Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα θέμα.. απλά πρέπει στις ρυθμίσεις να βάλεις τις εφαρμογές που θέλεις σαν προστατευμενες και θα είσαι οκ... έχει και πολλές επιλογές για το πως θες να πάρεις την ειδοποίηση..

 

εμένα δεν έρχεται ειδοποίηση σε viber, fb messenger και whatsapp παρότι τις έχω προσθέσει στις προστατευμένες! ειδοποιήσεις έρχονται μόνο αν τις αφήσω ανοικτές στο παρασκήνιο...

 

αντιθέτως gmail δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα δεν έρχεται ειδοποίηση σε viber, fb messenger και whatsapp παρότι τις έχω προσθέσει στις προστατευμένες! ειδοποιήσεις έρχονται μόνο αν τις αφήσω ανοικτές στο παρασκήνιο...

 

αντιθέτως gmail δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις

 

Αν τις έχεις βάλει στις προστατευόμενες και έχεις ενεργοποιήσει και τις ειδοποιήσεις για κάθε-μια από αυτές τις εφαρμογές αλλά δεν σου έρχεται ειδοποίηση, μάλλον πρέπει να το κοιτάξεις με το service.

Αλλά πρέπει να ενεργοποιήσεις και τις ειδοποιήσεις γιατί δεν είναι ενεργοποιημένο by default να έρχεται lock screen notification.

Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις βάλει στις προστατευόμενες και έχεις ενεργοποιήσει και τις ειδοποιήσεις για κάθε-μια από αυτές τις εφαρμογές αλλά δεν σου έρχεται ειδοποίηση, μάλλον πρέπει να το κοιτάξεις με το service.

Αλλά πρέπει να ενεργοποιήσεις και τις ειδοποιήσεις γιατί δεν είναι ενεργοποιημένο by default να έρχεται lock screen notification.

 

ίσως οφείλεται ότι έχω την VNS-AL00 έκδοση 180!

ένα από τα δυο αυτά ίσως φταίει.. αν κάποιος ξέρει αν μπορώ να περάσω την VNS-AL31 να το κάνω ας είναι και η 150 μήπως και στρώσει αυτό

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 150.Σας lagarei καθόλου στο άνοιγμα των εφαρμογών?Dialer,settings,κ λπ?Γιατί εγώ έχω lag.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 151 εδώ και καιρό, πάει σφαίρα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα animations τραγικά αργά .Έβαλα από developer otlptions τα κινούμενα στο 0.5χ.

Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 150.Σας lagarei καθόλου στο άνοιγμα των εφαρμογών?Dialer,settings,κ λπ?Γιατί εγώ έχω lag.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οχι καθολου την περασα και εγω σημερα και ολα δουλευουν ρολοι
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έρχεται ειδοποίηση σε viber, fb messenger και whatsapp παρότι τις έχω προσθέσει στις προστατευμένες! ειδοποιήσεις έρχονται μόνο αν τις αφήσω ανοικτές στο παρασκήνιο...

 

αντιθέτως gmail δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις

 

Δεν ξέρω.. εμένα viber και fb έρχονται κανονικά όπως και

από το Hotmail.. whatsapp δεν έχω και έχω την 151.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,πως μπορώ να αλλάξω τον κωδικό πρόσβασης εφαρμογής ο οποίος βρίσκεται κάτω από το αποτύπωμα και δεύτερον εάν μπορώ να ξεκλειδώνω μόνο με αποτύπωμα και να μην υπάρχει από κάτω ο κωδικός πρόσβασης,τρίτον πως κάνω print screen.

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 εβδομαδα εχουν ερθει τα tempered της Nilkin αλλα λογω της καλης εφαρμογης της μεμβρανης που ειχε,καθως και ο φοβος μηπως δεν ταιριαζει δεν το ειχα δοκιμασει.Ε λοιπον τωρα το απογευμα που βαριομουνα εκανα την δοκιμη και επιβεβαιωνω και τα παιδια που εγραψαν σε προηγουμενα ποστ πως εχει τελεια εφαρμογη.Η αγορα του κινητου εγινε 9/9 και η εφαρμογη ηταν ευτυχως αψογη.

Επισης δεν καταλαβα κατι το "αναγλυφο" στο λογοτυπο.Εβαλα το amazing H pro.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,πως μπορώ να αλλάξω τον κωδικό πρόσβασης εφαρμογής ο οποίος βρίσκεται κάτω από το αποτύπωμα και δεύτερον εάν μπορώ να ξεκλειδώνω μόνο με αποτύπωμα και να μην υπάρχει από κάτω ο κωδικός πρόσβασης,τρίτον πως κάνω print screen.

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Δεν νομιζω να γινεται να ξεκλειδωσεις εφαρμογες μονο με αποτυπωμα εκτος και αν κανω λαθος . Οσο για αλλαγη κωδικου εφαρμογης πας

Phone manager -> App lock -> settings (δεξια πανω πλευρα ) -> Change password

 

για Screenshot -> Volume down και power Button ταυτοχρονα αλλιως πας στα shortcuts του Notification bar αν κανεις scrolling προς τα κατω τα shortcuts θα δεις την επιλογη edit και απο εκει μπορεις να διαλεξεις Screenshot

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται να ξεκλειδωσεις εφαρμογες μονο με αποτυπωμα εκτος και αν κανω λαθος . Οσο για αλλαγη κωδικου εφαρμογης πας

Phone manager -> App lock -> settings (δεξια πανω πλευρα ) -> Change password

 

για Screenshot -> Volume down και power Button ταυτοχρονα αλλιως πας στα shortcuts του Notification bar αν κανεις scrolling προς τα κατω τα shortcuts θα δεις την επιλογη edit και απο εκει μπορεις να διαλεξεις Screenshot

