Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λέει κάτι το νούμερο σε διαφορετικά μοντέλα και υπάρχουν αρκετά.

Σύγκριση γίνεται μόνο με ίδια μοντέλα.

Άλλα νούμερα firmware έχουν τα μονόκαρτα, άλλα τα δίκαρτα, άλλα τα branded, άλλα ανάλογα με τα GB της RAM κλπ αλλά τα firmware μπορεί να είναι ίδια κι ας έχουν διαφορετικό νούμερο

Εσύ πιθανόν να έχεις το μονόκαρτο ευρωπαικό unbranded για να έχεις την 381.

Τα δίκαρτα πχ έχουν την 382 που είναι το ίδιο firmware στην ουσία.

Ο φίλος με το VNS-L31C55B364 έχει πχ 3GB ιταλικό.

Δυστυχώς είναι τόσα διαφορετικά μοντέλα που χάνεις τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι το νούμερο σε διαφορετικά μοντέλα και υπάρχουν αρκετά.

Σύγκριση γίνεται μόνο με ίδια μοντέλα.

Άλλα νούμερα firmware έχουν τα μονόκαρτα, άλλα τα δίκαρτα, άλλα τα branded, άλλα ανάλογα με τα GB της RAM κλπ αλλά τα firmware μπορεί να είναι ίδια κι ας έχουν διαφορετικό νούμερο

Εσύ πιθανόν να έχεις το μονόκαρτο ευρωπαικό unbranded για να έχεις την 381.

Τα δίκαρτα πχ έχουν την 382 που είναι το ίδιο firmware στην ουσία.

Ο φίλος με το VNS-L31C55B364 έχει πχ 3GB ιταλικό.

Δυστυχώς είναι τόσα διαφορετικά μοντέλα που χάνεις τη μπάλα.

 

Είχα καιρό ν ασχοληθώ με αναβαθμίσεις... βρήκα στο firmware finder την 382 και του την πέρασα. Έχω το vns_l21 με τελικό firmware L21c432B382.

Στο firmware finder μου εμφανίζει ακόμα την 383 (που μάλλον είναι για το μονοκαρτο) την 386 και 387,αλλά με έλεγχο του firmware που κάνω δε με αφήνει να κατεβάσω κάποια.

Εμένα είναι με 2gb.. έχει περάσει κάποιος κάποια άλλη (386,387) ή τζάμπα θα το παλέψω;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω το P9 Lite 2017 για την αδερφή μου.

Είναι κάτι που μπορώ να προσέξω για να μη πέσω σε beta roms? Από skroutzoμάγαζα που αναφέρουν "EU" εκδόσεις, θα είναι αξιόπιστα? Ή να πάω σε αλυσίδες π.χ. Κωτσόβολος/Γερμανός/Πλαίσιο που το έχουν στα 199€?

Single ή dual δεν κάνει διαφορά αλλά αν κάποιο έχει θέμα με version θα το λάβω υπόψιν.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω το P9 Lite 2017 για την αδερφή μου.

Είναι κάτι που μπορώ να προσέξω για να μη πέσω σε beta roms? Από skroutzoμάγαζα που αναφέρουν "EU" εκδόσεις, θα είναι αξιόπιστα? Ή να πάω σε αλυσίδες π.χ. Κωτσόβολος/Γερμανός/Πλαίσιο που το έχουν στα 199€?

Single ή dual δεν κάνει διαφορά αλλά αν κάποιο έχει θέμα με version θα το λάβω υπόψιν.

 

Ευχαριστώ!

 

Πάρε από όπου θες.

Αν το ανοίξεις και απλά δεν είναι το 432 (που αυτό θα είναι άμα λένε EU), το γυρίζεις πίσω.

Κάντο ερώτηση αν θες πριν το αγοράσεις, αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να στο απαντήσουν, μιας και θα πρέπει να ανοιχτεί η συσκευασία.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το Ρ9 lite 2016, 2Gb/16Gb με έκδοση την 383.

Μέχρι πρότινος είχα μία Sim card μεσα και από προχθές απέκτησα και νέο υπηρεσιακό αριθμό.

Προκειμένου να αποφύγω την χρήση 2 κινητών τοποθέτησα και την δευτερη Sim στην θεση της SD. Δυσατυχως όμως διαπιστώνω ότι η δευτερη κάρτα δεν αναγνωρίζεται απο την συσκευή !

