Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και περιπου ενα μηνα, δεν μου ανοιγει αρχεια .xlsx που λαμβανω με email κλπ. Χρησιμοποιω τοσο WPS Office οσο και Polaris office. Δεν ανοιγουν με κανενα απο τα 2. Εμφανιζει μηνυμα: This file format is not supported. Xls αρχεια παιζουν μια χαρα! Πρωτη φορα μου συμβαινει. Εχει δει κανεις κατι παρομοιο; Χανω κατι; Δεν εχω δοκιμασει docx να δω αν ειναι ok.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα.

 

Το P9 Lite μου ΗΤΑΝ μονόκαρτο, Cosmote branded, με 2GB RAM και με την

VNS-L21C150B130.

Με την μέθοδο dload και περνώντας την VNS-L21C432B170 τώρα έχω την

VNS-L21C900B170.

 

Έχω 2 προβληματάκια και 1 ερώτηση για τους γνώστες.

 

Πρόβλημα 1ον : Μετά την αναβάθμιση, όποια ειδοποίηση κι αν έχω (viber, sms, εφαρμογή που με ειδοποιεί για γκολ που με ενδιαφέρουν κτλ.), δεν ανάβει η οθόνη παρά έχω μόνο ηχητική ειδοποίηση. Στα μόνα που ανάβει η οθόνη είναι στο ξυπνητήρι και στις ειδοποιήσεις ημερολογίου.

 

Πρόβλημα 2ον : Το email μου είναι …@gmail.com. Τα mail μου τα βλέπω από την εφαρμογή Email (αυτή με το άσπρο εικονίδιο) και όχι από την Gmail (αυτή με το κόκκινο γράμμα “M”). Μετά την αναβάθμιση, όταν κάποιο mail έχει κάποια εικόνα στον χώρο του κειμένου, δεν μου την δείχνει αλλά στην θέση της έχει ένα κενό πλαίσιο που γράφει “Ενσωματωμένη εικόνα”. Αν η εικόνα έχει μπει στο mail με την μέθοδο της “επισύναψης” μου δίνει την επιλογή ”Άνοιγμα” και μπορώ να την ανοίξω.

Αντίθετα αν δω το mail από την εφαρμογή Gmail (με το κόκκινο Μ) την δείχνει κανονικά.

 

Ερώτηση : Επειδή χάθηκα στο διάβασμα, υπάρχει κάποια νέα αναβάθμιση για να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Πρώτο πρόβλημα στο κινητό μετα απο 6 μήνες,

Ηχογραφώντας κατι και μετα παω να το ακούσω δεν ακουω τιποτα του το εχει κανει και σε κανέναν άλλων του εχω κανει επαναφορά.

 

Δεύτερον σημερινό πρόβλημα καθος μίλαγα κόλλησε και δεν εκανε τιποτα οθονη μαύρο μετα εκανε επαναφορα μονο του

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Ρα παιδια να ρωτησω κατι, δεν ξερω αν εχει απαντηθει ή οχι

Ποια η διαφορα branded και unbranded ?

θέλω να παρω το p9 lite/3Gb και εχουν στο skroutz branded και unbranded

Το kaizershop μαλιστα δεν αναφερει τι ειναι και δινει 1 χρονο εγγυηση ενω το MDstore το αναφερει unbranded και δινει 2 χρόνια

Τι γινεται?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάτι που πρόσεξα: το p9 lite έχει nfc, αλλά γιατί δεν επιτρέπει την προσθήκη κάρτας για αγορές? είμαι εντελώς γκρίζα η επιλογή και δε με αφήνει να προσθέσω ούτε πρόγραμμα ούτε κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

κάτι που πρόσεξα: το p9 lite έχει nfc, αλλά γιατί δεν επιτρέπει την προσθήκη κάρτας για αγορές? είμαι εντελώς γκρίζα η επιλογή και δε με αφήνει να προσθέσω ούτε πρόγραμμα ούτε κάρτα...

