Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ήθελα και την έβαλα χειροκίνητα πριν μία βδομάδα???? Αν περίμενα λίγο δεν θα μου γύριζε σε C900... :(

 

Τώρα πρέπει να κάνω root κτλ για να ξαναγυρίσει σε C432 και δε με ψήνει ή διαδικασία, μου φαίνεται βουνό.... :(

 

Με την 161 την επίσημη (C432) έχει φύγει και σε σας ή επιλογή για κιτρίνισμα της οθόνης, το eye comfort ή είναι μόνο στην C900 που έγινε?

 

Ποια είναι η διάφορα C432 με C900.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το εν λόγω κινητό, χρησιμοποιώ δύο σιμ μια Vodafone και μια Cosmote,όταν μιλάω στη μία και με καλούν στην άλλη τους λέει ότι η κλήση δεν είναι εφικτή. Τελικά είναι η δεύτερη σιμ stand by η πρέπει να ρυθμίσω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το εν λόγω κινητό, χρησιμοποιώ δύο σιμ μια Vodafone και μια Cosmote,όταν μιλάω στη μία και με καλούν στην άλλη τους λέει ότι η κλήση δεν είναι εφικτή. Τελικά είναι η δεύτερη σιμ stand by η πρέπει να ρυθμίσω κάτι.

 

Τι να ρυθμισεις;;Αυτο ειναι το stand by..οπως το περιγραφεις.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Vodafone VNS-L21C432B120 που το καλοκαίρι εκανα unbranded και εγινε VNS-L21C900B130.

Τωρα που θελω να περασω την Β151 η επιλογη L21C432B151 είναι σωστη ;

 

http://actualizatumovil.com/Temas-HUAWEI-P9-LITE

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διάφορα C432 με C900.

 

Η C432 είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση και η C900 η διεθνής απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής... Όταν κάνεις update με έκδοση διαφορετική απ' τη δική σου γυρίζει σε C900. Δεν ξέρω τι διαφορές έχει... :/. Πάντως παρέμεινε βόνταφον το κινητό...

 

Εχω το Vodafone VNS-L21C432B120 που το καλοκαίρι εκανα unbranded και εγινε VNS-L21C900B130.

Τωρα που θελω να περασω την Β151 η επιλογη L21C432B151 είναι σωστη ;

 

http://actualizatumovil.com/Temas-HUAWEI-P9-LITE

Το έκανες unbranded με rooting; Σου βγάζει το σήμα της βόντα σε εκκίνηση/σβήσιμο;

Εμένα έγινε C900 όταν του έβαλα από τα λινκ που έδωσε ο veggos... Και νόμιζα ότι ήταν ή ίδια έκδοση.... Αλλά μάλλον δεν... Και τώρα θέλει rooting και λοιπά για να επανέλθει. Πιθανότατα θα έχω και θέμα με την εγγύηση αν τη χρειαστώ... :/

Edited by ili
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι να ρυθμισεις;;Αυτο ειναι το stand by..οπως το περιγραφεις.

Έτσι όπως τα λέω είναι, αλλά όταν με καλούν στην δεύτερη σιμ και μιλάω στην πρώτη δεν έπρεπε να βλέπω ότι με καλούν στον άλλο αριθμό.

Είχα πριν το lenovo k910 και μπορούσαν να με καλεσουν και στις δύο γραμμές ταυτόχρονα και είχα την επιλογή που θα απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέω είναι, αλλά όταν με καλούν στην δεύτερη σιμ και μιλάω στην πρώτη δεν έπρεπε να βλέπω ότι με καλούν στον άλλο αριθμό.

Είχα πριν το lenovo k910 και μπορούσαν να με καλεσουν και στις δύο γραμμές ταυτόχρονα και είχα την επιλογή που θα απαντήσω.

Δυστυχώς το P9 Lite είναι dual stand by και όχι dual active.

Οπότε είναι φυσιολογικό αυτό που σου συμβαίνει.

Σε όσα κινητά είναι dual active όπως είναι το lenovo που λες, γίνεται αυτό που περιγράφεις.

Αντίστοιχα στα dual stand by, όταν μιλάς με κάποιον και σε καλέσουν στον άλλον αριθμό, φαίνεται σαν να είναι απενεργοποιημένο και σου έρχεται ενημερωτικό μήνυμα από την εταιρία που αντιστοιχεί στην sim αυτή ότι σε κάλεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, αν το ήξερα από πριν δεν θα το αγόραζα, κρίμα γιατί είναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά τελικά δεν με βολεύει χάνω πολλά τηλέφωνα από τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Οντως λιγα τηλεφωνα ειναι dual active και αμα εχεις συνηθισει με τετοιο το dual standby σου κακοφαινεται!

Και εμενα το lenovo vibe x2 ηταν.