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα σε κουράσω λίγο,μπορείς να μου γράψεις τα βήματα για το κλείδωμα εφαρμογών στα ελληνικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομιζω να γινεται να ξεκλειδωσεις εφαρμογες μονο με αποτυπωμα εκτος και αν κανω λαθος . Οσο για αλλαγη κωδικου εφαρμογης πας

Phone manager -> App lock -> settings (δεξια πανω πλευρα ) -> Change password

 

για Screenshot -> Volume down και power Button ταυτοχρονα αλλιως πας στα shortcuts του Notification bar αν κανεις scrolling προς τα κατω τα shortcuts θα δεις την επιλογη edit και απο εκει μπορεις να διαλεξεις Screenshot

 

 

Θα σε κουράσω λίγο,μπορείς να μου γράψεις τα βήματα για το κλείδωμα εφαρμογών στα ελληνικά;Το είχα γυρίσει στα αγγλικά αλλα δεν το έβρισκα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει το κινητό με διπλό χτύπημα της οθόνης όπως στα lg?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σε κουράσω λίγο,μπορείς να μου γράψεις τα βήματα για το κλείδωμα εφαρμογών στα ελληνικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Θα σε κουράσω λίγο,μπορείς να μου γράψεις τα βήματα για το κλείδωμα εφαρμογών στα ελληνικά;Το είχα γυρίσει στα αγγλικά αλλα δεν το έβρισκα.

 

 

Κανενα προβλημα . Βρισκεις την εφαρμογη Διαχειριση συσκευης -> Κλειδωμα εφαρμογων-> Ρυθμισεις (ειναι το μικρο εικονιδιο πανω δεξια) -> Αλλαγη κωδικου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει το κινητό με διπλό χτύπημα της οθόνης όπως στα lg?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο αν το ρουταρεις

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα . Βρισκεις την εφαρμογη Διαχειριση συσκευης -> Κλειδωμα εφαρμογων-> Ρυθμισεις (ειναι το μικρο εικονιδιο πανω δεξια) -> Αλλαγη κωδικου

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

με προβληματίζει το VNS-AL00 που αναφέρει σε μένα. Είναι οκ να βάλω το VNS-AL31 ?

 

λογικά θα έχεις πρόβλημα , δοκίμασε να κατεβάσεις rom με αυτό το πρόγραμμα από εδώ http://forum.xda-developers.com/tools/general/huawei-firmware-finder-team-mt-t3469146

αυτό ψάχνει και κατεβάζει roms της huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγει το κινητό με διπλό χτύπημα της οθόνης όπως στα lg?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μόνο αν είσαι root

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εμφάνισε και πάλι το πρόβλημα με το connectivity.

Ενώ σέρφαρα στο ίντερνετ, μια σελίδα δεν φόρτωνε (loading bar είχε κολλήσει και έβλεπα την προηγούμενη σελίδα - ούτε φόρτωνε ούτε μου εμφάνισε πως δεν είναι δυνατή η σύνδεση).

Φαινόταν πως έχω full 4G ενώ βρισκόμουν και σε κεντρική περιοχή που δεν υπάρχει πρόβλημα με το σήμα.

Προσπάθησα να μπω στο viber και μου έλεγε disconnected.

Προφανώς δεν είχα σύνδεση στο ιντερνετ.

Ανοιγόκλεισα τα Data αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Το πρόβλημα λύθηκε αφού έβαλα το flight mode για 10 δεύτερα και το επανέφερα.

 

Και τις 2 φορές που μου συνέβη δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν το τηλέφωνο λειτουργεί - για να δω αν ειναι πρόβλημα μονο στα data ή πέφτει γενικά η σύνδεση/radio.

 

Εχει συμβεί σε κανέναν;

 

Σήμερα μου το ξαναέκανε. Και το έψαξα λίγο παραπάνω πριν το επανεκκινήσω. Τα συμπεράσματα:

- Τηλέφωνο δούλευε κανονικά, έκανα και δεχόμουν κλήσεις.

- Στις πληροφορίες τηλεφώνου φαινόμουν συνδεδεμένος σε δίκτυο 4G και μάλιστα έδειχνε και στοιχεία όσον αφορά την ποιότητα του σήματος το οποίο μεταβαλλόταν.

Εξαιτίας των παραπάνω θεωρώ πως είναι μάλλον θέμα Software.

Και τις 3 φορές που μου έχει συμβεί είχα ανοίξει το κινητό σε χώρο με Wi-Fi (έχοντας ενεργοποιημένο wi-fi και data) αλλά όταν απομακρύνθηκα από το Wi-Fi το 4G δεν δούλευε. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή αυτός είναι ο λόγος.

Είχα απενεργοποιημένο το Wi-Fi+ το οποίο τώρα ενεργοποίησα για να δοκιμάσω.

Είχα ενεργοποιημένο το Data always on, το οποίο τώρα το απενεργοποίησα.

Μου ήρθε και η 150 την οποία θα περάσω αργότερα μήπως και βοηθήσει. Ακόμα έχω την 130.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.Θέλω να απενεργοποιήσω το κλείδωμα οθόνης και η επιλογή είναι γκριζαρισμένη.Πως το φτιάχνω;

Επαναφέρω την ερώτηση μήπως υπάρχει κάποια λύση..Έχω κάνει εκκαθάριση διαπιστευτηριών..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η Β150 με ΟΤΑ στο L21, την εγκατέστησα, δεν φαίνεται άμεσα κάποια αλλαγή.

Τα ίδια κι εγώ, χωρίς μέχρι στιγμής κάποια εμφανή αλλαγή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα κι εγώ σε update από την 130 στην 150.

Όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Βλέπω κάποιες διαφορές στα μενού, επίσης η μπαταρία μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...