 

Λύση υπάρχει ;;;;;

Ποτε μην λες ποτέ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

αν την έβαλες με ανοικτό τηλ νομίζω έχει θέμα θέλει ρεσετ έτσι είχα ακούσει

 

και θέλω να το πουλήσω πως κάνω χαρντ ρεσετ?? και πως σβήνω τα μαιλ και αυτά πριν το ρεσετ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν την έβαλες με ανοικτό τηλ νομίζω έχει θέμα θέλει ρεσετ έτσι είχα ακούσει

 

και θέλω να το πουλήσω πως κάνω χαρντ ρεσετ?? και πως σβήνω τα μαιλ και αυτά πριν το ρεσετ? ευχαριστώ

 

Τι εννοείς reset ?

Εννοείται πως δεν την εβαλα με ανοικτή συσκευή !

Ποτε μην λες ποτέ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς reset ?

Εννοείται πως δεν την εβαλα με ανοικτή συσκευή !

 

όχι. από την πρώτη μέρα είχα 2 σιμ μέσα, δουλεύουν κανονικα και οι 2. εδω και ένα χρονο νομιζω. το μονο που μπορείς να κανεις είναι να τσεκαρεις αν μπήκε καλά η δευτερη σιμ, η δική μου έβγαινε από τη θεση της καθώς τις έβαζα μέσα. έπαιξα μαζί του κανένα δεκάλεπτο και στο τέλος τα κατάφερα. αν δεν συμβαίνει αυτό μαλλον ελλατωματική συσκευή

 

Η είναι μονόκαρτο και βάζεις τη σιμ στη θεση που μπαίνει η sd :P

Link to comment
Share on other sites

όχι. από την πρώτη μέρα είχα 2 σιμ μέσα, δουλεύουν κανονικα και οι 2. εδω και ένα χρονο νομιζω. το μονο που μπορείς να κανεις είναι να τσεκαρεις αν μπήκε καλά η δευτερη σιμ, η δική μου έβγαινε από τη θεση της καθώς τις έβαζα μέσα. έπαιξα μαζί του κανένα δεκάλεπτο και στο τέλος τα κατάφερα. αν δεν συμβαίνει αυτό μαλλον ελλατωματική συσκευή

 

Η είναι μονόκαρτο και βάζεις τη σιμ στη θεση που μπαίνει η sd :P

 

Μάλλον συμβαινει το τελευταίο.

 

Ευχαριστω για την βοήθεια

Ποτε μην λες ποτέ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως κάνω χαρντ ρεσετ ???θέλω να το πουλήσω όποτε πρέπει να σβηστούν όλα

Ρυθμισεις - Συνθετες ρυθμισεις - Δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας και επαναφορα - Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το p9lite 2017 dual sim.

Υπάρχει κάποιο theme να παίζει σωστά με τιςς ειδοποιήσεις με την παρακάτω θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Η κοπέλα μου δικαιούται ένα δωρεάν κινητό από την εταιρεία της, και έχει τις εξής επιλογές:

1) HUAWEI P9 LITE (2gb RAM)

2) SONY Xperia L1

3) SAMSUNG GALAXY J3

 

Ποιο από αυτά τα μοντέλα μου προτείνετε;

 

Προσωπικά, επειδή έχω Huawei εδώ και κάποια χρόνια, είμαι πολύ ευχαριστημένος, και τείνω να προτιμήσω αυτό. Δεν είμαι όμως ειδικός, οπότε είπα να ρωτήσω και στο φόρουμ, να πάρω και μια δεύτερη γνώμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Η κοπέλα μου δικαιούται ένα δωρεάν κινητό από την εταιρεία της, και έχει τις εξής επιλογές:

1) HUAWEI P9 LITE (2gb RAM)

2) SONY Xperia L1

3) SAMSUNG GALAXY J3

 

Ποιο από αυτά τα μοντέλα μου προτείνετε;

 

Προσωπικά, επειδή έχω Huawei εδώ και κάποια χρόνια, είμαι πολύ ευχαριστημένος, και τείνω να προτιμήσω αυτό. Δεν είμαι όμως ειδικός, οπότε είπα να ρωτήσω και στο φόρουμ, να πάρω και μια δεύτερη γνώμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το P9 lite είναι η καλύτερη επιλογή σε όλους τους τομείς της σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το p9lite 2017 dual sim.