Εγώ έχω ενεργοποιήσει το nfc και έχω προσθέσει winbank wallet για αγορές ανέπαφα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Ξαφνικα ενω τραβαει βιντεο η συσκευη δεν τα παιζει ειτε απο sd ειτε απο κανονικη μνημη. Δειχνει ηχο αλλα οχι εικονα, ξερετε τι φταιει . Emu 4.1.1 vns-L21C432B160. Ευχαριστω εκ των προτερων
Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο εμενα δεν μου αρεσει το emui στην Nougat εκδοση ;;;;

Δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα σε σχεση με την παλια εκδοση. Μου αρεσε το παλιο emui που ειχε δανειστει (κλεψει κλεψει ) στοιχεια απο το ios ρε παιδι μου. Αυτο το παντρεμα android - ios ηταν που με εκανε να αγαπησω την huawei.

Μαλλον δεν θα αναβαθμισω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο.

 

Χρησιμοποιω και το δακτυλικο αποτυπωμα για ξεκλειδωμα οθονης, και κωδικο προσβασης. Χθες αλλαξα κωδικο προσβασης και ειτε τον "ξεχασα" ειτε δεν τον δεχεται πλεον. Κι εχω ξεμεινει να ξεκλειδωνω το κινητο μονο μεσω δακτυλικου αποτυπωματος.

 

Οταν παω να αλλαξω τον τροπο κλειδωματος μου ζηταει παλι τον κωδικο προσβασης τον οποιο δεν τον δεχεται ή δεν τον βαζω σωστα εγω οποτε εχω κολλησει σε αυτο το σημειο.

 

Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε εκτος απο factory reset; Καποιον τροπο ισως για να αλλαξω κωδικο προσβασης στην οθονη ή για να απενεργοποιησω αυτον τον τροπο ξεκλειδωματος;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο.

 

Χρησιμοποιω και το δακτυλικο αποτυπωμα για ξεκλειδωμα οθονης, και κωδικο προσβασης. Χθες αλλαξα κωδικο προσβασης και ειτε τον "ξεχασα" ειτε δεν τον δεχεται πλεον. Κι εχω ξεμεινει να ξεκλειδωνω το κινητο μονο μεσω δακτυλικου αποτυπωματος.

 

Οταν παω να αλλαξω τον τροπο κλειδωματος μου ζηταει παλι τον κωδικο προσβασης τον οποιο δεν τον δεχεται ή δεν τον βαζω σωστα εγω οποτε εχω κολλησει σε αυτο το σημειο.

 

Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε εκτος απο factory reset; Καποιον τροπο ισως για να αλλαξω κωδικο προσβασης στην οθονη ή για να απενεργοποιησω αυτον τον τροπο ξεκλειδωματος;

 

πιστευω ξερεις οτι αν σβησει το κινητο οταν το ξανανοιξεις δεν δεχεται δαχτυιλκο αποτυπωμα,θελει κωδικο.στο λεω για να το αποφυγεις μεχρι να βρεις καποια λυση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας ρε παιδια σε κατι.απο τα δεδομενα δεν μπορω να μπω στο youtube και στο gmail αλλοτε μπαινω αλλοτε οχι....μου βγαζει μύνημα οτι δεν υπαρχει συνδεση στο δίκτυο.τι θα μπορούσα να κανω να το διορθωσω; Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο εμενα δεν μου αρεσει το emui στην Nougat εκδοση ;;;;

Δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα σε σχεση με την παλια εκδοση. Μου αρεσε το παλιο emui που ειχε δανειστει (κλεψει κλεψει ) στοιχεια απο το ios ρε παιδι μου. Αυτο το παντρεμα android - ios ηταν που με εκανε να αγαπησω την huawei.

Μαλλον δεν θα αναβαθμισω .

Εγώ πάντως το γύρισα σε 6.0 γιατί κάτι δεν μου πήγε καλά με την μπαταρία. Επίσης, κάπως με κάποιο τρόπο πήρα OTA την 7.0 αλλά τα υπόλοιπα δυο P9 lite που έχω δεν την πήραν, οπότε υπέθεσα ότι πήρα κάποια έκδοση beta ή μη ολοκληρωμένη (είχα την 370 ).

Θα περιμένω μήπως και βγει OTA επίσημα και χωρίς να την ξανά πάρουν πίσω (Σε recovery έχει την δυνατότητα να σου κατεβάσει με wifi την τελευταία έκδοση, όμως δεν βρίσκει τίποτα για να προχωρήσει στην αποκατάσταση με wifi από bootloader).

