Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/tutorial-rollback-n-to-mm-c432-devices-t3563955

Αυτό έκανα. Στο πρώτο αρχείο έβγαλε verification failed, αλλά συνέχισα κανονικά.

 

 

Σε ευχαριστω αλλα δεν λειτουργησε σε εμενα , εξακουλουθει να βρισκεται σε test build της Ν .

 

απο το πουθενα τωρα βρηκαμε προβλημα να ασχολουμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα κανω update στην VNS-L21C432Β370 ->1,94GB

 

εχω το δικαρτο 2GB RAM

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω και μου προέκυψε το θέμα του αποτυπώματος.....

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες όπως είπα παραπάνω είχα και εγώ κάποια θέματα με την 7. Πχ αυτό με το αποτύπωμα και το πιν που είπατε. Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα λίγο. Είπα να κάνω "φορμάτ" και τελικά όλα λειτουργούν απροβληματιστα πλέον. Οπότε όσοι αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση, ένα φορμάτ θα κάνει δουλειά. :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω και εγώ σε λίγο

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να κανω μετα απο αρκετες προσπαθειες rollback στην 160 , παρολα αυτα μου εμφανιζει αναβαθμιση 370 1.24 gb . σε ολους 1.94 gb σας εμφανιζει ? μην ξανατραβαω παλι τα ιδια

 

 

Edit : Αμα σκαλωσει το μυαλο και επι 5ωρες κανεις rollback στην 160 που ειναι για δικαρτα και εσυ εχεις μονοκαρτο αυτα παθαινεις .Τελος παντων μολις ηρθε αναβαθμιση και για την 381 .

Edited by fiLm
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση πριν από ένα δίωρο περίπου. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Το δαχτυλικο αποτύπωμα είναι αισθητά γρηγορότερο όπως επίσης και το τηλέφωνο γενικότερα.

Η διαχείριση της ράμ πολύ καλύτερη, το μόνο που με χαλάει προς το παρόν είναι η πολύ ασπριλα του emui.

 

Πολυ ασπριλα φιλε μου και εμενα αυτο δεν μου αρεσει οπως και το πως κατεβαινει πλεον η κουρτινα με τα notifications κλπ. Χωρις πλακα η εμφανιση και μονο με αποτρεπει για την ωρα να κανω update. Δεν ξερω πολυ με χαλαει η νεα εμφανιση στο θεμα χρωματα και εικονιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταφερα να κανω μετα απο αρκετες προσπαθειες rollback στην 160 , παρολα αυτα μου εμφανιζει αναβαθμιση 370 1.24 gb . σε ολους 1.94 gb σας εμφανιζει ? μην ξανατραβαω παλι τα ιδια

 

Σε εμενα 1.94 gb εμφανιζει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να λυθεί το θέμα με το αποτύπωμα, κάνοντας factory reset.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το wipe που έκανε το rollback είναι σα να πήρα καινούριο κινητό :p

Μου φαίνεται πιο γρήγορο και smooth.

 

Λογικό είναι. Άρχισε να βάζεις πάλι όσες εφαρμογές είχες πριν το wipe και τα λέμε παλι για το αν είναι smooth....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής (7 ώρες λειτουργίας) το κινητό είναι μια χαρά... δεν έχω μέχρι τώρα κανένα θέμα!! :)
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Άρχισε να βάζεις πάλι όσες εφαρμογές είχες πριν το wipe και τα λέμε παλι για το αν είναι smooth....

 

Με τις εφαρμογές το είπα. Είχα κρατήσει backup και τις έβαλα όλες ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: Install σε 370 κ καπάκι μετά το reboot σε 380. Δεν ξέρω τι λέτε κ από πού ορμώμενοι, το κινητό είναι άλλο παντελώς. Όχι απλά σκοτώνει, αλλά θερίζει κυριολεκτικά. Το περιβάλλον κορυφαίο, το multitasking επίσης, όλα σούπερ απροβληματιστα, νεα notification, νέα εκπληκτικά εικονίδια, διάταξη, καθαρότητα, απλά λατρεία. Και όλα αυτά χωρίς καθόλου wipe σε hard reser factory reset, το οποίο όμως θα γίνει τώρα κ πάλι όλα από την αρχή για τον απλό λόγο να ξεφορτωθώ ότι mismatch εφαρμογών 3rd party από 6αρι κ pure install μετα σε 7αρι περιβάλλον. Επιστροφή κοινώς στο 6 που σκέφτονται πολλοί: ΠΟΤΕ! Viva ρε Nougat, τα σπας ;-)
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα, μια ερώτηση μόνο το nfs γιατί ξεκινάει πάντα μετά από ενεργοποίηση της συσκευής; Υπάρχει τρόπος να παραμείνει σβηστό;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεταιι άμεσα να πάρω ένα κινητό το οποίο χωράει αρκετές εφαρμογες εχει καλή κάμερα και αρκετή μνήμη και το μπάτζετ είναι μέχρι τα 200€

Μου πρότειναν το hauwei p9 lite με ραμ 3GB και 16GB τι γνώμη έχετε ??