Υπάρχει κάποιο theme να παίζει σωστά με τιςς ειδοποιήσεις με την παρακάτω θήκη;

 

Γενικά όσα themes δοκίμασα δεν εμφανίζουν τις ειδοποιήσεις στην αρχική σελίδα. Πρέπει να ξεκλειδωσω, να κλείδωσω και όταν ξεκλειδωσω πάλι τότε εμφανίζονται στη πάνω μπάρα, ΑΛΛΑ ποτέ δε φαίνονται στη σελίδα ξεκλειδωματος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και περίπου 2 μήνες στο κινητό μου Huawei P9 lite dual sim (2016) εμφανίζονται κάτι φωτογραφίες από τοπία που τα βάζει σαν screen saver. Το κοίταξα και υπάρχουν σε ένα φάκελο που λέγεται magazineunlock. Δεν έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή για ταπετσαρίες ούτε γενικά με εικόνες. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το σβήσω μόνιμα γιατί όσες φορές και αν το σβήσω μετά από 2-3 μέρες εμφανίζεται πάλι. :blink::worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και περίπου 2 μήνες στο κινητό μου Huawei P9 lite dual sim (2016) εμφανίζονται κάτι φωτογραφίες από τοπία που τα βάζει σαν screen saver. Το κοίταξα και υπάρχουν σε ένα φάκελο που λέγεται magazineunlock. Δεν έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή για ταπετσαρίες ούτε γενικά με εικόνες. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το σβήσω μόνιμα γιατί όσες φορές και αν το σβήσω μετά από 2-3 μέρες εμφανίζεται πάλι. :blink::worry::worry::worry:

 

Καλημερα παιδια. Πανω σε αυτο που ρωταει ο Πετρος, εγω θελω να ρωτησω πως μπορουμε να βαλουμε δικες μας εικονες να εμφανιζονται οταν παταμε το κουμπι για ξεκλειδωμα. Εβαλα καποιες στον φακελο magazineunlock αλλα μου εμφανιζει μονο αυτες του κινητου και οχι τις δικες μου :/

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ρ8 οπότε μπορεί να διαφέρει.

Όσο είναι κλειδωμένη η οθόνη αν σύρεις το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω χαμηλά της εμφανίζει ένα μικρό μενού όπου έχει φάκελο για να ρίξεις τις φωτό σου/διαγράψεις κλπ.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ρ8 οπότε μπορεί να διαφέρει.

Όσο είναι κλειδωμένη η οθόνη αν σύρεις το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω χαμηλά της εμφανίζει ένα μικρό μενού όπου έχει φάκελο για να ρίξεις τις φωτό σου/διαγράψεις κλπ.

Το κοίταξα... πραγματικά αυτό δεν το ήξερα.... τις φωτογραφίες δεν μου τις δείχνει γιατί τις έχω σβήσει αλλά για κάποιο λόγο μετά από λίγς μέρες μου τις εμφανίζει πάλι. Πάντως Βασίλη σε ευχαριστώ γιατί με αυτό πυο είπες μπορώ να ανοίγω π.χ. το φακό του κινητού χωρίς καν να ξεκλειδώνω την οθόνη. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,μου ηρθε σημερα ειδοποιηση για ενημερωση συστηματος για την 386.Εχει καμμια ουσιαστικη βελτιωση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,μου ηρθε σημερα ειδοποιηση για ενημερωση συστηματος για την 386.Εχει καμμια ουσιαστικη βελτιωση?

 

Την εκανα χθες..βλεπω πως χανει συνεχεια την συνδεση στο wifi που εχω στη δουλεια..το διεγραψα το ξαναπερασα (τον κωδικο) τιποτα...ασταθες.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα... πραγματικά αυτό δεν το ήξερα.... τις φωτογραφίες δεν μου τις δείχνει γιατί τις έχω σβήσει αλλά για κάποιο λόγο μετά από λίγς μέρες μου τις εμφανίζει πάλι. Πάντως Βασίλη σε ευχαριστώ γιατί με αυτό πυο είπες μπορώ να ανοίγω π.χ. το φακό του κινητού χωρίς καν να ξεκλειδώνω την οθόνη. :)
Όταν το σηκώσεις δεξιά έχει γρανάζακι για ρυθμίσεις.εχεις τικαρει την αναβάθμιση μέσω wifi;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...