Btw αυριο παραλαμβανω ενα μαυρο p9 lite απο public με παραγγελια την black friday μιας και δεν το προλαβα μαζι με το βραχιολακι απο τον κοτσοβολο.

Θα εχουμε δουλεια το σκ!

Ποσο το αφηνω για πρωτη φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μειονέκτημα εφόσον το χρειάζεσαι να λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.

Όπως μειονέκτημα είναι και το να μην έχεις δύο καθαρές θέσεις για sim και μία ακόμη για sd.

Ουδείς τέλειος!

@giorgos_gti Μέχρι να δείξει ότι φόρτισε 100%. Δεν χρειάζεται παραπάνω. Όχι ότι θα πάθει τίποτε αν το αφήσεις. Απλά δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανα ρουτ.

Απλώς πέρασα την ρομ που αναφέρω παραπάνω και ότι logo σε Vodafone εξαφανίστηκε.

 

Μυστήρια πράματα... :/

 

Εγώ το έκανα τρεις φορές και δε λέει να φύγει το κοκκινάτσι..... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και την B 151 εύκολα με τον τρόπο των τριών πλήκτρων.

Η ασφάλεια που αισθάνομαι κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση σε κινητό της Huawei δεν την έχω νιώσει με κανένα άλλο brand.

Είναι η τέταρτη ή η Πέμπτη που εχω κάνει στο σύνολο και οι συσκευές λειτουργούν το ίδιο καλά και καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Οντως λιγα τηλεφωνα ειναι dual active και αμα εχεις συνηθισει με τετοιο το dual standby σου κακοφαινεται!

Και εμενα το lenovo vibe x2 ηταν.

Btw αυριο παραλαμβανω ενα μαυρο p9 lite απο public με παραγγελια την black friday μιας και δεν το προλαβα μαζι με το βραχιολακι απο τον κοτσοβολο.

Θα εχουμε δουλεια το σκ!

Ποσο το αφηνω για πρωτη φορτιση?

 

Τι τιμή το πήρες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε δίλημμα να παρω το συγκεκριμένο κινητό η το Alcatel idol 4 που εχει μεγαλύτερη ram και καλύτερες κάμερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ήθελα να ρωτησω πως μπορώ να κλειδωσω το bootloader??

 

Εδω εχει οδηγιες και φωτο

 

http://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/guide-unlock-bootloader-twrp-root-t3405701

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε δίλημμα να παρω το συγκεκριμένο κινητό η το Alcatel idol 4 που εχει μεγαλύτερη ram και καλύτερες κάμερες.

Εδώ θα πάρεις γνώμη και πληροφορίες ΜΟΝΟ για το Huawei P9 Lite.

Αν θέλεις σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών, υπάρχει ειδική ενότητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ένα καλό τζαμακι για το κινητό μας?

Από θήκη πήρα και εγώ την spigen rugged armor.Λίγο τσιμπημένη η τιμή της αλλά αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Της γυναίκας μου είναι l21c900b130. την είχα περάσει εγώ για να το κάνω unbranded επειδή ήταν απο vodafone. Μπορώ να περάσω έυκολα την 150?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δυο ερωτήσεις.

 

Η πρώτη είναι αν το 3gb μοντέλο έχει κάποιο θέμα στην Ελλάδα ή αν είναι branded. Στα γνωστά καταστήματα έχει μόνο το 2gb μοντέλο ενώ σε σκρουτζ βρίσκεις και με 3 αλλά έχει πληρη υποστήριξη;

 

Η δεύτερη είναι η διαφορές μεταξύ dual και μη dual είναι ότι dual έχει 2 κάρτες sim + 1 sd σε αντίθεση με το μη dual που εχει 1 sim και 1 sd?

Link to comment
Share on other sites

Και το dual και το μη dual εχουν 2 slots για nano sim

Στο dual η 2η slot μπορει απο το μαμισιο firmware να χρησιμοποιηθει ειτε ως sim slot ειτε ως memory slot (επιλεγεις εσυ τι θελεις ενα απο τα δυο ομως)

Δε γινεται να εχεις δηλαδη 2 sim cards + memory card ολα μαζι. (Υπαρχουν ομως πατεντες να το καταφερεις αυτο, αλλα ειναι ψιλοδουλεια και θελει κοπο και τροπο)

Στο μη dual η δευτερη slot ειναι για memory card μονο αλλα αυτο ειναι θεμα firmware καθαρα. Ισως γινεται να αλλαχθει αυτο με το αναλογο firmware (το εχει κανει καποιος στο XDA με το VNS-L21-L22-L31 [EUROPE] toolkit.), μπαινεις σε μπελαδες ομως

Ορίστε πως ειναι ακριβως η διαταξη

http://consumer.huawei.com/minisite/newproGuide/worldwide/P9/faqs/detail/Unbox02.htm

 

Για το πρωτο που ρωτησες δε γνωριζω να σου απαντήσω

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...