Link to comment
Share on other sites

Αν μετα την 380 ειχα άλλο τηλ, μετά και το hard reset (full wipe, fatory reset κοινώς), το τηλέφωνο απογειώθηκε, χαχαχαχα, δεν υπάρχει αυτο που ζω! Εχω κατεβασει και εγκαταστήσει όλες μας όλες τις εφαρμογές που είχα, μετέφερα τα data αυτών που είχα κρατήσει ώς backup απο HiSuite (viber, whatsapp, σημειωματάριο, sms, σημειώσεις ημερολογιών) καθώς και photo και video απο Συλλογή και είναι κυριολεκτικά μετάβαση σε άααλλλλη εποχη :lol::lol:!! Ξεκκόλησαν αρκετές ειδοποιήσεις που δεν ερχόντουσαν, εμφανίζεται drop down menu σε messenger με γαματη ΠΛΗΡΗ περιοπισκόπηση που δεν υπηρχε πριν ολοκληρη, και γενικά αψεγάδιαστο ακόμα και στο θέμα δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Οσοι μεταβήκατε χωρις hard reset, απλά τραβήξτε backup και μπείτε σ αυτον τον κόπο. Δεν θα το μετανοιώστε επουδενί! Εχω ενα final fine tuning σε διάταξη εικονιδίων και ένα γενικό έλεγχο σε ρυθμίσεις (αποκοπή, 4G εφαρμογών στο παρασκήνιο, τι θα μένει ανοιχτο μετα το κλέισιμο της οθόνης κ τα συναφή) και οριστικά τέλος σε λιγότερο 2 ωρίτσες, χαλαρά. Cheers :rolleyes:;):)

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την καινούργια έκδοση android με hard reset . καλύτερη μπαταρία , ποιο γρήγορο από ποτέ, ωραίο μενού,Κάμα σχέση με την προηγούμενη έκδοση.εγινε άλλο κινητό στην κυριολεξία.μπραβο πολύ καλή αναβάθμιση από την huawei:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καμία διαφορά στην κάμερα έχετε δει, με την μετάβαση σε Nougat;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω ενα θεμα με την αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης,εκει που παιζουν σταματουν.Κατεβασα διαφορες εφαρμογες αλλα το αποτελεσμα το ιδιο?Καμια ιδεα?

Και μετα την αναβαθμιση τα ιδια

Εαν δεν γνωριζετε, καποιο τλφ να απευθυνθω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δε γνωρίζω αν αυτή είναι η καταλληλη ενοτητα για να δημοσιευσω την αναρτηση μου, καθως μολις εκανα εγγραφη στο forum.

Eχω λοιπον το συγκεκριμενο μοντελο. Χθες το βραδυ εκανα μια αναβαθμιση λογισμικού και σημερα το πρωι όταν το ανοιξα μου ζητησε το pin της καρτας sim. Στη συνεχεια, μου ζητησε τον κωδικο pin που ξεκλειδωνει το κινητο μου, ομως δε δεχοταν αυτόν που ειχα τοσο καιρο για καποιο λογο. Δοκιμασα παρα πολλους συνδυασμούς μπας και ηταν καποιος απ τους προηγουμενους και επειδή δεν ηταν κανενας σωστος, μου επιτρεπει να ξαναδοκιμασω κάθε 1 ωρα (3 προσπάθειες).

Eκανα μια ερωτηση και στον γερμανο το μεσημερι, όμως μου ειπαν ότι δε μπορει να γινει κατι, παρα μονο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων για 20 ευρω. Δε θελω να χασω τα αρχεια μου (τα εχω σχεδόν όλα στο κινητο και όχι σε καρτα μνημης). Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω τον κωδικο με καποιον καινουργιο;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Κάτοχος του VNS-L21, μόλις πήρα την 370 & την 380. Διαβάζοντας παραπάνω ότι συνίσταται hard reset/wipe data, αυτό σημαίνει επαναφορά εργοστασιακών ή κάποια άλλη ρύθμιση ?

 

Ευχαριστώ

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...