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το p9 lite VNS L21C900B160 απο vodafon και δεν κανει αναβάθμιση, και αυτή την έκανα μονος μου. Μήπως μπορεί κάποιος να μού πει ποιό αρχείο να κατεβάσω για αναβάθμιση σε nougat κ αν μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω κάρτας μνήμης Edited by Dimife
Link to comment
Share on other sites

3 εχω στην οικογενεια και ολα πηραν αναβαθμιση ΟΤΑ αλλα με μεγαλη χρονικη διαφορα το ενα με το αλλο, το πρωτο εχει πανω απο μηνα που την πηρε, και το τελευταιο ηταν το δικο μου που την πηρε προχτες. Οποτε καντε λιγη υπομονη και θα ερθει σε ολους. Γενικα ενα αρνητικο που παρατηρησα ειναι οτι σε χρηση η μπαταρια κραταει λιγοτερο, σε αναμονη ειναι τα ιδια..
Link to comment
Share on other sites

Λέω να ξαναγυρίσω στην 6.0 γιατί από μπαταρία είναι τελείως χαλιά η 7.Καποιο λινκ για την τελευταία 6αρα?Δικαρτο 2gb ram.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ξαναγυρίσω στην 6.0 γιατί από μπαταρία είναι τελείως χαλιά η 7.Καποιο λινκ για την τελευταία 6αρα?Δικαρτο 2gb ram.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μην κανεις τετοια κολπα σε huawei,50-50 ειναι οσο εμπειρος και αν εισαι να το μπρικαρεις.ολοι στο xda αυτο λενε,κατι ξερουν περισσοτερο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μην κανεις τετοια κολπα σε huawei,50-50 ειναι οσο εμπειρος και αν εισαι να το μπρικαρεις.ολοι στο xda αυτο λενε,κατι ξερουν περισσοτερο

 

Ωχ και πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου το νουγκατ..

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου το νουγκατ..

 

για αρχη κλεισε το google backup να δεις πως θα παει,και αν δε γινει κατι κανε ενα hard reset.και αν μετα θελεις ακομα να το ρισκαρεις ενας μερικες σελιδες πισω εχει ανεβασει εναν πληρη οδηγο για επαναφορα σε αντροιντ 6

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

για αρχη κλεισε το google backup να δεις πως θα παει,και αν δε γινει κατι κανε ενα hard reset.και αν μετα θελεις ακομα να το ρισκαρεις ενας μερικες σελιδες πισω εχει ανεβασει εναν πληρη οδηγο για επαναφορα σε αντροιντ 6

 

Ολα οκ τελικα.Το rollback εγινε επιτυχως ακολυθωντας τα βηματα του oregon.Να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου το νουγκατ..

 

Ούτε εγώ θα αναβαθμίσω. Σήμερα το είδα από κοντά , πολύ καλύτερο εμφανισιακά τουλάχιστον η 6 άρα. Ααα ρε Huawei...... Έπρεπε να κρατήσει εμφανισιακά τα της 6αρας.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτό https://www.tvc-mall.com/ProductDetail/Detail?sku=10351124A

 

Σάββατο αγοράζω από Ελλάδα μια ζελατίνα σε περίπτωση που δεν κάτσει καλά το τζάμι και θα το βάλω να δω τι λέει...

Είναι γνήσιο τσέκαρα το σκρατς.

 

Γεια σας φιλε goregr το συγκεκριμενο .e-shop (https://www.tvc-mall.com) με ποια ελληνικη εταιρεια courier συνεργάζεται.Εχω κανει μια παραγγελεια και δεν ξερω απο ποια εταιρεια θα ενημερωθω. ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν η 7 μέσω οτα????? Είναι καλή??? Τι λέτε οταν έρθει να τήν βάλουμε???

 

Εμφανισιακά είναι χειρότερη από την προηγούμενη. Λένε ότι είναι και χειρότερη σε μπαταρία και ταχύτητα.... Μακριά......

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας φιλε goregr το συγκεκριμενο .e-shop (https://www.tvc-mall.com) με ποια ελληνικη εταιρεια courier συνεργάζεται.Εχω κανει μια παραγγελεια και δεν ξερω απο ποια εταιρεια θα ενημερωθω. ευχαριστω!!!!!

Φίλε μου δεν κάνω ποτέ παραγγελία από Κίνα με Currier οποτε δεν ξέρω

Εμένα ο ταχυδρόμος από ΕΛΤΑ φέρνει πάντα τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...