις ούτε το χρόνο να ασχοληθώ η ερώτησή μου είναι η εξής. Παραγγέλνω από Honorbuy (το έχω δολιμάσει το site ) θα μου έρθει το τηλέφωνα σε 2 ημέρες.

Τους ζητάω να έχει Ελληνικά (βασικά πληκτρολόγιο) PLAY STORE και ΕU adapter .

Βάζοντας τις sim , το τηλέφωνο θα είναι λειτουργικό ? μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα η θα πρέπει να κάνω όλα αυτά που γράφετε?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους.

 

Διαβάζω όλα τα ωραία που γράφετε εδώ αλλά επειδή πολλά τα χάνω, ούτε έχω τις γνώσεις ούτε το χρόνο να ασχοληθώ η ερώτησή μου είναι η εξής. Παραγγέλνω από Honorbuy (το έχω δολιμάσει το site ) θα μου έρθει το τηλέφωνα σε 2 ημέρες.

Τους ζητάω να έχει Ελληνικά (βασικά πληκτρολόγιο) PLAY STORE και ΕU adapter .

Βάζοντας τις sim , το τηλέφωνο θα είναι λειτουργικό ? μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα η θα πρέπει να κάνω όλα αυτά που γράφετε?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο και εγω το παρήγγειλα από το vickmall.com με ελληνικά playstore EU Adapter το μόνο που έκανα μετά είναι να αναβαθμισω στην τελευταία έκδοση. Όλα λειτουργούν κανονικά. Και πριν λειτουργούσε κανονικά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ότι θα ετοιμάσουν eui 6

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ότι θα ετοιμάσουν eui 6

 

Συνήθως οι τελευταίες εκδόσεις από ένα λογισμικό για παράδειγμα 5.8, 5.9 αναμένονται να είναι και πιο σταθερές. Συνήθως στις major εκδόσεις αρχίζουν αστάθειες καθώς δοκιμάζονται τα νέα feature του hardware. Φαντάζομαι ότι και η τελευταία έκδοση της 5 θα είναι η πιο σταθερή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι τελευταίες εκδόσεις από ένα λογισμικό για παράδειγμα 5.8, 5.9 αναμένονται να είναι και πιο σταθερές.Συνήθως στις major εκδόσεις αρχίζουν αστάθειες καθώς δοκιμάζονται τα νέα feature του hardware. Φαντάζομαι ότι και η τελευταία έκδοση της 5 θα είναι η πιο σταθερή.

 

Ναι έχεις δίκιο γιαυτό δεν έβαλα beta ήθελα stable να είναι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...